Високочастотні та надлегкі

Автор Cheryl Chia

годинник Zenith El Primero Defy 21 Carbon

Серія високотехнологічних годинників від Zenith, включаючи новинки року 2019 Defy Inventor та El Primero Doubleв Tourbillon, була випущена в 2017 році та ознаменувалася виходом знаменитого El Primero Defy 21. Цей запуск примітний безпрецедентним високочастотним хронографом з точністю до 1/100 секунди та секундною стрілкою, що здійснює повний оборот за одну секунду.

Перші версії моделі спочатку випускалися в кераміці, титані та золоті. Новий El Primero Defy 21 Carbon поміщений в корпус з легкого, але міцного вуглеволокна. Це безперечно найкраще рішення для настільки унікального годинника.

годинник Zenith El Primero Defy 21 Carbon

Знайомі риси

Появі такого незвичайного механізму як в годиннику Defy 21 ми зобов'язані схожому калібру у TAG Heuer Mikrograph. Це один з багатьох високочастотних хронографів, сконструйованих Гаєм Семона, якого компанія спеціально привернула для розробки хронографа.

До слова, Mikrograph і Defy 21 – це єдиний серійний хронограф з точністю до 1/100 секунди.

El Primero Defy 21 володіє абсолютно особливою архітектурою калібру: по суті це два незалежних механізми на загальному базовому. Тому новинка відрізняється досить масивним корпусом: діаметр 44 мм, товщина 14,4 мм. Однак мала вага вуглеволокна (він ж композитний карбон) дозволила зробити годинник достатньо легким незважаючи на значні габарити. Чорний колір, що переважає в цій моделі, також візуально робить годинник не таким масивним. Особливо в порівнянні з Defy 21 в золоті або титані.

годинник Zenith El Primero Defy 21 Carbon

Кожна модель з цієї серії справді унікальна завдяки матеріалу, з якого виготовлений корпус. Карбон складається з ниток вуглецевого волокна, розташованих усередині полімеру в довільному порядку. Таким чином створюється неповторний візерунок і мармуровий ефект. Грані корпусу, нарочито незграбні, пом'якшує круглий гладкий безель.

Лічильники хронографу знаходяться в положеннях «3» та «6 годин», а індикатор запасу ходу хронографа – в положенні «12 годин».

годинник Zenith El Primero Defy 21 Carbon

Скелетонізований циферблат, незважаючи на свою тривимірність, добре прочитується. Використання різних відтінків чорного та багатошаровість дозволяють швидко знаходити потрібний індикатор особливо при денному освітленні.

В цілому дизайн El Primero Defy 21 мало чим відрізняється від аналогічних моделей більшості брендів – від Richard Mille до TAG Heuer. Але, все ж, в Zenith змогли створити щось більше, ніж просто черговий спортивний годинник. У Defy 21 цікаві та незвичайні і сам механізм, і його можливості. Більш того, новинка від Zenith приваблива вельми скромною як для високочастотного хронографа ціною. А цей факт вже робить її вигідною покупкою.

годинник Zenith El Primero Defy 21 Carbon

Подвійна архітектура калібру

El Primero Defy 21 — це не просто демонстрація досягнень сучасних технологій. Перш за все це досконалий механізм — хронограф, що працює на частоті 360,000 напівколивань на годину (50 Гц).

Проблема всіх високочастотних хронографів — це сила тертя, яка зростає прямо пропорційно швидкості роботи калібру. Для годинникового механізму це критично, тому такий годинник вимагає більш частого сервісного обслуговування. Але в Zenith змогли вирішити цю проблему. Як? Читайте далі.

годинник Zenith El Primero Defy 21 Carbon

Калібр El Primero 9004 оснащений двома незалежними «коробками передач» (це ходова пружина, колісна передача та спусковий механізм). Таким чином годинниковий модуль повністю ізольований від впливу високочастотного хронографа та зберігає точність і плавність ходу.

годинник Zenith El Primero Defy 21 Carbon

Два незалежних механізми в калібрі годинника Defy 21: ходова пружина, колісна передача (балансир) хронографа виділені червоним, а годинникового модулю — синім

Подібні конструкції використовують бренди Jaeger-LeCoultre (Duometre a Chronographe) та Breguet (Tradition Chronographe 7077). Обидва також розробили унікальні підходи до стабілізації плавності та точності ходу годинника за допомогою ізоляції хронографа. Наприклад, в годиннику JLC Duometre ходові пружини та колісні передачі повністю відокремлені один від одного, але спусковий механізм у годинника та хронографа єдиний.

У моделі Breguet Tradition цей поділ реалізовано трохи інакше. Хронограф оснащений двома незалежними системами передач, але при цьому лінійною ходовою пружиною хронографа, яка трохи прогинається при натисканні спускової кнопки. Ці рішення довели свою життєздатність, проте в Defy 21 застосували більш простий та надійний підхід, що дозволяє хронографу працювати на високій частоті.

