або про годинникові підробки по суті

УВАГА! Шановні читачі, на самому початку цієї статті ми поспішаємо повідомити Вам про те, що Торгова мережа ДЕКА НІКОЛИ НЕ ТОГУВАЛА, НЕ ТОРГУЄ ТА НЕ МАЄ НАМІР ТОРГУВАТИ ПІДРОБКАМИ ГОДИННИКІВ. Ні дешевими, ні дорогими, ні «точними репліками класу ААА», ні «оригінальними дублікатами», ні «бельгійськими точними копіями» – НІЯКИМ подібним «годинниковим сміттям» ми не торгуємо. Але з огляду на певний інтерес, який виявляють недосвідченою годинниковою публікою до даного питання, ми як годинникові експерти все ж вважаємо за свій обов'язок дати Вам деякі роз'яснення та пару-трійку порад і на цей, аж ніяк не «гамбурзький рахунок».

Зміст

 

Как отличить подделку часов?

«Боротьба світів» – Original vs Fake watches

Ні для кого не новина, що країни з найбільш розвиненою економікою вже не одне десятиліття досить активно борються з підробками найрізноманітних товарів. Підробками брендового одягу та взуття, алкоголю та парфумерії, ліків і косметики, ну і, звичайно, наручних годинників. «А-ля швейцарських», «а-ля японських» або «а-ля ще якихось країн» – при цьому вже не суть важливо. Борються та, як ми знаємо, досить успішно, ну, як мінімум в межах своїх кордонів. Чому ж їм це вдається, а ми лише насилу уявляємо – як це, жити без підробок?

І тут є два ключові аспекти: економічний та етичний. Економічний складається з того, що жителям цих країн просто елементарно вистачає зароблених ними грошей, щоб купувати собі оригінальні речі. Дуже престижних марок або з більш демократичними цінниками – завжди є вибір того чи іншого. Чітко налагоджена державна машина невпинно стежить за тим, щоб інтереси товаровиробників і продавців сумлінно були дотримані, і збут готової продукції здійснювався лише легальним шляхом. Коли така практика існує десятиліттями та навіть століттями, то етична сторона неприйняття підробок лише додатково сприяє відсутності особливого інтересу до них з боку законослухняних громадян. Тому несанкціонована торгівля, в тому числі і підробленими годинниками, там практично не можлива.

Але світовий ринок підроблених годинників все ж існує і за підрахунками фахівців щорічно складає до 30-35 млн штук, тобто 3-3,5% від 1 млрд щорічно випускаємих оригінальних годинників. Здебільшого підробки продаються безпосередньо в Китаї та в сусідніх з ним країнах, де існують навіть спеціальні годинникові «базари» (як, наприклад, «Zhanxi Watch & Clock Town» в Гуанчжоу). Судячи з відгуків людей, які там побували, ось там-то очі розбігаються від багатотисячних полчищ всіляких годинникових «шедеврів»! Таких, як безпосередні китайські копії годинників вартістю від 10 юанів ($ 1,5), і один-в-один репліки «а-ля Cartier» або «Rolex» – вже вартістю $ 900 та вище.

Природно, що в багатьох країнах Світу вже давно стартувала широка міжнародна компанія по боротьбі з контрафактним ринком годинників. І в тій таки Швейцарії з 2008 року вступив в силу закон, що наділяє швейцарських митників правом вилучати у відвідучачив країни навіть особистий годинник в тому випадку, якщо є підозра, що він підроблений. І потім, природно, знищувати це годинникове непотребство.

Але, не дивлячись на значні зусилля з протидії, проблема контрафакції та піратства і далі стрімко розвивається через різні канали збуту та особливо через Інтернет. І немає нічого дивного в тому, що під основний удар потрапляють насамперед елітні швейцарські годинники як еталон найвищого престижу, безкомпромісної якості та немеркнучих традицій.

Але мало боротися тільки з виробниками та збувальниками контрафакту. Пріоритетом у боротьбі проти підробок вже давно став прямий діалог з потенційними покупцями, що дає їм розуміння того, що те, що вони вважають нешкідливим придбанням, несе в собі конкретний збиток для багатьох компаній та навіть країн. Головний меседж націлений на те, щоб споживачі самостійно усвідомили, що придбання підроблених копій дорогого годинника не має під собою ні економічного (повна відсутність гарантій від виробника), ні етичного (ймовірність втрати власної репутації) сенсу.

Как отличить подделку часов?

Так чи варто ризикувати грошима та іміджем?

