Коли мова заходить про годинникові брендах, які ставлять на перше місце при розробці виробів перш за все корисну функціональність, ергономічність та ремонтопридатність, то близько 45-ти років CASIO – одна з таких марок. Випускаючи щорічно десятки мільйонів годинників, інженери-конструктори CASIO ніколи не обходили стороною і таке важливе для кожного споживача питання, як зручність підгонки браслета годинника під індивідуальний розмір зап'ястя.

У попередній статті «Як зменшити розмір ремінця годинника» ми вже досить докладно описали методику укорочення браслетів, що мають найбільш поширені типи кріплення ланок. А так як наручні годинники CASIO мають нехай і не дуже значні, але все ж характерні особливості кріплення ланок браслету, то ми вирішили доповнити цю тему ще однієї окремою статтею.

Інструкції щодо зменшення розміру металевих браслетів CASIO

 1. Перед початком робіт забезпечте на столі добре освітлену робочу зону та підкладіть лист світлого паперу або тканинну підкладку, щоб легко можна було побачити дрібні деталі кріплення, а також захистити ланки браслету від затирання об поверхню столу.

 2. Якщо розмір браслету вимагає лише незначної корекції, то для регулювання його довжини можна скористатися додатковими посадочними отворами на пряжці застібки. Перемістивши на кілька позицій ближче до фіксатору застібки, можна зменшити його до необхідного розміру (див. малюнок).

  Як вкоротити браслет на годиннику CASIO Як вкоротити браслет на годиннику CASIO Як вкоротити браслет на годиннику CASIO
 3. У разі, коли регулюванням на пряжці застібки домогтися потрібного розміру браслету не вдається, рекомендуємо спочатку роз'єднати його в місці кріплення до застібці для більш вільного доступу до знімних ланкам браслету. При віджиманні спрінгбару та від'єднанні половинки браслету будьте обережні, щоб пружинка, яка перебуває всередині спрінгбару, не виштовхнула його за межі робочого столу.

 4. Як тільки браслет роз'єднаний, можна приступати до знімання «зайвих» ланок. Ці ланки спеціально маркуються за допомогою стрілок, які нанесені з внутрішньої сторони і показують, в який бік виштовхуються з'єднувальні штифти, L-піни або відтягувальні спрінгбари.

      Тепер про відповідні маніпуляції для кожного із способів кріплення.

  1. З'єднання прямими штифтами (шпильками)
   Знімні ланки в подібному з'єднанні браслету виштовхуються (в напрямку стрілки) за допомогою штовхача з наконечником трохи тоншим, ніж діаметр отвору в ланці. Щільно притискаючи браслет до столу, спочатку виштовхуєте штифт з ланки, що залишається, а потім штифт з ланки, що видаляється. Для більш зручного захоплення виштовхнутих з посадочних гнізд головок штифтів використовуйте невеликі плоскогубці. Після звільнення браслету від вилучених ланок частини браслета з'єднуються та фіксуються правильно зорієнтованим штифтом. (див. малюнок)

   Як вкоротити браслет на годиннику CASIO Як вкоротити браслет на годиннику CASIO

   Як вкоротити браслет на годиннику CASIO
   Як вкоротити браслет на годиннику CASIO

  2. З'єднання L-пинами
   Тут знімні ланки виштовхуються (в напрямку стрілки) за допомогою викрутки з шириною жала трохи вже вужчого ніж паз для виштовхування L-піну. Щільно притискаючи браслет до столу, спочатку виштовхуєте пластинчастий пін з ланки яка залишається, а потім пін з ланки, яка видаляється. Вже виштовхнуті з посадочних гнізд L-піни зручно виймати з допомогою невеликих плоскогубців. Далі роз'єднані частини браслету змикаються, а L-піни вставляються назад в браслет. (Див. Рис.)


   Як вкоротити браслет на годиннику CASIO
   Як вкоротити браслет на годиннику CASIO
   Як вкоротити браслет на годиннику CASIO
   Як вкоротити браслет на годиннику CASIO

  3. З'єднання спрінгбарамі
   На наш експертний погляд це один з найбільш зручних для підгонки браслетів спосіб кріплення ланок. Дане кріплення в основному характерне для металевих браслетів в годинниках колекції G-Shock.
   Зверніть увагу на те, що тільки дві ланки, що примикають з кожної зі сторін корпусу, незнімні. Решта ж може бути досить легко вилучена з браслету за допомогою невеликої викрутки з вузьким жалом. Головне тільки вміло пристосуватися до роботи, щоб уникнути ситуації, коли підпружинені спрінгбари можуть відлетіти далеко за межі робочого столу. :-)

   Як вкоротити браслет на годиннику CASIO
   Як вкоротити браслет на годиннику CASIO
   Як вкоротити браслет на годиннику CASIO
   Як вкоротити браслет на годиннику CASIO

   Увага! Не забуваємо про ексклюзивну пораду від ДЕКА!
   Якщо зап'ясті дуже вузьке, а застібка без пряжки не рівнобічний «метелик», то рекомендуємо з частини браслету, яка примикає до корпуса з боку «6 годин», знімати на кілька ланок більше, ніж з протилежного, під якою розташовується частина застібки, яка складується. Домагаючись того, щоб саме внутрішня її частина була симетрична по відношенню до задньої кришки годинника (див. малюнок.).

   Як вкоротити браслет на годиннику CASIO

 5. Після складання укороченого браслету робіть примірку годинника. І в разі, якщо зняли менше ланок, ніж необхідно для їх комфортної посадки на руку, видаляєте ще одна ланка або більше, не забуваючи дотримуватися симетричність розташування задньої кришки і внутрішньої частини застібки, що складуєтсья. При цьому також перевіряєте: чи не занадто туго сидить браслет – між браслетом і зап'ястям повинен проходити як мінімум мізинець.

 6. Тепер проводьте заключний етап складання укороченого браслету. Для цього необхідно акуратно заштовхнути всередину посадочних місць головки шплінтів або L-піни, щоб вони не виступали над бічною гранню браслету. Це можна зробити за допомогою невеликого молоточка, або просто натиснувши браслетом на рівну тверду, але ні в якому разі не на фарбовану або лаковану (!) поверхню.

 7. Зняті ланки браслету збираєте, не забуваючи про всі наявні сполучальні елементи, упаковуєте в поліетилен і ховаєте в коробку для годинника або в інше надійне місце.

***

Сподіваємося, шановні читачі, що наші поради істотно допоможуть Вам успішно впоратися з браслетами годинників CASIO.

Але, як завжди, працюючи з інструментами, будьте обережні, щоб не подряпати ані себе, ані годинник з браслетом, ані робочий стіл. А якщо раптом щось застрягло, заїло або загубилося (наприклад, відлетів спрінгбар), ми все ж таки рекомендуємо звернутися до Сервісного центру ДЕКА або до продавців-консультантів Торгової мережі ДЕКА. Ми завжди готові запропонувати Вам нашу професійну підтримку в будь-яких годинникових питаннях!


Как укоротить браслет на часах CASIO
Как укоротить браслет на часах CASIO
Как укоротить браслет на часах CASIO
Как укоротить браслет на часах CASIO