конкурс RADO STAR PRIZE 2017

У п'ятий раз швейцарська годинникова компанія RADO нагородила переможця щорічного змагання молодих дизайнерів. Лауреат конкурсу було оголошено на минулому з 8 по 16 вересня Паризького тижня дизайну. Цього разу кращим був названий француз Жюльєн Манера, який склав і матеріалізував витончений футуристичний стелаж, давши йому говорить ім'я "The Once Liquid Plastic" ( "Колись рідкий пластик"). Стінки і полички дивного декоративного стелажа настільки тонкі, що викликають відчуття хисткості напівпрозорої димки, здається, ніби для вироби використовувався податливий і неміцний поліетилен. Насправді ж використовуваний матеріал - епоксидна смола. За словами самого дизайнера, епоксидна смола, звичайно, не новий матеріал, проте у нього вийшло дуже ефектно зіграти на його прозорості, надавши всім розгадувати загадку: "Глядач задається питанням: чи дійсно це скло або пластик".

конкурс RADO STAR PRIZE 2017

Приз публіки (Prix du Public), яка приймала участь в онлайн-голосуванні, взяв Димитрій Глінка зі своїм проектом "Silhouette" ("Силует"). Ідея проекту народилася у автора під час його перебування в тайванському регіоні Наньтоу, відомого творчістю місцевих майстрів, які працюють з бамбуком, керамікою, що займаються ткацтвом, фарбуванням і т.д. (Розвиток місцевого творчості, до слова, підтримується Національним науково-дослідним інститутом тайваньських ремесел в Каотуне).

конкурс RADO STAR PRIZE 2017

При виготовленні вироби Димитрій використав бамбук і сланець, застосувавши технологію гарячого вигину. Плавні лінії бамбука в тугому вигині виглядають воістину абсолютно.

конкурс RADO STAR PRIZE 2017

конкурс RADO STAR PRIZE 2017

Конкурс RadoStarPrizeFrance проводітся з 2012 року. Так RADO підтримує талановитих дизайнерів з усього світу, і це щорічне змагання - справжнісінький трамплін для молодих талантів, рухомих фантастичними амбіціями і палаючих найнестандартнішими ідеями.

Підтримуючи неймовірні проекти, реальні втілення, здавалося б, які не можливо уявити, компанія вкотре доводить, що дизайн в її існуванні займає далеко не останнє місце. З самої першої моделі годин RADO робить ставку на оригінальність. Починаючи з рухомого якоря яскраво-червоного кольору, як асоціації з пульсацією автоматичного механізму, RADO впроваджує в зовнішній вигляд кожної моделі інноваційні нотки. Форма і матеріали, текстура і малюнок, поєднання кольорів, оголені механізми - буквально за кожною колекцією варто натхненна робота майстрів.

... RadoStarPrize – не просто гра в змагання дизайнерів. RadoStarPrize – не тільки питання престижу і PR. Це ще й пошук нових течій, нового повітря, нових відкриттів. Можливо зовсім скоро конкурс подарує часовому гігантові ще одну зірку, яка додасть в дизайнерську філософію компанії інший зміст. Хто знає, можливо, це буде новий Костянтин Грчіч, або Леслі Чан, або Джаспер Моррісон, імена яких вже вписані в історію компанії. У будь-якому випадку, як у Маяковського "мучиш єдиного слова заради тисячі тонн словесної руди", є сенс провести десятки конкурсів, щоб споглядати сяйво наднової зірки ...