Здавалося б, наручний годинник – ну, що в ньому такого особливого на сьогоднішній день? Випускаються щорічно мільярдним тиражем і продаються практично в будь-якому місті, навіть селищі. Механічні і кварцові, японські та швейцарські, пластикові та металеві та інш ... Тільки ціна їхня може коливатися: від смішних $ 5 і до воістину «космічних» $ 1 млн та більше! Але в цей раз ми поговоримо не про цей, досить загадковий, годинниковий «феномен».

Зараз ми поговоримо про те, як ці різноманітні і незамінні «супутники» нашого життя потрапляють на наші руки. На яку з них, ліву чи праву, про те, де саме на руці носити годинник, а також для яких ситуацій який годинник буде більш доречно одягнути, ми вже обговорили в одній з попередніх статей.

Для початку з'ясуємо, які ж існують способи стати щасливим володарем наручного годинника. На наш погляд, найбільш поширеними на сьогодні є два з них – це купити годинник самому собі або отримати його в якості подарунка.

C першим способом найчастіше все гранично ясно – сам собі вибрав, і сам собі купив. А в іншому випадку часом виникають не тільки складнощі з успішним вибором, але і проблеми «ментального» характеру. Причому як у того, хто дарує годинник, так і у обдаровуваного. Адже, хоч зараз і ХХI століття на дворі, але маса забобонів і поганих прикмет досі огортає це питання. Про них, ми впевнені, Вам вже не раз доводилося чути та думати, плануючи піднести годинник в якості подарунка.

Але ми резонно вважаємо, що Ви, наш вельмишановний читачу, є людина сучасна, а тому забобони – це не про Вас!

Як правильно подарувати годинник?

Ми не станемо глибоко вдаватися в китайську версію цієї міфотворчості. Якщо коротко, вона полягає в тому, що подарунок у вигляді годинника вважається особистою образою для обдаровуваного, так як нагадує про швидкоплинність часу. І кмітливі китайці знайшли спосіб обійти цей міф, пропонуючи вже і не годинник зовсім, а, за їхнім визначенням, «електронний календар з годинником». Також не вважаємо за потрібне згадувати і перераховувати інші популярні у нас страшилки на дану тему. Замість цього ми пропонуємо Вам повернутися в не настільки вже віддалене минуле та відокремити «зерна логіки» від «плевел помилок».

Екскурс в історію питання

Придумані і створені західною цивілізацією та вже відносно «компактні» кишенькові механічний годинники залишалися кілька століть поспіль істинним предметом розкоші. Тому замовити їх у достатньо нечисленних в ту пору майстрів, а потім володіти ними могли лише найбільш заможні люди тієї епохи. Потім, вже від них, у вигляді нагороди або подарунка ці «чудеса інженерної думки» могли потрапити в чиїсь інші більш-менш заможні кишені. Але далі – більше. Настала промислова ера. Запихкали паровози та пароплави. І мільйони людей стали відчувати все зростаючу необхідність в організації своїх дій як в діловій сфері, так і особистого життя. Потреба в годинниках спочатку просто зашкалювала! Обсяги їх виробництва все значніше зростали, а ціни на них ставали все доступнішими (згадайте Ingersoll'овскіе «янкі» вартістю $ 1 в кінці ХIX ст.). Зникла потреба очікувати їх отримання виключно в якості подарунка або нагороди.

Роки йшли – технології та принципи роботи годинників кардинально змінювалися. Місце кишенькового годинника вже давно та міцно зайняв годинник наручний. Але незважаючи на такі значні зміни як в світі самих годинників, так і способів їх здобуття, роль годинника як цінного подарунка до сих пір аніскільки не зменшилася. А тепер, після всього вищевикладеного, поміркуйте самі – чи є необхідність серйозно обговорювати питання «чи можна подарувати годинник»?

Як правильно подарувати годинник?

Так, чи можна подарувати годинник? 

Давайте краще розглянемо, як правильно зробити так, щоб цей чудовий подарунок (на день народження, весілля, ювілей або за особливі заслуги) мав не просто пам'ятне значення, а ще й радував людини естетично та функціонально довгі роки.

Для того, щоб годинник в якості подарунка припав «до душі» та «по зап'ястку» обдарованій Вами людині, ми рекомендуємо дізнатися у нього – про якій саме годинник він мріяв, мріє чи навіть може мріяти. Обговоріть з ним або з його близькими, якщо Ви готуєте сюрприз: що для нього в годиннику найбільш важливо. Це можуть бути: популярність марки (наприклад: Casio, Epos, Tissot, Longines або інші), неабиякий зовнішній вигляд, наявність певних функцій, захист від попадання води, від ударів та інш. Якщо ж мова йде про жіночий годинник, стає також важливим – яка колірна гамма циферблата і корпусу, а також який колір Вашого годинника будуть більш кращі майбутній власниці аксесуару. Вся ця інформація допоможе продавцям-консультантам в часовому магазині ДЕКА якомога точніше наблизити Вас до ідеального вибору та зробити так, щоб подарунок у вигляді годинника став не тільки красивим, але бажаним і цінним для його майбутнього власника.

Але, навіть якщо особисто Вас не бентежить вибір годинника в якості подарунка, залишається ймовірність того, що людина, кому Ви їх подаруєте, занадто вірить у прикмети та забобонний в даному питанні. Як же обійти її містичні страхи та зробити для неї подарунок у вигляді годинника приємним?

Почнемо з самого простого та давно відомого нам способу з «світу ножів» – просто візьміть і «продайте» ваш подарунок. Так-так, просто вимагайте з обдаровуваного замість подарунка оплату! Підійде будь-який номінал і в будь-якій валюті. Але будьте милосердні та не перестарайтеся, призначаючи символічну плату.

Як правильно подарувати годинник?

Інший спосіб полягає в наступному: Ви вручаєте обдарованій особі годинник з навмисно виставленим неправильно часом і тут-же пропонуєте йому виправити це власноруч. При цьому легко та невимушено пояснюючи йому – чому це так важливо. Адже суть цього дійства полягає саме в тому, що, самостійно виставивши на подарованому годиннику точний час, людина абсолютно та повністю підпорядковує його собі та ставатся його повноправним господарем.

І наостанок про найсучасніший та зручний спосіб, як не помилитися з вибором годинника, і, в той же час, уникнути можливих забобонних страхів при їхньому даруванні. Це є ні що інше як подарунковий сертифікат на покупку годинника в Торговій мережі ДЕКА. За Вами залишається лише вибір суми, яку Ви бажаєте «спонсорувати» на покупку годинника, а за щасливим володарем Сертифікату – самостійний вибір моделі, що сподобається, і море подяки за Ваш подарунок!

Щиро сподіваємося, що тепер питання «як дарувати годинник?» стає для Вас риторичним, і відповідь на нього абсолютно однозначна – даруємо годинник з любов'ю та в такій кількості, скільки душа забажає! :)