Ностальгія, втілена в реінкарнації культових годинників 1970-х

Автор: Brice Goulard

годинники Seiko Prospex «Captain Willard» SPB151 и SPB153

Лінійка Seiko рясніє культовими моделями, але більшість з них зосереджена в дайверській серії Prospex. Моделі 62Mas, Hi-Beat 300m та Tuna Professional стали воістину легендарними та недавно були перевидані.

Тепер прийшла черга не менш відомого «Turtle» 6105, який став у свій час стандартом сучасних і доступних дайверських годинників від Seiko. Так, це саме той годинник, який з'явився в картині «Апокаліпсис сьогодні» 1979 року. Знаменита модель «Captain Willard» знайшла нове життя та випущена під двома референсами: SPB151 та SPB153.

годинники Seiko Prospex «Captain Willard» SPB151 и SPB153

Ліворуч: модель SPB151 з циферблатом і безелем чорного кольору на сталевому браслеті; праворуч: модель SPB153 з циферблатом і безелем оливково-зеленого кольору на силіконовому ремінці

Це не перше перевидання Seiko «Turtle» 6105 1970-х років. Раніше були випущені його сучасні інтерпретації: Prospex Automatic Diver SRP та Seiko 1970 Diver's Re-Creation SLA033. До речі, остання представлена на виставці Baselworld 2019 модель була найбільш близькою до оригіналу.

Чудове виконання корпусу, що практично повністю відповідає стандартам Grand Seiko, полірування зарацу, стрілки та маркери в стилі GS, висококласний механізм 8L35 і відповідна ціна. Одним словом, ця модель стала ексклюзивним колекційним виданням.

В цьому році Seiko звернулися до сегменту доступніших годинників, випустивши дійсно відмінне перевидання 6105.

Випробування суворою реальністю

Seiko 6105 1968 року — це надійний дайверський годинник зі ступенем водозахисту 150 метрів. Його відмінною рисою, яка привернула загальну увагу, стала заводна головка в положенні «4 години» та її великий захисний кожух. До речі, вперше подібне розташування використане в моделі Seiko Silver Wave 1961 року. Ця особливість зробила версію 6105 справжнім інструментальним годинником для дайвінгу.

Японець Наомі Уемура — відомий шукач пригод, котрий заслужив загальну повагу за досягнення, які раніше здобували тільки великі команди. Він самотужки зробив півторарічну подорож на собачих упряжках з Гренландії на Аляску, подолавши 12,000 км. Уемура став першим одиночним екстремалом, що досяг Північного полюсу, а також першою людиною, яка спустилася на човні по Амазонці. Його останньою подорожжю було зимове сходження на північноамериканську гору Деналі, третю за величиною відокремлено розташовану вершину у світі. Саме там перервалася історія сміливого авантюриста. Уемура було всього 43 роки, коли він безслідно зник.

годинники Seiko Prospex «Captain Willard» SPB151 и SPB153

«Самотність надзвичайна, в неї я випробую себе. Єдина річ, яку я не переношу, — робити це в присутності інших людей».

Наоми Уэмура

З цієї причини легендарний шукач пригод здійснював всі свої небезпечні подорожі на самоті. І саме тому він виявився позбавленим допомоги, якої відчайдушно потребував у фатальний момент. Я розповів вам про подвиги японського екстремала, тому що він носив Seiko 6105. Не в рамках рекламної кампанії або в особі амбасадора бренду, а просто тому, що це був надійний, міцний та довговічний годинник, котрий став вірним супутником Наомі Уемура у всіх його авантюрах.

годинники Seiko Prospex «Captain Willard» SPB151 и SPB153

Модель Seiko 6105-8110

Годинник капітана Уилларда

Незважаючи на героїчні подвиги Уемури та навіть на те, що в Токіо відкрили музей, присвячений йому, популярність версії 6105 народилася з художнього вимислу: цей годинник носив капітан Віллард певною кінострічці «Апокаліпсис сьогодні».

