Хронометром Ulysse Nardin Diver Great White Limited Edition компанія продовжує демонструвати своє захоплення водною стихією планети. У цій замітці Ангус Девіс вивчає новий годинник дайвера та розповідає про його численні технічні характеристики.

годинник Ulysse Nardin Diver Chronometer Great White Limited Edition

У 1846 році Ulysse Nardin 23-річний годинникар заснував свою однойменну годинникову компанію. Незабаром швейцарський будинок надбав серйозну репутацію, випускаючи виняткові кишенькові годинники та, що більш важливо, морські хронометри. Стало зрозуміло, жереб кинуто – фірма з Ле-Локля завжди буде мати тісні зв'язки з морським світом.

Зовсім недавно Ulysse Nardin приєднався до дайвінгу та яхтингу. Дійсно, над або під водою Ulysse Nardin постійно прагне об'єднати області годинникової справи та морських пошуків.

Швейцарський годинниковий бренд спонсорує Monaco Yacht Show, підкреслюючи любов компанії до водних видів спорту. У вересні 2018 року Ulysse Nardin представила чотири нові моделі дайверських годинників, кожна з яких позначена як «хронометр».

Моделі представлені в різних колірних рішеннях, але всі вони включають в себе ті ж самі функції. У той же час кожен варіант розміщений в 44-міліметровому корпусі, при цьому відрізняючись своїм особливим зовнішнім виглядом.

годинник Ulysse Nardin Diver Chronometer Great White Limited Edition

Стандартний без обмежень Diver Chronometer пропонується з синім або чорним циферблатом. Третя модель, Diver Chronometer Monaco Limited Edition, представлена в корпусі з титану і 18-каратного рожевого золота та оснащена прозорою задньою кришкою з гербом Монако. Нарешті хронограф Ulysse Nardin Diver Great White Limited Edition уникає традиційних тонів, що часто асоціюються з годинником, призначеними для субакватичного використання, але включає в себе приголомшливі білі відтінки, більш типові для жіночої аудиторії. Проте, я повинен зізнатися, що саме годинник водолаза в білих тонах, які стали центральним акцентом цієї моделі, чіпляє мене найбільше.

Циферблат

годинник Ulysse Nardin Diver Chronometer Great White Limited Edition

Обов'язкова умова для годинника будь-якого дайвера – абсолютна читабельність. Та звісно, циферблат Ulysse Nardin Diver Chronometer Great White Limited Edition надзвичайно розбірливий. Годинна та хвилинна стрілки сріблястого кольору покриті широким шаром люмінесцентного складу. У кожного покажчика гострий кінчик – центральна лінія кожної стрілки вказує на індекси та мініатюри з лазерною точністю, що робить зчитування особливо зручним для користувача. Створюється враження, що хвилинна стрілка ніби цілує білі штрихи мініатюри, ще більше посилюючи читаність.

Об'ємні білі індекси, знову ж таки з люмінесцентним покриттям, вказують кожну годину.

Невелика секундна стрілка розташована на позначці «6 годин» в окремому віконці. Дата зображена синім кольором на білому тлі і легко читається.

годинник Ulysse Nardin Diver Chronometer Great White Limited Edition

«Епідерміс» циферблата виконаний в сірому кольорі з розсипом випадкових плям блідо-сірого та білого кольорів, які підсилюють враження від його зовнішнього вигляду. Слова «Great White» охоплюють циферблат. Крім того, над площиною розташували накладний якір – логотип бренду – що ще більше підвищує привабливість годинникового ракурсу. На мій погляд це неймовірно красивий циферблат, що перевершує утилітарні погляди багатьох дизайнерів на зовнішній вигляд дайверських годинників.

Циферблати трьох інших вищезазначених версій цього годинника виконані в різних кольорах, вони реалізовані в тій же «топографії» циферблату, що і хронограф Ulysse Nardin Diver Great White Limited Edition. Це варто взяти до відома, якщо білий не ваш колір.

Корпус

Хронометр Ulysse Nardin Diver Great White Limited Edition виконаний діаметром 44 мм. Розмір не мініатюрний, але і не дуже великий в порівнянні з іншими дайверськими годинниками. Він не громіздкий. Це пов'язано з тим, що корпус виготовлений з титану, надлегкого металу, широко використовуваного в аерокосмічній промисловості. Титан також відомий своїми гіпоалергійними якостями та часто використовується в медичних цілях. Його сприятливі для шкіри властивості цілком можуть підійти тим, хто страждає на алергію.

годинник Ulysse Nardin Diver Chronometer Great White Limited Edition

Безель односпрямований і ідеально підходить для вимірювання часу занурення. Цифри і маркування представлені у вигляді рельєфу і поряд з увігнутим профілем обідка як би запрошують допитливі пальці досліджувати пропоновані тактильні вишукування. Дійсно, недбалого в композиції цього безеля немає нічого.

Маніпулювання коронкою виявилося простим завдяки її об'ємному захвату, однак при цьому головка ні в якому разі не тиснула і не розтирала мою шкіру, коли я носив годинник. Протектори з білим покриттям також сприяють підвищенню загальної надійності моделі.

годинник Ulysse Nardin Diver Chronometer Great White Limited Edition

Незвично: Ulysse Nardin скасував негласне обмеження, оснастивши обидві версії Diver Chronometer прозорою задньою кришкою. Історично склалося так, що у годинника для дайверів завжди вона була міцна та непрозора, проте все більше годинникових компаній тепер вважають за краще обходити традиції та потурати бажанням годинникових вуаеристів. Як згадувалося раніше, Diver Chronometer Monaco Limited Edition також оснащений сапфіровою задньою кришкою, але в цьому випадку вона ще й прикрашена гербом Монако.

