Складні годинники від провідних брендів, включаючі календарі, астрономічні карти і ще багато що інше, дуже високо цінуються серед колекціонерів.

Природно, що у складних годинників мається побічний ефект. Полягає він у тому, що буде вимагатися часте технічне обслуговування, при цьому вони відносяться до самого верху діапазону цін ринку дорогих швейцарських хронометрів. Хоча з'явився один бренд, який намагається знайти вихід - Raymond Weil (RW). Вони прагнуть створити годинник класичного дизайну, але з різними складнощами і з збереженням доступної ціни. Показовим прикладом цих старань стала модель Raymond Weil Maestro Automatic Moon Phase, що містить ряд додаткових функцій - це день тижня, дата, місяць і ще фаза Місяця.

Зовнішній вигляд і функціональність
Велика частина годинників з лінії Maestro, по суті, є класичними круглими годинниками з циферблатом, які прикрашені різними календарними складнощами. Годинники для чоловіків Raymond Weil - це порівняно невеликі годинники. Ширина полірованого корпусу з нержавіючої сталі складає 39,5 мм, а товщина - 11 мм. Вага теж зовсім невелика - 70 грамів. Ремінець коричневого кольору звужується від 20 мм до 16 мм, дуже гармонує з ним полірована пряжка сталевого кольору, на яку нанесено назву бренду.

Чудова частина у цих годинників - це прекрасний набір, видимий через сапфірове скло, що має антиблікове покриття з двох сторін, циферблат сріблястого кольору, стрілки, виконані зі сталі.
Швейцарські годинники Raymond Weil забезпечені індикатором фаз Місяця. Місяць зображується золотий на блакитному небі поряд із золотими зірками. Набір складається з маркерів у вигляді чорних римських цифр. Додаткова стрілка показує поточну дату. Якщо коротко, то можна сказати, що весь набір дуже привабливий і розбірливий.

Годинники мають встановлений автоматичний механізм калібру RW 4600. Через прозору задню кришку можна насолоджуватися всією красою руху.
Регулювання днів тижня, дат, місяців, фаз Місяця можна здійснювати за допомогою плоских штовхачів поруч з 2, 4, 8 і 10 годинами. Для того, щоб процес регулювання зробити максимально зручним, в комплект включили маленький штифт з нержавіючої сталі, що має наконечник, який ідеально розрахований на розміри штовхачів. Штифт знаходиться в коричневому шкіряному мішечку з ініціалами RW.

Трохи про недоліки
Хоча хронометр викликає цілу гаму позитивних почуттів, все-таки є і деякі неприємні моменти:
1. Корпус кілька малуватий і, напевно, буквально пара додаткових міліметрів могли б допомогти в досягненні ідеального розміру. І коронка з відмітним логотипом RW, що має зовсім невеликі розміри, дряпає зап'ясті.
2. Ремінець виконаний не з сьогодення алігатора. Коричневий колір шкіри прекрасний, але в класичних годиннику передбачається таки натуральна шкіра і компанії слід відмовитися від тиснення, імітує алігатора.

3. Компанія Raymond Weil вирішила ротор не удекоровувати, але, крім цього, він виявився досить гучним. Шум цей виникає при обертанні ротора і його чути, хоча він не заважає. Навряд чи це викликано відсутністю мастила або тим, що ротор стосується стінок корпусу, може бути через те, що корпус трохи вільний?
4. І ще, годинники зовсім невидимі вночі. Модель не має люмінесцентного покриття, отже, у нічний час без додаткового освітлення визначити часом навряд чи вийде.

Навіть при деяких недоліках наручні годинники Maestro Automatic Moon Phase чудові. Адже виробник випустив їх у доступному діапазоні цін і з великою кількістю функцій.