Вважаємо, мало хто наважиться заперечувати той факт, що CASIO виробляє одні з найпопулярніших годинників в Світі. Але, з огляду на реалії останніх десятиліть до межі глобалізованої дійсності, ця популярність рано чи пізно повинна була привести до того, що на сірому годинниковому ринку з'являться підробки годинників CASIO.

Раніше ми вже писали про те, як відрізнити CASIO G-Shock від підробки, які стали головною «мішенню» виробників контрафакту, і про те, як все складніше стає відрізнити фейковий годинник від оригінального. Шалена популярність цієї легендарної неубиваємої колекції та діапазон цін від $ 80 і вище на моделі G-Shock легко пояснювали чітке фокусування нелегальних годинникарів на що орієнтуватися в першу чергу. Але яке ж було наше здивування, коли ми зіткнулися з прикладами того, що навіть деякі моделі CASIO з роздрібною вартістю близько $18 (!) мають свої «брудні копії».

Тому після проведення невеликого, але дуже ретельного дослідження нам стало ясно, що питання, як перевірити справжність годинника CASIO, вимагає більш широкого висвітлення, щоб уберегти від недобросовісних продавців потенційних покупців і давніх любителів годинників цього бренду.

Не G-Shock'ом єдиним ...

Перш за все ми спробували з'ясувати, годинники яких ще колекцій CASIO потрапили під приціл годинникових нелегалів. В результаті пошуків з'ясувалося, що все ще не перекопійованими залишилися лише годинники з жіночої колекції SHEEN та титанової LINEAGE. З інших колекцій CASIO фейковий моделей виявилося хоч греблю гатити. Ми зупинили свій вибір на трьох з них, щоб на їхньому прикладі продемонструвати, до чого реально «докотилися» піратські копії.

І почнемо з моделі CASIO F91-W (F-91W) – однієї з найбільш доступних за ціною та здобувших на початку 2000-х сумнівну «Аль-Каідную» славу, яка в рік свого двадцятиріччя отримала від відомого англійського дизайн-критика Стівена Бейлі звання «скромний годинниковий шедевр». Годинники, що випускаються з 1991 року, невибагливі в експлуатації та досить надійні вони до сих пір виробляються CASIO, зберігши свій первозданний дизайн і практичну функціональність.

Природно, що в перші роки свого існування, коли ні про яку міжконтинентальну інтернет-торгівлі ще й мова не йшла, цю та інші популярні моделі можна було придбати лише у фірмових магазинах CASIO або у авторизованих дилерів. Але зі стрімким розвитком on-line торгівлі помноженим на всезростаючий технологічний потенціал годинникових піратів з'явилася спокуслива можливість створювати численні фейковий моделі та безпардонно впарювати їх широкій годинниковій публіці. Тим більше, коли мова йде не про підроблені годинники вартістю в тисячу та більше доларів, а про ті, що стоять на сайтах від смішних $5 і до цілком пристойних $100. Тут, як то кажуть, головне – «наклепати побільше та розкидати подалі»!

Отже, кілька досить типових фейковий годинників CASIO з базової колекції CLASSIC та вельми престижною EDIFICE, що попалися нам на «гачок».

1. Уважно подивіться на фото та знайдіть 10 відмінностей між оригінальним F91-W та його сірою копією, придбаною допитливим паном Andy C в липні 2018 року.

Як перевірити годинник CASIO на справжність
Вважаємо, що Вам вдалося досягти в цьому завданні певних успіхів. Адже це не так вже й складно, коли оригінальна та фейковий модель знаходяться поруч. Уважно розглядаючи та звіряючи характерні особливості написів, можна знайти n-кількість відмінностей. А покрутивши годинник у руках, звернути увагу і на певні огріхи в виготовленні ремінців, і на менш якісні гвинти, якими пригвинчена задня кришка годинника, та ішн. Ну, а розкривши цей годинник, можна переконатися, що і його «нутрощі» помітно відрізняються одні від інших, від чого резонно виникає питання про надійність настільки кустарно спаяного механізму.

Як перевірити годинник CASIO на справжність

Вибачте, ну і що можна очікувати від начинки та загальної якості використовуваних матеріалів в годиннику, який пропонують придбати за $5? 

2. А ось ще пара примірників з тієї ж демократичною колекції, але з роздрібною ціною вже в $80.
Як ви думаєте, скільки на цьому фото підроблених моделей – одна, дві,... а може, всі три?

Як перевірити годинник CASIO на справжність

Правильна відповідь аж ніяк не дуже радісна. Фальшивих тут цілих дві моделі – 1 та 2.

А «опрацьовані» вони настільки ретельно і «всередині» (функціонально), і «зовні» (візуально), що якби не практично всього лише один, та й то дуже «тонкий» нюанс, що стосується входу в настройки годинника, то навіть деякі профі могли б промахнутися, окремо його оглядаючи та перевіряючи функціональність. Виявляється, у оригінальної моделі для цього необхідно натиснути утоплену в корпус ліву верхню кнопку, а у підробок для цього потрібно послідовно натискати на ліву нижню. Ось і всі відмінності.

