Автор: Ангус Девіс

Лімітована серія TAG Heuer Monaco 2009-2019 – остання та заключна лінійка, випущена на честь 50-річного ювілею годинника Heuer Monaco. Ангус Девіс відвідав штаб-квартиру швейцарського бренду, щоб розповісти нам про новий реліз від TAG Heuer.

годинники TAG Heuer Monaco 2009-2019 Limited Edition

3 березня 1969 року TAG Heuer (тоді ще просто «Heuer») одночасно провів дві конференції: одну в Женеві, іншу в Ню-Йорку. І преса, і шанувальники марки чекали почути останні новини від швейцарської марки, навіть не здогадуючись, що присутні при історичній події. В той день вони засвідчили появу легендарного культового годинника.

Той Heuer став першопрохідцем – першим хронографом в світі, оснащеним Calibre 11 з автопідзаводом. У тому ж році Seiko та Zenith також випустили хронографи з автопідзаводом. Але, все ж, Heuer був першим. Проте, всі три компанії донині стверджують, що саме вони відкрили світові новий калібр. До чого суперечки? І TAG Heuer, і Seiko, і Zenith в той час становили авангард годинникової індустрії. Їхні досягнення та внесок в розвиток годинникової справи гідні всілякої похвали та регалій.

Джек Хойер (Jack Heuer), неперевершений бізнесмен, перебував в постійному пошуку нових способів зробити свої годинники унікальними. Завдяки тісній співпраці з постачальником годинникових корпусів компанія Heuer першою почала випускати водозахищені моделі в ексклюзивному квадратному корпусі. Незважаючи на те, що до 1969 року подібна форма корпусу була далеко не рідкістю, годинникам того часу бракувало однієї вельми важливої властивості – водонепроникності. А серед годинників Heuer абсолютно всі моделі були водозахищеними.

Тому в той час, як маркетологи конкурентів билися над унікальною торговою пропозицією, у Heuer, за фактом, їх було навіть дві.

«Дух» Monaco

Нетипове розташування заводної головки на лівому фланзі корпусу було зовсім не спробою виділитися, а об'єктивною необхідністю. Особливості конструкції Calibre 11 унеможливили розміщення заводної головки справа. Бізнесмен від бога, Джек Хойер, вирішив перетворити цю відмінність в маркетингову перевагу. Він заявив, що розташування заводної головки на лівому фланзі корпусу свідчить про те, що годинник оснащений автоматичним калібром. На ділі ж наступні калібри допускали розташування заводної головки справа. Але жереб був кинутий. Легенда, озвучена світу Хойером, визначила остаточний зовнішній вигляд всіх годинників Monaco.

годинники TAG Heuer Monaco 2009-2019 Limited Edition

Час минав, дизайн змінювався: ріжки під ремінець стали ширше, форма корпусу трохи змінилася, а кнопки на корпусі отримали форму прямокутників (колишні версії були оснащені кнопками в формі кабестана). Тим не менш, деякі речі залишаються незмінними донині: розташування індикаторів (класична «панда» в квадратній варіації), горизонтальні індекси та шкіряний ремінець з перфорацією. Цього року годинникам Monaco виповнюється 50 років. І незважаючи на сучасний та технологічний зовнішній вигляд, «дух» перших Monaco 1969 року присутній у кожній деталі цього чудового годинника.

Серії п'яти лімітованих моделей

Проблема культових годинників в тому, що будь-яке нововведення, внесене дизайнером, – це «гра в російську рулетку». Помилка веде до комерційного провалу та краху кар'єри. Але TAG Heuer не з боязкого десятка! Творчий порив цього представника авангарду привів до створення п'яти лімітованих серій (по 169 примірників), кожна з яких присвячена одному з п'яти десятиліть існування годинника Monaco.

годинники TAG Heuer Monaco 2009-2019 Limited Edition

Створюючи п'ять ювілейних версій, бренд вирішив відійти від перевірених часом (і успіхом) прийомів. Завдяки цьому світ побачив абсолютно неймовірні циферблати, які увічнюють славну епоху серії Monaco. Наприклад, модель TAG Heuer Monaco 1969-1979 виконана в коричневих, зелених і жовтих тонах, що були популярні саме в те десятиліття. У 80-ті навіть одяг і домашні інтер'єри були виконані в цій палітрі.

Незважаючи на достатньо сміливі прийоми з кольорами та текстурами циферблатів, кожна лімітка TAG Heuer Monaco залишилася вірна культової концепції дизайну. І корпус, і грановане сапфірове скло, і скошені довгасті кнопки з перфорованим ремінцем – все це залишилося незмінним.

годинники TAG Heuer Monaco 2009-2019 Limited Edition

Саме завдяки настільки скрупульозній прихильності легендарному прототипу, кожен, хто побачить нову лімітовану серію TAG Heuer, безсумнівно, впізнає в ній «спадкоємицю» Monaco 1969.

А що ж з механізмом?

Йшли роки... Технології та ноу-хау витіснили славний, але безнадійно застарілий Chronomatic Calibre 11. На зміну йому прийшов сучасний модульний механізм: теж з автопідзаводом, але вже з пристойним запасом ходу в 40 годин. Цікавий факт: свій нинішній калібр TAG Heuer все також називають Calibre 11 в пам'ять про механізм, з яким компанія прийшла до успіху. Ось що називається – шанувати свою історію.

