Какие часы выбрать – механические или кварцевые?

Цікаво, коли творці кварцових годинників випустили в 1969 році на годинниковий ринок свій революційний продукт, чи могли вони уявити, що через 50 років перед покупцями, котрі вибирають наручний годинник, все ще буде стояти питання «Які годинники кращі: кварцові або механічні»? :-)

Вважаємо, сама прогресивно налаштована частина годинникарів думала, що в майбутньому вже не знайдеться місця нехай і досить надійним, але навіть на ті часи мало чим вражаючим механічним годинникам. Хоча саме в тому ж році після багаторічних розробок і гострої конкурентної боротьби, нарешті, з'явилися добротно сконструйовані автоматичні хронографи: El Primero від Zenith, Chronomatic від потужного тріумвірату Heuer, Breitling, Hamilton та 6139 Auto-Chrono від SEIKO. А в 1974 році був налагоджений випуск славнозвісного своєю надійністю та донині широко застосованого легендарного хронографу ETA-7750 Valjoux.

Какие часы выбрать – механические или кварцевые?

Історія історією, але у питанні вибору наручного годинника подумайте, що краще конкретно для вас. Щоб вам було легше самостійно й об'єктивно оцінити, чим відрізняється механічний годинник від кварцового, і за підсумком вирішити для себе — які все-таки кращій, пропонуємо огляд найбільш важливих фактів про кожний механізм. Порівняємо переваги та недоліки механічних і кварцових годинників.

Какие часы выбрать – механические или кварцевые?

Багатовіковий пульс «живої» механіки

Факт №1

Джерелом енергії в компактному механічному годиннику вже більш ніж 400 років служить стиснута заводна пружина. За способом заводу цієї пружини годинники можна розділити на моделі: з ручним заводом, автопідзаводом (Automatic) та автопідзаводом + ручним заводом (Automatic). Найбільш популярний на сьогодні тип заводу – це автопідзавод + ручний завод. Часто наявність автопідзаводу відзначають написом Automatic на циферблаті й на сталевій задній кришці.

Завдяки тому, що у багатьох з механічних наручних годинників є прозора задня кришка, ми можемо милуватися технічною красою виконання годинникового механізму. І навіть візуально визначити, з ручним або з автоматичним заводом його механізм.

Філігранність створення кожної моделі — це ті особливість та перевага, за які цінують механічні годинники.

часы Roger Dubuis Excalibur Skeleton Double Flying Tourbillon

Годинник-скелетон: від преміального сегменту до супербюджетного

Факт №2

Запас ходу при повному заводі пружини у більшості серійних сьогодні наручних механічних годинників становить від 36 до 42 годин роботи. Але вже з'явилися моделі з запасом ходу на 80 годин, наприклад, у брендів Hamilton, CERTINA та TISSOT. Що вельми зручно, коли, наприклад, на вихідних ви використовуєте якісь більш спортивний годинник, то завдяки подвоєному запасу хода ваша механіка і в понеділок вранці буде ще на ходу.

Какие часы выбрать – механические или кварцевые?

Для повного заводу пружини тільки методом автопідзаводу потрібно активно носити годинник протягом 8-10 годин на добу. Тому тим покупцям, у кого швидше малорухливий спосіб життя: працює за комп'ютером, довго перебуває за кермом автомобіля та інш., наявність у автоматичного годинника ще й ручного заводу буде плюсом. У міру необхідності ви зможете без проблем його підзавести.

Факт №3

Основний тип індикації часу у механічних годинників – аналоговий (стрілочний), і дуже рідко, але іноді зустрічається – дисковий. Хоча для багатьох любителів механічних годинників саме наявність стрілочного часу – вирішальний фактор при виборі. А плавна «теча» секундної стрілки, супроводжувана «живим» цоканням механізму, створить неповторну естетику, недосяжну для більшості кварцових моделей.

Факт №4

Серйозний недолік механічного годинника – порівняна неточність ходу. Середня похибка -30/+40 секунд на добу вважається допустимою нормою для більшості з них. Але технології не стоять на місці, і годинниковим майстрам вдалося вдосконалити механізм так, що максимальна похибка становить -4/+6 секунд на добу. Однак такою точністю можуть похвалитися лише ті годинники, які пройшли незалежну сертифікацію C.O.S.C. і гордо називаються «хронометр».

