Автомобілі та хронографи завжди були тісно пов'язані один з одним. Безглузді спроби підрахувати численні колаборації годинникових брендів з автомобільними концернами та гоночними турнірами.

Zenith також не залишився осторонь, вступивши в 2016 році в альянс з британським виробником Land Rover. За чотири роки плідної співпраці компанії випустили кілька відмінних годинників: масивні El Primero Range Rover (2016), які так гідно і не оцінили, Range Rover Velar Special Edition (2017) і її скелетонізовану версію 2018 року, та звісно, версію Zenith Defy Classic Range Rover, приурочену до перезапуску елітного позашляховика Land Rover Defender. Саме вона буде представлена на LVMH Watch Week 2020 нарівні з колекцією Zenith Elite та останніми перезапусками з актуальною лінійки бренду.

Давайте детально розглянемо годинник, що втілив в собі концепції двох брендів світової величини.

Оновлений позашляховик Land Rover Defender став чи не найбільш обговорюваним автомобільним релізом року. Він в корені відрізняється від моделей з елітної серії компанії та в той же час не схожий на оригінальну версію, що випускається вже протягом майже 70 років. У новому Land Rover Defender немає великої помпезності, але і від традиційного повсякденного позашляховика він далекий. Практичний, трохи суворий він одразу опинився в центрі уваги і викликав бурю обговорень.

годинник Zenith Defy El Primero 21 Land Rover Defender Edition

Land Rover Defender 2020: оновлений, покращений та найбільш обговорюваний реліз року

Цілком логічно, що і годинник, присвячений автомобілю, відповідає новій концепції.

Для елітного автомобіля — елітний калібр, тому в основу нового годинника лягла серія Defy 21 з точністю хронографа до 1/100 частки секунди та двома спусковими механізмами.

Defy і Defender: надійність, що кидає виклик природі

Два знаменитих бренди дали нове життя своїм культовими моделям, ознаменувавши нову еру дизайну та технологій.

1969 рік став історичним для годинникової індустрії: компанія Zenith випустила високоточний автоматичний хронограф El Primero. Калібр, що працює на частоті 5 Гц, став культовим, залишаючись на вершині успіху останні 50 років.

У 2017 році компанія вирішила, що настав час для оновлення механізму. Технології 21 століття розвивалися з небаченою швидкістю, залишаючи позаду кращі бренди. Zenith не міг дозволити «обскакати себе на повороті». Так з'явилася серія Defy El Primero 21 з надшвидкісною центральною стрілкою хронографа, що здійснює повний оберт за одну секунду та безпрецедентною точністю (1/100 сек).

Новий калібр оснащений не одним, а двома окремими спусковими механізмами: один для тимчасового модуля, який працює на звичній для El Primero частоті 5 Гц, а другий для модуля хронографа — з частотою 50 Гц. Перші моделі відрізнялися досить скромним дизайном циферблатів. Скелетонізовані версії з'явилися вже пізніше, серед них унікальна кастомізована модель,  яка виготовлена спеціально для DJ Carl Cox.

годинник Zenith Defy El Primero 21 Land Rover Defender Edition

Перша скелетонізована версія Defy 21, що демонструє подвійний регулятор

Вперше представлений на Frankfurt Motor Show 2019 новий Land Rover Defender став переродженням того, що пішов на спокій, культового однойменного автомобілю, який входив в базову лінійку марки з 1948 по 2016 роки.

Деякі звинуватили компанію у відмові від своєї головної концепції – надто вже впадала в очі розкіш нового позашляховика. На зміну «робочої конячки» в стилі мілітарі прийшов автомобіль, який більше відповідає стилю елітного ряду Range Rover. Але більшість оцінило оновлений Defender: це автомобіль для міських жителів, які в будь-який момент готові відправитися на пошуки пригод.

годинник Zenith Defy El Primero 21 Land Rover Defender Edition

Land Rover Defender 2020 року, безумовно, гідний позашляховик. Він втілює в собі класичний дизайн цієї серії, але відрізняється високою потужністю та надійністю.

Таким чином, і Defy El Primero 21, і Land Rover Defender стали вдосконаленими версіями легендарних моделей. Вони пропонують своїм власникам надзвичайний перформанс, бо з самого спочатку створені для роботи на межі можливостей.

