Елітна лінійка класичних моделей Zenith постала в новому стилі та поповнилася новою чоловічий версією Moonphase 40,5 mm

Автор: Rebecca Doulton

годинник Zenith Elite Moonphase 40.5 mm

Бренди, що брали участь у виставці LVMH Watch Week 2020 року, яка пройшла в січні на узбережжі Перської затоки (Дубаї), не презентували ніяких новинок. В цьому році ми побачили нові дизайнерські рішення для раніше випущених колекцій. Останні інновації та нові версії будуть представлені пізніше, на Baselworld 2020 в травні (час і можливість проведення потрібно уточнювати).

Флагманська лінійка Zenith Elite Classic представила в новому вигляді та, крім того, поповнилася новою чоловічою моделлю Elite Moonphase.

Розкішний циферблат в золоті, оновлений стильний корпус і класичний діаметр 40,5 мм — це новий годинник Zenith Elite Moonphase.

годинник Zenith Elite Moonphase 40.5 mm

Елітна серія Zenith знову в центрі уваги

Помпезне святкування 50-ої річниці легендарного автоматичного хронографа El Primero підійшло до кінця, залишивши по собі безліч моделей-триб'ютів і ювілейних лімітованих серій. Тепер увага Zenith перейшла на незаслужено забуту колекцію Elite. Якщо ви зайдете на офіційний веб-сайт компанії, то неодмінно звернете увагу на обмеженість цієї колекції. У порівнянні з іншими лінійками кількість моделей помітно менше.

годинник Zenith Elite Moonphase 40.5 mm

Zenith calibre Elite 670: тонкий, тристрілочний, мануфактурний механізм, який використовується маркою з 1994 року

Серія класичних наручних годинників Elite була названа на честь однойменного тристрілочного калібру. Випущений в 1994 році він став першим механізмом, який створений з використанням комп'ютерних технологій (CAD).

Калібр Elite розроблений як базовий багатоцільовий механізм з 50-годинним запасом ходу. У 1994 році він отримав звання «Кращий механізм року» на виставці Baselworld.

годинник Zenith Elite Moonphase 40.5 mm

Zenith Elite Calibre 6150, випущений в 2015 році. 100-годинний запас ходу і два барабани

У 2015 році відбулося досить дивна подія: одночасно зі святкуванням 150-річчя Zenith вийшов новий автоматичний калібр 6150, створений на базі Elite. Два барабани дозволили збільшити запас ходу (до 100 годин), а діаметр самого механізму — з 25,6 мм до 30 мм. При цьому корпус не став товщим, зберігши колишню «стрункість» (3,92 мм).

Модель Zenith Elite 6150 42 mm, яка оснащена новим калібром, стала зразком елегантності та стриманості, отримавши високі оцінки критиків. Тим більше дивним виявилося те, що сталося далі — після оглушливого успіху та далекосяжних планів створення нових ускладнень на базі Elite 6150 він раптом зник з радарів. З незрозумілих причин багатообіцяючий механізм пішов в тінь на досить довгий час.

годинник Zenith Elite Moonphase 40.5 mm

Zenith Elite Calibre повертається, втілившись в новий механізм 2020 Elite. Його багатозадачність представлена двома версіями: calibre 670 (оригінальний) з функціями часу і дати, calibre 692 (з ускладненнями) з малою секундною стрілкою та фазою місяця

На виставці LVMH в Дубаї компанія Zenith представила оновлені серії Elite Classic та Elite Moonphase, в які тепер увійшли як чоловічі (40,5 мм), так і жіночі моделі (36 мм, інкрустовані 75 діамантами).

годинник Zenith Elite Moonphase 40.5 mm

Варто зазначити, що годинник з функцією визначення фази місяця вже багато років входять в лінійку Zenith. Чоловіча серія була представлена моделлю Elite Captain Moonphase (вже знята з виробництва), а жіноча версія Elite Lady Moonphase 36 mm в рожевому золоті з автоматичним калібром Elite 692 випускається до цих пір. До слова, саме цей механізм був використаний в новій чоловічої версії.

Elite Moonphase 40,5 mm випускається в двох варіантах: сталевому з графитово-сірим циферблатом та з 18-каратного рожевого золота зі срібним циферблатом.

Elite повертається

Незважаючи на те, що не всі вважають діаметр 40,5 мм актуальним і трендовим, він, тим не менше, залишається популярним і затребуваним. Ультратонкий механізм Elite 692 дозволив зберегти колишню товщину (9,35 мм), завдяки чому годинник вільно «заходить» під манжет класичної сорочки, не викликаючи дискомфорту.

годинник Zenith Elite Moonphase 40.5 mm

На відміну від раніших версій Elite Classic з округленим безелем в нових моделях Elite Moonphase він більш плоский, що дозволило збільшити огляд циферблату. Заводна головка, яка використовується для настройки часу та фази місяця, також була дещо видозмінена: зарубок на ній стало менше, що додало їй більш витонченого виду.

Дизайн корпусу з короткими вушками конічної форми достатньо скромний — він відполірований в двох техніках: безель виконаний глянсовим, а вушка відшліфовані. Такий контраст дозволив досягти необхідного візуального ефекту — не відволікати уваги від циферблату. Адже саме він найбільш повно демонструє нові дизайнерські прийоми Zenith.

Орнамент у вигляді сонячних променів, що розходяться від центру до фланця, — відмінна риса всіх годинників з колекції Elite Moonphase. Промені, що нанесені на сріблястий (або графитово-сірий) фон, додають відчуття об'єму та руху. Цей плісірованний ефект, створений незвичайним орнаментом, замінює звичну площину циферблата на глибину, породжує химерну гру світла та тіні. Щось подібне ми бачили тільки в моделях Grand Seiko.

