Назад в майбутнє: перевидання культового Hamilton Pulsar

Автор: Xavier Markl

1970-ті роки були воістину революційним десятиліттям. Людство досягло величезних успіхів, втілюючи грандіозні задуми в інноваційних винаходах. Для тих, хто відчуває щемливу ностальгію по славним 70-м, компанія Hamilton підготувала особливий сюрприз. Перевидання першого в світі цифрового годинника Pulsar — кращий спосіб відзначити 50-ту річницю колись революційного винаходу та ненадовго повернути нас назад... в майбутнє.

1960-і та 1970-і роки ознаменувалися потужним стрибком у розвитку технологій, а поява електроніки стала справжньою сенсацією, яка змінила годинникову індустрію. Перший електро-механічний наручний годинник випущений компанією Hamilton в 1957 році. Серія була представлена в різних корпусах, включаючи культовий Ventura.

Незважаючи на те, що кварцова технологія вже використовувалася для великих точних годинників, нікому ще не вдавалося створити мініатюрну версію цього механізму. У 1960-х роках швейцарські, американські та японські годинникарі почали справжню гонку, прагнучи першими випустити кварцовий наручний годинник.

годинник Hamilton PSR

Seiko Astron 1969 року випуску. Перший кварцовий наручний годинник, запущений в серійне виробництво

В 1962 році швейцарські годинникарі організували спільні дослідження Швейцарської лабораторії годинникової справи (LSRH) та Центру годинникової електроніки (CEH), що дозволило вже в 1966 році представити перший прототип кварцового наручного годинника. Однак першим годинником на ринку став японський: в грудні 1969 року компанія Seiko оголосила про запуск лінійки Astron. А вже через кілька тижнів на ярмарку Basel 1970 швейцарські бренди представили власні кварцові моделі: Swiss Beta 21 (консорціум CEH), Longines Ultra-Quart та Girard-Perregaux Elcron.

Ласкаво просимо в цифрову еру

годинник Hamilton PSR

Hamilton Pulsar P1, випущений в 1970 році став першим цифровим годинником

6 травня 1970 року стало історичним днем, оскільки він визначив дизайн 70-х років. На прес-конференції в Ню-Йорку був представлений абсолютно унікальний годинник Hamilton Pulsar. Він хоч і був оснащений кварцовим механізмом, але при цьому не мав рухомих частин і не видавав звуку цюкання.

годинник Hamilton PSR

Габарити цього «наручного комп'ютера» не перевищували розміру звичайного наручного годинника. У ньому не було ані стрілок, ані традиційного циферблату, котрі замінив цифровий дисплей. Годинник Pulsar швидше нагадував гостя з майбутнього або з науково-фантастичної книги з їхніми космічним дизайном та унікальною функціональністю.

При натисканні на кнопку час підсвічувався червоними світловипромінюючими діодами (LED), які контрастували з темним екраном. Утримуючи кнопку, можна було побачити секунди. Довелося відмовитися від постійного відображення часу, оскільки світлодіоди споживали забагато енергії, що призводило до швидкої розрядки батареї.

годинник Hamilton PSR

Годинник Pulsar був розроблений Hamilton у співпраці з компанією Electro/Data Inc. Свою назву він отримав на честь пульсуючих нейтронних зірок, випромінюючих радіацію на надточних частотах.

Перший Hamilton Pulsar P1 з'явився на ринку в 1972 році. Він був випущений обмеженим тиражем в 400 екземплярів у корпусі з жовтого золота на браслеті. Ціна складала 2100$, що приблизно в 10 разів перевищувало вартість Rolex Submariner або сімейного седана.

годинник Hamilton PSR

Головна кнопка знаходилася в положенні «6 годин», а скло було виготовлено з синтетичного рубіна. Кварцовий механізм з 25 мікросхемами працював на частоті 32 768 Гц з точністю до 60 секунд на рік.

годинник Hamilton PSR

Hamilton Pulsar P2 1972 року випуску

В кінці 1972 року Hamilton Pulsar P1 замінили на модель P2, яка відрізнялася покращеним електронним модулем і більш округлим корпусом з бічною кнопкою. Серія поповнилася новими матеріалами корпусу та була випущена в набагато більшій кількості, що забезпечило їй комерційний успіх.

Цю модель носив Роджер Мур у першій сцені картини про Джеймса Бонда «Живи та дай померти». Також Pulsar P2 носили Кіт Річардс, Джо Фрейзер, Елтон Джон, Джованні Аньєллі та президент США Джеральд Форд.

