З тих пір, як більш століття назад з'явилися наручні годинники, наша прихильність до них нітрохи не згасла, і це багато в чому продиктовано комфортом і зручністю їхнього носіння на руці. Що в свою чергу неможливо уявити без такого важливого елемента, що «охоплює», як годинниковий ремінь.

Почавши з дрібносерійних обсягів виробництва, кожен часовий бренд разом з годинниковим механізмами повинен був ще подбати і про належний вигляд і якості годинникових ременів для свого годинника – ця важлива складова годинникового вигляду динамічно розвивалася та модернізувалася з урахуванням нових запитів з боку споживачів. Яких тільки матеріалів, форм і колірних рішень не випробували за ці роки годинникарі, намагаючись догодити як техніко-функціональним потребам, так і культурно-естетичним смакам мільярдів споживачів. Вінцем цього розвитку стало те, що на сьогодні існують такі великі виробники годинникових ременів, як HIRSCH, Morellato, Condor і інш., які щорічно поставляють сотням годинникових брендів сотні мільйонів часових ременів. А також пропонують споживачам не меншу їхню кількість для подальшої заміни зношених ременів на нові – адже багато фахівців рекомендують клієнтам змінювати шкіряний ремінець не рідше разу на рік. Але частина з них при цьому уточнює, що в більшій мірі це стосується ремінців, виготовлених з телячої шкіри, і не настільки категорична для ремінців з більш екзотичних видів шкіри.

Викинути старий ремінець, а натомість купити новий – справа начебто і не така вже хитра, але, як показує наш повсякденний досвід, іноді досить клопітка, а часом і вельми витратна. Тому пропонуємо разом розібратися: чи є цьому якась альтернатива? Про ремінцях з натуральної шкіри та інші найбільш поширені матеріали і піде сьогодні мова в нашій черговій статті.

Шкіряний ремінець

І почати хочеться з тези про те, що своєчасний, регулярний і правильний догляд дозволяє часом досить істотно продовжити термін служби багатьох з наших годинникових ремінців. Адже немає ж нічого незвичайного в тому, що наше різноманітне взуття вимагає певного і регулярного догляду. Так, чим тоді годинникові ремінці гірше? Особливо якщо врахувати, що, як і взуття, наручний годинник завжди на очах у широкої публіки, а значить, і виглядати повинен бездоганно. Тому якщо для когось це ще не настільки очевидно, то на наш експертний погляд все ж не зайвим буде ознайомитися з добіркою комплексу заходів профілактичного та очисного характеру щодо збільшення «живучості» ремінців.

Профілактичні заходи

Отже, кілька простих рекомендацій, що дозволяють відчутно збільшити термін експлуатації шкіряних ремінців.

 1. Застібайте ремінець на зап'ясті не дуже щільно – бажано, щоб між ним і рукою міг протиснутися мізинець. Так він буде менше створювати дискомфорту та вбирати поту, а також деформуватися та розтягуватися в районі застібки. Застібаючи ремінець, намагайтеся не перегинати його більш, ніж на 90 градусів для потрапляння язичком застібки в отвір на вільній його частині.
 2. Рекомендуємо знімати годинник на ніч для того, щоб ремінець зміг добре провітритися та випростатися.
 3. Уникайте прямого контакту ремінця з активними хімічними та натуральними речовинами, які можуть нашкодити його кондиційному стану. Радимо попередньо знімати годинник або захищати його манжетами вашого одягу в разі можливого виникнення несприятливих ситуацій.
 4. Так як натуральна шкіра здатна деформуватися після насичення вологою та подальшого висихання, то знімайте годинник перед неминучими водними процедурами (басейн, сауна та інш.), навіть якщо сам годинник має високий рівень водозахисту. Якщо ж ремінець неабияк промок, то сушити його слід неодмінно в прохолодному місці, захищеному від яскравого світла, і обов'язково в розстебнутому стані лицьовою стороною догори.
 5. Не залишайте ремінець поруч з джерелами інтенсивного тепла (батареї, обігрівачі, тощо), а також на тривалий час під прямими сонячними променями або потужними джерелами штучного світла.
 6. Також допускається натирати шкіру ремінця олією (оливковою або касторовою) або гліцерином, щоб так підтримувати його еластичність та блиск зовнішньої поверхні.
 7. Зберігати годинник з шкіряним ремінцем краще в розстебнутому вільному стані. Якщо зберігаєте годинник в коробці, то не застібайте його на застібку навколо валика, а просто протягніть вільний кінець ремінця над застібкою.

