Оновлення чудової дайверской серії Seiko

Автор: Brice Goulard

Кілька тижнів тому в Seiko оголосили про вихід оновлених версій King Turtle, однієї з найбільш знакових і доступних дайверських лінійок бренду. Нові видання відрізняються більш високою якістю, оскільки виконані з матеріалів підвищеної зносостійкості.

Дух реновації наздогнав і «брата» Turtle — Seiko Prospex Diver. Годинники з цієї колекції також отримали оновлені циферблати та корпуси, про них і піде мова в моєму огляді. Отже, приступимо до обговорення нових автоматичних моделей для дайвінгу Seiko Prospex 200 м SRPE35K1 та SRPE37K1 «King Samurai».

годинники Seiko Prospex Diver «King Samurai» SRPE35 & SRPE37

Секрет успіху подібного роду перевидань простий: візьміть одну з найбільш популярних моделей з лінійки доступних дайверських годинників Seiko Prospex, залиште те, що подобається (дизайн, ефективність та розумну ціну) і додайте високоякісні зносостійкі матеріали. Підсумок — очевидне зовнішнє перетворення, більш висока якість та покращена опірність агресивному середовищу. Процедуру «омолодження» вже пройшла лінійка Turtle (моделі SRPE03, SRPE05 і SRPE07), тепер настала черга серії Prospex.

Концепція дизайну Seiko Samurai залишилася незмінною. І якщо Turtle — це вінтажний дух і округлений корпус, то Samurai — різко окреслені лінії та недоладні форми. Назва обох повністю відповідає їхньому характеру.

годинники Seiko Prospex Diver «King Samurai» SRPE35 & SRPE37

Корпус новий Seiko Prospex Diver «King Samurai» діаметром 44 мм виконаний з нержавіючої сталі. Вушка під ремінець короткі з чіткими гранями. Що заґвинчується, заводна головка в положенні «3 години» оснащена надійним захисним пристроєм. Разом з заґвинченою задньою кришкою вони забезпечують ступінь водозахисту 200 метрів.

Оновлені версії оснащені калібром 4R35, як і класичні Samurai, оскільки 6R35 призначений для годинників більш високо цінового діапазону. «Робоча конячка» Seiko забезпечує 40-годинний запас ходу, працює на частоті 3 Гц, заводиться вручну та має функцію «стоп-секунда». Що стосується архітектури циферблату, то, як і механізм, вона залишилася попередньою.

годинники Seiko Prospex Diver «King Samurai» SRPE35 & SRPE37

Що ж тоді змінилося в нових King Samurai SRPE35K1 та SRPE37K1? Матеріали. Найбільш вразливі елементи годинників були посилені, щоб забезпечити кращий захист від ударів і подряпин. Односпрямований безель з 60-хвилинної шкалою тепер оснащений глянсовою керамічною вставкою чорного кольору. Мінеральне скло класичних Samurai замінили на надміцне сапфірове зі збільшувальним склом над апертурою з датою.

Будуть випущені дві нові версії King Samurai в різних кольорах з ремінцем чи браслетом. Перша версія під референсом SRPE35K1 являє собою класичний чорний циферблат з жовтими акцентами, з Lumibrite білого кольору, сріблястими стрілками та маркерами. Годинник комплектується триланковим браслетом з нержавіючої сталі, оснащеним застібкою з системою блокування та механізмом збільшення довжини для дайверського костюму.

годинники Seiko Prospex Diver «King Samurai» SRPE35 & SRPE37

Друга модель під референсом SRPE37K1 володіє білим циферблатом, темнішими стрілками та маркерами, комплектується чорним каучуковим ремінцем-гармошкою зі сталевою застібкою у формі пряжки. Крім кольору змінилася текстура циферблату: в новій версії він виконаний в стилі King Turtle — з ґратчастим орнаментом.

Seiko Prospex Automatic Diver 200m «King Samurai» надійдуть у продаж в серпні 2020 року. Версія з чорним циферблатом буде коштувати 625$, з білим (реф. SRPE37K1) — 595$, що на 100$ перевищує вартість стандартних Samurai.

годинники Seiko Prospex Diver «King Samurai» SRPE35 & SRPE37

Технічні характеристики Seiko Prospex Automatic Diver 200m «King Samurai» SRPE35 & SRPE37:

  • Корпус: діаметр 44 мм, товщина 15 мм; нержавіюча сталь, комбіноване полірування (глянцеве та матове); односпрямований дайверський безель з 60-хвилинною шкалою, чорна керамічна вставка; сапфірове скло з лупою та покриттям зсередини; що загвинчуються, заводна головка та задня кришка; ступінь водозахисту 200 м.
  • Циферблат: текстурований з ґратчастим орнаментом, чорного або білого кольору; маркери та стрілки покриті люмінесцентним складом Lumibrite.
  • Механізм: мануфактурний автоматичний калібр 4R35; 24 каменя; 27,4 мм; частота 21,600 напівколивань на годину; 40 годинний запас ходу; години, хвилини, секунди, дата.
  • Ремінець: триланковий браслет з нержавіючої сталі з потрійною застібкою, системою блокування та механізмом збільшення довжини; каучуковий ремінець із застібкою-пряжкою з нержавіючої сталі.
  • Референс:
    • SRPE35K1 — чорний циферблат зі сталевим браслетом;
    • SRPE37K1 — білий циферблат з каучуковим ремінцем.