Але не вигадкою єдиною. Seiko 6105 здобув загальну популярність та затребуваність під час війни у В'єтнамі. Годинники продавалися на азіатському ринку, але американським солдатам купити їх було простіше, ніж в'єтнамським, оскільки вони розраховувались доларами.

годинники Seiko Prospex «Captain Willard» SPB151 и SPB153

Зліва направо: Денніс Хоппер, Мартін Шин і Фредерік Форрест, кадр з фільму «Апокаліпсис сьогодні»

годинники Seiko Prospex «Captain Willard» SPB151 и SPB153

Мартін Шин в ролі Бенджаміна Уилларда та Фредерік Форрест, який виконав роль Джея Хікса

Seiko 6105 заслужили репутацію міцного та надійного годинника, який швидко стали частиною екіпіровки солдатів та їхнім беззмінним фаворитом. Коли прийшов час повертатися до цивільного життя, годинники пішли за своїми власниками.

З'являючись в кадрі протягом усього фільму (Seiko 6105 носив капітан Віллард, якого зіграв Мартін Шин), годинник став культовим. Іронія полягає в тому, що модель була знята з виробництва в 1977 році, за два роки до світової прем'єри картини.

годинники Seiko Prospex «Captain Willard» SPB151 и SPB153

Після виходу в 2001 році розширеної версії під назвою «Апокаліпсис сьогодні повертається» культова модель знову опинилася на піку популярності. На цей раз Seiko не втратила можливості порадувати своїх шанувальників, випустивши спочатку версію SLA033, а потім – SPB151 та SPB153.

Нова версія Prospex «Captain Willard»

Версія SLA033 стала гідним перевиданням оригінальних Turtle, проте більшості вона була не по кишені. Новий Seiko Prospex «Captain Willard» також втілив стиль і характеристики оригіналу за більш доступною ціною. І все ж цей годинник скоріше розрахований на досвідчених колекціонерів, ніж на широку аудиторію. Так що рішення Seiko не позбавлене здорового глузду.

годинники Seiko Prospex «Captain Willard» SPB151 и SPB153

Дизайн сучасної версії 6105 ідентичний оригіналу, крім того, в ній відтворено той самий дух надійності, міцності та доступності (хоч і дещо умовної). Вірний підхід, враховуючи, що Turtle 1970-х років навряд чи можна було назвати розкішним.

годинники Seiko Prospex «Captain Willard» SPB151 и SPB153

годинники Seiko Prospex «Captain Willard» SPB151 и SPB153

Це був недорогий годинник, розрахований на складні та навіть екстремальні умови. Простий та надійний, він в повній мірі відповідав своєму призначенню. Тому як би мені не імпонувала краса SLA033, нові SPB151 та SPB153 набагато ближче до початкової концепції 6105.

годинники Seiko Prospex «Captain Willard» SPB151 и SPB153

Корпус Seiko Prospex «Captain Willard» виготовлений відповідно до канонів класичної «черепахи»: обтічний корпус у формі подушки, заводна головка в положенні «4 години» з захистом асиметричною форми.

Полірування корпусу виконане в традиційному стилі Prospex: кругова поліровка лицьовій частині корпусу, глянцеві фланги. Діаметр обох моделей складає 42,8 мм, вони більш компактні в порівнянні з 45-міліметровою серією SPR.

Як і належить хорошому дайверському годиннику, Captain Willard SPB151 та SPB153 оснащені односпрямованим сталевим безелем з прокруткою на 120 клацань і 60-хвилинною шкалою. Вставка виконана зі старого доброго алюмінію, а не з сучасної кераміки, як в недавно випущеному King Turtle. Відмінне рішення, яке дозволило надати годиннику вінтажного шарму.

годинники Seiko Prospex «Captain Willard» SPB151 и SPB153

Нова версія культового Captain Willard під референсом SPB151 найбільш близька до оригіналу: сталевий браслет, матовий чорний циферблат і безель в тон. Версія SPB153 відрізняється більш актуальною естетикою: оливково-зелений циферблат і зелений безель, а також комплектується чорним силіконовим ремінцем.

