Визначаємо найбільших гравців швейцарської годинникової індустрії за минулий рік

Автор: Xavier Markl

Останні роки були нелегкими для швейцарської годинникової індустрії. 2019 рік приніс деяке полегшення: частка експорту трохи зросла. Однак проблема набагато глибше, ніж здається на перший погляд.

У той час як люксові швейцарські бренди не втрачають своїх позицій, марки середнього та бюджетного сегментів страждають від експансії смарт-годинників. Електронні гаджети змогли заволодіти значною часткою ринку, що раніш належала бюджетним швейцарським годинникам.

Переважна більшість компаній не афішує свої показники продажів. Незалежні джерела також не схильні розкривати цю інформацію. З мультибрендовими компаніями (Swatch, Richemont та LVMH) аналогічна ситуація: доходи марок, що входять в їхню орбіту, засекречені. Єдиний бренд, який не приховує свої обсяги продажів, — це Audemars Piguet.

А ви колись замислювалися про реальні масштаби популярності тієї чи іншої годинникової марки? А ми ось задумалися. Тому портал MONOCHROME підготував для вас ТОП-10 швейцарських брендів з найвищими показниками продажів за 2019 рік. Але в цій статті ми розглянемо виключно бренди, а не мультибрендові компанії.

До порівняння, річний дохід Swatch Group, головного гравця швейцарської годинникової індустрії, оцінюється у 8 мільярдів швейцарських франків (8 мільярдів доларів США). Але ця компанія включає в себе 15 годинникових брендів та кілька виробничих майданчиків, що постачають запчастини.

Відмова від відповідальності: ця стаття заснована виключно на суб'єктивних оцінках порталу MONOCHROME. Наші висновки були зроблені на основі перехресної перевірки різних джерел, включаючи дані з фінансових установ Vontobel та Morgan Stanley. Наші оцінки базуються на власних знаннях про годинникову галузь та стосуються виключно показників продажів. MONOCHROME не надає ніяких гарантій щодо їхньої точності або повноти.

Топ-10 швейцарских часовых брендов 2019 года

Оцінки обсягів продажів годинникових брендів за 2019 рік (у мільйонах CHF)

1 - ROLEX

 • Гаданий дохід від продажів: близько 5 500 млн швейцарських франків.
 • Гадана кількість проданих годин: 950 000.

Компанія Rolex безперечно лідирує в сегменті преміальних годинників. Це той самий «важкий люкс для обраних». Бренд незмінно асоціюється з розкішшю та успіхом.

Під обачним керівництвом фонду Ганса Вілсдорф марка вже багато років підтримує та культивує імідж «кращою з кращих», не допускаючи ні найменшої помилки. Rolex випускає всього близько мільйона годинників на рік, що створює свого роду дефіцит: ті, хто може собі дозволити, хочуть купити Rolex, але дістати його вельми проблематично.

Топ-10 швейцарских часовых брендов 2019 года

2 – OMEGA

 • Гаданий дохід від продажів: 2 350 млн швейцарських франків.
 • Гадана кількість проданих годинників: 650 000.

Omega ще один гігант годинникової індустрії та найсильніший бренд Swatch Group. Ця компанія, що заснована у 1848 році, відома численними досягненнями та участю в суспільно значимих подіях.

Марка стала Офіційним хронометристом Олімпійських Ігор з 1932 року. Саме годинник Omega був на руці астронавта під час першої висадки на Місяць. Репутація цієї компанії бездоганна та завжди асоціюється з високою якістю. Зазначена сертифікатом Master Chronometer Omega встановила нові стандарти точності, продуктивності та стійкості до магнітних полів.

Топ-10 швейцарских часовых брендов 2019 года

3 – CARTIER

 • Гаданий дохід від продажів: 1 700 млн швейцарських франків.
 • Гадана кількість проданих годинників: 450 000.

«Ювелір королів і король ювелірів» також належить до когорти топових годинникових марок. Перші згадки про годинники в лінійці Cartier сягають ще 1853 року. Що належить швейцарській групі Richemont, бренд приносить їй левову частку прибутку.

Cartier випускає найрізноманітніші годинники: від цілком доступних класичних версій до складних і вишуканих Haute Horlogerie, а також моделей, інкрустованих коштовним камінням.

Топ-10 швейцарских часовых брендов 2019 года

4 – LONGINES

 • Гаданий дохід від продажів: 1 650 млн швейцарських франків.
 • Гадана кількість проданих годинників: 1 600 000.

