Який годинник вибрати – механічний або кварцовий?

Цікаво, коли творці кварцових годинників випустили в 1969 році на годинниковий ринок свій революційний продукт, чи могли вони уявити, що і через 50 років перед покупцями, які обирають собі годинник, все ще може стояти питання «який годинник краще: кварцовий або механічний»? :-)

Вважаємо, саме найпрогресивніше налаштована частина годинникарів уявляла тоді собі, що в доступному для огляду майбутньому вже не знайдеться місця нехай і досить надійній, але навіть на ті часи мало чим вражаючій годинниковій механіці. Хоча саме в тому ж році після багаторічних розробок і гострої конкурентної боротьби, нарешті, з'явилися добротно сконструйовані автоматичні хронографи: El Primero від Zenith, Chronomatic від потужного тріумвірату Heuer, Breitling, Hamilton і 6139 Auto-Chrono від SEIKO. А в 1974 році був налагоджений випуск славнозвісного своєю надійністю та донині широко використовуваного годинникарями всього Світу легендарного хронографа ETA-7750 Valjoux.

Який годинник вибрати – механічний або кварцовий?

Але вже на самому початку «кварцовою революції» аварія, що сталася в квітні 1970 року на космічному кораблі «Аполлон-13», зародила глибоку тінь сумніву в супердосконалості електронних технологій, що набирали тоді космічні обороти. І те, що більшість пілотів сучасних військових, цивільних і комерційних авіалайнерів вважають за краще носити надійні в управлінні та прості в експлуатації автоматичні хронографи відомих годинникових марок, мабуть в чималому ступені є відлунням того трагічного інциденту.

Але історія історією, а який годинник вибрати – механічний або кварцовий – нам, людям сучасним і незалежним у своїх перевагах від будь-яких традицій та нав'язуваних думок? Заздалегідь передбачаємо маркетологи, що недарма жують свій хліб, сильно заперечать на рахунок нашої нібито «незалежності», ми ж пропонуємо вашій увазі наш огляд найбільш важливих фактів про механічні та кварцові годинники. Щоб в результаті саме вам, шановні читачі, було легше самостійно та об'єктивно оцінити, чим відрізняються механічні годинники від кварцових.

Який годинник вибрати – механічний або кварцовий?

Багатовіковий пульс «живої» механіки

Отже, що ж можуть запропонувати механічні годинники нинішньої, настільки досвідченої усілякими «цифровими» девайсами публіці? ????

Факт №1

Джерелом енергії в компактному механічному годиннику вже більш ніж 400 років служить стиснута заводна пружина. За способом заводу цієї пружини годинник можна розділити на моделі: з ручним заводом, автоподзаводом (Automatic) і автоподзаводом + ручним заводом (Automatic). Найбільш популярний на сьогодні тип заводу – це автоподзавод + ручний завод. Часто наявність у моделі автоподзаводу відзначають написом Automatic на циферблаті та на сталевій задній кришці.

Завдяки тому, що багато з механічних наручних годинників мають прозорі задні кришки, ми можемо милуватися як технічної красою виконання годинникового механізму, так і візуально визначити, з ручним чи або з автоматичним заводом їхній механізм.

Факт №2

Запас ходу при повному заводі пружини у більшості наручних механічних годинників, які випускаються сьогодні, становить від 36 до 42 годин роботи. Але вже з'явилися і моделі, що мають запас ходу 80 годин, наприклад, у брендів Hamilton, CERTINA і TISSOT. Що вельми зручно, коли, наприклад, на вихідних ви використовуєте якійсь більш спортивно-туристичний годинник, то завдяки подвоєному запасу ходу ваша механіка і в понеділок вранці буде ще на ходу.

Який годинник вибрати – механічний або кварцовий?

Для повного заводу пружини за допомогою тільки автоподзаводу потрібно активна носка годинника протягом 8-10 годин на добу, тому тим з покупців, хто часто перебуває в малорухливому стані: працює за комп'ютером, знаходиться за кермом автомобіля і т.д., наявність у автоматичному годиннику ще й ручного заводу дозволить заводити його у міру необхідності.

Факт №3

Основний тип індикації часу у механічних годинників – аналоговий (стрілочний) і дуже рідко, але зустрічається дисковий. Хоча не секрет, що для багатьох любителів механічних годинників саме наявність стрілочного часу – основний фактор при виборі улюбленого годинника. А плавне – «течія» секундної стрілки, супроводжувана «живим» цоканням механізму, створить неповторну естетику, недосяжну для більшості кварцових моделей.

Факт №4

Середня похибка точності ходу наручного механічного годинника -30/+40 секунд на добу може вважатися допустимою нормою для більшості з них. Максимальної ж точністю в -4/+6 секунд на добу може похвалитися лише годинник, що пройшов незалежну сертифікацію C.O.S.C. і гордо іменується «хронометр».

Факт № 5

Механічні наручні годинники мають досить слабкий захист від сильних ударів і падінь. Впасти з висоти 1 м на дерев'яну підлогу і не вийти з ладу буде «подвигом» для більшості з них. Захист від ударів, що застосовується в механізмах, – система Incabloc і інші їй подібні – лише частково допомагає зберегти працездатність годинникового механізму, з самого початку не розрахованого на значні ударні навантаження (включаючи заняття активними видами спорту та дозвілля).

Який годинник вибрати – механічний або кварцовий?

