часы Raymond Weil - Caliber RW1212

Вельми приємно повернутися до знакової для Raymond Weil події минулого року. Через сорок років роботи на годинному ринку компанія нарешті презентувала калібр, розроблений умами і силами власних фахівців. Калібр дали ім'я RW1212 - Raymond Weil і тут не змінила своєму потягу до символів, алегорій. Саме під номером 1212 зареєстрований індекс штаб-квартири компанії в Grand-Lancy, що в передмісті Женеви.

Чому Raymond Weil зробила цей крок так пізно? Швейцарія - країна мануфактур, тут створюють дивовижні моделі, поєднуючи в єдиному втіленні вишукування дизайну і відрізки часу, звертаючи миті в химерні кола циферблатів. Власні годинникові механізми - тут не рідкість. Часом самі простенькі - мінімалістичні! - годинник забезпечений розробленим інженерами компанії механізмом - і це вже продукт мануфактури.

Raymond Weil ж залишилася вірна своєму нетривіальному підходу до всього, за що б не бралася. Створюючи власний механізм, вона розділила процес на дві стадії. Народження ідеї, теоретичні напрацювання, дослідження - цю частину компанія взяла на себе. Реалізувати ж ідею треба було давньому і вірному партнерові - великому виробнику годинникових механізмів Sellita. Caliber RW1212 з'явився миру через 18 місяців співпраці думки і дії двох титанів годинникової індустрії.

часы Raymond Weil - Caliber RW1212

Автоматичний калібр RW1212 б'ється з частотою 4 Гц (28 800 напівколивань в годину). Головна відмінна його особливість - впевнене позиціонування на циферблаті його регулюючого органу. Конструкція утримується двома мостами; елегантне колесо балансу, піддане алмазному поліруванню, чітко проглядається крізь віконце над 6-годинною відміткою.

Ефект оголеного балансу очевидний. Демонструючи виставлений напоказ складний механізм, годинник самовпевнено і голосно заявляє: "Це механіка! Це чиста високоточна швейцарська механіка!" Причому під час цієї демонстрації погляд тішить не тільки філігранність деталей і злагоджена їх робота, а й дивовижний естетичний хід, дизайнерське рішення: як художник представив це око вглиб механізму, як реалізував його інженер ...

часы Raymond Weil - Caliber RW1212

Дуже мудрим кроком з боку Raymond Weil було помістити RW1212 в харизматичну модель колекції Freelancer. Потужний корпус і витончений циферблат не відволікають від споглядання механізму в апертурі і навіть навпаки, обережно оточуючи строгими лініями, як би підкреслюють важливість моменту, концентруючи увагу на лаконічній точці, що пронизує корпус.

Всього було придумано і виготовлено сім варіантів дизайну: з чорним або білим циферблатом, з покриттям PVD кольору рожевого або жовтого золота або зовсім без нього, на шкіряному ремінці або сталевому браслеті.

Зупинимо свій погляд на моделі з чорним циферблатом, обробкою кольору рожевого золота і коричневим ремінцем з м'якої телячої шкіри.

часы Raymond Weil - Caliber RW1212

Поверхня циферблата неоднорідна: центральна його частина декорована візерунком в стилі гильоше - нескладний, але ефектний рельєфний малюнок одночасно і суворий, і витончений. Зовнішнє кільце циферблату - матове і гладке, гідний безтурботний перехід від геометрії до заворожливого блиску rose gold.

часы Raymond Weil - Caliber RW1212

часы Raymond Weil - Caliber RW1212

Великі накладні індекси і бочкоподібні стрілки виглядають вельми органічно, пропорційно габаритам корпусу. Стрілки і краї індексів по зовнішній стороні заповнені люмінесцентним покриттям Super-LumiNova, що дає можливість з легкістю визначити час в повній темряві.

часы Raymond Weil - Caliber RW1212

З огляду на відсутність секундної стрілки, можна було б припустити, що шкала миттєвостей тут зайва. Однак дана модель - далеко не перша в цьому відношенні, так що - чому б і ні? 

часы Raymond Weil - Caliber RW1212

Витонченість Caliber RW1212 починається з циферблата, однак ще більш приємний естетичний сюрприз вас чекає, тільки-но ви повернете годинник зворотною стороною і подивіться на механізм через сапфірове скло. Тут ви виявите прикрашений женевськими смугами ротор і тонкі натяки на перламутрове світіння на мостах і пластинах під ним.часы Raymond Weil - Caliber RW1212

часы Raymond Weil - Caliber RW1212

Стильний ремінець з натуральної шкіри коричневого кольору забезпечений подвійною складаною застібкою з захистом від випадкового натискання. Відтінок коричневого дуже гармонійно збігається з тоном PVD покриття. Ніжна текстура шкіри підкреслена тугою тонкою стрічкою.

Характеристики Raymond Weil Freelancer Caliber RW1212 Men's Automatic Open Aperture Watch:

 • колекція: Freelancer,
 • годинниковий механізм: Calibre RW1212, автоматичний, з відкритим балансом, 27 каменів, запас ходу 38 годин 28 800 п / к в годину (4Гц),
 • висота калібру: 5,47 мм,
 • корпус: нержавіюча сталь з покриттям PVD кольору рожевого золота,
 • скло: сапфірове, з покриттям антивідблиску,
 • задня кришка: сапфірове скло з покриттям антивідблиску,
 • колір циферблата: чорний, з гальванічним покриттям,
 • індексація: сталь, накладні індекси, вставки Super-LumiNova,
 • ремінець з телячої шкіри,
 • сталева складна застібка з подвійною фіксацією,
 • діаметр корпусу: 42,5 мм,
 • товщина корпусу: 10,6 мм,
 • водонепроникність: 10 ATM.

Можливо, Raymond Weil так довго не робила крок до розробки власних механізмів, тому що намагалася зберегти цінову політику бренду? Граючи дизайном, ідеєю, занурюючись в космос музики, компанія видавала унікальний годинник. І вже за рахунок цієї присутності в світі мистецтва, ексклюзиву, несхожості на все існуюче, ідеї - ціна встановлювалася відповідна. Помістивши суть перш форми, обмежуючись безпосереднім відображенням часу, без хронометражу, без індикації дати, навіть часом без сакраментального підрахунку секунд, RaymondWeil ставила на ідею.

Не можна сказати, що Caliber RW1212 з серії Freelancer поліпшив співвідношення ціни і вартості: цифри стартують починаючи з $ 1 850 для моделей на шкіряних ремінцях, трохи дорожче версії на сталевих браслетах: на них ціновий діапазон встановлено трохи нижче порога в $ 2000..

І тим не менше, початок покладено. Яким же буде наступний крок?