Автор - Ангус Дейвіс.

Колекції TAG Heuer Monaco виповнюється 50 років, авангардний бренд торжествує та випускає 5 моделей лімітованих колекцій. З цього приводу Ангус Дейвіс розповідає про найбільш помітний легендарний хронограф – другій моделі з цієї ювілейної серії.

Це детальний огляд годинника TAG Heuer Monaco 1979-1989 Limited Edition з фотографіями, технічними даними та ціною.

годинники TAG Heuer Monaco 1979-1989 Limited Edition

Колекції Heuer Monaco виповнюється 50 років. Цей ювілей привів мене і багатьох моїх сивочолих колег у трепет. Адже, дійсно, в світі годинникового мистецтва повністю розрізняють буденність з посередністю та легенди. А в літописах годинникової справи не багато таких легенд як Monaco.

Щоб відзначити цю урочисту мить в годинниковій історії, компанія TAG Heuer відмахнулася від звичайних традицій піч святковий торт і зважила за краще випустити 5 лімітованих серій годинників Monaco. Минулого місяця перша модель TAG Heuer Monaco 1969-1979 Limited Edition була представлена на ефектному заході Гран Прі Монако 2019.

Модель TAG Heuer Monaco 1969-1979 Limited Edition виглядає набагато більш помітніше своїх синьо-кольорових попередників. Палітра зелених, жовтих і коричневих відтінків пробуджує спогади про брюки кльош, шпалери в квіточку та футуристичні сферичні стільці. І зараз, незважаючи на надзвичайне поєднання відтінків, цей лімітований годинник залишається моментально впізнаваним Monaco завдяки своїм особливим конфігурації циферблату та революційному корпусу.

За весь період всього свого існування годинники Monaco вельми делікатно піддавалися коректувань, наприклад, таким як зміна основного кольору циферблата (іноді затвердженого ексклюзивно лише для одного регіонального ринку).

годинники TAG Heuer Monaco 1979-1989 Limited Edition

У цьому місяці компанія TAG Heuer випустила свій другий хронограф з п'яти заявлених лімітованих серій Monaco. І знову майстерність маркетингу бренду очевидна, так як він випускає у світ свій чудовий годинник на батьківщині найскладніших гонок — в Ле Ман. Завтра, поки машини LM P1 будуть проходити звивистий шлях траси, Швейцарський Дім буде балувати своїх шанувальників і просто любителів годинників демонстрацією нової моделі годинника — TAG Heuer Monaco 1979-1989 Limited Edition.

Годинники колекції Monaco незмінно асоціюються з відомою трасою Ле Ман. У 1971 році зірка Голівуду Стів Маккуїн хизувався знаменитим годинником на своєму зап'ясті у фільмі «Ле Ман». Heuer (більш рання назва компанії TAG Heuer) надав набір секундомірів і хронографів на знімальний майданчик. Побачивши годинник Monaco, Маккуїн (якого іноді ще називали «Холодний Король») вибрав квадратну модель. Кажуть, що саме цей момент в існуванні колекції Monaco і привів її до комерційного успіху, хоча деякі можуть посперечатися, що до успіху могло привести і безліч інших чинників.

У моделі ТAG Heuer Monaco 1979-1989 Limited Edition незвичний червоний колір циферблату. Як на мене, то я вважаю, що саме такий колір циферблату найбільш логічний відтінок для годинника, який асоціюється з гоночним спортом. Взагалі дуже мало брендів, які використовують такі пекучі відтінки. Червоний колір пробуджує думки про небезпеку, швидкість та блиск автомобільних дисків, що мчать крізь нічне прохолодне повітря. Вже навіть зараз я можу сказати, що цей годинник просто пронизаний пекучим ентузіазмом, і змушений зізнатися вам, що я вже спокушений його блискучим кольором.

Циферблат

Поверхню циферблату прикрашає фактурне шліфування у вигляді розбіжних від центра сонячного проміння, створюючи цим строкате полотно з комбінацією коралових і яскраво-червоних відтінків. Це складний циферблат з дуже своєрідним виглядом. Годинна та хвилинна стрілки годинника такі ж, як і в архитипичній моделі 1969 року, незважаючи на те, що вони абсолютно білого кольору з чорними трикутними наконечниками. Граціозна центральна секундна стрілка хронографу тонше, ніж в оригінальної моделі, виглядає акуратніше, щоб відобразити час з неперевершеною чіткістю.

годинники TAG Heuer Monaco 1979-1989 Limited Edition

Хоч модель TAG Heuer Monaco 1979-1989 Limited Edition і демонструє деякі нові елементи дизайну, але все ж вона не ухиляється від загальної філософії та напрямку легендарної моделі. На циферблаті годинника також присутнє промальоване кругле кільце з поділок з сріблястими штрихами, як і в оригінальної моделі. Вищезазначені штрихи, двоколірні позначки, поєднання білих штрихів і чорних гуртків – все це тільки покращує читаність значень часу з циферблата.

Віконця лічильника хронографу представляють дивовижне відхилення від минулої версії годинника Monaco. Історично склалося, що лічильники хронографу були квадратними із закругленими кутами. Зараз ж демонструється квадратність, але з м'якими дуговими бортиками. Відхилення від оригінальної моделі мінімальне, але очевидно, що саме це і привнесло в нову модель приємну порцію оригінальності.

