Погодьтеся, навряд чи можна знайти людину, яка б жодного разу в житті не бачила та не чула про те, що існує такий аксесуар як наручний годинник. Вже понад століття їх із задоволенням і користю носять як чоловіки, так і жінки, причому будь-якого віку та будь-якого стану. Ті й інші використовують їх і в якості функціонального пристрою, і як статусний аксесуар, а останнім часом і просто, як стильну або ювелірну прикрасу.

Наручний годинник можна носити в разі потреби та навіть без неї просто під настрій, проте існують деякі основні принципи та рекомендації, які підкажуть, де носити годинник на руці та як правильно це робити. А також, який годинник краще підходить під певні життєві ситуації.

Как правильно носить часы

На якій руці краще носити годинник? 

І тут ми змушені відразу помітити, що однозначно "правильної" відповіді на це питання немає. Найбільш традиційно носити годинник на лівій руці. Мабуть, це пов'язано з тим, що більшість людей можна сміливо зарахувати в правші, а значить, права рука у них дуже часто зайнята виконанням тих чи інших дій. У зв'язку з цим ліва рука залишається більш «вільної» для легкого зчитування інформації з наручного пристрою та менш схильна до всіляких струсів і ударів.

Тому, Ви повинні самостійно вибрати руку, на якій найбільш комфортно носити годинник, щоб він не сковували ваших рухів і не перебував під загрозою бути пошкодженим.

Як правильно розмістити годинник на руці?

Чи буде Ваш годинник на ремені або на браслеті, бажано щоб він прилягав до зап'ястя, але при цьому не пригнічував руку до такої міри, щоб після нього зняття на руці залишалися б сліди від годинника. Та прийміть до відома те, що не варто носити наручний годинник так, щоб він вільно бовтався – корпус годинника не повинен повністю перевертатися навколо зап'ястя. Ідеальне розташування годинника на руці – коли він трохи вище кисті та мимоволі не опускається нижче кісточки на зовнішній стороні зап'ястя (ліктьова кістка). Як правило, досить забезпечити такий натяг, щоб ви могли просунути мізинець між ремінцем і зап'ястям. При русі руки вгору-вниз годинник повинен зміщуватися не більше ніж на 1-2 см в одну або іншу сторону від свого початкового розташування.

Якщо на вас одягнена сорочка, то годинник повинен бути видний тільки в разі, коли ви згинаєте руку в лікті. А коли рука з годинником опущена вниз, годинник не повинно бути видно з-під манжети вашої сорочки.

Цих правил Вам слід дотримуватися при ділових і урочистих зустрічах. У неформальній же обстановці ніхто не може заборонити Вам носити чоловічий годинник, як Вам завгодно. Аж до того, що і поверх манжети або рукава. Головне – не забудьте про те, що ймовірність пошкодити годинник в такому випадку збільшується в рази. І в той же час, якщо у вас на руці протиударний G-Shock, то і це зовсім не є проблемою! :)

Как правильно носить часы

Всі перераховані вище рекомендації стосуються в першу чергу того, як носять годинник чоловіки. А зараз кілька слів про те, як носять годинник жінки.

Якщо Ви раптом вирішили, що існують які-небудь правила етикету для носіння жіночого годинника, то можемо цілком ствердно відповісти - ні.

А з огляду на той історичний факт, що перший наручний годинник був створений в 1810 році геніальним Абрахамом-Луї Бреге для королеви Неаполя Кароліни Мюрат, то немає нічого дивного, що жінки більш вільні у виборі власного стилю, як правильно носити жіночий годинник.

Годинники, які носять жінки можуть як досить щільно облягати зап'ясті, так і з легкістю «бовтатися», або навіть чи не злітати з кисті їх руки. Адже для жінок, на відміну від більшості чоловіків, годинник — це скоріш модний аксесуар, ніж питання нагальною практичності або належного статусу.

Тому, після покупки годинника подбайте про те, щоб правильно відрегулювати довжину ремінця або браслета відповідно вашим особистим запитам: самостійно або звернувшись до сервісного центру.

Підбір годинника для певних життєвих ситуацій

Як відомо, все наше життя – це безперервна низка найрізноманітніших життєвих ситуацій. І, як згадувалося вище, саме наручний годинник дуже часто стає нашим вірним і незамінним супутником, чітко відміряє їхні часові межі. Які ж годинники найкраще підходять для найбільш типових з них?

Ділові та формальні заходи

Це можуть бути важливі ділові зустрічі, офіційні обіди, оперні та театральні вистави, весілля, хрестини та інш. Для таких «костюмних» випадків безумовно підійде годинник класичного стилю, які підкреслять Ваш бездоганно підібраний наряд. Тут буде поза конкуренцією годинник в круглому корпусі, з білим циферблатом, на шкіряному ремені і, бажано, механічний.