Чищення шкіряного ремінця

Профілактика профілактикою, але навіть при дотриманні всіх перерахованих вище рекомендацій поволі ремінець все ж забруднюється, втрачає колишній блиск, а іноді і набуває специфічного запаху. Так що, якщо Ви носите одну і ту ж саму модель годинника постійно, то очищати ремінець від бруду, пилу та бактерій рекомендують як мінімум раз на півроку, а влітку – навіть трохи частіше.

Как почистить ремешок часов

У нинішній час досить легко знайти в годинникових або взуттєвих магазинах спеціально призначені для цього очищаючі серветки, олії, рідини на водній чи спиртовій основі, також дезодоранти, як наприклад, HELI. У разі використання таких професійних засобів для очищення процедура догляду за шкіряним ремінцем займе всього кілька хвилин. Але хочемо зауважити, що буде не зайвим, якщо для початку Ви перевірите дію очисного засобу на невеликій ділянці шкіри з внутрішньої сторони ремінця.

Якщо ж спеціальних засобів не купувати, то можна скористатися і підручними, які легко знайти на вашій кухні або у ванній кімнаті. Тільки не забудьте попередньо зняти ремінець з годинника, щоб було і годиннику безпечніше, і вам зручніше. А тепер докладніше про деякі популярні способи очищення шкіряних ремінців (переважно з телячої шкіри).

 1. Берете трохи нейтрального рідкого мила та розводите в теплій воді. Додаєте туди кілька крапель нашатирного спирту. А потім ватним тампоном, змоченим в цьому розчині, протираєте ремінець спочатку з лицьового боку, а потім і з внутрішнього. Працюючи над лицьовою стороною, не старайтеся дуже сильно, щоб не пошкодити поверхневий шар шкіри. Потім виполоскуєте ремінець в теплій проточній воді та розкладає його сохнути в горизонтальному положенні лицьовою стороною догори в прохолодному місці, захищеному від яскравого світла.
 2. Якщо ремінець дуже світлий, а особливо, якщо хочете почистити білий ремінець від годинника, то спробуйте очистити його за допомогою збитою суміші молока та яєчного білка (пропорція: один білок на склянку молока), яка допоможе краще зберегти його колір. За допомогою ватного тампона, змоченого в цьому розчині, протираєте ремінець, а потім змиваєте залишки суміші теплою водою.
 3. Сильні забруднення ремінця краще виводяться за допомогою кашки (пасти) з соди з водою у співвідношенні 1:1. Суміш наноситься рівномірно на всі поверхні ремінця, залишається приблизно на годину, а потім змивається теплою водою.
 4. Для чищення внутрішньої поверхні ремінця можна застосувати протирання ватним тампоном, змоченим в перекисі водню, а після висихання обробіть його невеликою кількістю антиперспіранта.
 5. Після чищення можна також прополоскати ремінець в теплій воді з невеликою кількістю лимонної кислоти для освіження кольору та нейтралізації запаху.
 6. Для того, щоб шкіра не занадто пересихала та не тріскалася після очисних процедур, можна злегка вологий ремінець натерти краплею гліцерину або олії (оливкової, касторової), а після повного висихання відполірувати його зовнішню поверхню м'якою чистою ганчіркою.

Увага! Для ремінців з екзотичних матеріалів (шкіри страуса, слона, ската, змії або ящірки) фахівці все ж не радять використовувати звичайні миючі засоби або мильний розчин. У таких випадках краще проконсультуватися у продавців-консультантів і покластися на спеціальні засоби для очищення ремінців.

Каучуковий або силіконовий ремінець

Як тільки наручний годинники стали набувати все більш і більш водозахищеної конструкції, на порядку денному не забарилося постати питання про те, чим замінити їхній шкіряний ремінець настільки чутливий до водного середовища. І оптимальне рішення було знайдено досить швидко, так як каучукові та гумові вироби вже повним ходом застосовувалися в автомобільної і авіаційної промисловості, що стрімко розвиваються. Але природно, що найбільше від використання каучуку для часових ремінців виграли дайвери, а вже потім до них охоче приєдналися і інші любителі водних і спортивних активностей. Трохи пізніше з'явилися ремінці з поліуретану (як наприклад, в годиннику CASIO) і силікону, які часто використовувані зараз найрізнішими годинниковими брендами.