Факт № 5

Механічний наручний годинник має досить слабкий захист від сильних ударів і падінь. І це один з основних недоліків механіки. Впасти з висоти 1 м на дерев'яну підлогу і не вийти з ладу буде «подвигом» для більшості з них.

Застосовуваний в механізмах захист від ударів – система Incabloc та інші їй подібні – лише частково допомагає зберегти працездатність годинникового механізму, з самого початку не розрахованого на значні ударні навантаження (включаючи заняття активними видами спорту та дозвілля).

Какие часы выбрать - механику или кварц?

Факт №6

Регулярне чищення/змащування/настройка механізму кожні 4-5 років – запорука збереження механічним годинником нормальної кондиції протягом багатьох десятиліть роботи. Вартість технічного обслуговування для найбільш бюджетних швейцарських моделей Hamilton, Atlantic та ін. у фірмових сервісних центрах становить від 1350 грн, а для японських бюджетних механічних годинників ORIENT, SEIKO – від 635 грн. Але вважаємо, що в нашому настільки стрімко мінливому світі подібна турбота про вірного механічного супутника здатна стати однією з дуже важливих для вас традицій.

РЕЗЮМЕ

Якщо вас цілком влаштовує «легка непунктуальність» та «заводна грайливість», то механічний годинник – це саме те, що прийдеться вам до душі. Ну і, природно, статусності додасть значно. Куди вже без неї, якщо у вас на зап'ясті надкоштовна швейцарська механіка? :-)

Наддоступні кварцові точність та функціональність

Факт №1

Джерело енергії в кварцовому годиннику – це батарейка або акумулятор. За точність ходу відповідає кристал кварцу (кварцовий осцилятор). Власне, тому годинник і називають кварцовим. Деякі виробники вказують іноді це на циферблатах годинників.

Какие часы выбрать - механику или кварц?

Факт №2

Запас ходу (енергії) у кварцових годинників, які працюють від батарейки, – від 24 місяців до 10 років. А у годинників, що працюють від акумулятора, – 3-12 місяців. Це при повному заряді акумулятору й терміну його служби. При регулярній підзарядці – 15 і більше років. І в порівняння з механічними, це явна перевага.

Факт №3

Аналогова (стрілочна) індикація часу в перших кварцових годинниках з часом доповнилася ще цифровою (електронною) і комбінованою аналогово-цифровою. Зверніть увагу і на те, що секундна стрілка в кварцових годинниках рухається з інтервалом в 1 секунду, як і змінюється значення поточних секунд на годиннику з LCD-дисплеями.

Какие часы выбрать - механику или кварц?

Факт №4

Середня похибка точності ходу кварцового годинника -/+20 сек. на місяць. Найбільш ж точними з серійно вироблених кварцових годинників поки що залишаються моделі, які гарантують точність -/+5 сек. на рік! Такі всесвітньовідомі бренди, як Breitling, Hamilton, CERTINA та інші вже не перший рік випускають сертифіковані кварцові хронометри, що демонструють точність +/-10 сек./рік.

Факт №5

Захист від сильних ударів і падінь у кварцових годинників — одна з головних переваг. Їхня ударостійкість набагато вища, ніж у механічних, а деякі, такі як, наприклад, CASIO G-SHOCK, трохи більше ніж за 35 років свого існування вже встигли знайти славу «невбиваних годинників».

Какие часы выбрать - механику или кварц?

Факт №6

Обслуговування та догляд за кварцовим годинником мінімальні – і це плюс. Потрібно тільки переводити час на літній чи зимовий, міняти батарейки кожні 2-3 роки (вартість від 90 до 300 грн). Хіба можна це назвати серйозним «занепокоєнням», яке заподіюється нам з боку кварцових годинників? :-)

Факт №7

Незаперечна перевага кварцових механізмів – найбагатші функціональні можливості. Крім відображення поточного часу – годин, хвилин, секунд – багато з них мають ще й такі додаткові функції, як хронограф (секундомір), мультикалендар, будильник, 24-х годинний формат, часові пояси, місячний календар та інш. А деякі моделі, розроблені для активного відпочинку, спокійно вміщують в своїх корпусах ще й такі особливі функції, як: компас, барометр, термометр, глибиномір та інш.