годинник Hamilton PSR

Hamilton Pulsomatic 2010 року об'єднав в собі автоматичний механізм і цифровий дисплей

У 2010 році на честь 40-ої річниці цифрових годинників компанія Hamilton випустила серію Pulsomatic. Модель оснастили рідкокристалічним дисплеєм, який приводився в дію автоматичним механізмом.

Повернення легенди: Hamilton PSR 2020

До 50-річчя електронного годинника бренд випустив сучасну версію Hamilton Pulsar P2. Модель Hamilton PSR стала втіленням культового дизайну та сучасних технологій.

годинник Hamilton PSR

У округлого корпуса, що нагадує за формою подушку, ті ж розміри, що і в оригіналу —  40,8 х 34,7 мм. Захисне скло, що злегка виступає над корпусом, тепер виготовлено не з мінераліту (як в моделі 1972 року), а з сапфіру. Назву Pulsar, вигравійовану на корпусі версії P2, замінено на Hamilton, оскільки торгова марка «Pulsar» більше не належить бренду, а була продана японською компанії Seiko.

На задню, що загвинчується, кришку нанесена гравіювання у вигляді зірки пульсару. Ступінь водозахисту становить 100 метрів, в той час як в оригінальній моделі Hamilton Pulsar P2 він куди менше — всього 30 метрів.

годинник Hamilton PSR

Одна з основних відмінностей нової версії від оригіналу — це відображення часу. Hamilton PSR оснащений гібридним дзеркальним ЖК-дисплеєм, який випромінює органічними світлодіодами OLED. Такий дисплей забезпечив постійну видимість часу навіть при денному освітленні.

При натисканні на кнопку, розташовану на бічній стороні корпусу, з'являються висококонтрастні OLED-цифри червоного кольору. Рівень споживання енергії без підсвічування мінімальний, а термін служби батареї становить до 5 років.

Інноваційний дисплей розроблений спільно з Asulab – корпоративною науково-дослідною лабораторією Swatch Group, а виготовлений у співпраці з іншою компанією конгломерату – EM Microelectronic в Марині. Hamilton вже подав заявку в патентне бюро, щоб зафіксувати своє право власності на цей винахід.

Новий годинник Hamilton PSR доступний в двох версіях: в класичному корпусі на браслеті з матової нержавіючої сталі (реф. H52414130) та вінтажної лімітованої версії 1970-х років на браслеті з нержавіючої сталі з PVD-покриттям з жовтого золота (реф. H52424130).

годинник Hamilton PSR

Hamilton Pulsar свого часу зробив справжню революцію в годинниковому світі, назавжди увійшовши в історію як перший електронний годинник, який отримав комерційний успіх. Тому, надягаючи новий Hamilton PSR, пам'ятайте, що це не просто годинник, а частинка історії.

Офіційний прайс і дата надходження у продаж

Ціна Hamilton PSR становить 745 швейцарських франків (або на сьогодні 19 900 грн) за модель з нержавіючої сталі. Вартість годинника з лімітованої серії (всього 1,970 примірників) з PVD-покриттям з жовтого золота становить 995 швейцарських франків (або на сьогодні 26 600 грн).

годинник Hamilton PSR

Годинники надходять у продаж з травня 2020 року.

Технічні характеристики Hamilton PSR:

  • Корпус: 40,8 мм x 34,7 мм; матова нержавіюча сталь або сталь з PVD-покриттям з жовтого золота; водозахист 100 метрів.
  • Механізм: електронний кварцовий механізм; LCD & OLED гібридний дисплей.
  • Браслет: нержавіюча сталь або сталь з PVD-покриттям з жовтого золота; подвійна застібка з системою блокування.
  • Кількість примірників: сталева версія — не обмежена, версія з золотим PVD-покриттям — 1,970 примірників.
  • Дата надходження в продаж: травень 2020 року.
  • Референс: сталева модель — H52414130, модель із золотим PVD-покриттям — H52424130.

Годинники надходять у продаж з травня 2020 року.

Технічні характеристики Hamilton PSR:

Корпус: 40,8 мм x 34,7 мм; матова нержавіюча сталь або сталь з PVD-покриттям з жовтого золота; водозахист 100 метрів.
Механізм: електронний кварцовий механізм; LCD & OLED гібридний дисплей.
Браслет: нержавіюча сталь або сталь з PVD-покриттям з жовтого золота; подвійна застібка з системою блокування.
Кількість примірників: сталева версія — не обмежена, версія з золотим PVD-покриттям — 1,970 примірників.
Дата надходження в продаж: травень 2020 року.
Референс: сталева модель — H52414130, модель із золотим PVD-покриттям — H52424130.