Можливо, хтось і не погодиться з нами, але на наш професійний погляд дане питання звучить досить узагальнено і, формулюючи його подібним чином, люди найчастіше хочуть лише дізнатися про те, як зменшити розмір браслета на годиннику. Адже справді, уявіть собі класичного виду шкіряні годинникові ремінці з акуратно відстроченими краями або каучуковий (полімерний) ремінь з плавно окресленими оконцовочними краями. І ось як можна вкоротити їх так, щоб і обрізаний край продовжував виглядати естетично, і експлуатуватися міг тривалий час? Не знаємо як Ви, але ми собі цього не уявляємо.

Носити ж наручний годинник на браслеті, який бовтається, ми настійно не рекомендуємо нікому, адже в даному випадку ймовірність ненавмисного пошкодження годиннирка значно зростає. І виняток тут тільки витончені моделі жіночих годинників, сама форма браслетів яких має на увазі вільне та легке ковзання по зап'ястку.

Тому сьогодні ми вирішили поділиться з Вами нашими порадами безпосередньо з питання, як зменшити розмір металевого браслета годинника.

ВИДОВЕ РІЗНОМАНІТТЯ БРАСЛЕТІВ

Цілком природно, що за століття існування наручних годинників було сконструйовано та апробовано безліч варіантів металевих, керамічних і полімерних браслетів. І хоч багато хто з них згодом втратили свою актуальність, але і зараз кількість видів металевих браслетів дуже різноманітна і різниться за наступними критеріями:

 • за матеріалами для виготовлення;

 • за формою та силуетом;

 • по комфортності та ергономічності посадки на руку;

 • по надійності та довговічності конструкції;

 • за типом застібки браслету;

 • за способом кріплення та регулювання знімних ланок.

Саме останній з пунктів цікавить нас в першу чергу, але для початку давайте з'ясуємо, як найзручніше визначити, на скільки ланок необхідно вкоротити браслет для комфортного носіння годинника.

Визначення необхідного розміру браслета

Ймовірно, багато хто з Вас вже знає, що годинникові компанії виготовляють свій годинники з браслетами декількох стандартних розмірів, довжину яких можна регулювати за допомогою пряжки застібки та знімних ланок. Найчастіше для підгонки браслету до оптимального розміру доводитися видаляти одне або кілька ланок. Пропонуємо ознайомитись з методикою, яка описує, як найкраще визначити необхідну кількість ланок для знімання.

 1. Одягніть годинник на зап'ясті і застебніть його застібку.
 2. Просуньте під браслет мізинець та перевірте натягнення браслету. Якщо провисання браслета досить значне, то зберіть пальцями правої руки в «гармошку» частину ланок, які вільно бовтаються на одній зі сторін браслета.

  Як зменшити розмір брслета годинника
 3. Приблизно визначте, яку їхню кількість необхідно видалити, щоб браслет комфортно сидів на руці. При цьому слід врахувати, що орієнтовно половина з цієї кількості знімається з однієї частини браслета, а решта – з іншої частини. Не забувайте і про те, що між правильно підігнаним браслетом і зап'ястям повинен ще буде проходити мізинець.
  * Деякі браслети для регулювання довжини мають додаткові посадкові отвори на пряжці застібки. Якщо провисання браслету з подібною застібкою лише трохи перевершує обсяг мізинця, то рекомендуємо подивитися, на який з регулювальних позицій пряжки зафіксовано кріплення браслету. І якщо браслет примикає до пряжки на максимально крайньої позиції, то можливо буде достатньо всього лише перемістити його на кілька позицій ближче до фіксатора застібки і таким чином «зменшити» до необхідної довжини (див. Малюнок).

  Як зменшити розмір брслета годинника
 4. Якщо все ж браслет необхідно вкорочувати, то не поспішайте відразу знімати максимальну кількість «зайвих» на Ваш погляд ланок. Краще виходите з усередненого розрахунку та знімайте ланки поетапно.
 5. Ексклюзивна порада від ДЕКА!
  Якщо зап'ясті дуже вузьке, а застібок не рівнобічний «метелик», то рекомендуємо перерозподілити кількість ланок браслета для зняття за наступним принципом: з частини браслету, яка примикає до корпусу з боку «6 годин», зніміть на кілька ланок більше, ніж з протилежного, під яким розташовується частина застібки, що складається. Щоб саме ця, внутрішня її частина була симетрична по відношенню до задньої кришки годинника (див. Малюнок).
  При цьому сумарна кількість ланок для зняття залишається незмінним.

  Як зменшити розмір брслета годинника
  Дослідним шляхом доведено, що укорочений таким чином браслет «сидить» на зап'ясті істотно комфортніше, ніж підігнаний строго за «половинчастим» принципом.

Основні типи кріплення знімних ланок браслету

Якщо за допомогою пряжки застібки відрегулювати довжину браслета не виходить, або таке регулювання не передбачене, то тоді необхідно знімати ланки браслету.
Існує три найбільш поширених типу з'єднання ланок металевого браслета:

 • «Прямий штифт» – із застосуванням розведеної шпильки або цільного штифта з трубчастим фіксатором

  Як зменшити розмір брслета годинника
 • «L - пін» або «U - пін» – з пластинчастими сполучними елементами.