І хоча остання версія не настільки точно відтворює стиль прототипу 1970-х, вона відмінно передає загальну концепцію та відрізняється оригінальним кольором, що змінюється залежно від освітлення.

годинники Seiko Prospex «Captain Willard» SPB151 и SPB153

Також в Seiko Prospex «Captain Willard» повністю відтворений дизайн годинних маркерів, стрілок і шкали безеля. Зовні відповідаючи версії 1970-х років, вони заповнені сучасним люмінесцентним складом Seiko LumiBrite.

Ще одна деталь, яку компанія не забула повторити, — це характерний скіс по периферії сапфірового скла. З тією лише відмінністю, що в оригінальній моделі використовувалося менш тверде мінеральне скло.

годинники Seiko Prospex «Captain Willard» SPB151 и SPB153

Заводна головка та задня кришка заґвинчуються, забезпечуючи ступінь водозахисту 200 метрів. Годинник оснащений відомим автоматичним калібром 6R35. Це механізм середнього класу Seiko, який використовується також в серіях Presage та Prospex. Працюючи на частоті 3 Гц, він забезпечує 70-годинний запас ходу при повному заводі.

годинники Seiko Prospex «Captain Willard» SPB151 и SPB153

Версія Black SPB151 комплектується триланковим браслетом з нержавіючої сталі зі складаною застібкою та механізмом збільшення довжини, Olive Green SPB153 — силіконовим текстурованим ремінцем зі сталевою застібкою у формі пряжки.

Висновки

Як правило, при вивченні нового годинника я уникаю прояви надмірного ентузіазму для збереження об'єктивності. Але скільки би я не намагався, в новому Seiko Prospex «Captain Willard» не знайшлося нічого, що б мені не сподобалося.

Новинка з граничною точністю відтворює оригінальну версію 6105. Цей годинник безумовно надійний, відмінно виконаний, доступний та справді гарний (особливо версія Olive Green SPB153). Таким чином, він повністю відповідає моєму персональному чек-листу: дизайн, історія, розмір і ціна.

годинники Seiko Prospex «Captain Willard» SPB151 и SPB153

І особливо радує те, що ці чудові годинники випускаються одним з найбільших брендів на ринку.

Офіційний реліз Seiko Prospex «Captain Willard» SPB151 та SPB153 відбувся в червні 2020 року. Вартість версії SPB151 становить 1,300$/1,350 євро, а SPB153 — 1,100$/1,150 євро.

Технічні характеристики та офіційний прайс Seiko Prospex «Captain Willard» SPB151 та SPB153:

  • Корпус: діаметр 42,7 мм; нержавіюча сталь, комбіноване полірування (глянцеве та матове); односпрямований безель з алюмінієвою вставкою (чорною або зеленою) та 60-хвилинною шкалою; що заґвинчується, заводна головка; сапфірове скло зі скосами; що заґвинчується, задня кришка; ступінь водозахисту 200 м.
  • Циферблат: матовий чорний або оливково-зелений з ефектом розбіжних променів; об'ємні індекси та стрілки покриті складом LumiBrite.
  • Механізм: мануфактурний автоматичний калібр Seiko 6R35; 24 каменя; частота 21,600 напівколивань на годину (3 Гц), 70-годинний запас ходу; години, хвилини, секунди, дата.
  • Ремінець або браслет: триланковий браслет з нержавіючої сталі зі складаною застібкою і механізмом збільшення довжини (модель SPB151); чорний, текстурований, силіконовий ремінець зі сталевою застібкою у формі пряжки (модель SPB153).
  • Референс: SPB151 — чорний безель і циферблат, сталевий браслет; SPB153 — оливково-зелений безель та циферблат, силіконовий ремінець.
  • Надходження до продажу: в бутіках і магазинах ритейлерів з червня 2020 року.