Порівняння нової моделі з колишнім виданням з особистої колекції

Автор: Gandor Bronkhorst

годинник Zenith Elite Classic

Модель Elite Classic — це чи не найкращий представник елегантних «костюмних» годинників Zenith. Оснащена механізмом-близнюком культового калібру El Primero, вона досить довгий час була позбавлена належної уваги. Але на початку цього року справедливість восторжествувала: компанія з Ле-Локля представила повністю оновлену версію Elite. Нова «стара» модель була прийнята достатньо прихильно.

Маючи у володінні першу версію цього годинника, я вирішив порівняти оригінал з перевиданням і заодно з'ясувати, наскільки гарний новий Elite Classic.

годинник Zenith Elite Classic

годинник Zenith Elite Classic

Годинник Zenith Elite нарешті знайшов нове «обличчя», в якому він настільки гостро потребував. Тепер циферблати сімейства Elite Classic декоровані радіальним орнаментом з ефектом розбіжних променів, які зробили їх виразними та динамічними. Кольори були вибрані з класичної палітри: синій, сірий і білий. Ремінці підібрані в тих же кольорах, а також додатковому коричневому.

Нові Zenith Elite представлені в двох варіаціях: з функціями часу та дати, а також з ускладненням «фаза Місяця». Корпус діаметром 40,5 мм виконаний з нержавіючої сталі або золота. Вартість найбільш бюджетної моделі становить 5,900 швейцарських франків.

годинник Zenith Elite Classic

Нова серія Zenith Elite в корпусі діаметром 40,5 мм, з індикатором фази Місяця та малою секундною стрілкою

Коротка історія моделі Captain

Якщо годинник марки Zenith не оснащений калібром El Primero, йому судилося вічно перебувати в тіні свого легендарного «брата». Мало хто знає, що компанія далеко не відразу почала випускати спортивні годинники, що настільки популярні сьогодні. Аж до 60-х років мануфактура виробляла переважно механізми з єдиною функцією часу, а також кишенькові годинники та калібри для них.

годинник Zenith Elite Classic

Zenith Captain Elite, модель 2014 року

Модель Captain 1952 — одна з таких моделей, яка стала попередницею серії Elite. Мій годинник носить назву Captain Elite, але останнє слово відноситься до механізму, яким він оснащений, і не позначає приналежності до вищезгаданої лінійці.

Передбачалося, що версія Captain своєї сучасною елегантністю та красивою обробкою складе конкуренцію Omega Constellation. Вони завжди оснащувалися хорошими механічними калібрами, які зараз прийнято називати мануфактурними. То з'являючись, то зникаючи на час, годинник Captain так і не увійшов до базової лінійки Zenith.

годинник Zenith Elite Classic

годинник Zenith Elite Classic

Дизайн Zenith Captain Elite

Я придбав Zenith Captain Elite в 2014 році, побачивши його під час відвідування Ле-Локля. Під час візиту мені вдалося переговорити з Жаном-Фредеріком Дюфуром – його залученість до процесу створення годинника тоді вразила мене. Наша коротка зустріч відбулася ще до того, як він покинув Zenith і став генеральним директором Rolex.

годинник Zenith Elite Classic

годинник Zenith Elite Classic

З тих пір, як я придбав Captain Elite, я практично його не знімав. Цей годинник ніби приріс до мене. Його вишуканий і часто недооцінений дизайн, сучасні стрілки в стилі «дофін» і об'ємні годинні маркери зробили цю модель моїм беззмінним лідером на багато років. Особливо мені сподобався витончений вузький безель, який дозволяє розкрити циферблат у всій його красі.

Але більш за все мені імпонує продуманість кожної деталі циферблату. Над подовженими годинними маркерами розташовані їхні зменшені «двійники», невеликі з глянцевою поверхнею. Розміри стрілок ідеально вивірені, тому при накладенні їх одна на одну здається, ніби це одна велика стрілка. Тоді я зупинив свій вибір на моделі з градієнтним циферблатом, що було дещо ризиковано, але до цього дня я не шкодую про своє рішення.

Ще одна відмінна риса Zenith Captain Elite — це його механізм з хорошою обробкою, яким можна помилуватися крізь задню кришку з сапфірового скла. Сам корпус красивий і тонкий (всього 9,24 мм). Якщо говорити про недоліки, то я можу виділити всього один — механізм трохи малуватий для корпусу такого діаметра.

годинник Zenith Elite Classic

Я люблю носити цей годинник, оскільки він підходить практично до будь-якого випадку. Будь то недільний відпочинок, звичайний робочий день в офісі або коктейльна вечірка, мій Zenith Captain Elite завжди буде доречним. Я заслужено віддаю цієї моделі «пальму першості» серед всіх моїх годинників. Треба сказати, я ношу його навіть частіше, ніж вінтажний Speedmaster.