Как почистить ремешок часов

Профілактичні заходи

У порівнянні з шкіряними ремінцями ремінці з полімеру, каучуку та силікону менш вибагливі в питаннях профілактичних заходів для їхньої довговічною експлуатації. Винятком є тільки такі несприятливі для них фактори, як вкрай високі перепади температурних режимів експлуатації при істотних експлуатаційних навантаженнях і процес природного старіння (полімеризації) матеріалу ремінця. Тому.

 1. Незважаючи на високу гнучкість та еластичність таких ремінців ми все ж не рекомендуємо застібати ремені надто сильно на зап'ясті. А також уникайте надмірно сильних перегинів ременів (більше 90 градусів) в місці контакту отворів і язичка пряжки при застібанні та розстібанні ремінця годинника.
 2. У тих випадках, коли ремінці на годиннику дуже світлі, а особливо білі, намагайтеся не поєднувати їх з темним одягом з довгими рукавами, які своїми манжетами можуть істотно фарбувати їхню зовнішню поверхню. Особливо це стосується джинсових виробів темно синього, чорного, а також кислотно-яскравих кольорів.
 3. Не залишайте годинники з полімерними ремінцями поруч з джерелами інтенсивного тепла (батареї, обігрівачі, тощо), а також на тривалий час під прямими сонячними променями або потужними джерелами штучного світла. Те ж саме стосується експлуатації або зберіганні при дуже низьких температурах – від -10 градусів і нижче.

Чищення

Увага! Перед тим, як почистити каучуковий ремінець від годинника, ми як годинникові експерти не можемо знову не нагадати вам, що перш за все необхідно знайти оригінальну інструкцію до вашого годинника і ще раз ознайомитися з тим, що в ній написано з приводу чищення ремінця даної моделі. Якщо на цей рахунок інформація відсутня, то тоді всі ваші дії, як розумієте, Ви робите на свій страх і ризик. :-)

З огляду на те, що для очищення цієї категорії годинникових ремінців якихось спеціальних засобів практично не зустрічається, пропонуємо ознайомитися з наступними практичними порадами щодо їхнього чищення.

 1. В першу чергу спробуйте почистити гумовий (силіконовий, полімерний) ремінець від годинника за допомогою мильного розчину або рідини для миття посуду. Причому для приготування концентрованого мильного розчину краще використовувати просте господарське мило. І на відміну від шкіряних ременів, де потрібна велика делікатність в поводженні, тут замість ватного тампона більше згодиться стара зубна щітка або кухонне губка. Радимо попередньо густо намазати мильним розчином найбільш брудні місця на ремінці, а через деякий час, очищаючи щіткою або губкою, змити його з ремінця. Якщо забруднення не сильне, то можна, і не відкладаючи, відразу сантиметр за сантиметром пройтися щіткою або губкою з розчином по всій довжині ремінця з обох його сторін.
  А потім промити його теплою проточною водою.
  При цьому щиро сподіваємося, що ваш годинник з полімерним ременем має як мінімум водозахист в 5 АТМ – ну, це на рахунок того, щоб ви його не «втопили» в процесі очищення ременя. :-)
 2. Якщо ваш ремінь був білий, а цей спосіб не приніс йому істотного очищення, то тоді варто спробувати безхлорні господарські засоби для чищення кахлю і санвузлів. Але тільки будьте й самі обережні, користуючись захисними рукавичками, і на весь ремінець розчин відразу не наносьте, а спочатку спробуйте попрактикуватися на якіійсь невеликій його ділянці за допомогою ватної палички. Якщо результат вас влаштує, то можете переходити і до очищення всього ремінця. Після очищення обов'язково прополощіть ремінець в рясній кількості теплої води.
 3. До речі, іноді для очищення забруднень буває досить потерти найбільш забруднені ділянки ремінця канцелярським ластиком. Також нам зустрічалася інформація про успішний досвід використання для очищення ремінців деяких засобів для зняття лаку.

Але на якому б із способів, шановні читачі, Ви б не зупинили свій вибір, будь ласка, пам'ятайте про те, що на відміну від класичних моделей годинників зі звичайним кріпленням ремінця, годинники з полімерними ременями можуть мати інтегровану з корпусом конструкцію. І якщо в процесі вашого експериментального очищення такий ремінь істотно постраждає, то замінити його на новий може бути вельми проблематично. Тому спочатку – думаємо, а потім – діємо!

Текстильний (тканинний, нейлоновий) ремінець

Текстильні ремінці, а особливо, ті з них, які мають спеціальне просочення, по довговічності можуть іноді навіть перевершувати ремінці, виготовлені із шкіри. І це не дивно, адже вироби з плетених синтетичних волокон менш схильні до стирання та деформацій, ніж натуральна шкіра. Головне, вибирати ремінці від надійного виробника та бажано з металевими отворами для застібки, як це часто буває у ремінців NATO, наприклад. Наявність даної особливості у ремінця значно підвищує термін його служби.

