Нещодавно на нашому сайті ми вже торкалися теми підроблених годинників. Але наша стаття «Як відрізнити підробку годинника» має узагальнюючий характер і не розглядає конкретних і найбільш актуальних на сьогодні випадків годиннткового піратства. Мета ж цієї статті, шановні читачі, забезпечити Вас такою інформацією, яка дійсно допоможе навіть самостійно розібратися, дивлячись на годинник в ваших руках – оригінальний це G-Shock або фейк.

Знайомтеся – G-Fake!

Якщо фейковий Rolex – це «король» серед підроблених годинників брендів люксового рівня, то фейковий G-Shock – це справжній «гегемон» підробок серед годинників інших годинникових громад!

Світова годинникова промисловість, а особливо її «південно-східний складальний цех», вже давно та напружено працює над виготовленням оригінальних запчастин, а також готових годинників для сотень годинникових брендів Світу. Але, на жаль, для нас – продавців оригінальних годинників, на ряду з офіційними виробниками в цих ж країнах працює і значна кількість підпільних цехів і навіть цілих фабрик, що випускають десятки мільйонів годинникових сурогатів, більш-менш зовні схожих на оригінальні моделі відомих брендів. З огляду на географічну близькість до Країни Вранішнього Сонця, немає нічого дивного в тому, що саме японські годинники тут найбільш популярний об'єкт для підробок. І на наш погляд, і з точки зору міжнародних часових експертів, в останні роки найбільш тяжка в цьому відношенні «частка» випала бренду CASIO з їхньою легендарної колекцією G-Shock.

Адже саме 35-річна мега блискуча міжнародна кар'єра найбільш протиударних годинників в Світі – G-Shock – вже давно здобула і своє не надто привабливе «темне» відображення, коли жадібний до чужої слави величезний G-фейковий спрут простягнув свої обліплені годинниковими репліками піратські щупальця практично до всіх країн Світу. Десятки мільйонів людей щорічно стають мимовільними жертвами цього обману. Але, що сумно визнавати нам, годинниковим експертам, є і багатотисячна армія добровільних любителів цього, що так модно виглядає, але погано «пахне» своєю фейковою суттю, псевдогодинникового аксесуару.

І тут змушені віддати належне підприємливості та активності виробників контрафакту, адже і пропонований асортимент, і рівень виконання підробок G-Shock нині дуже і дуже різноманітні. Від примітивних пластмасових «шайб» з незрозумілими назвами, які лише здалеку своїми контурами нагадують крутий годинниковий девайс, і до досить майстерно «вилізаних», ну принаймні візуально, реплік. Які до того ж часто мають нехай і мізерний, але набір додаткових функцій та навіть підсвічування – електролюмінесцентне або світлодіодне. А ось і наочний, всього з двох примірників, приклад подібної піратської «еволюції».

Підхопивши супермодний форм-фактор від аналогово-цифрових G-Shock GA-100 східні кустарі, почавши з «ноу-неймовських» та відверто 30M WR моделей, знахабнівши, перейшли до більш витончено виконаних та «аж» 200М WR «копій» G-Shock. З відповідною оригінальним годинникам назвою та іншими атрибутами зовнішнього оформлення, близькими до G-Shock, щоб бути викритими, подібні годинникові підробки вимагають до себе вже більш скрупульозного та професійного підходу.

Як відрізнити годинники G-Shock від підроблених

Як відрізнити годинники G-Shock від підроблених

Спроба не катування, або знайди 10 відмінностей

Немає нічого незвичайного в тому, що багато та багато людей не проти заощадити кошти і тому намагаються придбати ту чи іншу бажану річ ще й за вигідною ціною. А на те, що часом ця процедура займає багато часу, додаткових турбот і несе в собі навіть фінансові ризики, звертають увагу в останню чергу. І, як нам здається, даремно. Але якщо вже ми взялися допомогти Вам у питанні, як відрізнити підробку годинника G-Shock від оригінальних моделей, то продовжимо, не дивлячись на те, що деякі з наших порад – це певне додаткове навантаження для наших продавців-консультантів. Але якщо не ДЕКА, то хто ж? :-)