TAG Heuer Monaco 2009-2019 Limited Edition

Monaco 2009-2019 – п'ята ювілейна серія «квадратних» хронографів. Калібр, набір функцій та форма корпусу абсолютно ідентичні попереднім чотирьом лімітованим серіями та, безумовно, максимально наближені (зовні) до свого 50-річного «предка».

годинники TAG Heuer Monaco 2009-2019 Limited Edition

Як і інші чотири лімітовані версії TAG Heuer Monaco 2009-2019 Limited Edition відразу виділяється своїм бездоганним циферблатом. Безумовно, шанувальники серії 1969 роки просто не дозволять цим годинникам залежатися на полицях.

Ця серія, випущена в сучасному 39-міліметровому корпусі, відрізняється абсолютно особливим кольором циферблату – вугільним (charcoal). Але це не агресивний чорний, а більш приглушений та м'який відтінок.

годинники TAG Heuer Monaco 2009-2019 Limited Edition

Завдяки оптичному ефекту «сонячні промені» (від центральної осі розходяться промені, які приходять в рух при зміні кута погляду) циферблат виглядає «живим» і динамічним. Точно слідуючи прообразу 1969, логотип на циферблаті зображений як в минулі часи: без «TAG». А строгі обриси гранованих стрілок (години та хвилини) повертають нас в далекі 70-ті, коли Heuer Monaco перевернув годинникову індустрію.

Все ж, деякі відмінності є, хоч і незначні. Кінчики стрілок змінили червоний колір на чорний, а ближче до центральної осі і зовсім «втратили» колір. Лаконічне покриття та ніяких колірних надмірностей.

Покриті родієм індикатори ніяких змін не зазнали. Тільки стрілки стали вогненно-червоними.

Канонічні горизонтальні індекси такими і залишилися. Лише здвоєна мітка «12 годин» стала помітнішою завдяки червонону забарвленню. Сподіваюся, ваш інтерес до TAG Heuer Monaco 2009-2019 Limited Edition вже досить підігрітий. Що ж, найцікавіше ще попереду.

годинники TAG Heuer Monaco 2009-2019 Limited Edition

Незаперечною перевагою цієї моделі став корпус. На відміну від свого «прародителя» він позбавлений глянцевого блиску. Піскоструминне шліфування подарувало металу благородну матовість, яка приємно контрастує з глянцевими кнопками. Апертура з датою – ще одне невичерпне джерело захоплення. Білі цифри на вугільно-чорному тлі виглядають стильно та стримано, і в той же час не втрачаються на темному фоні циферблату.

Незважаючи на те, що серія складається всього з 169 моделей, спеціально для неї в TAG Heuer виготовили особливі диски з датою (чорний фон з білими цифрами). Приголомшлива увага до деталей.

Висновки

Кожен годинниковий бренд марить про створення канонічної моделі. Поза всякими сумнівами Monaco бездоганні та вже легендарні. Вони були новаторськими 50 років тому, та роки не позбавили їх цього звання. 50-річчя – важлива віха, яку безперечно варто святкувати. І TAG Heuer зробив це в своєму фірмовому унікальному стилі.

годинники TAG Heuer Monaco 2009-2019 Limited Edition

Але забудьте на секунду про неминуще захоплення новими версіями та просто уявіть, чого коштував відділу дизайну ций приголомшливий годинник! Адже це наче переписати заново шедевр класичної літератури.

Створити абсолютно новий концептуальний годинник, який буде відображати «дух» прототипу, – завдання для талановитих і відчайдушних. Адже ризик провалу слідує по п'ятах: невдалий колір, розташування напису або будь-який інший нюанс в одну мить зруйнує і саму Ідею, і карьеру. К нашої обопільної радості команда дизайнерів TAG Heuer може спати спокійно. Всі п'ять лімітованих серій неперевершені! Жодної осічки, жодного «а може, варто було..?». Всі рівні, наче на підбір: прекрасні, унікальні, легендарні.

годинники TAG Heuer Monaco 2009-2019 Limited Edition

Було б нечесно стверджувати, що я не визначив для себе фаворита. Моє серце цілком і повністю підкорила модель TAG Heuer Monaco Limited Edition 1979-1989. На другому місці опинився TAG Heuer Monaco 2009-2019 Limited Edition як максимально наближений по дизайну.

Кажуть, що краса – в очах дивиться. Тому у кожного буде свій фаворит з цієї ювілейної серії. Але якою б моделі ви не віддали перевагу, будьте впевнені, що з цим годинником на руці ви зрозумієте, що таке автентична породиста краса швейцарських годинників з багаторічною історією.

Технічні характеристики:

 • Модель: TAG Heuer Monaco 2009-2019 Limited Edition.
 • Референс: CAW211Z.FC6470.
 • Корпус: нержавіюча сталь.
 • Діаметр циферблату: 39 мм.
 • Водозахист: 10 АТМ (100 метрів).
 • Циферблат: сапфірове скло.
 • Задня кришка: нержавіюча сталь.
 • Функції: години, хвилини, секунди, хронограф, апертура з датою.
 • Механізм: Калібр 11 з автопідзаводом; балансова частота 28, 800 напівколивань на годину (4 Гц); 59 дорогоцінних каменів; запас ходу – 40 годин.
 • Ремінець: чорний перфорований ремінець з телячої шкіри з відкидною застібкою.
 • Офіційний прайс (за даними на 25.11.2019): 157 Отримати 300 ₴.
 • Лімітована серія: 169 примірників.