3. Тепер подивимося на одну з фейковий моделей популярної колекції EDIFICE, яку деякі фахівці, що професійно займаються підробленими годинниками, вже давно характеризують так: «Edifice - одні з найбільш реплікованих годинників».

Як перевірити годинник CASIO на справжність

Так ось, судячи з коментарів автора відео-огляду, у цієї підробки EF-550D-7AVDF і візуально, і навіть на дотик все дуже навіть здорово. І браслет з суцільнолитими ланками, і ключ загвинчується, і хронограф вмикається-вимикається. Тільки з водозахистом, «чесно» попередив автор, у підробки може бути проблема, але то таке. Загалом, все б нічого – купуй дешевше, ніж оригінал та юзай собі на здоров'я.

Але на наш професійний погляд ще один істотний недолік у репліки все ж знайшовся. Справа в тому, що в оригіналу перші 60 секунд відліку стрілка нижнього лічильника хронографа «виляє» туди-сюди по шкалі 1/20 секунд, а у підробки – знай рухається собі по колу. Адже всередині замість «рідного» механізму стоїть якийсь інший механізм хронографа. Саме так він і видав підробку з потрохами. Дрібниця? Ну, кому як.

До речі, автор відео-огляду цього навіть не помітив. З годинниками працює, а інструкції, мабуть, читати не любить. І це даремно. Сміх сміхом, а від профі лайків не скоро дочекається! :-)

Але чорт з ним з хронографом, який, як ми ні рекомендуємо покупцям, а все одно навіть в очевидних для хронометражу випадках вони рідко, коли ним користуються. Але як бути в ситуації, коли який-небудь з таких підроблених CASIO закапризував? Адже його ж жодна офіційна майстерня в ремонт не прийме. І це факт.

Без права на помилку

Да, шановні читачі, саме так змушені діяти ті, хто все ж вирішив скористатися послугами дуже далеких, але до безкорисливості «добрих» інтернет-продавців, готових практично задарма ощасливити будь-кого, ну звичайно ж, «справжніми» годинниками CASIO.

Отже, продовжимо.

З заниженою ціною на нібито «оригінальний» годинник, вважаємо, всім вже ясно – це одне з найбільш найважливіших попереджень, що при живому огляді такого «подарунка долі» потрібно бути гранично уважним.

На що ж в першу чергу варто звернути увагу, коли вивчаєте за межами фірмових магазинів годинник CASIO, який потрапив вам до рук?

 1. Упаковка годинника і все що знаходиться в ній та на годиннику.
  Перевірте, чи відповідають матеріали, форма та якість упаковки тієї інформації про неї, яка присутня на офіційному сайті та сайтах дистриб'юторів або в фірмових магазинах. А також зверніть увагу на наявність наклейок з необхідною інформацією і на коробці, і на задній кришці годинника, як-то, спеціальна наклейка для товару, що продається в Європі.

  Як перевірити годинник CASIO на справжність
  Перевірте оригінальність міжнародного гарантійного талону, пластикової картки (для G-Shock), фірмової бірочки та інструкції до годинника. Адже іноді навіть колір паперу, на якому друкують ці документи, вже викликає деякі підозри.

 2. Якість матеріалів і збірки як годинника, так і ремінця (браслету).
  Тут зможе допомогти лише власний досвід знайомства з подібними оригінальними моделями CASIO або залучення до процесу ідентифікації годинника осіб, що мають цей досвід.
  Ну а якщо узагальнити, то у оригінального годинника все повинно бути практично досконалим. Кожна навіть, здавалося б, найнезначніша деталь тут має значення та повинна виглядати акуратною, гладкою та розташованої точно за місцем. Низькоякісний друк написів на циферблаті, задній кришці та нечіткі пази для них на корпусі годинника явно натякають про те, що з годинником щось не так.
  Окремої уваги потребує задня кришка, її ретельний огляд на предмет відповідних написів: номера інструкції (в прямокутній рамці), референсу моделі, матеріалу корпусу або задньої кришки, країни збірки, рівня водозахисту, а іноді і серійного номера для преміум-моделей. Також перевірте якість її кріплення до корпусу годинника. Нечіткі шліци кріпильних гвинтів, форма кришки та товщина можуть істотно відрізнятися від оригінальних.
  Якщо модель має кнопки, то їхнє розташування на корпусі, посадка та натискні характеристики повинні бути чіткі та рівнозначні.