Для початку обговоримо все ж це питання, а потім повернемося до заголовного: «Як відрізнити годинник оригінал від підробки?» Ми пропонуємо Вам ознайомитися з декількома нашими спостереженнями, якщо Ви знаходите цілком можливим прийняти для себе таке явище як підроблені годинники.

Спостереження №1

Отже, якщо Ви не намагаєтесь спеціально шукати гарну або не дуже підробку годинників, то навряд чи вона вам ось так візьме та зустрінеться на шляху. Банери, що періодично «вискокують» в Інтернеті, з привабливою пропозицією купити «100% копію оригінального годинника» або випадкове відвідування Вами будь-яких речових ринків і ТЦ у Південно-Східних країнах в розрахунок не беремо. І справді, років так 15 тому можна було зустріти на центральних вулицях нашої столиці темношкірих хлопців, які хапали за руку та пропонували майже як «справжній» Franck Muller всього за 400 грн (близько $ 80 (!) на той момент). Але і вони якось самі собою розчинилися в часі, і хто про них тепер згадає! ????

Але припустимо, що тут раптом сталося так, що Ви шалено «закохалися» в якусь неймовірно красиву годиннникову «ікону стилю» та навіть, дізнавшись РЕАЛЬНУ вартість, вже не можете просто так викинути її з голови. З огляду на сучасні методи пошуку Ви напевно зможете легко знайти тих, хто допоможе Вам зустрітися, нехай і не з оригіналом, але з дуже схожою на нього так званої реплікою та задовольнити Ваше «годинникове бажання».

Повірте, в даній ситуації ми абсолютно не збираємося засуджувати кого-небудь за те, що він купить собі, як мінімум, візуально красивий виріб, схожий та навіть дуже на справжній годинник. Ну, купив собі і купив. Носить його людина – нехай собі радіє.

Ну, а ми тим часом пропонуємо Вам перейти до спостереження «номер два».

Спостереження №2

Якщо хтось через недогляд або в спробі заощадити на оригіналі презентував вам підробку, наш Вам порада – навіть якщо Ви прийняли такий «подарунок», то краще не спокушайтеся та не носіть підробку на людях. Як добре підмітив один з форумчан відомого годинникового сайту: «... Ви купили підробку – ну що, тепер ваше життя дуже зміниться – тільки й будете тепер думати, де годинник можна показувати, а де краще засунути подалі під рукав».

Ні, Ви, звичайно, має право самостійно та без всяких порад вирішувати, що Вам робити, а чого не варто з подарованим підробленим годинником. Але, судячи з численних відгуків людей, які вільно чи мимоволі поносили підроблені годинники, чим довше їх носиш, тим більше зростає рівень психологічного дискомфорту та шанси потрапити з ними в дуже непривабливу ситуацію.

Спостереження №3

Якщо перші два спостереження Вас не вразили, і бажання «побалуватися» підробками ще не зникло, то тоді включаємо «важку артилерію», а саме кричущу технічну ущербність таких «ходиків», в певній мірі здатну навіть завдати шкоди вашому здоров'ю.

Для початку, не вдаючись у деталі, приймемо як належне той факт, що наручний годинник – це технічно складний виріб.

Який включає в себе:

  • спеціально підібрані та якісні матеріали, з яких виготовлений корпус, браслет або ремінь годинника – щоб їх короткочасний або тривалий вплив на ваш організм не мав негативних наслідків;
  • якісний годинниковий механізм – щоб через його швидку поломку або нестабільну роботу Вам не довелося запізнитися на важливу зустріч або, наприклад, на поїзд;
  • хоч мало-менш пристойний рівень водозахисту – щоб від звичайного сильного дощу або душа цей «годинник» не промок наскрізь та безповоротно не вийшов з ладу.

Останній пункт особисто нас повеселив більш інших. Просто ми жваво уявили собы як гордий володар Rolex Submariner з WR 300м (c оелікса.уа за 3699 грн.), прямуючи в душову після тренування, судорожно запихує його в кишеню або сумку, щоб з дуру не втопити його геть настільки безглуздим чином . Нам смішно, а при такому розкладі його ж ще й вкрасти можуть! Адже це ж не що-небудь, а «ROLEX» !!! :)

Ми могли б поділитися з Вами ще багатьма професійними спостереженнями, пов'язаними з підробленими годинниками, але ми прекрасно розуміємо, що Вам, шановні читачі-покупці, звісно, можна все. Вашими грошима розпоряджатися маєте Ви і тільки Ви. І, що забаєжаєите, то і купуйте.

Как отличить подделку часов?

Отже, підробка чи ні?