Якщо Ваша класична модель годинника на шкіряному ремені, то ми рекомендуємо в першу чергу звернути увагу на те, щоб його колір максимально відповідав кольору Вашого взуття та/або ременя для брюк. Тому все більш популярним стає купувати додатково відповідний ремінець до годинника іншого кольору та замінювати його по мірі необхідності. Але при цьому зауважте, що коли мова йде про Ваші хронометри, ну, ду-у-у-уже дорогих і престижних марок, то тут вже якраз підібрати взуття та ремінь в тон саме йому, улюбленному.

Якщо ж годинник на браслеті, то бажано, щоб Ваші ювелірні прикраси та фурнітура на інших аксесуарах збігалися за колірною гамою. Сталеве - зі сталевим, сріблястим або платиновим, а позолота - з золотом або позолотою. Дуже затребуваним в даних ситуаціях стане біколорний (двоколірний) годинник, який відмінно гармонує як з виробами із сталі, срібла та платини, так і з ювелірними прикрасами із золота.

Как правильно носить часы

Повсякденне життя

Годинники, призначені для повсякденного носіння, повинні бути, перш за все, надійними та здатними, не дивлячись на тривалу експлуатацію, зберігати свій початковий привабливий вигляд. Адже Ви будете носити їх практично щодня. Цілими днями – на роботі, на зустрічах, у відрядженнях та інш.

Дуже популярні в цьому плані годинники з корпусами з нержавіючої сталі, так як вони здатні довго зберігати гідний зовнішній вигляд і не схильні до корозії. Найбільш практичними вважають моделі, укомплектовані сталевим браслетом, що позбавляє Вас від необхідності раз в декілька років міняти ремінець.

Адже навіть найвідоміший в світі виробник наручних годинників – Rolex – неймовірно довго опирався випуску свїх годинників на шкіряних ременях, щоб вони якомога довше бездоганно служили своїм господарям.

Крім того, ми рекомендуємо Вам придивитися до моделей з титанового сплаву, які володіють не тільки гіпоалергенністю, але ще і майже в два рази легше за вагою, ніж аналогічні сталеві.

В останні роки стилістика моделей для повсякденного носіння активно розширюється за рахунок все більшої популярності годинників, пропонованих покупцям глобальними фешн-брендами. І треба віддати їм належне – вони щосили намагаються, щоб їх модні годинники якомога повніше відповідали перерахованим вище вимогам і очікуванням клієнтів, а часом і перевершували їх. Особливо це стосується жіночих моделей – неймовірно різноманітних як за колірною гамою їхніх циферблатів, так і ременців.

Спорт та інші види активностей

Як класичний костюм-трійка та модельне взуття абсолютно безглуздо будуть виглядати на Вас у фітнес-центрі або на гірській стежці де-небудь в Альпах, так і класичному або повсякденному годиннику зовсім не місце на Вашому зап'ясті в таких ситуаціях. Для подібного виду активностей людина вже давно придумала спортивний одяг та взуття, а трохи пізніше і спортивно-туристичні годинники.

Цілком природно, що на перший план у таких годинників виходить наявність таких характеристик, як: широка функціональність, відносна легкість, гарна протиударність, високий рівень водозахисту, наявність підсвічування та інш.

Найбільш оптимальними матеріалами для корпусів спортивних годинників можна вважати полімер, титан, рідше, нержавіючу сталь з огляду на додаткове обтяження. Щоб уникнути впливу цього фактора, престижні швейцарські бренди навмисно забеспечують свої спортивні моделі переважно каучуковими та поліуретановими ремінцями. Крім того, на відміну від жорстко підогнаних під певний розмір браслетів, подібні ремінці легко фіксуються при самих різних способах експлуатації – і на зап'ясті, і поверх рукава куртки, і навіть на екіпіровці спортсмена або туриста. Як це часто буває при необхідності точно виміряти температуру навколишнього середовища вбудованими в спортивно-туристичні годинники температурними датчиками або при використанні гідрокостюма.

І ще одне цікаве спостереження стосовно спортивних годинників. На відміну від класичних годинників, спортивно-туристичні годинники, а особливо дорогі і престижні преміум-моделі, все частіше потрапляють на зап'ястя їхніх власників навіть за межами спортивних майданчиків і туристичних маршрутів. Ці об'ємні «шайби», випинаючи з-під манжет дорогих сорочок від відомих кутюр'є, як магнітом притягують погляди широкої публіки – без зайвих слів демонструючи активний життєвий настрій їх цілеспрямованих володарів.