Що потрібно знати мінімально про ударостійкі годинники

Що ж це таке – ударостійкість механічного годинника? А це означає, що механізм знаходиться в системі, яка захищає балансове колесо від пошкоджень при ударах або випадкових падіннях.

Оскільки люди почали вести більш активний спосіб життя, то ударостійкість стала одним з найважливіших чинників для топ-годинника. Власне, деякі бренди створюють мехнічні годинники, які більш стійкі та можуть витримати як удари, пов'язані з падінням, так і інші пошкодження, викликані різними силами.

Щоб годинник удостоївся назви ударостійкого, механізм (а особливо, деякі його частини) повинний бути захищеним. Під цим мають на увазі і крихітні стрижні, на яких тримається балансове колесо. Зазвичай, використовуючи систему пружинної амортизації колеса балансу, годинникові бренди компенсують шокові впливи.

Що потрібно знати мінімально про ударостійкі годинники

Частини ударостійкої системи Incablock.

Якщо ви почули, що годинник оснащені системою Incablock, то можете бути абсолютно впевненими, що ваш годинник вельми надійний. Система Incablock була однією з перших ударостійких. Винайдена швейцарськими інженерами в 1934 році система протиударного захисту Incablock – це пружинна технологія кріплення каменів, які підтримують балансове колесо. Вона оберігає стрижні балансового колеса від пошкоджень під час удару. З моменту свого винаходу ця система стала практично стандартом виробництва протиударних годинників, тому що фіксує і не дає балансовому колесу рухатися вертикально та горизонтально під час удару.

Відповідно до Міжнародної Організації по Стандартизації (ISO) годинники повинні пройти певні перевірки таі тестування, щоб їх можна було вважати протиударними. Один з таких тестів – імітація падіння годинника приблизно з трифутової висоти (близько 0,9 м) на дерев'яну підлогу. І якщо після падіння годинник залишається в допустимих межах точності (+\-60 секунд на день), то він вважається ударостійким.

Що потрібно знати мінімально про ударостійкі годинники

Більшість елітних годинникових брендів проводять чималі та ретельні випробування годинників на ударостійкість.

Схожими на Incablock вважаються системи: Etachoc компанії ETA, Diashock компанії Seiko та Parashock компанії Citizen. Звичайно ж, Incablock та інші пружинні системи – це не єдиний спосіб, що забезпечує стійкість годинника до ударів. Деякі передові бренди також звертаються до високотехнологічних матеріалів, які менш чутливі до ударних впливів.

Додатково до всього цього деякі бренди розробляють спеціальні футляри для зберігання годинника, а інші – абсолютно нові конструкції корпусу, які містять в собі амортизуючі компоненти або ролики та інші рухливі частини, що підвішують колесо балансу.

На цьому наш невеликий попередній погляд на протиударні механізми можна вважати закінченим, а особливо зацікавлені, звичайно ж, знайдуть чимало детальних матеріалів для більш глибокого вивчення.