Наші рекомендації, як не стати жертвою G-обману

 1. Підозріло низька ціна.
  Ви побачили на вулиці, на роботі, в транспорті або у друзів вподобану Вами модель G-Shock. Кинулися в Інтернет подивитися на неї краще і дізнатися про неї більше, а заодно і прицінитися. І, о радість, Ви знайшли сайт з такою ду-у-у-уже низькою її ціною, ... що навіть стало підозріло. І це дуже правильна реакція, шановні читачі. Адже подібна супернизька ціна саме підозріла, а не «вдала», «розумна» або «правильна». Особливо з огляду на те, що оригінальні та нові годинники G-Shock просто не можуть продаватися в половину або навіть дешевше, ніж вони коштують в інтернет-магазині ДЕКА (офіційного імпортера годинників CASIO в Україні). При чому цей факт стосується як українських, так і найбільших зарубіжних інтернет-магазинів. Але, припустимо, Ви довірилися відомому сайту та якимось дивом ціна на ньому нехай і не в два рази, але істотно нижче. Отже, що далі?
 2. Вивчаємо оригінальні G-Shock.
  Тоді не соромтеся, шановні читачі, і подивіться в магазинах Торгової мережі ДЕКА, як же виглядає в оригіналі вподобана Вам модель G-Shock. Попросіть продавців-консультантів показати, як працюють функції годинника та обов'язково їх померяйте на руку. Адже тільки в такому випадку Ви отримаєте повний спектр відчуттів того, чи підійде Вам уподобаний годинник, чи краще підібрати іншу модель. При цьому рекомендуємо зробити собі кілька фото з годинником на руці з відображенням його різних функцій на дисплеї – пізніше вони можуть Вам стати дуже в нагоді.
 3. «Живі фото» годинників.
  Як би Ви не довірились інтернет-магазину, вимагайте від його продавців «живих фотографій» вподобаного годинника. Перш за все – лицьової його частини, задньої кришки та застібки браслета або ремінця. Рекомендують, наприклад, попросити, щоб продавець перед фотографуванням виставив на годиннику місцевий час і дату, а також сфотографував його на фоні папірця з попередньо висланим вами нікнеймом. Також не зайвим буде дізнатися і про наявну упаковку для годинника і про його супровідні документи. Продавець оригінальних годинників зрозуміє ваші побоювання, не вважатиме це за працю та обов'язково піде вам на зустріч.
 4. Вивчаємо фото годинника.
  Отримавши від продавця фото, порівняйте наявність та правильність написів, а також необхідну правильність їхнього розташування на цих фото та на фото оригінального годинника, наприклад, на офіційному сайті G-Shock. Думаємо, очевидно, що наявність явних помилок в назвах типу Rtiple sensor замість Triple sensor або Rageman замість Rangeman на оригінальних G-shock просто неможлива. Якщо ці процедури Вас ще не втомили, то можете переходити до наступного етапу.
 5. "Очна ставка"
  Отже, годинник у Вас в руках і настає момент істини – вони або не вони і брати чи не брати. Пам'ятайте, ми радили Вам попередньо відвідати магазини ДЕКА? Це для того, щоб тепер вже зі знанням справи можна було оцінити і якість виробництва, і можливі огріхи в дрібних деталях, і навіть відчути – чи відрізняється матеріал корпусу та ременя цього годинника від того, що ви міряли в магазині. Також, зверніть увагу, що у фейкового G-Shock в місці кріплення корпусу до ременя може проглядатися значний люфт, який абсолютно відсутній в оригіналу, що сигналізує про недостатню надійність цього важливого вузла.
 6. Перевірка функціоналу годинника.
  Перевірте по роздрукованій заздалегідь інструкції, а також по зробленим в магазинах ДЕКА фото, чи всі основні функції в наявності, і як вони працюють. Якщо годинник справжні, то все повинно чітко працювати, а ось якщо підробка, то, наприклад, секундомір може дораховувати до 30 секунд і самовільно скидати покази в нуль. Спробуйте перевстановити час, поміняти дату, перевірити правильність показань 24-ох годинного формату та іншого часового поясу, виставити і прослухати звук будильника на інш. Обов'язково перевірте роботу підсвічування і, якщо є, то і автопідсвічування. До речі, що-що, а таку автопідсвітку, як у оригінальних CASIO, підробити практично неможливо.
 7. Фірмова упаковка та ін.
  Паралельно перевірте наявність фірмової упаковки для годинника. У G-Shock вона досить оригінальна – це металеві круглі або шестикутні коробки з кришками, на яких зображений червоний логотип і напис G-Shock (виняток лише картонна коробка для моделі G-2900). Усередині коробки повинна знаходитися інструкція до годинника, міжнародна гарантія та інш. На задній кришці годинника обов'язково вказана країна, де був зібраний цей годинник. Найчастіше це можуть бути Китай, Таїланд або навіть Японія, якщо це серія Premium. Але ніяка ні Бельгія або інша країна Євросоюзу.

P.S. І на останок ще така важлива для Вас інформація, шановні читачі:
З 15 серпня 2018 року під час продажу годинників CASIO на території України виписуються виключно нові гарантійні талони встановленого компанією CASIO зразка. При цьому талони попередніх випусків втрачають свою силу, і тому авторизовані сервісні центри CASIO цілком можуть відмовитися обслуговувати годинник, куплений після 15 серпня і в якого немає нового гарантійного талону.

Як відрізнити годинники G-Shock від підроблених

***

Ми не сумніваємося, шановні читачі, що більшості з Вас вже давно та достеменно відомо, де надійніше за все та неодмінно з гарантією завжди можна купити оригінальний годинник G-Shock. :-)

Адже Торгова мережа ДЕКА вже більш 25-ти років пропонує українським покупцям і гостям нашої країни як годинники CASIO найрізноманітніших колекцій, включаючи G-Shock, так і годинники багатьох інших світових і швейцарських годинникових брендів. І ми раді вітати Вас в наших магазинах як в Києві, так і в інших містах України, а також в нашому інтернет-магазині ДЕКА, де Ви завжди можете ознайомитися з найостаннішими новинками від CASIO та інших популярних годинникових брендів і вибрати собі чи близьким ваш новий улюблений годинник.