Годинники Seiko Presage Prestige Line Enamel Dial Spring Drive доступні в двох колірних варіантах циферблата – в чорному (SNR039) та білому (SNR037). Як розповів Стів Ешбі (автор статті), японський бренд знову звеличив традиційну ремісничу техніку до рівня пишноти. Більш того, модель Presage була вперше оснащена компанією Seiko особливим калібром Spring Drive.

годинники Seiko Presage Prestige Line Enamel Dial Spring Drive

Компанія Seiko ніколи та нічого не робить упівсили. В кожній моделі годинника легко простежується неперевершена та незрівнянна майстерність. Завдяки виробництву точних і надійних наручних годинників компанія заслужила собі прекрасну репутацію. І якщо скомпонувати все, то стає зрозуміло, чому у цінителів так багато наручних годинників Seiko в їхніх колекціях.

Колекція Presage була випущена в 2016 році та достатньо швидко стала однією з найбільш затребуваних лінійок для шанувальників бренду Seiko. Ця колекція з легкістю змогла конкурувати з більш дорогими моделями інших брендів багато в чому завдяки різноманітному спектру оновленого класичного дизайну та чудово спроектованим компонентам.

годинники Seiko Presage Prestige Line Enamel Dial Spring Drive

Seiko Presage Prestige Line Enamel Dial Spring Drive SNR037

І ось несподіваний поворот – компанія Seiko повідомила своїм шанувальникам новину, яку всі так довго чекали, – вперше в годинник колекції Presage встановлений механізм, виконаний із застосуванням фірмової гібридної технології Spring Drive. А якщо бути точним, то встановлений він в дві моделі всієї лінійки. Дозвольте представити – SNR037 та SNR039.

годинники Seiko Presage Prestige Line Enamel Dial Spring Drive

Seiko Presage Prestige Line Enamel Dial Spring Drive SNR039

Нова модель годинника Presage втілює в собі витончену, елегантну естетичність та доступна в двох колірних варіантах циферблату – в чорному та білому. Вироби виглядають несхожими на широко впізнавані моделі Presage з лакованими циферблатами або з візерунками у вигляді сонячних променів. Замість цього модель годинника Seiko Presage Prestige Line Enamel Dial демонструє циферблат, виготовлений за допомогою «гарячої емалі», яка надає йому розкішне та тепле сяйво. Ця модель віддає данину традиційним японським техніці та майстерності. Насправді кожен циферблат виготовлений власноруч майстром емальерного мистецтва Міцуру Йокосава та його колегами, які забезпечують належне виконання оригінальних моделей Presage Spring Drive.

Вишукане віконце дати перебуває на позначці «3 години», а індикатор запасу ходу – на позначці «8 годин». Механізм Seiko Presage Prestige Line Enamel Dial встановлений в 40 мм діаметрі корпусу з нержавіючої сталі, на який нанесено надміцне покриття, що додає поверхні довговічного шарму. І, як завжди, компанія Seiko забезпечує високу якість фінішної обробки кожної зовнішньої поверхні годинника – дзеркальний відполірований сталевий безель, контрастні до нього матові шліфовані сталеві вушка та частини корпусу.

Відмінна читаність значень часу досягається завдяки лаконічному циферблату, який зовсім не завантажено зайвим декором. Годинні маркери (білі на чорному та чорні на білому) наділяють циферблат безсмертною чарівністю. Компанія Seiko сконструювала цю модель, щоб прибрати все зайве та виділити винятковість основ і витоків, але одночасно з тим продемонструвати порцелянову емаль в усій її красі.

Звичайно ж, головною сенсацією в цій моделі став механізм, і тому не дивно, що компанія Seiko оснастила годинник прозорою задньою кришкою, щоб з гордістю можна було продемонструвати всю його дивовижну красу.

годинники Seiko Presage Prestige Line Enamel Dial Spring Drive

Відзначаючи двадцятирічний ювілей технології Spring Drive, в нову модель годинника встановили фірмовий пружинний механізм Seiko – калібр 5R65. Такий механізм був представлений лише в обраних моделях годинників Grand Seiko. Він схожий з калібром 9R65, який часто встановлюють в моделі Grand Seiko Spring Drive, але в ньому відчувається помітна нестача фінішної обробки, обмеженої лише вигравіруваним написом «Seiko Spring Drive». Проте, відмова від застосування такої фінішної обробки ніяк не відбивається на практично ідеальній хронометрії годинника (точність до ±1 секунди на день).

Єдиний механізм, здатний перевершити точність калібру 5R65, – це калібр Seiko 9R15. Він може похвалитися заявленим відхиленням точності ходу всього в ±0,5 секунди на день. Однак цей механізм рідко використовується для годинників базового класу та в основному застосовується в моделях рівня преміум.

Всі елементи та плавне ковзання центральної секундної стрілки моделі Spring Drive можуть задовольнити бажання та естетичні потреби багатьох відданих шанувальників. При подібному положенні справ можна було очікувати, що для годинника з калібром Spring Drive буде встановлена більш висока вартість, і ми не помилилися в цьому припущенні. Затребувана ціна годинника становить € 4,650, і вона стала відчутно вище багатьох інших моделей колекції Presage.

Вартість обох моделей порівняна з вартістю базових Grand Seiko. Однак характеристики цих моделей будуть припускати більш спрощені циферблати та відмову від емальованого Presage. Але тим не менше на них будуть встановлені інші, що так нагадують Grand Seikо, циферблати. Не зайвим буде припустити, що вартість Grand Seiko Spring Drive з емальованим циферблатом буде значно вища.

Заключне слово

Зазвичай мені подобаються годинник, що не настільки примітний, але в цих моделях є якась непереборна витонченість. Пливуча секундна стрілка та технологія Spring Drive ніколи не пройдуть повз мою увагу і тому, я думаю, цей годинник завжди буде легко продаватися. Неймовірна комбінація механізму з неперевершеним зовнішнім виглядом порцелянової емалі циферблату для мене стала ідеальним союзом. Специфічна фінішна обробка, годинні мітки шрифтом Didoni та грушоподібні стрілки наштовхують на думку про найперших наручних годинниках Seiko (випущений в 1924 році).

Демонстрація моделі Presage надзвичайно захоплююча, та існує висока ймовірність того, що ми побачимо ще більше моделей з технологією Spring Drive. Японський бренд раніше в цьому році випустив годинник Prospex LX Series, який також оснащений калібром 5R65 (або калібром 5R66). Хотілося б вірити, що діяльність компанії в цьому напрямку продовжиться.

Особисто я не здивуюся (але і в певній мірі сподіваюся), якщо в наступному році з'являться безліч моделей з технологією Spring Drive. Колекція Presage просто створена, щоб демонструвати досконалу японську традиційну майстерність та неймовірний талант. Я ж з нетерпінням чекаю випуск моделі з технологією Spring Drive та емаллю «Шиппі», яка раніше з'являлася в неймовірно популярних лімітованих моделях SPB073 і SPB075.