Компанія була заснована в 1832 році та вже більше 30 років як увійшла до складу Swatch Group. Longines і зараз по праву пишається своєю багатою історією та традиціями годинникового мистецтва, рівних яким на сьогоднішній день не так багато.

Бренд відомий відмінною якістю та чи не найлояльнішою ціновою політикою на швейцарському годинниковому ринку.

Топ-10 швейцарских часовых брендов 2019 года

5 – PATEK PHILIPPE

 • Гаданий дохід від продажів: 1 500 млн швейцарських франків.
 • Гадана кількість проданих годинників: 60 000.

Компанія Patek Philippe, що як і раніше належить родині Стерн, вважається найвідомішим і ексклюзивним серед виробників годинників Haute Horlogerie.

Коли мова заходить про годинники, як про інвестиції, бренд завжди займає провідні позиції. Минулої осені модель Patek Philippe 6300A Steel "Only Watch 2019" була продана з аукціону за рекордну суму 31 мільйон швейцарських франків.

Одну з найбільш популярних серій, Nautilus, марно шукати у ритейлерів – її просто ніде немає.

Топ-10 швейцарских часовых брендов 2019 года

6 – AUDEMARS PIGUET

 • Гаданий дохід від продажів: 1 200 млн швейцарських франків.
 • Гадана кількість проданих годинників: 40 000.

Незмінний учасник «Святої Трійці», нарівні з Patek Philippe та Vacheron Constantin, Audemars Piguet донині залишається незалежною сімейною компанією, розташованою в Валле де Жу (Vallée de Joux) – колисці складного годинникового мистецтва.

1972 рік став черговою історичною віхою для компанії: вийшла культова серія Royal Oak. Цей годинник спростовує всі підвалини та канони, задаючи нові стандарти розкішних спортивних годинників.

Топ-10 швейцарских часовых брендов 2019 года

7 – TISSOT

 • Гаданий дохід від продажів: 1 000 млн швейцарських франків.
 • Гадана кількість проданих годинників: 3 500 000.

Заснована в 1853 році в містечку Ле Локль гірського масиву Юра компанія Tissot відома своєю багатою годинниковою історією. Сьогодні бренд входить в Swatch Group і відрізняється найбільш доступною ціновою політикою з нашої десятки. Саме цим пояснюється такий великий обсяг продажів.

Топ-10 швейцарских часовых брендов 2019 года

8 – IWC

 • Гаданий дохід від продажів: 825 млн швейцарських франків.
 • Гадана кількість проданих годинників: 100 000.

Компанія IWC була заснована в 1868 році американським годинникарем Флорентіно Ариосто Джонсом. Він вирішив уселитися в Шаффхаузене (Швейцарія), щоб об'єднати американські технології виробництва з швейцарськими майстерністю та досвідом. Що нині входить до складу групи Richemont, бренд відомий перш за все своїм високоточним інжинірингом.

Крім годинників з ускладненнями Haute Horlogerie IWC широко відомий завдяки якісним спортивним, повсякденним годинникам, а також серіям пілотських моделей та хронографів.

Топ-10 швейцарских часовых брендов 2019 года

9 – HUBLOT

 • Гаданий дохід від продажів: 670 млн швейцарських франків.
 • Гадана кількість проданих годинників: 60 000.

Марка Hublot була заснована у 1980 році італійцем Карло Крокко. Своїм проривом компанія зобов'язана Жан-Клоду Біверу, чиє вміле керівництво та маркетингова стратегія дозволили Hublot увійти в число найбільших гравців галузі.

Запущена їм серія Big Bang стала сенсацією, та її популярність не вщухла донині. Бренд Hublot безперервно зростає, і сьогодні це частина транснаціональної компанії LVMH.

Топ-10 швейцарских часовых брендов 2019 года

10 – TAG HEUER

 • Гаданий дохід від продажів: 650 млн швейцарських франків.
 • Гадана кількість проданих годинників: 500 000.

Бренд TAG Heuer, що тепер також належить компанії LVMH, був заснований в 1868 році Едуардом Хойером. TAG (Techniques d'Avant-Garde) в перекладі з французької означає «авангардні техніки». Ця назва виправдана безліччю унікальних інновацій в спортивних годинниках, особливо у гоночних хронографах.

Топ-10 швейцарских часовых брендов 2019 года