  Як зменшити розмір брслета годинника
 • «Гвинтовий штифт».

  Як зменшити розмір брслета годинника
 • Крім цих типів кріплення існують ще браслети з міланським плетінням (mesh band), у яких довжину частин браслета не змінюють, а регулюють під необхідний розмір за допомогою застібки, що переміщується.
  Також не так давно були вельми популярні так звані браслети, які «розтягуються» (expansion band). Але так як вони відразу продаються в декількох типових розмірах, то рідко виникає питання про їхню підгонку під необхідний розмір.

Рекомендації та методика укорочення браслетів

Для початку кілька загальних рекомендацій.

 1. Для роботи з браслетом використовуйте плоску поверхню робочого столу.
 2. Застеліть стіл рушником або шматочком м'якої тканини темного кольору, щоб захистити ваш годинник від ковзання, дряпання корпусу та браслету об стіл і скочування з його поверхні дрібних деталей браслета.
 3. Перед початком знімання ланок роз'єднаєте браслет на дві частини в районі застібки.
 4.  Виконуєте роботи над кожною половинкою браслету по черзі.
 5. Знімні ланки браслета мають спеціальне маркування у вигляді стрілок, які показують, в якому напрямку повинні виштовхуватися з'єднувальні шпильки або пластинчасті пини.
 6. Ретельно підбирайте підсобні інструменти, придатні для укорочення браслету.
  Не використовуйте в якості штовхачів голки для шиття чи циркуля, шпильки або інші тонкі гострі предмети домашнього вжитку!
  Підбирайте товщину жала штовхача трохи менше, ніж отвір, в якому зафіксовано штифт або спрінгбар. При виштовхуванні пластинчастих сполучних елементів використовуйте викрутки з шириною жала трохи менше, ніж ширина пазу для виштовхування.

Увага! Видалення ланок браслету може бути стомлюючим та непростим заняттям.

Будьте обережні, працюючи з інструментами, щоб не подряпати годинник або браслет, і якщо в процесі роботи щось пішло не так: застрягло, заїло або має високу ймовірність бути зламаним, ми все ж таки рекомендуємо звернутися до годинникового майстру Сервісного Центру ДЕКА або до продавців-консультантів Торгової мережі ДЕКА за професійною допомогою. Адже, як правило, робота майстра з укорочення браслету коштує не надто дорого, а ймовірність пошкодити браслет або зіпсувати підсобний інструмент буде зведена практично до «нуля».

Але якщо Ви все ж віддали перевагу здійснити цю процедуру самі, то тоді уважно виконайте наступне.

 1. Визначення ланок для видалення і того, який тип з'єднувального елемента використовується.

  Для цього знайдіть на браслеті ланки, промарковані маленькими стрілками. Ланки без стрілок не призначені для видалення.

  Якщо з'єднання штифтове, то визначте за рівнем чіткості шліца обтискове воно або гвинтове.

 2. Вилучення штифтів або пластинчастих елементів і від'єднання ланок від браслета.

  Якщо з'єднання не гвинтове, яке викручується викруткою, то обережно натискаючи або постукуючи молоточком по толкателю, виштовхніть штифт в напрямку, який вказує стрілка на ланці. Можна скористатися невеликими плоскогубцями, щоб акуратно захопити висунутий край штифта або розведеної шпильки та витягнути його повністю назовні. Якщо штифт цілісний, а не у вигляді шпильки, то простежте за тим, щоб не втратити досить маленькі за розміром трубчасті фіксатори. До речі, вони можуть відразу не випасти, а залишатися в пазах ланок або насадитися на жало штовхача.
  При пластинчастих пинах впирайтеся в округлий виступ на елементі і виштовхуйте його в напрямку стрілки. Якщо він не піддається, то спробуйте виштовхнути пин на іншій ланці, можливо він піддасться легше. Можна скористатися невеликими плоскогубцями, щоб акуратно захопити висунутий край пину та витягнути його повністю.

  Після цього від'єднайте вільні ланки від браслету.

 3. З'єднання укорочених частин браслета, примірка та збирання браслету.

  З'єднуємо частини браслета, вставляємо з'єднувальні елементи в пази ланок, стежачи за тим, щоб штифти входили в ланки тієї ж стороною, що і до розбирання. Потім приєднуємо застібку і робимо примірку браслета. Якщо розмір підійшов, то акуратно дотискати елементи в посадочні місця. При цьому можна постукати по ним маленьким гумовим молоточком.

  У зворотному випадку видаляємо ще ланка або більше, з огляду на симетричність положення між задньою кришкою та внутрішньою частиною застібки, яка складається. Крім цього, пам'ятаємо про те, що між браслетом і зап'ястям повинен мінімум проходити мізинець. Після цього з'єднуємо браслет, вставляємо з'єднувальні елементи та остаточно фіксуємо їх в посадочних місцях.

 4.     Турбота про зняті ланки.

  Акуратно збираємо зняті ланки, наживляємо на них всі наявні з'єднувальні елементи та пакуємо в поліетилен для збереження в коробці для годинника або іншому надійному місці.

  Адже в разі чого вашому браслету найкраще підійдуть ваші ж ланки! :-)