 3. Належна інформація на LCD-дисплеях, повна функціональна відповідність та коректна робота всіх стрілок і покажчиків на моделях з аналогової (стрілочної) індикацією.
  Перевірте наявність та коректну роботу всіх функцій та режимів моделі, включаючи режим налаштування годинника. Для цього орієнтуйтеся на завчасно роздруковану інформацію з оригінальної інструкції або отриману від продавців-консультантів годинникових магазинів ДЕКА.
  Адже з кожним роком виробникам контрафактних годинників вдається домогтися такий-сякий, але роботи все більшої кількості годинникових функцій. І якщо не згадувати таких специфічних функцій, як термометр, барометр або компас, які вимагають додаткових датчиків, то найбільш стійким «бастіоном», все ще не досяжним для успішної імітації, залишається автопідсвічування. Тому, коли перевіряєте модель, у якій воно присутне «за паспортом», то можете сміливо починати з перевірки його працездатності. І якщо ця функція працює коректно, то перед вами майже на 100% оригінальні годинник CASIO.
  Але якщо виявили якийсь збій або не відповідну роботу функції, то не намагайтеся себе вмовити, що це випадковість чи не надто й важливо особисто для Вас. Ще й ще раз перевірте, і якщо результат негативний, то ніякої поблажливості, що ціна ж «хороша» і «третій сорт не брак» краще не допускати. Адже якщо годинникові шахраї заощадили на установці оригінального та справного механізму, то де тоді гарантія, що і з заявленим на задній кришці водозахистом і іншими параметрами все теж в порядку?

 4. Вага годинника
  Як би цей пункт не посміхнувся Вам в даний момент, але всі годинники CASIO мають строго певну вагу з точністю до грама та габарити, які обов'язково вказуються в фірмових каталогах і на офіційних сайтах компанії. Тому поряд з перерахованими вище діями по аутентифікації моделі перевірка її дійсної ваги може з високою часткою ймовірності означатиме її справжність або фальшивість. Адже від чого-чого, а від такої перевірки жоден копімейкер підстрахуватися не в силах.
  Природно, що це надійно спрацює тільки в тому випадку, якщо ваги, що застосовуються для цієї мети, будуть не підлогові, а наприклад, кухонні з допустимою похибкою в 1-2 грами :-)

 5. Багато іншого
  У цю категорію можна внести перевірку, яку можливо здійснити відразу, як-то: якість підсвічування, матеріал скла, відтінок кольору, випромінюваного світлонокопичувателем на стрілках і тривалість його світіння. А також інші параметри невідповідності з оригіналом, які виявляються дещо пізніше: точність ходу годинника, рівень водозахисту, надійність та довговічність ремінців, браслетів, якість позолоченого або воронованого напилення та інше.

Універсальний та безпрограшний варіант купівлі оригінального годинника CASIO

Скільки б прикладів існуючих на сьогодні підроблених годинників CASIO ми не привели, буквально завтра можуть з'явитися все нові та нові репліки. І питання, як відрізнити тепер вже нову підробку від оригіналу, сам собою запалає з новою силою. І тільки завдяки деяким небайдужим покупцям, які стали жертвою обману та не пошкодували сил і часу розповісти про це широкій аудиторії любителів годинників, а також годинниковим професіоналам, здатним оцінити збиток і масштаби таких інцидентів, ми можемо хоч частково підстрахуватися від повторних необачних купівель.

Хоча при цьому ясно усвідомлюємо, що певна частина купівельної аудиторії та деяких годинникарів, що приєдналися до них, цілком згодні заради економії коштів на вподобану оригінальну модель зробити «вигідну» купівлю завідомо підробленого годинника. Не сміємо сперечатися – кожен має право діяти, як йому заманеться, якщо це не несе прямої загрози оточуючим. Як і закривати очі на вельми високу ймовірність того, що цей псевдо-оригінал через дуже короткий час можуть перетворитися просто нехай і в невелику, але «грудку наручного металу». А нібито зекономлені на його купівлю кошти збільшаться ще й на втрату реально заплачених великих або не дуже грошей. Абсолютно Ваших грошей ....

Як би нам цього не хотілося, але прописати універсальне керівництво по виявленню всіх підробок годинників CASIO просто неможливо. Але, повірте, ми щиро прагнемо допомогти Вам уникнути неприємної долі стати черговою жертвою контрафактного годинникового обману.

Ми знаємо, що, віддаючи перевагу годиникам CASIO, більшість покупців в першу чергу довіряє саме надійності та якості будь-якого годинника цього японського бренду незалежно від його ціни. І багато в чому дуже чесні ціни соізміряються з горезвісної формулою «ціна/якість». Тому наша професійна порада: якщо справа стосується годинників і не тільки CASIO, уникайте сумнівних пропозицій, не довіряйте тому, чого не можете побачити своїми очима та помацати руками. Краще приходьте подивитися, проконсультуватися, поміряти та придбати в магазинах Торгової мережі ДЕКА виключно оригінальний годинник популярних і гідних годинникових брендів. А якщо у вашому місті ще не відкрився наш магазин, то сміливо замовляйте вподобані моделі в нашому інтернет-магазині ДЕКА.

Дякую за увагу та до наступних зустрічей на сторінках нашого сайту!