Автор: Angus Davies

Нова серія Ulysse Nardin Torpilleur Military 44mm Bronze обмежена лише трьома сотнями екземплярів. Чудовий бронзовий корпус поєднує в собі класичні та сучасні елементи дизайну. Бронзові годинники повернулися з небуття порівняно недавно, обіцяючи своїм власникам особливу естетичну насолоду. Дійсно, бронза вміє «старіти» витончено, з роками покриваючись благородною зеленою патиною.

годинник Ulysse Nardin Torpilleur Military 44mm Bronze 1187-320LE/63

Бренди, які історично або концептуально пов'язані з військово-морською справою, проводять в дизайні своїх годинників аналогію з деякими речами морського ремесла: це і дзвіночки, і секстанти, і навіть водолазні шоломи.

За останні кілька років інтерес публіки до бронзових годинників значно зріс. Можна з упевненістю стверджувати, що в доступному для огляду майбутньому ця тенденція тільки посилюватиметься. І у цій впевненості є вагома підстава — кілька компаній, що не мають ніякого відношення до морського флоту, випустили бронзові моделі. Очевидно, що у цих релізів абсолютно комерційна підґрунтя. Є попит — буде і пропозиція.

Легітимність Ulysse Nardin за частиною «морських повноважень» не підлягає сумніву. У 19 столітті компанія здобула світову популярність завдяки випуску відмінних морських і кишенькових хронометрів. Успіх був настільки великий, що бренд став офіційним постачальником морського флоту і численних судноплавних компаній.

Незважаючи на очевидну розкіш годинників Ulysse Nardin насамперед асоціювалися із надточністю, яка в усі часи була першорядною для безпечної морської навігації. До сьогодні компанія неухильно дотримується цього принципу, створюючи точні і надійні годинники.

Лімітована серія Ulysse Nardin Torpilleur Military 44mm Bronze — насолода для вимогливих шанувальників хронометрів. Циферблат кольору нічного неба, бронзовий корпус і незмінний сертифікат COSC.

Пілотна версія була випущена в сталі та вперше представлена на виставці SIHH 2018. Крім бронзової версії існує ще одна, теж лімітована, з чорним DLC-покриттям і акцентами кольору хакі. Обидві відрізняються чудовим мілітарі-дизайном, край популярним серед тих, хто стежить за трендами в годинниковій індустрії.

годинник Ulysse Nardin Torpilleur Military 44mm Bronze 1187-320LE/63

Ulysse Nardin Torpilleur Military 44mm, референс 1183-320LE/BLACK

Обидві версії однозначно гарні. Однак я вважаю за кращу бронзову, оскільки такий годинник існує поза часом, не залежачи від модних віянь.

Циферблат

Ulysse Nardin завбачливо зупинили пошук на кольорі нічного неба. Він більш м'який, ніж всюдисущий чорний, і надає циферблату глибини. До того ж відмінно поєднується з бронзовим корпусом.

годинник Ulysse Nardin Torpilleur Military 44mm Bronze 1187-320LE/63

Годинна та хвилинна стрілки виконані в класичному стилі. Їхні витончені контури особливо елегантно виглядають на тлі шляхетної бронзи, створюючи продуманий та завершений ансамбль. Завдяки колірному контрасту забезпечується відмінна читаність циферблату.

Арабські цифри виконані шрифтом без зарубок (так званий гротеск). Незважаючи на свій очевидно сучасний вигляд вони гармонують з класичним стилем стрілок, збагачуючи дизайн ноткою еклектики.

Лічильник малої секундної стрілки знаходиться в положенні «6 годин». Шкала виконана в стилі chemin de fer, що імітує залізничне полотно. Безпосередньо під віссю стрілки нанесена абревіатура «С.W.», яка позначає годинник як хронометр.

Сам лічильник незвичайний тим, що займає значну площу нижньої частини циферблата. При цьому пропорції не порушені, а читаність циферблату від цього тільки виграє. Хвилинна шкала, розташована на фланці, відрізняється ясністю та не перевантажує експозицію.

Корпус

Діаметр Torpilleur Military достатньо значний — 44 мм. Однак годинник не виглядає громіздким і дуже зручно сидить на зап'ясті. Проте, я рекомендую приміряти годинник перед покупкою, оскільки такий діаметр пасує не кожному.

годинник Ulysse Nardin Torpilleur Military 44mm Bronze 1187-320LE/63

Бронзові моделі різних марок відрізняються не тільки назвою і характеристиками, а й також складом сплаву. І у кожної компанії він індивідуальний. Тому якісь моделі «облагороджуються» патиною дуже швидко, в той час як інші не поспішають «старіти».

