На відміну від попередньої статті «Як поміняти батарейку в наручних годинниках», яка має загальний характер, даний матеріал є покрокове керівництво для тих любителів годинників, які мають бажання самостійно замінити елемент живлення в наручних годинниках CASIO.

У зв'язку з цим хотілося би звернути увагу на, як мінімум, дві характерні особливості притаманні наручним годинникам цього японського бренду.

 • CASIO – один з небагатьох брендів глобального рівня, годинники якого працюють виключно від батарейок або акумуляторів.

 • CASIO використовує дуже широкий спектр видів кріплення задньої кришки до корпусу годинника, настільки знаменитих своєю функціональною різноманітністю та надійністю.

Загальні поради з підготовки до проведення робіт

З яким би типом задньої кришки Ви не належало «битися», щоб дістатися до елемента живлення годинника, рекомендуємо для початку ознайомитися з декількома корисними порадами.

 1. Застеліть робочу поверхню столу світлої однотонної тканиною або папером – так буде простіше бачити гвинтики, прокладку і інші елементи годинника. Щоб не втратити дрібне кріплення, складайте його в невелику коробочку.

 2.  Подбайте про хороше освітлення над робочим місцем.

 3. Не зайвим буде, якщо у вас під рукою буде ще й чим сфотографувати попереднє розташування елементів усередині годинника для контролю правильності монтажних робіт при його зворотній збірці.

 4. Якщо задня кришка та простір навколо неї на корпусі мають забруднену поверхню, то рекомендуємо провести попередню очистку (наприклад, старою зубною щіткою).

 5. Іноді для того, щоб зняти задню кришку, необхідно попередньо від'єднати від корпусу годинника ремінець (браслет).

 6. Краще використовуйте пластиковий пінцет замість металевого для роботи з елементом живлення та дрібними деталями.

 7. Використовуйте спеціальну силіконову змазку для кільцевих гумових прокладок у годин з водозахистом. Для нанесення на прокладку мастила не використовуйте гострі предмети. Намагайтеся не потрапляти мастилом на механізм!

 8. Всі роботи з годинником проводьте уважно та акуратно, якщо не хочете подряпати задню кришку, прокладку або, і того гірше, пошкодити механізм або електричну плату годинника.

Детальні інструкції по заміні батарейки (акумулятора) в годиннику CASIO

Сподіваємося, що озброєна нашими порадами процедура самостійної заміни батарейки в годиннику CASIO стане справою, нехай і не «пари дрібниць», але набагато більш підготовленою та успішною. З урахуванням проанонсованої раніше «зворотнєкришкової» різноманітності наш набір рекомендацій по відновленню хронодіяльності вашого улюбленця від CASIO складається з чотирьох частин:

Кришка на гвинтах

Такий тип кріплення задньої кришки найбільш характерний для моделей різних колекцій CASIO найчастіше з цифровою або аналогово-цифровою індикацією в полімерних (Resin) корпусах.

 1. Використовуючи невелику викрутку з хрестоподібним або плоским жалом, відкрутіть чотири гвинти по кутах задньої кришки і покладіть їх у безпечне місце. Акуратно підчепіть та зніміть задню кришку, намагаючись не пошкодити кільцеву гумову прокладку під нею або в пазі корпусу. Знімати її з задньої кришки або діставати з паза теж зовсім не обов'язково.

 2. Деякі годинники мають над механізмом пластикову кришку, яку необхідно зняти та покласти поруч із задньою кришкою. Крім того, ця кришка може утримувати знімні міні-пружинки, правильне розташування яких в ній дуже важливо задокументувати на фото або замалювати. Ну і, звичайно, не втратити їх, а, акуратно вилучивши, покласти в коробочку поруч з відкрученими кріпильними гвинтиками. :-)

 3. У багатьох годиниках CASIO батарея утримується на місці за допомогою спеціального затискача, який проходить над нею та утримує її на місці. Типи затискачів можуть відрізнятися, але всі вони мають один кінець, який замикається або закріплюється гвинтом.

