10 січня 1969 року годинникова мануфактура Zenith представляє перший високочастотний повністю інтегрований механічний хронограф, який працює з частотою 36 000 напівколивань на годину. За останні роки El Primero отримав статус найвидатнішого механізму всіх часів. Практично кожен шанувальник годинникового мистецтва як мінімум чув про El Primero (зауважимо, що в перекладі з іспанського El Primero означає «перший»).

На честь урочистого святкування 50-х роковин з моменту створення легендарного годинникового механізму компанія Zenith представила ювілейний набір у футлярі-скриньці з трьома хронографами, які володіють традиційними трибарвними символічними для компанії індикаторами (світло-сірий — секундний, синій — хвилинний, антрацитовий — годинний).

годинники El Primero від Zenith

Давайте знайомитися!

Перша модель – це ідеально точне перевидання моделі El Primero 1969 друга – Chronomaster El Primero з удосконаленим механізмом і третя – Defy El Primero 21 зі надточним виміром часу до 1/100 сек.

El Primero A386 Ref.03.А386.400/69.C815

годинники El Primero від Zenith

Перше відділення футляра почесно займає бездоганна інтерпретація хронографа El Primero 1969 року. Його особливості: сталевий корпус діаметром 38 мм, форма кнопок хронографа у вінтажному виконанні – з тонкою підставою та широкими капелюшками (грибоподібна форма), сферичне скло з ефектом лінзи, характерні духу бренду класичні триколірні лічильники, Тахіметрична шкала, шрифт, форма стрілок, годинна та хвилинна індикація та навіть шкіряний ремінь — все відповідає «моделі-першоджерелу». Ці елементи виконані з тонкою добірністю та бездоганною точністю.

годинники El Primero від Zenith

Щоб добитися ідеального повторення та відновлення кожного компонента, автентичний екземпляр годинника, який знаходиться в музеї Zenith, був підданий лазерному скануванню. Єдина відмінність нової версії El Primero A386 від оригінальної 1969 року — це прозора задня кришка, що демонструє роботу механізму. Наповнює годинник стрімкою та нестримною енергією цей механізм — сучасна версія El Primero з колонним колесом. Працює з частотою 36 000 напівколивань на годину, дозволяє вимірювати час до 1/10 сек і володіє запасом ходу 50 годин.

Chronomaster 2 El Primero Ref. 03.3001.3600/69.C816

годинники El Primero від Zenith

Другий посланець ювілейного набору – модель Chronomaster 2 - оснащений, так би мовити, «двигуном» нового покоління та оновленим керамічним безелем. Механізм перейменований в El Primero 3600 та представлений в удосконаленому компонуванні. Що пульсує на частоті 36 000 напівколивань на годину, цей калібр здатний проводити вимір часу з високою точність до 1/10 секунди і дає можливість виключно комфортного зчитування показань з циферблата і безеля. Стрілка хронографу робить один повний оберт за 10 секунд, демонструючи десяті частки секунди на кожному кроці за допомогою шкали, нанесеної на безель від 1 до 100.

годинники El Primero від Zenith

У другій версії Chronomaster класична конструкція механізму El Primero, що складається з колонного колеса, була змінена з метою підвищення його надійності та точності. Найбільш істотні зміни: вбудований механізм секундоміра для установки часу та збільшений запас ходу до 60 годин. І на додаток до цих технічних інновацій нова версія Chronomaster отримала більш спортивний, динамічний та досконалий дизайн в порівнянні з сучасниками. Діаметр сталевого корпусу з градуйованою шкалою вимірювання середньої швидкості на чорному керамічному безеле – 42 мм. Ротор автопідзаводу – у формі гострої зірки, та каучуковий ремінь – з контрастною строчкою.

Defy El Primero 21 Ref. 95.9012.9004/69.R582

годинники El Primero від Zenith

Третій зразок годинникового мистецтва Zenith — хронограф Defy El Primero 21. У цієї моделі реалізовані найостанніші технічні досягнення мануфактури. З блискавичною швидкістю серце годинника видає частоту 360 000 напівколивань в годину (50 Гц). А це в десять разів швидше попередника. Вимірює час до 1/100 секунди на шкалі з індикацією від 1 до 100, що знаходиться на фланці, а стрілка при вимірюванні пробігає один повний оберт по колу за 1 секунду.

годинники El Primero від Zenith

Скелетонізованний циферблат наділений трьома монолітними та незмінними лічильниками в притаманних бренду колірних відтінках, які уособлюють монументальність та єдність, відданість традиціям і данина поваги та успішно реалізованих в знаковому ювілейному випуску. Зануримося в деталі! Діаметр титанового корпусу 44 мм, зручна заводна головка з жолобками, прямі кнопки хронографу, лаконічні вушка та комфортний каучукові ремінь з накладкою зі шкіри алігатора чорного кольору.

***

годинники El Primero від Zenith

Розкішний подарунковий футляр відтворює робоче місце годинникового майстра, де на демонстраційній панелі розташовуються механізм, регульована система освітлення, збільшувальне скло та викрутка. Нижня частина кейса з гвинтовим кріпленням містить висувний відсік, в якому гідно зайняли свої почесні місця три легендарні моделі El Primero. Четверта подушка навмисно залишена порожньою, щоб в майбутньому можна було розмістити на цьому місці прийдешнє технічне досягнення Zenith в області надвисокої точності вимірювання часу.

годинники El Primero від Zenith

Ювілейний набір буде випущений обмеженою серією в 50 екземплярів по всьому Світу та ціною 50 000 швейцарських франків.

годинники El Primero від Zenith

Ювілейний набір буде випущений обмеженою серією в 50 екземплярів по всьому Світу і ціною 50 000 швейцарських франків.