Автор: Erik Slaven

годинник Tissot T-Complication Squelette

Марка Tissot давно здобула репутацію компанії, яка випускає добротні годинники за доступною ціною. Недавні релізи Ballade Powermatic 80 та Heritage Petite Second ще раз це довели.

Tissot, найбільший виробник годинників в Швейцарії, накопичив у своєму арсеналі значне портфоліо із найрізноманітніших моделей: вантажних, сучасних, високотехнологічних. До останніх відносяться годинники-скелетони в сучасному дизайні.

Скелетонізовані годинники завжди інтригували. Неможливо встояти перед чарівним рухом складного механізму, повністю відкритому для огляду. Що чудово для глядача, складно для виконавця. Відкритий механізм ставить перед інженерами вельми важкопереборне завдання — зробити годинник легким для читання. І Tissot вдалося втілити сучасну естетику та читаність в моделі T-Complication Squelette, причому за достатньо скромний прайс — всього 2000$.

годинник Tissot T-Complication Squelette

Володіючи значними габаритами (діаметр 43 мм, товщина 12 мм), T-Complication Squelette на зап'ясті виглядає масивно та ґрунтовно завдяки відкритим шестерням механізму.

Відполірований корпус з нержавіючої сталі примітний декількома елементами, які доповнюють характер T-Complication Squelette. Наприклад, великі рогоподібні вушка під ремінець якнайкраще демонструють мужній, трохи брутальний стиль цього годинника.

Однак є одна деталь, яку помітить тільки вкрай уважна людина, – ледь вловима асиметрія з правого флангу. Корпус злегка розширюється від заводної головки до правого вушка.

Дизайнери проявили похвальну увага до дрібниць: насічки на заводній голівці нанесені під кутом і нагадують турбіну, перегукуючись із загальною концепцією годинника T-Complication Squelette. Зверху вона брендована фірмовою буквою «Т».

годинник Tissot T-Complication Squelette

Вузький безель практично непомітний, бо покликаний не відволікати увагу від циферблатe, якого... немає. Замість нього відкриваються повна експозиція калібру та годинні мітки з люмінесцентним покриттям.

годинник Tissot T-Complication Squelette

Великі частково скелетонізовані годинна та хвилинна стрілки синього кольору покриті складом Super-LumiNova, що дозволяє їм залишатися помітними на фоні відкритого механізму. Залежно від освітлення стрілки та годинні мітки здаються чи то чорними, чи то синіми.

Перетворюючи звичайне на унікальне

Що стало для мене найбільш захоплюючим, так це розмір механізму, який займає практично весь корпус годинника. Модифікований калібр ETA Unitas 6497-1, «робоча конячка» 1960-х років, спочатку призначалася для кишенькових годинників. Відкритий огляду з обох боків він являє собою мало не справжній урок анатомії горологіі.

годинник Tissot T-Complication Squelette

У той час як більшість скелетонізованих коштовних моделей щедро декоровані, компанія Tissot вирішила вдатися до сучасної естетики. Вона не така затратна у виконанні, але не менш приваблива.

Головна пластина механізму виконана в формі пропелера, перегукуючись з заводною голівкою, що імітує турбіну. Така архітектура дозволила оголити більшу частину внутрішнього механізму.

Завдяки вузькому безелю та прозорій задній кришці можна безперешкодно милуватися енергійної роботою масивного калібру. Видно все: і балансувальне колесо, і циліндр із спусковим механізмом всередині, і безліч шестерень, каменів і гвинтів. Сотні рухів в одному механізмі.

Заводити T-Complication Squelette — це особливе задоволення. Неначе заводиш справжній кишеньковий годинник: звуки, відчуття та непередаване задоволення.

годинник Tissot T-Complication Squelette

Частота у 18 000 напівколивань на годину дає той самий чутний «тік-так», який гучно розноситься притихлою кімнатою. Цей годинник дарує своєму власникові воістину особливі емоції.

Єдиний недолік, хоча він з лишком компенсується приємною ціною, — це ремінець та застібка. Ремінець з телячої шкіри імітує крокодилячу, а до застібці-метелику він кріпиться за допомогою спеціальних кнопок.

Я не великий шанувальник складаних застібок, тому що володію досить тонкими зап'ястями. Через цю особливість застібка нещільно прилягала до руки, злегка відкопилюючись під кутом. З цієї причини я завжди вибираю саме класичні варіанти. Але на широке зап'ястя годинник «сяде» ідеально.

годинник Tissot T-Complication Squelette

Однак я знайшов вихід з положення, змінивши оригінальний ремінець на інший, зі звичайною застібкою, і проблема була вирішена. Так, годинник T-Complication Squelette відрізняється абсолютно нескромними розмірами, але на руці виглядає вражаюче.

Суб'єктивні висновки

Tissot T-Complication Squelette — це унікальна пропозиція в ціновому сегменті до 2000$. Чудовий дизайн і відмінні характеристики зробили його моїм фаворитом серед скелетонізованих годинників.

Механізм Unitas 6497-1 може здатися на перший погляд простакуватим для такої моделі, але компанія Tissot зуміла перетворити його в дійсно унікальний калібр. А в поєднанні з значними габаритами це однозначне влучення «у десятку».

годинник Tissot T-Complication Squelette

Технічні характеристики та вартість:

 • Модель: T-Complication Squelette.
 • Референс: T0704051641100.
 • Діаметр корпусу: 43 мм.
 • Товщина: 11,99 мм.
 • Матеріал: нержавіюча сталь.
 • Водозахист: 50 метрів.
 • Механізм: ETA 6497-1.
 • Функції: години, хвилини, секунди.
 • Частота: 18,000 напівколивань на годину.
 • Тип заводу: ручний.
 • Запас ходу: 46 годин.
 • Ремінець: чорна шкіра з малюнком алігатора та застібкою у вигляді метелика.
 • Ціна на сьогодні: 48 000 грн