Інша справа, що мало кому доводиться хоча б один раз вдатися до цих можливостей. Погодьтеся, далеко не кожен день вам необхідно щось виміряти з точністю до 1/100 секунди або зганяти на машині за 90,000 євро кудись в пустелю та назад альпійським бездоріжжям? Проте, приємно усвідомлювати, що в разі чого ти в безпеці: будь то снігова буря в самому серці суворого Сибіру або необхідність зафіксувати час змагання на Олімпійських іграх. Ти завжди готовий до подібних несподіванок.

годинник Zenith Defy El Primero 21 Land Rover Defender Edition

Zenith та Land Rover знову об'єднуються. У пошуках пригод

Екстремальні авантюри, подібно магнітам, завжди притягували ці компанії. Знаменита британська експедиція British Trans-Americas Expedition стала свого роду рекламною кампанією для бренду Rover (пізніше Land Rover), отримавши в 1970 році в якості подарунка два новеньких позашляховика 4×4 Range Rovers.

Метою експедиції 1971-1972 рр. була подорож з Анкоріджу (Аляска) до Вогняної Землі (Tierra del Fuego, Аргентина).

Подолавши 29,000 км, команда повністю перетнула уздовж всю Америку. Але найскладніший відрізок був ще попереду. Знаменитий Дарієн-Геп (Darien Gap), відрізок Панамериканського шосе, що відокремлює Панаму від Колумбії, таїв смертельну небезпеку. Експедиція три місяці долала маршрут без доріг, мостів і будь-яких розпізнавальних знаків. Команда пройшла сумнозвісні диявольські джунглі, що кишать отруйними зміями, бджолами-вбивцями, малярійними москітами та кажанами-вампірами.

годинник Zenith Defy El Primero 21 Land Rover Defender Edition

Лідером експедиції був майор Джон Блешфорд-Снелл. З корковим шоломом на голові та значним послужним списком з найнебезпечніших місій ця безстрашна людина знову вирішила випробувати долю. Ледве завершивши останнє завдання від імператора Хайле Селассіє, коли Джону довелося спуститися вниз по річці Ніл (805 км) та досліджувати її, він відправився в транс-американську місію. Його вірним супутником був годинник Zenith El Primero chrongoraph 1969.

Пару років назад архіваріуси Zenith наткнулися на вицвілу вирізку з газети. На ній був зображений красивий молодий майор Британської армії, а на його руці – годинник El Primero chronograph. Представники бренду зв'язалися з харизматичним джентльменом і запропонували йому стати другом компанії Zenith, піднісши в якості подарунка новий годинник El Primero Striking 10th. До слова, його Zenith 1969, який перебував все ще в чудовому стані, було пожертвувано музею компанії.

Defy El Primero 21 Land Rover

Годинник, випущений в досить масивному корпусі діаметром 44 мм і товщиною 14,5 мм, повністю передає колір нового Land Rover Defender. Корпус, задня кришка, безель, кнопки та заводна головка виготовлені з титану і оброблені в мікропіскоструминній техніці, щоб досягти матового покриття противідблиску. Лише смужка оранжевого кольору на заводній голівці розбавляє сіру монохромну гамму.

годинник Zenith Defy El Primero 21 Land Rover Defender Edition

Непрозорий циферблат і стримана монохромна гамма зробили нову версію Defy 21 найсуворішою та найконсервативнішою у всій лінійці

У носінні годинник неймовірно приємний. Він досить легкі, а матовий сірий колір робить його візуально менше. Архітектура корпусу представлена монолітної основою, піднесеним круглим безелем і інтегрованими вушками під ремінець.

Забезпечуючи водозахист 100 метрів, корпус поєднує в собі міцність, надійність і комфорт, повністю відповідаючи філософії оновленого Land Rover Defender.

На відміну від скелетонізованих циферблатів колекції Defy 21 закритий циферблат цієї моделі забезпечує відмінну читаність. Це, по суті, найкраще рішення для годинників з подібними характеристиками. Адже при всій зовнішній привабливості прозорих циферблатів їх об'єктивно складно читати.

