Коли береш у руки новенький годинник відомого й тим більше знаменитого бренду або просто культову модель, чомусь не хочеться щось натискати, крутити, налаштовувати, щоб ніяк не порушувати ідилію незайманого аксесуару. Але доведеться. І в цьому випадку надважливо точно розуміти – як, що і для чого потрібно робити правильно саме з цим годинником.

Як налаштувати час і дату вашого годинника Luminox

Здогадуємося, що все знають «як», але дійсно ж, коли справа доходить до переведення стрілок або настройки дати нового, але вже улюбленого приладу, рука наче сама в нерішучості завмирає... І бездушний той, хто спокійний, проходячи через таке.

І тому, щоб уникнути незручних ситуацій з головкою, котра не воліє повертатися, або з датою, яка раптом посеред білого дня ні з того ні з сього перемикається, ми вирішили для тих:

  • хто не знає (раптом є такі) – показати, розповісти;
  • хто призабув і сумнівається – нагадати, порекомендувати;
  • хто звик до автоматизму – ну, той може пропустити. Хоча, ось наприклад, правило установки часу з точністю до секунди (функція stop-second) все одно знають далеко не всі. Може, варто подивитися?

Як встановити дату і час на вашому годиннику Luminox

Потрібно звернути увагу на пораду сервісного центру: щоб не зашкодити механізму годинника, рекомендується не виконувати установку дати цим методом із 21:00 до 03:00. Доведеться потерпіти до ранку.

Беремо в ліву руку (на жаль, у світі правшів шульгам доводиться підлаштовуватися, але, може, тому вважається, що у них протилежна правій руці половинка мозку більш розвинена) аксесуар, а правою акуратно, без зусилля, відґвинчуємо заводну головку годинника проти годинникової стрілки до відчутного моменту її вивільнення та потім також акуратно витягуємо її в положення 1.

Як налаштувати час і дату вашого годинника Luminox

- Положення 1: Обертаємо заводну головку за годинниковою стрілкою, доки індикатор не переключиться на дату за день до необхідної, котру ви хочете встановити. Наприклад, якщо сьогодні 2-е число, то зупиняємося на даті 1-е число.

Потім знову ж таки, як і завжди, акуратно витягуємо головку в положення 2.

Як налаштувати час і дату вашого годинника Luminox

- Положення 2: Переводимо час вперед, переміщуючи стрілки, доки не дійдемо до півночі – приблизно тут або трохи пізніше дата перемикається на потрібну. Продовжуємо обертати заводну головку проти годинникової стрілки до поточного часу. Якщо зараз друга половина дня, вам потрібно буде провести годинну стрілку через позначку «12 годин», тобто пройти полуденне положення.

Після встановлення дати (і відновлення/встановлення правильного часу) обов'язково повністю вдавіть і плавно заґвинтіть заводну головку з невеликим ніжним зусиллям у кінці, щоб забезпечити правильну водостійкість.

Як налаштувати час і дату вашого годинника Luminox

Як встановити точний до секунди час на вашому годиннику Luminox

Не всі годинники зі стрілочною індикацією часу оснащені функцією stop-second, яка дозволяє точну настройку, але в даному випадку з годинником Luminox нам пощастило й функція присутня. Зрозуміло, що у військових або екстремальних умовах, коли всі ресурси людини на межі, розраховувати на залучення чогось у його голові для осмислення складних комбінацій настройки годинника не доводиться – все виконується дуже просто. Так розумно сконструйований механізм.

Коротко повторюємо попередній розділ – відґвинчуємо заводну головку й в її положенні 1 налаштовуємо дату.

Для того щоб встановити час із точністю до секунди, витягніть заводну головку в положення 2, коли секундна стрілка точно проходить позицію «12 годин». Вона зупиняється – stop-second у дії.

Потім переведіть хвилинну й годинну стрілки, проходячи всі пункти попереднього розділу установки часу, точно на час, який (як ви очікуєте) незабаром прозвучить за сигналами точного часу або за показаннями іншого годинника, за яким будуть налаштовуватися наші дні. Зазвичай це на 1-2 хвилини вперед.

Як налаштувати час і дату вашого годинника Luminox

Наприклад, ви встановлюєте стрілки свого годинника на 15-00, що випереджає даний час на пару хвилин (14-58) та чекаєте, коли правильний поточний час (включаючи секундну стрілку) досягне вже встановлених вами на вашому годиннику 15-00.

І за сигналами точного часу або при проходженні стрілок контрольного годинника встановленого вами на годиннику часу (15-00) акуратно вдавлює заводну головку годинника в її положення 1. Ваш годинник відновлює хід – точний час встановлений.

Як налаштувати час і дату вашого годинника Luminox

Після встановлення правильного часу обов'язково повністю вдавіть і плавно заґвинтіть заводну головку з невеликим ніжним зусиллям у кінці, щоб забезпечити правильну водостійкість.

****

Природно, досвідчений користувач вже легко може комбінувати всі можливі варіанти, щоб не затягувати процедуру.

Як бачимо або як згадуємо, нічого немає складного. Головне – все робити акуратно, плавно й без надмірних зусиль. Годинник хоч і військовий, але його механізм не важелі танка, і надмірно смикати його не варто. Хоча, ймовірно, уважне ставлення й до управління бойовою машиною теж повернеться до вас її бездоганною службою.

Як налаштувати час і дату вашого годинника Luminox

Але якщо все-таки у вас залишилися якісь невирішені питання по налаштуванню дати й часу на годиннику Luminox, фахівці Торгової мережі ДЕКА вам обов'язково допоможуть, розвіявши останні сумніви своїми порадами.