У годинникового модуля частота становить 5 Гц, в той час як баланс хронографа коливається на вражаючою частотою 50 Гц, дозволяючи вимірювати 1/100 частки секунди.

годинник Zenith El Primero Defy 21 Carbon

Велике колесо балансу годинникового модулю

Анкерная вилка та анкерне колесо — це деталі системи передачі з найбільшою швидкістю обертання. В Zenith виготовили їх з кремнію, що дозволило вирішити найбільшу проблему в високочастотних хронографах — силу тертя. Більш того, за рахунок низької щільності (в три рази меншої, ніж у сталі) механізму потрібно менше енергії. Таким чином, зменшилася не тільки сила тертя, а й загальний знос калібру.

Перша партія годинників Defy 21 була оснащена карбоновими волосовими пружинами, які вже не застосовувалися в наступних запусках. Тепер механізми Defy 21 випускаються з пружинами Nivarox (сплав на основі кобальту, нікелю та хрому, який не магнітиться і не розширюється при тепловій взаємодії).

годинник Zenith El Primero Defy 21 Carbon

Для досягнення такої високої частоти коливань балансу хронографа, яку можна побачити через прозору задню кришку корпусу, зменшили та оснастили укороченою волосковою пружиною. Амортизатори KIF, розташовані по обидва боки балансиру, запобігають його поломці в разі сильного удару.

годинник Zenith El Primero Defy 21 Carbon

При роботі на високій частоті пружина хронографу розкручується набагато швидше. Незважаючи на те, що заводний барабан хронографа майже не поступається за розміром барабану годинникового модуля, максимальний запас ходу у нього істотно нижче. У той час як запас ходу годинникового модуля — 50 годин.

Завдяки тому, що обидва барабани автономні, заводяться вони окремо один від одного. Пружину годинникового модуля можна завести двома способами: повертати заводну головку проти годинникової стрілки, або ж за допомогою руху ротора. Пружина хронографу заводиться тільки вручну.

годинник Zenith El Primero Defy 21 Carbon

Мости калібру відшліфовані та покриті чорною фарбою. Ротор виконаний у формі зірки Zenith. І деталі механізму, і дизайн корпусу витримані в єдиному графічному стилі. Полірування окремих елементів калібру нарочито «грубе», але виконане з ювелірною точністю.

Резюме

Годинник Zenith El Primero Defy 21 став незаперечним і важливим досягненням для компанії і для годинникової індустрії в цілому. Особливо, якщо врахувати фактор ціноутворення: за базову модель в титановому корпусі ви віддасте трохи більше 10,000 $. Однак за версію в карбоні доведеться викласти вже 17,800 $. І це незважаючи на те, що титан перевершує карбон в плані міцності, та він легший.

Чому модель Defy 21 Carbon дорожче на цілих 60%? Виключно через зовнішню естетику. Механізми в обох варіаціях абсолютно ідентичні, тому при виборі варто спиратися тільки на особисті інтереси та фінансові можливості.

годинник Zenith El Primero Defy 21 Carbon

До слова, навіть найдорожча версія високочастотного хронографа від Zenith відчутно дешевше аналогічних годинників інших марок. А моделі, наближені за ціною до Defy 21, значно поступаються йому за характеристиками. Для порівняння зверніть увагу на Montblanc Timewalker 1000 Limited Edition і F.P. Journe Centigraphe. Останній об'єктивно не може похвалитися точністю 1/100 секунди, оскільки оснащений традиційним спуском на 3 Гц та механізмом роз'єднання.

Звісно, є ще TAG Heuer Carrera Mikrograph. Ціна його помірна, але можливості куди скромніше. Об'єктивно Defy 21 — це дійсно вигідна та достойна пропозицію.

Короткі характеристики та вартість:

 • Модель: Zenith Defy El Primero 21 Carbon.
 • Референс: 10.9000.9004/96.R782.
 • Діаметр: 44 мм.
 • Товщина корпусу: 14,5 мм.
 • Матеріал: чорне вуглеволокно (композитний карбон).
 • Водозахист: 100 метрів.
 • Механізм: El Primero 9004 з автопідзаводом.
 • Функції: години, хвилини, індикація 1/100 частки секунди хронографу, індикатор запасу ходу хронографа.
 • Частота роботи годинникового модуля: 36,000 напівколивань на годину.
 • Запас ходу годинникового модуля: 50 годин.
 • Частота роботи балансу хронографа: 360,000 напівколивань на годину (50 Гц).
 • Ремінець: чорний каучук, покритий блакитним текстилем або чорною карбоновою ниткою.
 • Доступність: вже надійшли у продаж в офіційні бутіки та магазини-рітейлери.
 • Офіційний прайс: 17,800$ або 27,000$.