Сучасні, технологічні, недорогі

Автор: Cheryl Chia

часы Ulysse Nardin Diver X Cape Horn and Nemo Point

Годинники для дайвінгу вартістю менш 10,000 $ — це найнасиченіший та найконкурентніший сегмент в годинниковій індустрії, де правлять визнані лідери: Rolex Submariner та Omega Seamaster. Ці бренди встановили досить високу планку, випускаючи сертифіковані хронометри з мануфактурними спусковими механізмами та високотехнологічними пружинами.

Компанія Ulysse Nardin з моделлю 2019 Diver X вміло відійшла від створення традиційного годинника для дайвінгу. Вона стала «сірим кардиналом» марки, тим самим вправно потіснивши авторитетних конкурентів. Модель ознаменувала нещодавно укладене партнерство Ulysse Nardin з кругосвітньої регатою яхт-одинаків Vendée Globe.

Версії Diver X Cape Horn та Diver X Nemo Point — це сучасний погляд на традиційні годинники для дайвінгу. Виконані в нових матеріалах і кольорах вони зберегли основні характеристики оригіналу: ступінь водозахисту 300 м та мануфактурний механізм із запатентованим спуском.

часы Ulysse Nardin Diver X Cape Horn and Nemo Point

Годинник Diver X Cape Horn

Регата Vendée Globe недарма отримала прізвисько «Everest of the Seas» (морський Еверест). Це найскладніше вітрильне змагання в світі, яке з 1989 року (за вісім гонок) забрала три життя. Учасникам належить пройти 40,000 км навколо земної кулі, витративши на це від двох до чотирьох місяців. Не дивно, чому годинники з серії Diver X виконані в настільки агресивному стилі та відрізняються підвищеною стійкістю до пошкоджень.

Дизайн

Нові моделі отримали свої назви на честь ключових точок маршруту регати Vendée Globe — Cape Horn (мис Горн) та Nemo Point (точка Немо). Циферблати виконані в традиційній для дайверських годинників Ulysse симетричному компонуванні. Створена на основі морських хронометрів 19 століття з карданною підвіскою вона як і раніше включає індикатор запасу ходу в положенні «12 годин» і малий секундний лічильник в положенні «6 годин», в який інтегрована апертура з датою.

часы Ulysse Nardin Diver X Cape Horn and Nemo Point

На задній кришці кожної моделі викарбувано карта маршруту Vendee Globe і точки, в честь якої названо годинник

На циферблати обох моделей нанесена рельєфна буква «Х» подібно до годинників з лінійок Freak X та Skeleton X. Цей стилістичний прийом відмінно вписався в концепцію дайверських спортивних годинників і анітрохи не знизив їхню читаність.

часы Ulysse Nardin Diver X Cape Horn and Nemo Point

Ulysse Nardin Diver X Cape Horn та Nemo Point відрізняються досить великим розміром (діаметр 44 мм), але при цьому не виглядають громіздко та комфортно сидять на зап'ясті, почасти завдяки коротким ступінчастим вушках під ремінець. Корпус виготовлений з легкого, але міцного титану і гарантує ступінь водозахисту 300 метрів.

часы Ulysse Nardin Diver X Cape Horn and Nemo Point

Заводна головка, яка загвинчується, з гумовими захисними кожухами

Дизайн корпусу гранично простий та лаконічний, проте виконаний з філігранною точністю. Єдиний елемент, без якого можна було б цілком обійтися, — це захисні кожухи на заводній голівці. Вони, безумовно, свою функцію виконують, але гума виглядає на титановому корпусі злегка недоречною.

часы Ulysse Nardin Diver X Cape Horn and Nemo Point

Великі виступи дозволяють обертати безель навіть в рукавичках

Вперше компанія Ulysse Nardin укомплектувала свій годинник текстильними ремінцями з застібкою-липучкою. З огляду на специфіку моделей це рішення було абсолютно вірним, оскільки в екстремальних умовах регати липучки куди зручніше традиційних застібок з металу.

часы Ulysse Nardin Diver X Cape Horn and Nemo Point

Текстильний ремінець із застібкою-липучкою

Матеріали, колірна палітра та оздоблення нового годинника від Ulysse Nardin в корені відрізняються від інших вінтажних римейків і дайверських моделей в стилі мілітарі, які щорічно виходять на ринок. При цьому Diver X зберегла традиційний функціонал і дух класичного годинника для дайверів.

Diver X Cape Horn

Модель отримала свою назву на честь однієї з найбільш жахливих точок маршруту регати Vendée Globe — мису Горн. Розташований на південному краю Південної Америки він являє собою найстрашніший кошмар будь-якого моряка. Люті хвилі та шалений вітер роблять цю ділянку особливо складною для мореплавства.

часы Ulysse Nardin Diver X Cape Horn and Nemo Point

Годинник Diver X Cape Horn, який виконаний з титанового сплаву з чорним покриттям, став офіційною моделлю Vendée Globe 2020-2021. Ефектна карбонова вставка на безеле ніяк не вплинула на функціональність, але стала оригінальною особливістю цієї версії.

Циферблат являє собою комбінацію різних текстур: матової та шліфованої в поєднанні з карбоновими вставками. Незважаючи на високий ступінь деталізації читаність циферблату не постраждала, оскільки колірна палітра витримана в чорно-сірих тонах, а білі годинні маркери та стрілки достатньо великі.

часы Ulysse Nardin Diver X Cape Horn and Nemo Point

Секундний лічильник в положенні «6 годин» служить важливим індикатором, який повідомляє, що годинник під водою працює справно. Щоб поліпшити читаність при зануренні, стрілка та 5-секундні маркери покриті складом Super-Luminova.