Сучасне втілення

Остання версія Zenith Elite — це скоріше еволюція колишньої моделі, ніж щось принципово нове. Хтось може розглядати це як мінус, але я вважаю, що це швидше шанобливе та правильне ставлення до зразка минулих років. На зап'ясті годинник відчувається свіжо та, крім нових кольорів, має ще інші переваги

годинник Zenith Elite Classic

Радіальний «променистий» орнамент надав бажаного ефекту: годинник тепер виглядає більш мужньо і сучасно. Довжина стрілок і раніше ідеальна, і я радий, що Zenith не збільшили діаметр циферблату.

годинник Zenith Elite Classic

годинник Zenith Elite Classic

Нова версія Elite оснащена вже знайомим механізмом, лише його ротор трохи видозмінився. Оздоблення в цілому залишилося практично незмінним. Апаратура з датою все так само знаходиться в положенні «6 годин» і все так само занадто високо.

Мануфактурний калібр

У мене ніколи не виникало проблем з цим годинником, як і з його механізмом. Він бездоганно надійний і точний, тому і калібр моделі Zenith Elite не викликає побоювань.

Робота над цим механізмом почалася в 1990 році, а в 1994 він був представлений в двох варіантах: автоматичному (калібр 670) і з ручним заводом (калібр 650). Передбачалося, що модульний ультратонкий автоматичний механізм буде повністю виготовлятися силами мануфактури Zenith.

годинник Zenith Elite Classic

На виставці Baselworld у 1994 році калібр Elite навіть був визнаний кращим механізмом року. Вперше він був використаний в так званій «костюмній» моделі Zenith Class. Компанія була настільки впевнена в якості свого калібру, що дала на нього п'ятирічну гарантію.

Справедливо буде відзначити, що механізм Elite не був повністю розроблений в Ле-Локле. Керол Форестье, глава відділу розробки механізмів Richemont, одного разу сказала мені, що брала участь в роботі над цим калібром будучи співробітником компанії Conseilray. Перш ніж вийти з бізнесу в 2014 році, це підприємство допомагало багатьом годинниковим брендам розробляти механізми.

годинник Zenith Elite Classic

Calibre 670 надійний, функціональний і досить привабливий щодо базового автоматичного механізму. Можете розраховувати на пристойні, але не видатні характеристики: автопідзавод, 50-годинний запас ходу, частоту 28,800 напівколивань на годину, три стрілки та апертуру з датою. У більш складної версії – додатковий індикатор фази Місяця з малою секундною стрілкою, але й вже доопрацьований механізм – Elite 692.

годинник Zenith Elite Classic

Оздоблення механізму вельми вправне — це поєднання орнаменту перлаже, женевських смуг і кругового візерунка з зернистою текстурою. Архітектура калібру настільки ж приваблива: всі основні елементи відкриті огляду. Розробляючи нову модель Zenith Elite, годинникарі трохи видозмінили осцилятор, який зробив експозицію механізму більш естетичною, хоча він все ще здається замаленьким для такого корпусу.

годинник Zenith Elite Classic

Резюме

Отже, повернемося до головного питання — чи виправдовує нова модель Elite Classic наші очікування? Безперечно. Не ставши чимось принципово новим і революційним, вона являє собою логічне продовження, еволюцію Zenith Elite. Я вважаю, що компанія виконала відмінну роботу, повернувши до життя серію, яка заслуговує місця в базовій лінійці.

Elite Classic — це старі традиції, втілені в сучасному класичному годиннику. Він більше відповідає нинішнім вимогам: актуальні кольори та більш виразна естетика. При цьому Zenith зберіг всі переваги першої версії (відмінний механізм, надчудовий дизайн, збалансовані пропорції). Єдиний нюанс, що викликає особисто у мене занепокоєння, — це апертура з датою. З огляду на її завищене розташування, її потрібно було усунути.

годинник Zenith Elite Classic

Вартість Zenith Elite Classic вельми приємна: модель без ускладнень обійдеться вам в 5,900 CHF, версія Moon Phase — 6,900 CHF. Відмінна ціна за відмінний швейцарський годинник.

Технічні характеристики Zenith Elite 40.5mm 2020 Collection:

  • Корпус: діаметр 40,5 мм; нержавіюча сталь; комбіноване полірування (глянцеве і матове); сапфірове скло з обох сторін; ступінь водозахисту 50 метрів.
  • Циферблат: радіальний «променевий» орнамент; грановані годинні маркери конічної форми; стрілки в стилі «дофін» полірованта і матові.
  • Механізм: мануфактурний автоматичний калібр Elite 670 або Elite 692, 25,6 мм; 50-годинний запас ходу; частота 28,800 напівколивань на годину; години, хвилини, секунди, апертура з датою.
  • Ремінець: чорний зі шкіри алігатора, прогумований, застібка-пряжка з нержавіючої сталі.