Факт №6

Регулярне технічне обслуговування – чистка/мастило/настройка механізму кожні 4-5 років – запорука збереження механічним годинником нормальної кондиції протягом багатьох десятиліть роботи. Його вартість для самих бюджетних швейцарських моделей Hamilton, Atlantic та інш. в фірмових сервісних центрах становить від 1350 грн, А для японських бюджетних механічних годинників ORIENT, SEIKO – від 635 грн. Але вважаємо, що в нашому настільки стрімко мінливому Світі подібна «батьківська» турбота про вірний механічний супутник здатна стати однією з дуже важливих і дорогих для вас традицій.

РЕЗЮМЕ

Якщо вас цілком влаштовує «легка непунктуальність» та «заводна грайливість», генетично притаманні механічним зразкам годинникового мистецтва, що ввібрали в себе досвід і вміння не одного покоління годинникових майстрів, то механічний годинник – це саме те, що прийдеться вам до душі. Ну, і природно, статусності додасть значно. Куди вже без неї, якщо у вас на зап'ясті найдороща швейцарська механіка? :-)

Наддоступні кварцова точність та функціональність

Факт №1

Джерело енергії в кварцових годинниках – це батарейка або акумулятор, а за точність ходу годинника відповідає кристал кварцу (кварцовий осцилятор). Власне, тому годинники і називають кварцовими, що іноді вказують на циферблатах деякі виробники годинників.

Який годинник вибрати – механічний або кварцовий?

Факт №2

Запас ходу (енергії) у кварцових годинників, які працюють від батарейки, – від 24 місяців до 10 років. А у годинників, що працюють від акумулятора, – 3-12 місяців. Це при повному заряді акумулятора та терміну його служби, при регулярній підзарядці, 15 і більше років.

Факт №3

Аналогова (стрелочная) індикація часу у перших кварцових годинниках з часом доповнилася ще цифровою (електронною) та комбінованою аналогово-цифровою. Зверніть увагу і на те, що секундна стрілка в кварцових годинниках рухається з інтервалом в 1 секунду, як і змінюється значення поточних секунд на годиннику з LCD-дисплеями.

Який годинник вибрати – механічний або кварцовий?

Факт №4

Середня похибка точності ходу кварцового годинника -/+20 сек. у місяць. Найточнішим ж з серійно виробляємих кварцових годинників поки залишаються моделі, що гарантують точність -/+5 сек. у рік! Такі ж всесвітньо відомі бренди, як Breitling, Hamilton, CERTINA та інші вже не перший рік випускають сертифіковані кварцові хронометри, що демонструють точність +/-10 сек./рік.

Факт №5

Захист від сильних ударів і падінь у кварцових годинників набагато вище, ніж у механічних, а деякі, як наприклад, CASIO G-SHOCK за більш ніж 35 років свого існування навіть встигли знайти заслужену славу «невбиваних годинників».

Який годинник вибрати – механічний або кварцовий?

Факт №6

Обслуговування та догляд за кварцовим годинником мінімальні – перехід на літній часу на годину вперед-назад, що здійснюється два рази в рік, і заміна батарейки – кожні 2-3 роки (вартість від 90 до 300 грн.). Хіба можна це назвати серйозним «занепокоєнням», яке заподіюється нам з боку кварцових годинників? :-)

Факт №7

Найбагатші функціональні можливості кварцових механізмів. Крім відображення поточного часу – годин, хвилин, секунд – багато які з них мають ще й такі додаткові функції, як: хронограф (секундомір), мульти-календар, будильник, 24-х годинний формат, часові пояси, місячний календар та інші. А деякі моделі, розроблені для активного відпочинку, спокійно вміщують в своїх корпусах ще й такі особливі функції, як: компас, барометр, термометр, глибиномір та інш.

РЕЗЮМЕ

Відчуття повної свободи в часі та просторі, незмінно точний контроль та багаторічне цілодобове наручна співучасть в найрізноманітніших життєвих ситуаціях – це саме те, чим здатні надійно забезпечити вас сучасні кварцові годинники.

Який годинник вибрати – механічний або кварцовий?

Наш вірний та улюблений супутник – наручний годинник

Погодьтеся, логічно припустити, що раз до сих пір співіснує і має цілком певний нехай часом і мінливий попит як один, так і інший вид годинників, то питання «що краще – механічні або кварцові годинники?» і надалі залишатиметься вельми риторичним. Ми думаємо, що, отримавши в своє розпорядження стільки достовірних фактів про головних претендентів на тепленьке містечко на ваших зап'ястях, ви тепер навряд чи будете сприймати їх як антагоністичних і безкомпромісних противників. Адже завдяки їхньому взаємнопроникному позитивно-технологічному впливу ми і далі будемо отримувати все більш і більш досконалі наручні аксесуари як з механічного, так і кварцового світу годинників. А тисячі та тисячі конструкторів і дизайнерів продовжать невпинно працювати над поліпшенням споживчих властивостей і над наданням годинникам найбільш привабливого зовнішнього вигляду, на перебій спокушуючи нас усезростаючим функціоналом і неймовірним поєднанням матеріалів, форм і колірних рішень.

І за великим рахунком абсолютно не важливо на кварцовою або механічної моделі годинників зупиниться ваш закоханий погляд, шановні друзі. Головне – це те, що у вас вже прокинулося або ще більше зміцніло бажання прикрасити себе та своє життя вірним наручним механічним або кварцовим супутником, здатним дарувати та розділяти з нами свій точний час довгі-довгі роки. А продавці-консультанти Торгової мережі ДЕКА завжди з радістю підберуть з того, що вам сподобалося, саме тойй годинник, який найбільш повно буде відповідати вашим естетичним та життєвим потребам.