годинник Zenith Elite Moonphase 40.5 mm

Індикатор фази місяця (в положенні «6 годин») поміщений у велику круглу апертуру. Місяць покритий сріблястим родієм (в сталевій версії) або золотом (версія в рожевому золоті). На тлі нічного неба синьо-чорного кольору та розсипу зірок індикатор подібний розчерку пензля художника, який порушує незайману чистоту полотна. Так сувора класика набуває дещицю поетичності.

годинник Zenith Elite Moonphase 40.5 mm

Логотип Zenith, п'ятикутна зірка, знаходиться під 12-годинним індикатором, а маленький секундний лічильник, який складається з чотирьох маркерів, — в положенні «9 годин». Грановані годинні мітки та стрілки в стилі «dophine» покриті родієм (сталева версія) та золотом (золота версія).

Будь-який дизайнер скаже, що створення простих класичних годинників — це не так просто, як може здатися на перший погляд. Пропорція та баланс — ось головні вимоги до канонічної класиці. Але не можна забувати і про оригінальність — саме вона надає годиннику характеру. Легкого штриху досить, щоб годинник став помітним на тлі величезної кількості безликих «костюмних» моделей.

Зізнаюся, елемент циферблата, що незмінно привертає мою увагу, — це маленький секундний лічильник. Вірніше, його нестандартне розташування. У Moonphase 40.5 mm він не тільки дозволяє в повній мірі оцінити якість виконання індикатора фази місяця, але також порушує нудну симетрію циферблату, роблячи його більш цікавим і динамічним.

годинник Zenith Elite Moonphase 40.5 mm

Ще одна риса нових Moonphase, яка мені імпонує, — це гармонійне поєднання елементів циферблату (стрілок, індексів, логотипу) з матеріалом корпусу. Воно зробило годинник більш вишуканим і елегантним.

Calibre 692

І чоловіча, і жіноча моделі Elite Moonphase оснащені автоматичним калібром Elite 692. Функції: години, хвилини, мала секундна стрілка в положенні «9 годин», індикатор фази місяця.

Відносно невеликий механізм (25,6 мм) поміщений в ультратонкий корпус (3,97 мм). Elite 692 працює з частотою 28,800 напівколивань на годину, оснащений функцією «стоп-секунда» та забезпечує 50-годинний запас ходу.

Прозора задня кришка з сапфірового скла відкриває огляд на новий ротор у формі зірки та філігранну обробку механізму: perlage на опорній плиті і Côtes de Genève на мостах.

годинник Zenith Elite Moonphase 40.5 mm

Резюме

Elite Moonphase — це безперечно гідний годинник. Він дуже привабливий, щоб виділитися серед аналогічних моделей, проте не настільки, щоб вразити уяву.

Оновлений корпус, «променистий» циферблат і чудовий індикатор фази місяця у виконанні майстрів Zenith надають годиннику більш сучасного вигляду.

Я вже згадувала про роль малого секундного лічильника в створенні загального враження. Пам'ятаєте фільм братів Коен 1998 року «Великий Лебовські»? Після того, як наймані вбивці напали на квартиру головного героя, зіпсувавши його улюблений перський килим, виявилося, що саме відсутність цієї деталі зробило інтер'єр гармонійним. Так і секундний лічильник надав дизайну Moonphase завершеності.

Офіційний прайс та ремінець

Дотримуючись принципу абсолютної гармонії в кожній деталі, Zenith випускає версію в рожевому золоті на синьому ремінці зі шкіри алігатора і застібкою-пряжкою теж з рожевого золота. Колір ідеально поєднується з індикатором фази місяця та периферичною хвилинною шкалою. З виворітного боку ремінець додатково захищений каучуковою підкладкою.

годинник Zenith Elite Moonphase 40.5 mm

Сталева версія випускається на темно-сірому шкіряному ремінці зі шкіри алігатора із захисною каучуковою підкладкою і сталевою ж застібкою-пряжкою.

годинник Zenith Elite Moonphase 40.5 mm

Офіційний прайс на Zenith Elite Moonphase 40.5mm 2020 становить на сьогодні 178 200 грн (сталева модель) та 369 000 грн (золота).

Технічні характеристики Zenith Elite Moonphase 40.5mm:

  • Корпус: діаметр 40,5 мм, товщина 9,35 мм; нержавіюча сталь або 18-каратне рожеве золото; полірування: глянсова, шліфована; сапфірове скло з обох сторін; водозахист 50 метрів.
  • Циферблат: срібний або графитово-сірий орнамент у вигляді сонячних променів; грановані індекси та стрілки; лічильник з малою секундною стрілкою в положенні «9 годин»; індикатор фази місяця в положенні «6 годин».
  • Механізм: мануфактурний ультратонкий автоматичний калібр; запас ходу 50 годин; 28,800 нпк/г; години, хвилини, мала секундна стрілка, фази місяця; новий ротор у формі зірки.
  • Референс: 18.3100.692/01.C922 (18-каратне рожеве золото), 03.3100.692 / 03.C923 (нержавіюча сталь). 22.3200.692/01.C832 (18-каратне рожеве золото, 75 діамантів, жіноча модель).
  • Ремінець: синій зі шкіри алігатора з каучукової підкладкою та золотою застібкою у формі пряжки (модель з золота); темно-сірий зі шкіри алігатора з каучуковою підкладкою та сталевою застібкою у формі пряжки.