РЕЗЮМЕ

Відчуття повної свободи в часі та просторі, незмінно точний контроль й багаторічне цілодобове наручна співучасть в найрізноманітніших життєвих ситуаціях – це саме те, чим здатні надійно забезпечити вас сучасні кварцові годинники.

Какие часы выбрать - механику или кварц?

У чому головні відмінності кварцових і механічних годинників

Основна відмінність кварцових і механічних годинників в джерелі енергії. У кварцового годинника — це батарейка або акумулятор, а в механічного — заводна пружина. Основний недолік механічного годинника — нерівномірність швидкості розкручування пружини. Саме це призводить до неточності ходу механічних годинників.

Кварцові годинники більш зручні у використанні, їх не потрібно заводити або турбуватися, що вони зупиняться після того, як пролежать на полиці кілька днів. Кварцові годинники точніше механічних, але вас може підвести їхня раптова зупинка через  невчасно розряджену батарейку.

З огляду на перелічені вище відмінності та переваги кожного механізму, порівняємо їх у таблиці. Це допоможе краще зрозуміти, котрий годинник вам більше підійде.

 Характеристика  Механіка
 Кварц 
 Висока точність ходу  -  +
 Запас ходу  -  +
 Необхідність підзаводу  -/±  -
 Вимогливість до догляду  +  -
 Удароміцність  -  +
 Ремонтопридатність  +  -

 

Кварцевий або механічний — який годинник вибрати краще

Неможливо точно відповісти на запитання «Який краще – механічний або кварцовий годинник?». В першу чергу потрібно виходити з особистих уподобань. Якщо ви хочете підкреслити свій статус ділової та заможної людини, варто зробити ставку на механічний годинник. Він відображає традиції годинникового мистецтва. Велика частина таких аксесуарів знаходиться в дорогому ціновому діапазоні, що робить їх малодоступними.

Якщо ви хочете купити практичний та зручний наручний годинник, вибирайте кварц. Він доступний за ціною кожному, а різноманітність форм, функцій та колірних варіацій дозволить підібрати аксесуар на будь-який випадок.

І в завершенні хочемо додати, що і механічні, і кварцові годинники гарні по-своєму. В питанні "Як вибрати годинник" вирішального значення мають тільки ваші уподобання та фінансові можливості.

Якщо вам потрібна допомога у виборі, залишилися додаткові питання щодо тієї чи іншої моделі, замовте зворотний дзвінок на сайті. Продавці-консультанти Торгової мережі ДЕКА допоможуть підібрати годинник, який найбільш повно буде відповідати вашим естетичним і життєвим потребам.

Неможливо точно відповісти на запитання «Який краще – механічний або кварцовий годинник?». У питанні вибору наручного годинника, в першу чергу, потрібно виходити з особистих уподобань. Якщо ви хочете підкреслити свій статус ділової та заможної людини, варто зробити ставку на механічний годинник. Він відображає традиції годинникового мистецтва. Велика частина таких аксесуарів знаходиться в дорогому ціновому діапазоні, що робить їх малодоступними.

Якщо ви хочете купити практичний та зручний наручний годинник, вибирайте кварц. Він доступний за ціною кожному, а різноманітність форм, функцій та колірних варіацій дозволить підібрати аксесуар на будь-який випадок.

І в завершенні хочемо додати, що і механічні, і кварцові годинники гарні по-своєму. Вирішальне значення мають тільки ваші уподобання та фінансові можливості.

Якщо вам потрібна допомога у виборі, залишилися додаткові питання щодо тієї чи іншої моделі, замовте зворотний дзвінок на сайті. Продавці-консультанти Торгової мережі ДЕКА допоможуть підібрати годинник, який найбільш повно буде відповідати вашим естетичним і життєвим потребам.