  Як поміняти батарейку в годиннику CASIO

 4. Щоб звільнити, відклацнув, цей кінець затискачу, потрібно віджати його викруткою з дуже вузьким жалом або швацькою голкою в певному місці, наприклад, як на малюнку.

  Як поміняти батарейку в годиннику CASIO

 5. Відклацнув край затискачу, видаліть пінцетом стару батарею або акумулятор. Якщо Ви заздалегідь не знали який тип батареї потрібно придбати, то рекомендуємо на час скласти розкриті годинник, задню кришку, прокладку та інші годинникові запчастини в окрему коробку з кришкою.

 6. Підібравши та купивши аналогічний вилученому елемент живлення (див. таблицю), приступайте до збірки годинника. Встановлюючи його на місце, дотримуйтесь правильної полярності та намагайтеся не торкатися до нього руками, а краще використовуйте для цієї мети пластиковий пінцет.

 7. Замкніть вільний край затискачу для надійного кріплення батареї.

 8. Тепер проведіть замикання контакту АС та мінуса на корпусі механізму. Інструкція, як це здійснити, повинна розташовуватися у вигляді невеликої наклейки над елементом живлення, на механізмі або внутрішньої частини задньої кришки. Зверніть увагу, що для цієї мети необхідний не пластиковий, а металевий пінцет або шматочок дроту.

  Як поміняти батарейку в годиннику CASIO
  Увага! Будь ласка, не забудьте про цю нескладну, але дуже важливу маніпуляцію, характерну саме для власних механізмів компанії CASIO.

 9. Притримуючи механізм пальцем, поверніть годинник циферблатом до себе та переконайтеся: чи працює механізм. Якщо годинник не працює, то витягніть елемент живлення та знову повторіть процедуру його установки. Неробочий стан годинника після його повторного перевстановлення говорить про те, що необхідно звернутися в Сервісний Центр.

 10. Якщо годинник працює, то встановіть на місце пластикову кришку та міні-пружинки (якщо такі є). Тільки переконайтеся, що встановлюєте кришку на механізмі правильно зорієнтованою (верх-низ) та потрібною стороною.

 11. Додайте кільцеву гумову прокладку в її посадковому місці і промажте силіконовим мастилом. Потім правильно зорієнтуйте та прикрутіть гвинтами задню кришку. Наживіть спочатку всі гвинти по місцях і по черзі, потроху підкручуючи кожен, загвинтіть їх до упору. При цьому намагайтеся не надто їх перетягувати, щоб не зірвати різьбу, адже ввірчуєте гвинти в полімер.

Кришка-«хлопавка»

Такий тип кріплення задньої кришки найбільш характерний для недорогих моделей з аналоговою (стрілочною) індикацією з колекції CLASSIC з металевими корпусами та невисоким рівнем водозахисту. Практично завжди між корпусом і подібним механізмом встановлено пластикове обтискне кільце для його фіксації в потрібному положенні та додаткової ударостійкості.

 

Як поміняти батарейку в годиннику CASIO

 1. За допомогою викрутки або спеціального інструменту з широким і плоским жалом в місці спеціального внутрішнього підрізу підчепіть край кришки. Будьте обережні, щоб інструмент не зіскочив в сторону або не встромився глибоко всередину годинника, пошкодивши захисну прокладку або навіть механізм годинника.

 2. Найчастіше по периметру кришки розташована тонка кільцеподібна гумова захисна прокладка. Якщо під час демонтажу кришки вона залишилася на своєму місці, то можна її і не від'єднувати від кришки. Якщо ж вона від'єдналася, то обережно за допомогою пінцету відкладіть її в сторону.

 3. Тепер можна побачити елемент живлення годинника. Він може фіксуватися всередині механізму за допомогою притиску, який нависає, або штанги, що пригвинчується. При необхідності звільніть гвинт штанги та витягніть батарейку.