Как почистить ремешок часов

Профілактичні заходи

Для того, щоб текстильний ремінець прослужив якомога довше, досить дотримуватися тих самих рекомендацій, які ми описали раніше для шкіряних ремінців. Ось тільки з приводу обов'язкової сушки в розправленому стані все не настільки строго – текстильний ремінець може бути висушений прямо на руці, що особливо актуально в разі частої наявності водних процедур.

Чищення

З приводу чищення текстильних ремінців відзначимо такий момент, що можна застосовувати більш широкий арсенал синтетичних миючих засобів, включаючи рідину для миття посуду, ніж у випадку з шкіряними ремінцями. Головне, не надто перестаратися з концентрацією та високою температурою води. Ну, і природно, що сушити такі ремінці теж краще без використання нагрівальних приладів.

Штучна шкіра

Как почистить ремешок часов

Профілактичні заходи

Не варто занадто радіти – ремінці зі штучної шкіри в принципі не можуть служити довше, ніж з натуральної, як би за ними не доглядали. Навантаження, які створює кисть руки під час активного та тривалого носіння годинників з такими ремінцями, досить травматичні для їнього по початку дуже привабливого «зовнішнього образу». Тому при їхньої експлуатації достатньо дотримуватися тих самих рекомендацій, які ми описали раніше для шкіряних ремінців, ну, а там, звичайно, як Бог дасть. :-)

Чищення

Ремінці із штучної шкіри протирають м'якою губкою або ватяним тампоном, змоченим в теплому розчині миючого засобу для виробів з синтетичних тканин, намагаючись не допускати зайвого намокання обох сторін ремінця і його внутрішнього вмісту. Залишки миючого засобу та надлишок вологи знімають спочатку злегка зволоженою, а потім сухою м'якою тканиною. Досушують ремінці в розправленому стані при кімнатній температурі.

Природно, що пом'якшувати та обробляти оліями штучну шкіру марно, в даному випадку краще протерти силіконовим блиском, щоб вона виглядала трохи «свіжіше».

***

Ну, ось, мабуть, і все, що ми хотіли розповісти щодо питання: «Як почистити ремінець від годинника?». Як завжди раді поділитися з Вами корисною інформацією з найрізноманітніших годинникових питань. Ну, і звичайно, в магазинах Торгової мережі ДЕКА Ви зможете знайти різноманітні професійні засоби по догляду за вашим улюбленим годинником і найширший вибір високоякісних ремінців від одного із світових лідерів годинникової «ремінцевої промисловості» австрійської компанії HIRSCH.

Профілактичні заходи

Не варто занадто радіти – ремінці зі штучної шкіри в принципі не можуть служити довше, ніж з натуральної, як би за ними не доглядали. Навантаження, які створює кисть руки під час активного та тривалого носіння годинників з такими ремінцями, досить травматичні для їнього по початку дуже привабливого «зовнішнього образу». Тому при їхньої експлуатації достатньо дотримуватися тих самих рекомендацій, які ми описали раніше для шкіряних ремінців, ну, а там, звичайно, як Бог дасть. :-)

Чищення

Ремінці із штучної шкіри протирають м'якою губкою або ватяним тампоном, змоченим в теплому розчині миючого засобу для виробів з синтетичних тканин, намагаючись не допускати зайвого намокання обох сторін ремінця і його внутрішнього вмісту. Залишки миючого засобу та надлишок вологи знімають спочатку злегка зволоженою, а потім сухою м'якою тканиною. Досушують ремінці в розправленому стані при кімнатній температурі.

Природно, що пом'якшувати та обробляти оліями штучну шкіру марно, в даному випадку краще протерти силіконовим блиском, щоб вона виглядала трохи «свіжіше».

***

Ну, ось, мабуть, і все, що ми хотіли розповісти щодо питання: «Як почистити ремінець від годинника?». Як завжди раді поділитися з Вами корисною інформацією з найрізноманітніших годинникових питань. Ну, і звичайно, в магазинах Торгової мережі ДЕКА Ви зможете знайти різноманітні професійні засоби по догляду за вашим улюбленим годинником і найширший вибір високоякісних ремінців від одного із світових лідерів годинникової «ремінцевої промисловості» австрійської компанії HIRSCH.