Крім того, сама патина відрізняється: вона може мати темно-зелений колір або ж зовсім яскраво не виділятися, а просто з часом надавати корпусу темнішого відтінку.

Для Torpilleur Military 44 mm був обраний блідо-жовтий бронзовий сплав. Настільки нейтральний колір дозволяє поєднувати годинник з різноманітними стилями одягу. Важко передбачити, як зміниться цей години з роками, проте поза всякими сумнівами в Ulysse Nardin не прогадали з кольором бронзи. А ми будемо з інтересом спостерігати за появою першої патини.

годинник Ulysse Nardin Torpilleur Military 44mm Bronze 1187-320LE/63

Компанія не повідомляє, наскільки швидко цей годинник піддається патинуванню. Тому, якщо вас турбує цей момент, варто звернутися до ритейлерів або у фірмові бутіки, щоб проконсультуватися на предмет поведінки сплаву в довгостроковій перспективі.

Рифлена зовнішня сторона безеля виглядає сучасно і дуже приємна на дотик. Заводна головка, яка загвинчується, з логотипом компанії UN перешкоджає попаданню пилу та вологи в корпус.

Задня кришка, декорована зображенням торпедного катера, виготовлена з нержавіючої сталі, оскільки приблизно 6% людей страждають від алергії на нікель, і прямий контакт зі сплавами, що містять цей елемент, небажаний.

годинник Ulysse Nardin Torpilleur Military 44mm Bronze 1187-320LE/63

Ulysse Nardin Torpilleur Military 44mm Bronze забезпечили темно-синім ремінцем з телячої шкіри з класичною застібкою-пряжкою з бронзи.

Механізм

Годинник оснащений надійним мануфактурним калібром UN-118, який був сконструйований кілька років тому, і зустрічається в багатьох моделях Ulysse Nardin.

В бронзовій моделі Torpilleur Military 44mm використовується анкерний спуск з кремнію. Раніше ніхто не застосовував цей матеріал в годинникових механізмах.

Кремній — це склоподібний матеріал, не схильний до корозії та впливу магнітних полів. Крім того, він досить гнучкий, що дозволяє створювати деталі нестандартної форми. Традиційні матеріали в цьому не можуть з ним конкурувати.

Для калібру UN-118 компанія Ulysse Nardin сконструювала особливий тип змінного інерційного балансу. На відміну від звичайного балансу з індикатором амплітуди балансового колеса (так званого траст індексу) змінний баланс інерції значно покращує точність ходу годинника. До того ж, на балансове колесо менше впливає позиційна помилка. У калібру UN-118 сертифікація COSC, і гарантує він 60-годинний запас ходу.

Висновки

На мій погляд, Ulysse Nardin Torpilleur Military 44mm Bronze — це дуже практична модель, що володіє чималою часткою військового шарму. Шкала, стрілки та великі цифри забезпечили цьому годиннику чудову читаність.

Синяво-чорний циферблат створює благородний контраст з бронзовим корпусом. Все-таки в Ulysse Nardin досконало володіють мистецтвом поєднувати абсолютно несподівані кольори і текстури. Блідий відтінок бронзового корпусу Torpilleur Military обіцяє надовго зберегти свій первозданний вигляд. Іншими словами, годинник скажено гарний.

Незважаючи на те, що калібр UN-118 надійно прихований від сторонніх очей за суцільною задньою кришкою, його пишність, як і можливості, вже широко відомі. Кремнієва волоскова пружина і змінний баланс інерції — кращі аргументи для тих, хто цінує надточний хронометраж.

З 1846 року компанія випускає високоточні прилади, в тому числі і морські хронометри. І модель Torpilleur Military, що отримала сертифікат COSC, ще раз підтверджує бездоганну репутацію марки в частині створення точних годинникових механізмів.

Короткі характеристики:

  • Модель: Ulysse Nardin Torpilleur Military 44mm Bronze.
  • Референс: 1187-320LE/63.
  • Корпус: бронзовий сплав; діаметр 44 мм; водозахист 50 метрів; сапфірове скло; суцільна задня кришка з нержавіючої сталі.
  • Функції: години, хвилини, мала секундна стрілка.
  • Механізм: автоматичний калібр UN-118; 60-годинний запас ходу.
  • Ремінець: темно-синій з телячої шкіри, бронзова застібка у формі пряжки.
  • Офіційний прайс: £ 8,100.
  • Лімітована серія: 300 примірників.