Чесно зізнаємося, що нам, продавцям оригінальних годинників, а не розповсюджувачам підробок, дуже важко навіть просто змоделювати ситуацію та описати алгоритм проведення огляду підробок з метою виявлення їхньої часткової або повної невідповідності оригіналам. Адже асортимент на сьогодні в Світі годинників просто космічний. Звичайно, підробляють лише деякі найбільш знакові моделі найпопулярніших з годинникових брендів, а не всі годинники поспіль.

І якість відповідності оригіналу, дійсно, може бути дуже різною. Але тут, до речі, вже виникає досить парадоксальна ситуація. А саме, чим ретельніше намагаються підробити годинник, тим більше на це йде якісних матеріалів, часу та інш. А значить, шалено зростає їхня собівартість. І на виході сума, за яку ще буде вигідно (з урахуванням високої маржі) контрафактерам продати такий «наручний аксесуар», практично досягає ринкової ціни на його старий, але оригінал.

Але, окей, розглянемо зараз цілком життєвий випадок, коли Вам, наприклад, хтось заборгував грошей, але готівки для розрахунку як би не намагалась людина, але назбирати все ж не може. Тоді, «втративши надію», боржник замість грошей пропонує Вам золотий Rolex, який коштує значно дорожче, ніж неповернений борг. Так, він реально золотий (відчувається навіть на вагу), так, з логотипом Rolex і блискучими камінцями-індексами на циферблаті, і задня кришка, здається, теж норм. І людина, начебто, як серйозна, але залишитися, нехай навіть і з золотим ломом замість оригінального годинника, всеж навряд Вас заохочує?

Як же бути, якщо Ви все ж зіткнулися з подібною або іншою ситуацією, коли ймовірність нарватися на підробку годинника дуже велика? Пропонуємо Вам розглянути три абсолютно не рівнозначні по ефективності отримання результату сценарії, з яких Вам, шановні, власне, і доведеться вибирати в разі такої необхідності.

1. Самостійне «дослідження»

На нашу думку, це самий нераціональний спосіб для того, щоб відрізнити оригінальний годинник від підробки. Орієнтуючись лише на інформацію, отриману з Інтернету, Ви реально ризикуєте витратити ваші кровно зароблені грошики не на справжній годинник, а на фейк. Адже те, що Вам намалюють на екрані мистецьки шахраї як правду, може зовсім не відповідати дійсності.

Але перш, ніж описувати технічні аспекти якості виконання підроблених моделей, ми б спочатку поговорили з Вами про ціни на них. Адже, чим значніше розрив між ринковою ціною оригінальної моделі та тією ціною, яку Вам пропонує продавець підробок, тим зрозуміліше для Вас має бути те, що Вас намагаються обдурити.

Запам'ятайте одне, але дуже важливе правило: не взявши годинник в руки, не оглянувши його уважно, не перевіривши, як працюють його функції, і як він налаштовується, однозначно відрізнити підробку від оригіналу НЕ МОЖЛИВО! Ніякі фотографії, «оригінальні» гарантійні талони та інші «важливі документи» тут не допоможуть.

Отже, ретельному огляду повинні бути піддані.

1.1. Циферблат годинника

Він повинен мати відповідні оригіналу колір і структуру поверхні. Всі написи і ділення на ньому повинні бути чіткі і за місцем. Якщо цифри, годинні мітки та назви накладні, то вони повинні бути закріплені (наклеєні) рівно та за місцем. Не буває легально виготовлених наручних годинників з одним і тим ж референсом і з по-різному оформленими циферблатами! (Виключно рідкісні випадки партій годинників із заводським браком, надалі виправленим виробником, в розрахунок не беремо)

1.2. Задня кришка

На нашу думку, це практично «паспорт» будь-яких наручних годинників. Всі написи на ньому повинні бути в потрібному обсязі (мінімум: назву бренду, референс моделі, матеріал для виготовлення задньої кришки та корпусу годинника, рівень водозахисту та інш.), Чітко вигравірувані або нанесені лазером. Якщо годинник з високими рівнями водозахисту, то всі кругові технологічні вирізи для її відгвинчування повинні бути чітко відфрезеровані та досить поглиблені. По-хорошому, задні кришки годинників, причому навіть самих недорогих марок, як мінімум виготовляють з нержавіючої сталі. Так як ця частина корпусу годинника безпосередньо та найбільш тривало взаємодіє зі шкірою Вашої руки, вона повинна бути по максимуму безпечна. На жаль, підроблені годинники нерідко (як, наприклад, в описаному вище «а-ля Franck Muller») виготовляють з кольорових сплавів і злегка напилюють покриттям «під сталь». Через що після досить нетривалого часу покриття стирається, і на Вашому зап'ясті починають з'являтися темні розводи від окисленних кольорових металів, що не тільки не естетично, а й перш за все не безпечно для вашої шкіри.

