Автор Ангус Дейвіс.

Годинник TAG Heuer Monaco 1989-1999 Limited Edition – третя модель ювілейної серії, присвячений святкуванню 50-річчя квадратного хронографа Monaco. Це детальний огляд представленої моделі з фотографіями, вартістю і технічними характеристиками.

В цьому році компанія (Tag) Heuer святкує 50-річчя своєї колекції годинників Monaco. Квадратний корпус, незвичайне розташування заводної головки та незграбні кнопки хронографу зберігають та підтримують досі незмінним дизайн 1969 року. З плином часу вушка годинника незначно збільшилися та стали ширше, сам механізм також удосконалився, все це у відповідності з повсюдним комерційним духом «постійного вдосконалення».

годинник TAG Heuer Monaco 1989-1999 Limited Edition

Незважаючи на деякі суттєві винятки циферблат годинників Monaco найчастіше забарвлений в синій колір. Авангардний бренд ніколи не відходив далеко від початкового дизайну моделі. Компанія TAG Heuer вельми зацікавлена в збереженні впізнаваності цієї важливої віхи в історії годинникового виробництва. А зовсім недавно бренд оголосив про випуск 5-ти лімітованих серій колекції годинників Monaco, кожна з яких буде присвячена різним періодам в історії. Швейцарський годинниковий бренд надав широку свободу своїй команді дизайнерів в креативному оформленні кожної серії. В даний час команда дизайнерів бренду сконцентрувала свою увагу на зовнішньому вигляді циферблату, залишаючи недоторканими конструкцію корпусу та сам механізм. І поки на даний момент зовнішній вигляд кожної лімітованої серії годинників виходить видовищним і захоплюючим. Можна з упевненістю сказати, що рішення керівництва компанії цілком і повністю довіритися своїй команді дизайнерів повністю виправдовує себе.

Швейцарська компанія вибрала такий своєрідний тактичний хід – випускати кожну лімітовану серію окремо одну від одної, по одній серії за раз. Спочатку вона показала TAG Heuer Monaco 1969-1979 Limited Edition, потім – чудові TAG Heuer Monaco 1979-1989 Limited Edition, а зараз–- останню новинку TAG Heuer Monaco 1989-1999 Limited Edition. Цей останній випущений годинник відображає той період мого життя, на який я дивлюся через яскраво-коричневі окуляри, і який нагадує мені про час, коли у мене ще було волосся, а я ходив і підспівував своїм дорогим Oasis. Бренд TAG Heuer спритно та чуйно зобразив в цій моделі те, що кожному подобалося в минулому столітті, і що так сентиментально перегукується з минулим.

У моєму огляді годинника TAG Heuer Monaco 1969-1979 Limited Edition я вже розкрив всю історію цих легендарних квадратних годинників і описував всю інформацію про циферблати, корпуси та механізми, що дозволяє мені зараз сфокусуватися саме на годиннику TAG Heuer Monaco 1989-1999 Limited Edition і зокрема на тому, чому він викликають легку посмішку.

Циферблат

Годинник TAG Heuer Monaco 1989-1999 Limited Edition хоч і зберіг той самий вигляд корпусу, як і в своїх не лімітованих побратимів, але він в той же час демонструє нове обличчя. Ця остання новинка буде випущена лімітованою серією з 169 екземплярів. Циферблат годинника моделі цієї серії заповнений матеріалом з вираженою зернистою фактурою. Особисто я не можу згадати іншу таку модель Heuer Monaco з таким ж текстурованим покриттям.

годинник TAG Heuer Monaco 1989-1999 Limited Edition

Ретельно відполіровані годинна та хвилинна стрілки виконані у формі паличок та заповнені люмінесцентним складом, а трикутні кінчики стрілок пофарбовані в контрастний червоний колір. Гладка центральна секундна стрілка годинника також пофарбована в зухвалий червоний відтінок, завдяки чому яскраво і чітко виділяється на сірому тлі циферблату, що тим самим підвищує читаність показань значення часу на циферблаті.

У своїй автобіографічній книзі «The Times of My Life» ( «Пори мого життя») Джек Хоер виявляє непохитну одержимість легкими для читання циферблатами. Це стає очевидним, коли тримаєш в руках класичну модель Monaco з синім кольором циферблату. Швейцарський бренд ніколи не відходив від філософії дизайну цієї моделі. Пильно вивчаючи циферблат моделі годинника TAG Heuer Monaco 1989-1999 Limited Edition, легко помітити його неперевершену читаність. Більш того, крім своєї істотної функціональності циферблат годинника чудно іскрить оригінальністю та стилем.

Відповідно до професійного знання про моделі Monaco циферблат наділений двома лічильниками. Віконце лічильника на правій стороні відраховує секунди, в той час як 30-хвилинний лічильник хронографа працює з протилежного боку. Квадратні віконця лічильників також стали надбанням оригінального дизайну 1969 року та являють собою прямі бічні лінії з закругленими кутами. Обидва лічильника сріблясті, а розмітка виділена синім кольором і сріблястими штрихами.