 4. Вставте нову батарею. Встановлюючи її, дотримуйтесь правильної полярності та намагайтеся не торкатися до неї руками, а краще використовуйте для цієї мети пластиковий пінцет. Після установки зафіксуйте її притиском, якщо такий є.
  Якщо над елементом живлення, на механізмі або внутрішньої частини задньої кришки розташована інструкція із замикання контакту АС та мінуса на корпусі механізму, то не забудьте виконати цю важливу процедуру.

 5. Потім, акуратно притримуючи механізм пальцем, поверніть годинник лицьовою стороною до себе та перевірте, чи рухається секундна стрілка. Якщо стрілка рухається, приступайте до установки на місце задньої кришки.

 6. Покладіть кільцеву гумову прокладку за місцем на кришці або на корпусі годинника. Не зайвим буде помірно змастити її спеціальним силіконовим складом для герметизації. Прокладку потрібно встановити на її посадочне місце дуже ретельно та рівномірно, щоб вона не ушкодилася під час закривання задньої кришки. У годинника зі стрілками крім правильної установки прокладки потрібно ще і переконатися у правильній орієнтації спеціального пазу для переводного ключа годинника як на кришці, так і на корпусі годинника.

 7. Покладіть годинник склом вниз на щільну тканинну серветку, розташовану на рівному столі. Тепер притисніть кришку великими пальцями рук. Якщо скло годин плоске, то можна тиснути пальцями на кришку, прикладаючи ще трохи вашої ваги. Якщо і після цього кришка не зачинилися, то рекомендуємо припинити старатися, щоб не розчавити скло. Краще в такій ситуації звернутися за допомогою до Сервісного центру, адже вартість такої послуги не дуже висока.

Кришка, що загвинчується

Такий тип кріплення задньої кришки найбільш характерний для всіх годинників з аналогової (стрілочної) індикацією колекції EDIFICE, деяких моделей інших колекцій з корпусом з нержавіючої сталі, титану та з високим рівнем водозахисту.

Як поміняти батарейку в годиннику CASIO

 1. Щоб розкрутити таку кришку, найкраще використовувати спеціальний регульований ключ. Без наявності такого ключа радять використовувати штангенциркуль або круглогубці з вузькими наконечниками, що забезпечують чіткий упор і зачіп за протилежні пази на задній кришці. Розкручування проводиться проти годинникової стрілки. Не поспішайте та будьте обережні. Годинник при цій маніпуляції краще тримати в руці, контролюючи, щоб інструмент не зіскочив з пазів задньої кришки. Після того як затиск кришки ослаблений, далі краще відкрутити її пальцями, а не інструментом.

 2. Якщо під час демонтажу кришки тонка кільцеподібна гумова захисна прокладка залишилася на своєму місці, то не варто від'єднувати її від кришки. Якщо ж від'єдналася, то за допомогою пінцету обережно зніміть її і відкладіть в сторону.

 3. Тепер можна побачити елемент живлення годинника. Він може фіксуватися всередині механізму за допомогою притиску, який нависає, або штанги, що пригвинчується. При необхідності звільніть гвинт штанги та витягніть батарейку.

 4. Вставте нову батарею. Встановлюючи її, дотримуйтесь правильної полярності та намагайтеся не торкатися до неї руками, а краще використовуйте для цієї мети пластиковий пінцет. Після установки зафіксуйте її притиском, якщо такий є.
  Якщо над елементом живлення, на механізмі або внутрішньої частини задньої кришки розташована інструкція із замикання контакту АС та мінусу на корпусі механізму, то не забудьте виконати цю важливу процедуру.

 5. Потім, акуратно притримуючи механізм пальцем, поверніть годинник лицьовою стороною до себе та перевірте, чи рухається секундна стрілка. Якщо стрілка рухається, приступайте до установки на місце задньої кришки.

 6. Покладіть кільцеву гумову прокладку за місцем на кришці або на корпусі годинника. Обов'язково змастіть її спеціальним силіконовим складом для герметизації. Прокладку потрібно встановити на її посадочне місце дуже ретельно та рівномірно, щоб вона не ушкодилася під час загвинчування задньої кришки. У годиннику зі стрілками крім правильної установки прокладки потрібно ще і переконатися у правильній орієнтації спеціального пазу для переводного ключа годинника як на кришці, так і на корпусі годинника.