1.3. Корпус годинника

З огляду на дуже високі витрати на виготовлення оригінальних корпусів, їх комплексні фрезерування та полірування, у підроблених годинників практично завжди можна виявити масу невідповідностей та низьку якість виконаних робіт по наданню їм оригінального вигляду. І, знову-таки, тотальна економія на якісних матеріалах практично гарантує Вам корпус з низькопробних кольорових металів з мінімальним напиленням, яке в короткі терміни обтирається, – через що швидко втрачається початковий зовнішній вигляд годинника.

1.4. Браслет або ремінець

Одна з ключових частин будь-яких наручних годинників, яка часто саме в разі підроблених годинників з головою видає, що перед вами підробка. Саме на них годинникові шахраї економлять безбожніше всього. Якщо це браслет, і він був виготовлений у оригінального годинника з фрезерованих цільних ланок (Solid) спеціальної сталі 316 L, то тут Ви отримаєте його зі штампованими ланками, і то, в кращому випадку з якоїсь листової нержавіючої сталі. А якість виконання та маркування його замку (застібки) – це взагалі окрема «пісня», слова якої знаходяться далеко за межами загальноприйнятої лексики.

Как отличить подделку часов?

1.5. Годинниковий механізм і його коректна робота

Якщо у тристрілочних годинників з механічним або кварцовим механізмом можна за непрозорими задніми кришками легко заховати, що там у них всередині, то, коли є додаткові функції, приховати, працюють вони чи ні, практично неможливо. Ось тут і «спливають» наклеєні на циферблат такого годинника стрілки, підміна механізму хронографа на механізм з мультикалендарем з бутафорськими кнопками на корпусі та інш. Ну, і як тут не згадати абсолютно низькопробну, але безперечно «класичну» підробку легендарної серії годинників SEIKO 5 з автоподзаводом? Це ж додуматися було треба – замінити автоматичний «цокаючий» механізм на безшумний кварцовий з посекундно крокує секундною стрілкою, та ще й напис «SEIKO 5» у верхній частині циферблату доповнити знущальною QUARTZ знизу. Тут вже воістину – і нашим, і вашим, але оригіналом і близько не пахне.

Звичайно, є більш витончені спроби видати бажане за дійсне, та на непрофесійний погляд все може виглядати та працювати дуже правдоподібно. Тому Ви впевнені, що почерпнутих з Інтернету знань буде цілком достатньо для загальної оцінки автентичності того чи іншого, обраного Вами годинника, пропонованого за «дуже вигідною» ціною?

Адже тут слід врахувати, що коли ставки найвищі, і мова йде про підробки годинника елітного дивізіону, то там вже і годинниковим фахівцям може бути не просто з тим, щоб винести справедливий вердикт – оригінальний це годинник або його майстерна копія. Може, тоді варто звернутися до нашого наступного сценарію?

2. Звернення за допомогою до непрофесійної аудиторії

(Родичі, друзі, знайомі)

Цілком логічно, що цей спосіб може виявитися більш ефективний, ніж перший, за рахунок того, що хтось, хто зголосився Вам допомогти, вже мав раніше безпосередній та дуже позитивний досвід у визначенні підробок годинників. Як то кажуть – одна голова добре, а дві, нехай і не красиво, але для «розглянути-подумати», таки краще.

Але, погодьтеся, навіть отримавши додаткову допомогу такого роду, це ще зовсім не 100% гарантія того, що Ви не станете жертвою обману. Так може, прийшов час звернути увагу і на наш третій сценарій?

3. Звернення за допомогою до професіоналів

(Продавці-консультанти Торгової мережі ДЕКА, майстри Сервісного центру ДЕКА).

Як вже згадувалося вище, годинникові фахівці, експерти, майстри – це саме ті люди, які краще за інших здатні оперативно, професійно та з найбільш високим відсотком ймовірності відрізнити підробку від оригінального годинника. Природно, що знати всі годинникові марки, їх характеристики та особливості експлуатації жодна людина в світі практично не в силах. Але завдяки накопиченим знанням і досвіду в годинниковій справі, годинниковим фахівцям на порядок легше зорієнтуватися, проаналізувати, перевірити на працездатність практично будь-яку модель годинника, що випускається масовим тиражем. Якщо ж мова йде про ексклюзивні твори годинникового мистецтва, то тут знадобиться допомога вже більш вузькопрофільних експертів з конкретних марок годинників. До речі, знайти яких, знову-таки, Вам буде значно легше за допомогою наших фахівців. Будь ласка, звертайтеся за необхідностю – ми завжди раді Вам допомогти і словом, і ділом!

