Механічна модель з функцією GMT за ціною менше 1000 $

Автор: Jiaxian Su (SJX)    

годинник Tissot Chemin des Tourelles Powermatic 80 GMT

Випускаючи трохи більше чотирьох мільйонів годинників щорічно, Tissot по праву вважається найбільшим годинниковим виробником Швейцарії (якщо говорити саме про обсяг продукції). Примітно, що переважна більшість моделей оснащено кварцовими механізмами, та відрізняються вони цілком доступною ціною.

Однак в базову бюджетну лінійку компанії також входять і механічні годинники. Використовуючи механізм Swissmatic (аналогічний калібру Swatch Sistem51), Tissot вдалося домогтися гарної якості та при цьому запропонувати ціну менше 400$.

Є і більш дорогі моделі, оснащені автоматичним Powermatic 80. Він більше відповідає традиційним механічним калібрам, оскільки металевих елементів в ньому більше, ніж пластикових.

Найбільш складна, якщо так можна висловитися, серія — Tissot Chemin des Tourelles Powermatic 80 GMT. Це автоматична версія з індикацією двох часових поясів за досить помірною ціною (від 875 $). Цим вона і примітна, оскільки стала чи не єдиною моделлю з функцією GMT, яка коштує менше 1000 $.

годинник Tissot Chemin des Tourelles Powermatic 80 GMT

Chemin des Tourelles — це вулиця в містечку Ле-Локло, де знаходиться фабрика Tissot. Заснована в 1853 році компанія тільки в 1907 переїхала в Юрські гори, де донині є сусідом з колегами по цеху: Mido, Montblanc і Vulcain.

годинник Tissot Chemin des Tourelles Powermatic 80 GMT

Колекція Chemin des Tourelles GMT відрізняється досить консервативним дизайном, але при цьому значним діаметром. Крім моделі GMT в лінійку увійшли прості (і більш доступні) автоматичні версії з хронографом, а також годинники, не обтяжені іншими функціями, крім як індикація часу.

годинник Tissot Chemin des Tourelles Powermatic 80 GMT

Форма корпусу Chemin проста, однак ця простота з лишком окупається відмінною деталізацією. Зовнішній край вушок під ремінець, як і безель, сяє глянцем, візуально підсилюючи витончений вигин. Корпус відполірований в двох техніках: глянсовій та матовій, що додає дизайну більш аристократичного виду. Все це повною мірою компенсує базову обробку, яка при однорідному поліруванні виглядала б досить нудно.

годинник Tissot Chemin des Tourelles Powermatic 80 GMT

Сталеві моделі з функцією GMT

Що стосується більш дорогої позолоченої версії, то вона явно програє сталевій, оскільки позолота завжди візуально здешевшує годинник.

Діаметр 42 мм невиправдано великий для такої моделі, оскільки робить її менш витонченою. Найбільше це помітно при погляді на задню кришку: механізм виглядає неправдоподібно маленьким. У діаметрі 39 мм Chemin des Tourelles GMT виглядав би набагато привабливіше.

Одна з найбільш ймовірних причин такого великого розміру — товщина механізму (12,5 мм). Це немало, і будь діаметр менший, годинник здавався б занадто товстим. Тому збільшені габарити стали свого роду компенсацією, що врівноважує параметри цієї моделі.

Циферблат і механізм

Дизайн циферблату досить консервативний, при цьому не примітивний завдяки об'ємному плитковому орнаменту, що утворює широке кільце під годинними маркерами. Поєднання матового центрального сектору та збільшених римських цифр і індексів дуже виграшно виглядає на тлі лаконічного корпусу. Ось так комбінація простих, на перший погляд, елементів і текстур додає дизайну вишуканої елегантності.

годинник Tissot Chemin des Tourelles Powermatic 80 GMT

Єдиний помітний огріх — це апертура з датою. Вона занадто мала і до того ж розташована в досить невдалому місці — в положенні «6 годин». Двічі на добу дату повністю перекриває годинникова стрілка. Крім того, її оточує занадто багато тексту. Він відволікає увагу та робить цю зону надмірно перевантаженою. І це ще один мінус поєднання занадто великого корпусу та маленького механізму.

У плані налаштування годинника все гранично просто: заведення, настройка часу, дати та часового поясу виконуються за допомогою заводній головки – незаперечна перевага калібру Powermatic 80.661.

годинник Tissot Chemin des Tourelles Powermatic 80 GMT

Це надійний недорогий механізм, що дозволяє створювати годинник за прийнятною ціною, проте ніякого естетичного задоволення його споглядання не приносить. Прозора задня кришка Chemin des Tourelles GMT — це скоріше данина моді, від якої варто було відмовитися.

Калібр Powermatic 80.661 — це, по суті, механізм ETA C07.111 з серії C07, який в свою чергу є модернізованим ETA 2824. Він більш функціональний та простий у виробництві, а також дозволив збільшити запас ходу до 80 годин, знизити частоту балансу та використовувати спусковий механізм з полімеру, який не потребує мастила.

Колесо балансу вільно коливається,, оснащене двома регулюючими важками, які імовірно встановлюються машинним способом в процесі збирання.

годинник Tissot Chemin des Tourelles Powermatic 80 GMT

Схема колеса балансу

Годинниковий конгломерат Swatch Group, до якого входить компанія Tissot, поставляє такі модернізовані механізми тільки власним брендам. Тому бюджетні марки Tissot, Hamilton та Certina також оснащують свої годинник калібрами серії С07.

При тому, що всі ці виробники використовують однакові механізми, їхні годинники виконані в абсолютно різних стилях. Наприклад, Hamilton найкраще вдаються ретро-моделі в стилі мілітарі, а «коник» Tissot — класичні серії, подібні Chemin des Tourelles.

годинник Tissot Chemin des Tourelles Powermatic 80 GMT

Базова версія Chemin des Tourelles з трьома стрілками та датою

Висновок

Для тих, хто шукає традиційний механічний годинник з функцією другого часового поясу, модель Chemin des Tourelles GMT — це оптимальний та один з найбільш доступних варіантів на ринку.

Незважаючи на очевидну простоту дизайну комбінація текстур циферблату та полірування корпусу надають цьому годиннику більш вишуканого вигляду. Безумовно, діаметр дещо більший, ніж хотілося б, проте особливості механізму виправдовують його. Не можна також забувати і про комерційну складову — мода на великі годинники диктує свої умови.

Функція GMT, яка рідко зустрічається в цій ціновій категорії, робить модель Chemin des Tourelles GMT особливо вигідним придбанням.

годинник Tissot Chemin des Tourelles Powermatic 80 GMT

Короткі характеристики та офіційний прайс:

  • Модель: Tissot Chemin des Tourelles Powermatic 80 GMT.
  • Референс: T099.429.36.038.00 (нержавіюча сталь з позолотою рожевого золота).
  • Референс: T099.429.16.058.00 (нержавіюча сталь).
  • Діаметр: 42 мм.
  • Товщина: 12,52 мм.
  • Матеріал: нержавіюча сталь та сталь з позолотою рожевого золота.
  • Водозахист: 50 метрів.
  • Механізм: автоматичний калібр Powermatic 80.661 (на базі ETA C07.111); частота 21,600 напівколивань на годину (3 Гц).Функції: час, дата, другий часовий пояс.
  • Запас ходу: 80 годин.
  • Офіційний прайс на сьогодні: 25 700 грн (модель з позолотою); 23 100 $ (сталева).