годинник TAG Heuer Monaco 1989-1999 Limited Edition

Кругла хвилинна доріжка представлена також в синьому кольорі, що відсилає до духу колекції Monaco. Відмітки через кожні п'ять хвилин намічені синьою крапкою та червоним штрихом. Читаність показань пройденого часу за допомогою центральної секундної стрілки хронографу стає просто найлегшою дитячою забавкою – все чітко і ясно.

Звинуватити годинник колекції Monaco в тому, що він виглядають так само, як і його аналоги, просто не можливо. Розміщення заводної головки з правого боку, опукле сапфірове скло та незграбні кнопки хронографу виглядають надзвичайно оригінально. А довгасті мітки, орієнтовані зі сходу на захід, наділяють циферблат деякою відзнакою. Віконце дати розміщено на позначці «6 годин» і виділено акуратною та чіткою білою облямівкою.

Годинник TAG Heuer Monaco 1989-1999 Limited Edition поряд зі своїми попередниками не просто випромінює рівень стилю, але і доводить свою надзвичайну практичність.

Більш того, центральна секундна стрілка хронографа та віконце лічильника «30 хвилин» доводять, що читаність показань дуже зручна, і не складає ніяких труднощів подивитися на циферблат і відразу ж зрозуміти, скільки часу показано зараз.

Корпус

Швейцарська компанія, заснована в Сент Ім'е, чітко пам'ятає та шанує легендарний статус колекції Monaco. Будь який лімітований випуск цієї серії завжди буде вимагати втілення деяких естетичних умов. Авангардний бренд завжди проникливий та зберігає незмінними знаменитий квадратний корпус, укорочені вушка та вищезгадані незграбні кнопки хронографу.

годинник TAG Heuer Monaco 1989-1999 Limited Edition

Тим не менш, компанія TAG Heuer вирішила втілити нові свіжі ідеї, оснащуючи годинник Monaco 1989-1999 Limited Edition ремінцем зі шкіри теляти синього кольору з червоною строчкою та червоної ж шкіряною підкладкою. Такий ремінець не тільки виконаний в перфорованому дизайні історичної моделі, але і ризиковано йде в бік нового яскравого колірного рішення.

Годинник TAG Heuer Monaco 1989-1999 Limited Edition оснащений міцною задньою кришкою, на якій викарбувані два написи «1989-1999 Special Edition» та «One of 169».

часы TAG Heuer Monaco 1989-1999 Limited Edition

Механізм

Як і перші дві ювілейні серії годинник TAG Heuer Monaco 1989-1999 Limited Edition оснащений сучасним механізмом Calibre 11 діаметром 30 мм. Механізм з 59-ю камінням працює на частоті 28,800 нк\к (4Гц) та забезпечує 40 годин роботи без підзаводу.

В аналізі моделі TAG Heuer Monaco 1969-1979 Limited Edition я вже розповідав історію механізму Chronomatic Calibre 11 та в тому числі про те, чому заводна головка знаходиться з лівого боку корпусу. Розташування заводної головки вже не наслідок конфігурації механізму, і тому на даний момент команда дизайнерів намагається таким чином віддати данину традиціям колекції Monaco.

Заключне слово

Створивши серію ювілейних моделей Monaco, компанія TAG Heuer змусила покупців відчути тугу та ностальгію. Годинник TAG Heuer Monaco 1969-1979 Limited Edition орієнтований в 1990-і роки, на той період часу, який я славлю своєї «безтурботною юністю». Це годинник з візуальним відсиланням до минулого, до тієї частини періоду нашого життя кінця 90-х років, і це все мимоволі змушує нас вдатися до спогадів про минулі часи. Очевидно, що компанія TAG Heuer чітко розуміє чарівність ностальгії. Кожна з трьох випущених лімітованих серій колекції Monaco закликає майбутніх покупців озирнутися далеко назад в минуле та ковтнути повітря кожного періоду часу.

годинник TAG Heuer Monaco 1989-1999 Limited Edition

TAG Heuer Monaco 1989-1999 Limited Edition

На мою думку всі ювілейні моделі TAG Heuer Monaco вельми вміло впоралися із завданням викликати почуття ностальгії. Ось, наприклад, в моделі TAG Heuer Monaco 1969-1979 Limited Edition чудово відображені зелені, бежеві та коричневі відтінки, які так переважали саме в ті часи.

годинник TAG Heuer Monaco 1969-1979 Limited Edition

TAG Heuer Monaco 1969-1979 Limited Edition

годинник TAG Heuer Monaco 1979-1989 Limited Edition

TAG Heuer Monaco 1979-1989 Limited Edition

Оригінальний годинник Heuer Monaco був розроблений в стороні від переважаючих звичаїв і посередності 1969 року. Він кидав виклик переважаючим поглядам і традиціям годинникового мистецтва шістдесятих своїми інтригуючими формами, деталями та вражаючою оригінальністю. А з плином часу цей годинник став іконою та глибоко вкоренився в історії годинникового виробництва. Випускаючи ці лімітовані серії Monaco, компанія Heuer нагадала нам, як 50 років тому її команда дизайнерів пішла від загальноприйнятих правил і створила щось абсолютно революційне. І сьогодні швейцарський годинниковий бренд знову довів нам свою здатність створювати оригінальні дизайни та знову показав вражаючий рівень винахідливості, який навіть через багато років не тьмяніє та не слабшає.