Індикатори покриті родієм, і вони (як і у всіх традиціях колекції Monaco) чудово контрастують з поверхнею головного циферблату. Маленьке секундне віконце знаходиться в положенні «3 години», а 30-хвилинний лічильник хронографу розташовується навпроти, дозволяючи сріблястим стрільцям, неймовірно світлим цифрам і позначок мерехтіти та блищати. Насправді смію припустити, що такі індикатори збільшують читаність моделі Monaco – годинника, що славиться своєю надзвичайною легкістю читаності.

І на останок. Сапфірове скло вигадливою форми, і на позначці «6 годин» знаходиться віконце дати – обов'язковий атрибут будь-якої моделі Monaco. Чорні цифри, накладені на білий диск дати, видно крізь фасетну апертуру. Білі бортики облямовують віконце, відокремлюючи індикацію від решти циферблата.

Корпус

Корпус моделі Monaco з нержавіючої сталі завжди виділявся з натовпу. На початку своєї історії квадратний корпус служив основним параметром відмінності завдяки своїм водозахисним параметрам. Хоч квадратні корпусу були вже і не в новинку в 1969 році, але жоден з них не був водозахищеним. Виключне розташування Пікереза (Швейцарської фірми – постачальника корпусів) переконало Хоер стати першою фірмою, яка використовує квадратний водозахищений корпус.

годинники TAG Heuer Monaco 1979-1989 Limited Edition

На сьогоднішній день, можливо, одна з перших причин вибору моделей Monaco – його корпус відмінною форми. Положення заводний головки з лівого боку корпусу стало спадщиною конструкції механізму оригінальної моделі (як його називають – Chronomatic Calibre 11). І якщо перенести головку на праву сторону, то це підірве якийсь шарм моделі Monaco.

Кнопки хронографа TAG Heuer Monaco 1979-1989 Limited Edition тієї прямокутної форми, дизайн яких придумали ще роки тому. Вони все також виглядають сучасно і відчутно більш помітніше простих круглих кнопок.

З самої появи годинник Heuer Monaco був нагороджений складною формою корпусу. Вушка годинника та центральна частина корпусу виготовлені з одного блоку сталі. Численні межі та кути піддаються тривалій обробці. Верхня частина корпусу, середня секція корпусного кільця та задня кришка годинника відшліфовані, а решта частини поверхні корпусу відполіровані та вельми контрастують один з одним.

Годинник TAG Heuer Monaco 1979-1989 Limited Edition представлений на чорному перфорованому ремінці зі шкіри теляти з червоною підкладкою.

Задня сторона корпусу поєднує вертикальне і кругове шліфування поверхні. На центральній частині задньої кришки викарбувано дата «1979-1989 Special Edition» та «One of 169». Все дуже просто – годинник виглядає по-особливому.

Механізм

Оригінальний механізм 1969 року (легендарний Chronomatic Calibre 11) був оснащений мікро-ротором. Часто його ще називають «перший в світі механізм хронографу з автоматичним заводом». У своїй нещодавній статті про колекції Monaco я вже розповідав про історію розвитку цього механізму і про подальший його випуск.

Сьогодні механізм Calibre 11 представлений в оновленому дизайні та оснащений повнорозмірним ротором. Працює на частоті 28,800 напівколивань на годину (4 Гц), в механізмі 59 каменів). Запас ходу складає 40 годин автономної роботи. Так як задня кришка корпусу лита, я не можу судити про обробку механізму.

Заключне слово

У компанії TAG Heuer дуже проникливі і багато зберегли, щоб ця колекція називалася гордою назвою Monaco. Дизайн корпусу, перфорований ремінець, структура циферблату та незвичайне розташування заводної головки – все це наповнило годинник знайомою нам всім схожістю. Багатьом любителям годинників з фетишем до колекції Monaco дуже сподобається.

годинники TAG Heuer Monaco 1979-1989 Limited Edition

Можливо, деякі традиціоналісти можуть і образитися, що швейцарська годинникова компанія випустили годинник Monaco не з синім кольором циферблату. Особисто я не підтримую таку точку зору. До тих пір, поки авангардна компанія дотримується своїх традицій та поважає спадщину, всі інші випущені годинники будуть все такими ж сміливими в дизайні та наповненими свіжими ідеями.

До теперішнього часу годинник TAG Heuer Monaco 1979-1989 Limited Edition – це мій найулюбленіший варіант легендарних годинників. Його сміливі відтінки циферблату відповідають високооктановому повітрю спорту автогонок. Коли ти проходиш уздовж заправно-ремонтних пунктів на гоночних трасах, то випробовувані в цей момент почуття, переживання, збудження та очікування безцінні. Дійсно, цей спорт наповнює тебе гарячими моментами, прискорює пульс, підвищує серцебиття. Якщо подумати, а може, кожна модель Monaco повинна бути в червоному кольорі?

Циферблат легко читається, що давно стало головною рисою кожної моделі годинників Monaco. Лічильники хронографа, покриті родієм, і закруглені кути також збільшують читаність часу з циферблату.

Компанії TAG Heuer потрібно аплодувати за те, що вона використовувала небувалі естетичні елементи. Команда дизайнерів розсунула всілякі межі, вони поважали свою спадщину і... створили цю відмінну модель в честь 50-річного ювілею колекції Monaco.