годинник Zenith Defy El Primero 21 Land Rover Defender Edition

Надшвидкісна секундна стрілка хронографу вимагала внести деякі корективи в розташування лічильників. Тахіметрична шкала з моделі El Primero chronograph замінена на лічильник 1/100 частки секунди, а на місці 12-годинного лічильника в положенні «6 годин» тепер розташований 60-секундний.

Ще одна відмінність від попередніх моделей Defy 21 — змінений індикатор запасу ходу. Тепер у нього лінійна форма з помаранчевими мітками, а не аркоподібна, як в попередніх версіях.

Помаранчевим кольором також виділено індикатори та стрілки хронографу. Це створило відмінний контраст з монохромною сірою гамою та білими маркерами.У комплект Defy El Primero 21 Land Rover входять два ремінця: сірий каучуковий з тисненням «плитка» та комбінований (каучук/текстиль) з помаранчевим рядком. Застібка: подвійна, титанова.

годинник Zenith Defy El Primero 21 Land Rover Defender Edition

На прискорення: від 5 до 50 Гц

Під ротором ховається вражаючий автоматичний спарений двигун Zenith — калібр El Primero 9004. Думаю, ви уявляєте, якою «потужністю» володіє хронограф на 50 Гц.

Щоб уникнути виснаження запасу ходу надпотужним хронографом, в Defy El Primero 21 реалізована архітектура з подвійним балансом. Один спусковий механізм (5 Гц/36,000 нпк на годину), як і оригінал 1969, постачає енергією часовому модулю (години, хвилини, секунди) та забезпечує синхронність. Другий спуск працює на частоті 50 Гц/360,000 нпк на годину і призначений виключно для модуля хронографа.

Кожен баланс оснащений власною системою трансмісії та спуску, а муфта зчеплення відсутня. Цей факт пояснює наявність двох циліндрів замість одного. Заводну головку потрібно обертати в двох напрямках: за годинниковою стрілкою – для підзавода хронографа, і проти – для підзавода годинника.

годинник Zenith Defy El Primero 21 Land Rover Defender Edition

На циферблаті немає напису Land Rover. Замість цього ротор спроектований у вигляді п'яти «променів», що імітують диски Land Rover Defender, на один з яких нанесений напис Land Rover. Також він продубльований на задній частині корпусу.

Резюме

Матовий корпус сірого кольору, лаконічний циферблат і каучуковий ремінець створюють єдиний стриманий та шляхетний образ. При цьому дизайн із застосуванням піскоструминної обробки та титановими поверхнями повністю відповідає технологічному духу 21 століття.

Величний Land Rover Defender — це втілення елегантного мінімалізму. Його ергономічні сидіння, як і легкий титановий корпус Zenith, забезпечують максимальний комфорт власникові та естетичне задоволення.

Доступність та офіційний прайс

Zenith Defy El Primero 21 Land Rover (референс 97.9000.9004/01.R787) випущений лімітованим тиражем 250 примірників. Офіційний прайс: 13,700 євро.

годинник Zenith Defy El Primero 21 Land Rover Defender Edition

Технічні характеристики:

  • Модель: Zenith Defy El Primero 21 Land Rover Defender Edition. Лімітована серія 250 примірників.
  • Корпус: титановий, оброблений в мікропіскоструминній техніці; діаметр 44 мм; товщина 14,5 мм. Сапфірове скло з обох сторін. Водозахист 100 метрів.
  • Циферблат: сірий матовий з лінійним індикатором запасу ходу; грановані антрацитові стрілки та маркери покриті складом Super-LumiNova.
  • Механізм: калібр El Primero 9004, автоматичний хронограф з двома спусками: один для хронометражу (5 Гц/36,000 напівколивань на годину), другий для хронографу (50 Гц/360,000 напівколивань на годину). Сертифікація TIME LAB Chronometer.
  • Запас ходу: 50 годин.
  • Функції: години, хвилини, мала секунда, запас ходу, хронограф з точністю до 1/100 частки секунди.
  • Ремінці: сірий каучуковий з тисненням «плитка» та комбінований (каучук/текстиль) з рядком. Застібка: подвійна відкидна з титану, оброблена в мікропіскоструминній техніці.
  • Референс: 97.9000.9004/01.R787.