 7. Встановіть кришку за місцем, наживіть по різьбі та загвинчуйте за годинниковою стрілкою спочатку просто пальцями, а потім вже тим інструментом, яким вдалося її розгвинтити. Не намагайтеся з усіх сил загвинтити її занадто сильно. Досить буде відчути чіткий упор, коли захисна прокладка вже стиснута достатньо.

Важливо!
Годинникові майстри настійно рекомендують: в аналогових (стрілочних) годинниках краще замінювати батарею, як тільки вони перестають працювати, а не відкладати це на дуже тривалий період.

Інші види задніх кришок

Крім трьох перерахованих вище способів кріплення задньої кришки в годинниках CASIO іноді можна зустріти і інші, як наприклад, у дуже бюджетної моделі MQ-24.

 1. Щоб зняти задню кришку у цій моделі, попередньо необхідно від'єднати одну з частин ремінця.

 2. Потім з боку верхньої або нижньої частини корпусу потрібно акуратно, не деформуючи пластиковий корпус, відщепнути за допомогою викрутки затискачі задньої кришки (див. малюнок).

  Як поміняти батарейку в годиннику CASIO Як поміняти батарейку в годиннику CASIO Як поміняти батарейку в годиннику CASIO
 3. Після цього необхідно провести маніпуляції подібні тим, які проводяться в пунктах 2-7 розділу 2. Кришка-«хлопавка».

 4. Після закриття задньої кришки приєднаєте до корпусу від'єднану частину ремінця.

***

Навіть не сумніваємося, шановні читачі, що перед тим, як скористатися нашими порадами, Ви об'єктивно зважите рівень ваших навичок і умінь в подібного роду «ювелірних» роботах, а також наявність необхідного інструменту та відповідного робочого місця. Адже теорія теорією, але на практиці все відбувається «по-справжньому», і до перерахованих вище факторів додається, наприклад, ще й елементарне наявність вільного часу як для проведення самих робіт, так і для пошуку та придбання необхідного для заміни елемента живлення.

Тому на наш професійний погляд в разі, якщо зовсім не просто викроїти вільний час, чи Ви не дуже великий любитель разборочно-монтажних робіт, або необхідно 100% гарантоване збереження водозахисту годинника, то краще довірити заміну батарейки в вашому улюбленому CASIO майстрам Сервісного центру ДЕКА. Адже там і документально засвідчать фактичний стан водозахисту вашого годинника і, природно, дадуть гарантію на виконані роботи. І все це за цілком демократичними цінами. ;-)

 

Після цього необхідно провести маніпуляції подібні тим, які проводяться в пунктах 2-7 розділу 2. Кришка- «хлопавка».

    Після закриття задньої кришки приєднаєте до корпусу від'єднану частину ремінця.

***

Навіть не сумніваємося, шановні читачі, що перед тим, як скористатися нашими порадами, Ви об'єктивно зважите рівень ваших навичок і умінь в подібного роду «ювелірних» роботах, а також наявність необхідного інструменту та відповідного робочого місця. Адже теорія теорією, але на практиці все відбувається «по-справжньому», і до перерахованих вище факторів додається, наприклад, ще й елементарне наявність вільного часу як для проведення самих робіт, так і для пошуку та придбання необхідного для заміни елемента живлення.

Тому на наш професійний погляд в разі, якщо зовсім не просто викроїти вільний час, чи Ви не дуже великий любитель разборочно-монтажних робіт, або необхідно 100% гарантоване збереження водозахисту годинника, то краще довірити заміну батарейки в вашому улюбленому CASIO майстрам Сервісного центру ДЕКА. Адже там і документально засвідчать фактичний стан водозахисту вашого годинника і, природно, дадуть гарантію на виконані роботи. І все це за цілком демократичними цінами. ;-)