Автор: Роберта Наас

годинник з репетиром Hourstriker Phantom

Ulysse Nardin спільно з компанією Devialet створили годинник Hourstriker Phantom

Зовсім недавно бренд Ulysse Nardin представив свою нову розробку: годинник з репетиром, звук яких вразить навіть найдосвідченіших меломанів. Я вже писала про Hourstriker Phantom для інтернет-журналу Forbes.com. Тепер і ви, мої дорогі читачі, маєте змогу дізнатися про цю вражаючу новинку.

У годинниковому світі існує особлива категорія годинників (як haute couture в світі моди), яка удостоюється особливої пошани, – це годинники з боєм. І класичні репетіри, і моделі sonnerie завжди відрізняються значним цінником і вимагають досить багато часу на виготовлення. Тільки найкращі годинникові бренди створюють такі моделі. І реліз кожної з них супроводжується трепетним очікуванням покупців: чи достатньо гучний та чистий звук у цього годинника?

Що ж, тепер у компанії Ulysse Nardin є власна відповідь на це питання. Унікальне співробітництво з французькою компанією з виробництва динаміків класу "люкс" Devialet дозволило створити годинник Hourstriker Phantom.

годинник з репетиром Hourstriker Phantom

Годинники Hourstriker Phantom – результат співпраці Ulysse Nardin і Devialet

Звук – визначальний фактор успіху, коли мова йде про годинник з боєм. Саме тому так багато уваги та зусиль направлено на досягнення ідеальних висоти, тональності та гучності звучання. Годинникові бренди постійно прагнуть удосконалити звук, що видається крихітними молоточками, які ударяють в такі ж гонги всередині механізму. До речі, діаметр цих самих гонгів всього 5 см.

Співпраця з компанією Devialet, чиїм співзасновником був вихідцем з клану Ulysse Nardin (Еммануель Нардін), дозволило добитися дивовижних результатів. Звучання Hourstriker Phantom безпрецедентно та не має аналогів серед годинників з боєм: 85 дБ/100мм.

Devialet змусив Ulysse Nardin звучати

Компанія Devialet розробила та запатентувала більш 160 технологій в області створення акустичних систем. Високочастотні колонки Phantom – їхня перша розробка, яка і до цього дня залишається флагманським продуктом. Ці колонки розміром з стандартну мотоакустику "видають" звук до 108 децибелів. Інженери Devialet спільно з годинникарями Ulysse Nardin поставили собі за мету "вдихнути" цей божественно чистий звук в годинниковий механізм з репетиром. При розробці особлива увага приділялася тембру та якості звучання.

годинник з репетиром Hourstriker Phantom

43-міліметровий корпус годинника Ulysse Nardin Hourstriker Phantom виготовлений з титану для кращої передачі звуку

У традиційних репетирах вібрації, створені при ударі крихітного молоточка по гонгу, видають вельми обмежений та тихий звук. У годиннику Hourstriker Phantom все влаштовано зовсім інакше: є система торсіонних важелів, які і передають звук на спеціальну мембрану в нижній частині корпусу годинника. Принцип нагадує гучномовець, конусоподібна форма якого і підсилює звук.

На задній кришці корпусу розташовані вісім отворів (динаміків), що відповідають за "вихід" звуку. Титановий корпус виконує роль підсилювача (в колонках Devialet динаміки зроблені саме з титану), завдяки чому гучність на виході досягає 85 дБ. Автоматичний калібр UN-610 з репетиром "відбиває" півгодинні і годинні інтервали.

43-міліметровий корпус, запас ходу 42 години і водозахист 30 метрів. Погодьтеся, вражаюча комбінація.

Тепер про дизайн. Циферблат Hourstriker Phantom настільки ж прекрасний, як і його звучання. Очевидно, Ulysse Nardin надихнулися зображеннями вібраційних хвиль, створеними німецьким фізиком і музикантом Ернстом Хладни (Ernst Chladni) ще в 18 столітті. Також візерунок перегукується з діафрагмою динаміків Devialet Phantom. Годинник оснащений механізмом, що дозволяє включити або виключити репетир.

А тепер найцікавіше. Спільне дітище Ulysse Nardin і Devialet вийде обмеженою серією в 85 екземплярів (звісно, по кількості децибелів в годиннику).

Коштувати Hourstriker Phantom буде 72 500 доларів. І я б сказала, це достатньо невисока ціна для годинника з акустичним репетиром.

годинник з репетиром Hourstriker Phantom

Годинник Ulysse Nardin Hourstriker Phantom, випущений в співробітництві з компанією Devialet, вийде обмеженим тиражем

Технічні характеристики Ulysse Nardin Hourstriker Phantom:

  • Референс: 6103-132.
  • Механізм: калібр UN-610 з автопідзаводом. Запас ходу 42 години.
  • Репетир: бій кожну годину та півгодини. Оптимізований звук до 85 дБ/100 мм.
  • Корпус: полірований титан. Діаметр 43 мм.
  • Водозахист: 30 м.
  • Офіційний прайс: 72,500 $.