***

Таким чином, шановні читачі, ми в черговий раз визнали за необхідне поділитися з Вами нашими знаннями навіть в такому досить неоднозначному для годинникового бізнесу явищі, як годинникові підробки. На чиєму боці цього незгасаючого протистояння, властивого годинниковій індустрії наших днів, Вам ближче за духом або до вподоби перебувати – вибирати Вам і тільки Вам. Ну, а ми, як завжди, готові запропонувати Вам наш подальший інформаційно-експертний супровід з тих чи інших «гарячих» годинниковим питань та проблем.

 

1.5 Годинниковий механізм і його коректна робота

Якщо у тристрілочних годинників з механічним або кварцовим механізмом можна за непрозорими задніми кришками легко заховати, що там у них всередині, то, коли є додаткові функції, приховати, працюють вони чи ні, практично неможливо. Ось тут і «спливають» наклеєні на циферблат такого годинника стрілки, підміна механізму хронографа на механізм з мультикалендарем з бутафорськими кнопками на корпусі та інш. Ну, і як тут не згадати абсолютно низькопробну, але безперечно «класичну» підробку легендарної серії годинників SEIKO 5 з автоподзаводом? Це ж додуматися було треба – замінити автоматичний «цокаючий» механізм на безшумний кварцовий з посекундно крокує секундною стрілкою, та ще й напис «SEIKO 5» у верхній частині циферблату доповнити знущальною QUARTZ знизу. Тут вже воістину – і нашим, і вашим, але оригіналом і близько не пахне.

Звичайно, є більш витончені спроби видати бажане за дійсне, та на непрофесійний погляд все може виглядати та працювати дуже правдоподібно. Тому Ви впевнені, що почерпнутих з Інтернету знань буде цілком достатньо для загальної оцінки автентичності того чи іншого, обраного Вами годинника, пропонованого за «дуже вигідною» ціною?

Адже тут слід врахувати, що коли ставки найвищі, і мова йде про підробки годинника елітного дивізіону, то там вже і годинниковим фахівцям може бути не просто з тим, щоб винести справедливий вердикт – оригінальний це годинник або його майстерна копія. Може, тоді варто звернутися до нашого наступного сценарію?

2. Звернення за допомогою до непрофесійної аудиторії

(Родичі, друзі, знайомі)

Цілком логічно, що цей спосіб може виявитися більш ефективний, ніж перший, за рахунок того, що хтось, хто зголосився Вам допомогти, вже мав раніше безпосередній та дуже позитивний досвід у визначенні підробок годинників. Як то кажуть – одна голова добре, а дві, нехай і не красиво, але для «розглянути-подумати», таки краще.

Але, погодьтеся, навіть отримавши додаткову допомогу такого роду, це ще зовсім не 100% гарантія того, що Ви не станете жертвою обману. Так може, прийшов час звернути увагу і на наш третій сценарій?

3. Звернення за допомогою до професіоналів

(Продавці-консультанти Торгової мережі ДЕКА, майстри Сервісного центру ДЕКА).

Як вже згадувалося вище, годинникові фахівці, експерти, майстри – це саме ті люди, які краще за інших здатні оперативно, професійно та з найбільш високим відсотком ймовірності відрізнити підробку від оригінального годинника. Природно, що знати всі годинникові марки, їх характеристики та особливості експлуатації жодна людина в світі практично не в силах. Але завдяки накопиченим знанням і досвіду в годинниковій справі, годинниковим фахівцям на порядок легше зорієнтуватися, проаналізувати, перевірити на працездатність практично будь-яку модель годинника, що випускається масовим тиражем. Якщо ж мова йде про ексклюзивні твори годинникового мистецтва, то тут знадобиться допомога вже більш вузькопрофільних експертів з конкретних марок годинників. До речі, знайти яких, знову-таки, Вам буде значно легше за допомогою наших фахівців. Будь ласка, звертайтеся за необхідностю – ми завжди раді Вам допомогти і словом, і ділом!

***

Таким чином, шановні читачі, ми в черговий раз визнали за необхідне поділитися з Вами нашими знаннями навіть в такому досить неоднозначному для годинникового бізнесу явищі, як годинникові підробки. На чиєму боці цього незгасаючого протистояння, властивого годинниковій індустрії наших днів, Вам ближче за духом або до вподоби перебувати – вибирати Вам і тільки Вам. Ну, а ми, як завжди, готові запропонувати Вам наш подальший інформаційно-експертний супровід з тих чи інших «гарячих» годинниковим питань та проблем.