часы TAG Heuer - Carrera Heuer 02T Tourbillon Nanograph

Два тижні тому годинникова компанія Tag Heuer представила свій останній винахід – спіральну волоскову пружину (баланс-спіраль), виготовлену з вуглецевого композиту – винайдену, запатентовану та вироблену швейцарською годинниковою мануфактурою.

Серце механічних годинників, що б'ється, спіраль – це найважчі елементи при виробництві, так як їхні незначні відхилення безпосередньо впливають на сукупну точність годинника.

Гай Семона – головний виконавчий директор інституту Tag Heuer – пояснив, що розробка цієї світової прем'єри зайняла роки, наповнені прагненням до поліпшення технічних характеристик, функціональності та точності механічного годинника. Спроектована та вироблена на своєму власному підприємстві в Ля Шо де Фон ця спіраль з вуглецевого композиту – перша сходинка, яка згодом приведе до поліпшень власних розробок.

Годинник TAG Heuer - Carrera Heuer 02T Tourbillon Nanograph

Важливі ключові переваги пружини з вуглецевого композиту Tag Heuer:

  • Легкого типу, малої щільності спіраль практично не підвладна гравітації і струсам. У лабораторії Tag Heuer годинники пройшли випробування 5 000г/1м та були піддані падінням на тверду поверхню.
  • Металеві вигнуті пружини та кремнієві пружини зламалися, в той час як пружина з вуглецевого композиту залишилася абсолютно неушкодженою, працездатною.
  • Концентричні коливання здійснюються завдяки компонуванню та геометричній побудові вуглецевого композиту, що і покращує точність годинника.
  • Вуглецева композитна пружина виробляється вже з приєднаною муфтою. Зазвичай ця маленька частина, яка прикріплює металеву пружину до осі колеса балансу, вимагає ускладненої збірки та викликає додаткову похибку.
  • Вуглецева композитна пружина повністю антимагнітна, що усуває питання похибки, що має місце бути після попадання годинника під вплив джерел магнітного поля.
  • Сприятливі теплові характеристики матеріалів та аеропружність були досягнуті поєднанням вуглецевої композитної пружини з балансовими колесом з алюмінієвого сплаву.

Годинник TAG Heuer - Carrera Heuer 02T Tourbillon Nanograph

Перша в історії спіраль з вуглецевого композиту була встановлена в новий Carrera Calibre Heuer 02T Tourbillon Nanograph – автоматичний хронограф, що складається з 500 деталей, оснащений механізмом турбійона та відповідний нормам точності, що відповідає класифікації хронометра.

Годинник TAG Heuer - Carrera Heuer 02T Tourbillon Nanograph

Наноскопічна (в мільйон разів менше міліметра) шестигранна форма вуглецевого композитного матеріалу спіралі також відображається в дизайні Carrera Calibre Heuer 02T Tourbillon Nanograph. Крім спіралі з вуглецевого композиту, найбільш характерна риса цього хронографу, який володіє хронометричною точністю, – це поєднання багаторівневого циферблату та механізму, особливості яких: матова та піскоструминна обробки візерунків «шестигранників» на каркасі механізму, видимих крізь відкритий циферблат.

Годинник TAG Heuer - Carrera Heuer 02T Tourbillon Nanograph

Шестикутний малюнок також видно на роторі автопідзаводу, на який нанесено чорне PVD-покриття, і який проглядається крізь сапфірове скло задньої кришки. Частота роботи балансу – 28 800 напівколивань на годину. Запас ходу механізму – 65 годин.

Кілька яскравих неонових зелених штрихів, включаючи алюмінієвий міст і напис на механізмі турбійона, підсилюють спортивний характер годинника. Корпус має діаметр 45 мм, виконаний з титану з чорним PVD-покриттям. Безель – з тахіметричною шкалою та виступами, виробленими з карбону.

Годинник TAG Heuer - Carrera Heuer 02T Tourbillon Nanograph

Ремінь виконаний з чорної телячої шкіри та каучуку, оснащений  титанової, що розкладається, застібкою з чорним PVD-покриттям. Nanograph володіє водозахистом 100 м.

Вартість TAG Heuer Carrera Calibre Heuer 02T Tourbillon Nanograph ref. CAR5A8K.FT6172 23200/25200 доларів США.