часы Ulysse Nardin Diver X Cape Horn and Nemo Point

Малий секундний лічильник також поєднує в собі комбінацію різних текстур

Diver X Nemo Point

Nemo Point (точка Немо) — це умовна точка в Світовому океані, найбільш віддалена від суші. Вона розташована ближче до Міжнародної космічної станції, ніж до будь-якої ділянки землі.

часы Ulysse Nardin Diver X Cape Horn and Nemo Point

Корпус цієї моделі також виконаний з титанового сплаву з матовим поліруванням. Титановий безель з синім покриттям і гумовою вставкою не залишає ніяких сумнівів в призначенні цього годинника. Маркери, які розташовані поверх гумової підкладки, куди більш виражені в порівнянні з версією Cape Horn.

часы Ulysse Nardin Diver X Cape Horn and Nemo Point

часы Ulysse Nardin Diver X Cape Horn and Nemo Point

Індикатор запасу ходу з червоним сектором, який повідомляє про останніх 10 годин заводу, що залишилися

Матовий циферблат темно-синього кольору, також з великою літерою «Х» по центру, відрізняється більш лаконічним дизайном. Червоним кольором виділені найбільш важливі показники: індикатор запасу ходу (10-годинний сектор) та 5-секундні маркери на малому секундному лічильнику, стрілка якого заповнена складом Super-Luminova.

часы Ulysse Nardin Diver X Cape Horn and Nemo Point

Матеріал DIAMonSIL

Обидві моделі Diver X оснащені надійним механізмом UN-118, три компонента якого створені з екзотичних матеріалів.

Спусковий механізм і анкерна вилка виконані з матеріалу DIAMonSIL. Запатентований в 2007 році він, по суті, являє собою збагачений кремній (шар синтетичного алмазу поверх кремнію). Матеріал має резистентність до намагнічування та легкість. Застосовуючи технологію фотолітографії LIGA, з нього створюють особливо складні елементи та деталі. При цьому DIAMonSIL відрізняється підвищеною міцністю та довговічністю.

Також механізм оснащений мануфактурним, яке вільно коливається, колесом балансу з чотирма фіксуючими гвинтами, встановленими в поглибленнях його обода. Він кріпиться до кремнієвої волоскової пружини та опорної пластини за допомогою моста, який забезпечує більшу стабільність в порівнянні з більш естетичним молотком маятника, який зафіксований тільки в одній точці. Механізм працює на частоті 4 Гц та забезпечує 60-годинний запас ходу.

часы Ulysse Nardin Diver X Cape Horn and Nemo Point

Незважаючи на те, що калібр UN-118 не має сертифікату COSC, поза всякими сумнівами він був сконструйований відповідно до найвищих стандартів швейцарського хронометражу. Бренд Ulysse Nardin входить в четвірку компаній, серед яких Swatch Group, Rolex, Patek Philippe, які використовують запатентовану технологію кремнієвих пружин. І тільки Ulysse володіє ексклюзивним правом на використання матеріалу DIAMonSIL.

Висновки

При величезній різноманітності дайверських годинників вартістю менш 10,000$ мало хто з них володіє настільки виразною естетикою та технологічністю як Diver X Cape Horn та Nemo Point. Їх сміливо можна назвати унікальною пропозицією в цій ціновій категорії.

часы Ulysse Nardin Diver X Cape Horn and Nemo Point

І хоча дизайн – це завжди привід для суб'єктивних дискусій, калібр UN-118 обговоренню не підлягає. У своєму ціновому сегменті він один з найбільш вражаючих.

Технічні характеристики та офіційний прайс:

 • Модель: Diver X Cape Horn (реф. 1183-170LE/92-CAP), Diver X Nemo Point (реф. 1183-170LE/93-NEMO).
 • Діаметр: 44 мм.
 • Матеріал: титан з DLC-покриттям і карбоновою вставкою на безеле (Cape Horn); титан з прогумованим безелем (Nemo Point).
 • Ступінь водозахисту: 300 метрів.
 • Механізм: UN-118.
 • Функції: години, хвилини, секунди, індикатор запасу ходу; дата.
 • Частота: 28,800 напівколивань на годину (4 Гц).
 • Тип заводу: автоматичний.
 • Запас ходу: 60 годин.
 • Ремінець: текстильний із застібкою-липучкою.
 • Лімітована серія: по 300 примірників кожної версії.
 • Надходження до продажу: годинники вже надійшли в фірмові бутіки та магазини ритейлерів.
 • Офіційний прайс: 9,900 швейцарських франків (Cape Horn), 8,900 (Nemo Point).

Технічні характеристики та офіційний прайс:

Модель: Diver X Cape Horn (реф. 1183-170LE/92-CAP), Diver X Nemo Point (реф. 1183-170LE/93-NEMO).
Діаметр: 44 мм.
Матеріал: титан з DLC-покриттям і карбоновою вставкою на безеле (Cape Horn); титан з прогумованим безелем (Nemo Point).
Ступінь водозахисту: 300 метрів.
Механізм: UN-118.
Функції: години, хвилини, секунди, індикатор запасу ходу; дата.
Частота: 28,800 напівколивань на годину (4 Гц).
Тип заводу: автоматичний.
Запас ходу: 60 годин.
Ремінець: текстильний із застібкою-липучкою.
Лімітована серія: по 300 примірників кожної версії.
Надходження до продажу: годинники вже надійшли в фірмові бутіки та магазини ритейлерів.
Офіційний прайс: 9,900 швейцарських франків (Cape Horn), 8,900 (Nemo Point).