На задній кришці Ulysse Nardin Diver Chronometer Great White Limited Edition втілене зображення грізної великої білої акули. Рельєфний мотив не відчувається при носінні, але виглядає ефектно, коли дивишся на годинник, знятий з зап'ястя.

годинник Ulysse Nardin Diver Chronometer Great White Limited Edition

Аксесуар поставляється на білому каучуковому ремінці з пряжкою. Під вушками корпусу ремінець переривається прямокутною панеллю з титану. На лімітованій версії Ulysse Nardin Diver Chronometer Great White ця панель прикрашена акулячим мотивом, проте інші моделі прикрашені цим шановною назвою бренду або словом «Monaco». Здавалося б, маленька деталь на годиннику, але ці збори численних дрібниць, які роблять годинник особливим.

Не багато власників годинника для дайверів можуть в повній мірі випробувати можливості власного заповітного аксесуару. Проте, хронометр Ulysse Nardin Diver Great White Limited Edition, безсумнівно, справжній годинник дайвера, про що свідчить його вражаючий водозахист 300 метрів.

годинник Ulysse Nardin Diver Chronometer Great White Limited Edition

Механізм

Ulysse Nardin як і раніше знаходиться в своєму родовому будинку в Ле Локле. Крім того, він розташовується ще і в сусідньому Ла-Шо-де-Фон.

В основі парадигми компанії лежить непохитна пристрасть до інновацій. Це проявляється в тому, що всередині цього годинника встановлені спуск DIAMonSIL та кремнієва пружина. Компанія Ulysse Nardin була однією з перших, хто запровадив в конструкцію своїх виробів кремній – матеріал, згодом використовуваний і іншими.

DIAMonSIL виготовлений з комбінації кремнію та синтетичного алмазу, що володіє низькими фрикційними властивостями. Завдяки їхньої малої маси та відсутності тертя ці деталі знижують споживання енергії. Крім того, кремнієва пружина балансу не схильна до корозії або впливу магнітних полів.

годинник Ulysse Nardin Diver Chronometer Great White Limited Edition

Коли баланс оснащений регулятором, компетентний годинникар може коригувати швидкість, збільшуючи або зменшуючи ефективну довжину пружини балансу. Цей тип системи підходить для більшості механічних годинників. Однак при змінному балансі інерції довжина пружини залишається постійною. Швидкість можна змінити, регулюючи гвинти розподілу повітря всередині корпусу, які встановлені на ободі колеса балансу. Це змінює момент інерції, викликаючи збільшення або зменшення швидкості в залежності від положення гвинтів.

На балансах типу регулятора пружина балансу розташована між двома обмежувачами на регуляторі. Однак недолік цього типу системи – це те, що штифтові виступи злегка ушкоджують пружину, за замовчуванням знижуючи точність. При змінному балансі інерції не існує штифтів для затиску пружини, тому їхня концентричність краще, що забезпечує високу точність.

Ulysse Nardin також встановив гвинти «всередині», тобто вони встановлені в невеликих поглибленнях в ободі колеса балансу. Ця конструкція зменшує турбулентність повітря, коли колесо балансу коливається туди-сюди, що сприяє точності. Всі ці вдосконалення в механізмах надають їм помітну ступінь точності, що проявилося в статусі «хронометра» цього годинника.

Розглядаючи прозору тильну частину дайверського хронометра, можна оцінити красу руху з близької відстані. Хиткі деталі виконані з зернистою обробкою, мости прикрашені круговим мотивом Côtes de Genève, а скоси для мостів приємно відполіровані.

Заключні зауваження

Хронометр Ulysse Nardin Diver Great White Limited Edition відрізняється від інших дайверських годинників завдяки білому кольору. Ця особливість може відштовхнути деяких потенційних покупців, однак швейцарський бренд пропонує три альтернативні варіанти, які демонструють більш традиційне оформлення.

З точки зору естетики Ulysse Nardin Diver Chronometer Great White Limited Edition може бути досить практичною пропозицією, але не утилітарною.

годинник Ulysse Nardin Diver Chronometer Great White Limited Edition

Якщо власник передбачає самостійно досліджувати дно океану, водозахист цього годинника становить 300 метрів. Хоча небагато покупців будь-коли зможе повністю розкрити його потенціал, він має відмінну читаністю та вражаючу ступень міцності – дві якості, які також стануть в нагоді і на суші.

На штампованій задній кришці зображена загрозлива велика біла акула. Я обожнюю цей аспект специфікації. Проте, крім гарного зовнішнього вигляду цей годинник має блискучій інтелект конструкції, що включає вражаючий мануфактурний механізм, збагачений декількома функціями.

годинник Ulysse Nardin Diver Chronometer Great White Limited Edition

Назва Ulysse Nardin існує з 1846 року і спочатку була тісно пов'язана з морем. Це бренд, який завжди розумно використовував нові технології, поважаючи при цьому традиційну майстерність. Хронометр Ulysse Nardin Diver Great White Limited Edition втілює в собі все, що робила ця марка, в той же час надаючи новий погляд на всюдисущий годинник дайверів.

Особисто мені до душі технічні можливості цього годинника, і я закликаю всіх джентльменів приміряти його на зап'ясті та ризикнути вийти за межі зони комфорту. Годинник виглядає оригінально та буде неймовірно красивим компаньйоном, відповідним на всі випадки життя навіть в самому стильному оточенні.