Годинникова компанія Seiko відзначила 50-річчя виходу свого першого автоматичного хронографа. Одного з перших, оснащеного колонним колесом і вертикальним зчепленням. На честь Калібру 6139, випущеного в далекому 1969 році, Seiko створила лімітовану серію Prospex Automatic Chronograph 50th Anniversary.

годинник Seiko Prospex Limited Edition SRQ029J1

50 років тому перший Seiko Prospex ласкаво називали «пандою» за чорні додаткові індикатори на тлі основного білого циферблата. Ювілейна серія пішла тим самим принципом, тільки додаткових індикаторів тепер три. Два з яких традиційно чорного кольору.

годинник Seiko Prospex Limited Edition SRQ029J1

Та сама Panda Chrono

Дизайн повторюється до найдрібніших деталей: покажчики, розмітка тахіметра. Навіть кінчик секундної стрілки хронографу помаранчевий, як і 50 років тому.

Що змінилося?

Все ж без оновлень не обійшлося. Seiko Prospex Automatic Chronograph 50th Anniversary розжився третім додатковим індикатором (секундним) в положенні «3 години», а також іншими благами сучасності:

  • поліруванням корпусу японською технікою Zaratsu;
  • сапфіровим склом з бічними гранями, що імітують «ребра» коробки;
  • корпусом з нержавіючої сталі діаметром 41 мм;
  • водозахист 100 метрів.

годинник Seiko Prospex Limited Edition SRQ029J1

«Серцем» ювілейної версії Seiko став хронокалібр 8R48, створений в 2014 році. Крім вертикального зчеплення та колонного колеса механізм забезпечили серцеподібним кулачком і триконечним молоточком Seiko для поліпшення синхронізації зворотного ходу стрілок.

Механізм з частотою 4 Гц (28800 напівколивань на годину) забезпечує запас ходу 45 годин.

годинник Seiko Prospex Limited Edition SRQ029J1

Seiko Prospex Automatic Chronograph 50th Anniversary вийде обмеженою серією (всього 1000 примірників) під референсом SRQ029J1. Вже в грудні 2019 року годинник надійде в фірмові бутіки Seiko, а також потрапить до обраних світових ритейлерів. Ціна офіційного прайсу на сьогодні 101 000 ₴, проте щось нам підказує, що вона буде тільки зростати.

годинник Seiko Prospex Limited Edition SRQ029J1