Годинник-триб'ют легендарному гітаристу Queen, який втілив дві пристрасті музиканта — спортивні годинники та гітари

Автор: Erik Slaven

годинник Seiko 5 Sports Brian May Special Edition SRPE83K1

В огляді годинника Seiko 5 SNK809 в 2018 році ми описали його як чи не найсерйозніший приклад демпінгу в історії годинникової індустрії. Модель в стилі military з мануфактурним автоматичним механізмом від іменитого бренду за ціною менше $ 100 — це чи не справжнє божевілля?

Продовжуючи працювати над серією Seiko 5 Sports, в 2019 році компанія поповнила її ще одними дайверськими годинниками, офіційний прайс яких також був більш ніж помірним.

Свіже поповнення бюджетної серії — це щось зовсім особливе. Seiko спільно з Брайаном Мейем (легендарним гітаристом, виконавцем і автором пісень групи Queen) випустили лімітовану колекцію годинників. В основу дизайну лягла улюблена гітара Брайана, що служила йому без малого 50 років — Red Special.

годинник Seiko 5 Sports Brian May Special Edition SRPE83K1

Ця колаборація не стала чимось спонтанним або випадковим. Брайан більше 40 років був відданим шанувальником марки Seiko. Його перший годинник від японського бренду – це дайверська модель. У 1970-х він купив його під час гастролей в Японії і з тих пір не розлучався з ним. В мережі та на обкладинках журналів сотні фотографій Брайана, і на кожній з них на його руці незмінно годинник Seiko.

годинник Seiko 5 Sports Brian May Special Edition SRPE83K1

Нова дайверська версія Seiko 5 Sports виконана з нержавіючої сталі, діаметр 42,5 мм, товщина 13,4 мм. У порівнянні з Seiko 5 SNK809 (діаметр 37 мм, товщина 11 мм) вона набагато більша, проте форма корпусу залишилася колишньою. Збільшилися габарити — це данина сучасним тенденціям в світі спортивних годинників.

годинник Seiko 5 Sports Brian May Special Edition SRPE83K1

Брайан Мей зі своєю гітарою ручної роботи Red Special

Унікальність Seiko 5 Sports Brian May Special Edition SRPE83K1 в його циферблаті. Він повністю повторює лінії та вигини гітари Red Special, яка була вручну виготовлена самим Брайаном та його батьком в 1960-х, коли майбутня легенда була ще тінейджером.

Передня частина деки, яку Брайан власноруч полірував і розкривав лаком, виготовлена з шпону червоного дерева. Її чорно-червона гамма та плавні вигини були перенесені і на циферблат Seiko 5 Sports: силует гітари в чорному кольорі розташований в лівій частині, тоді як решта площі виконана в червоному кольорі та повторює деревну текстуру. Цікава деталь: для грифа гітари використовували деревину, взяту з 100-річного каміна.

На фланець також червоного кольору нанесена хвилинна шкала, а на нижній частині циферблату, захищеного склом Hardlex, є напис «Red Special». Безель односпрямований, з класичною 60-хвилинною дайверською шкалою. Ступінь водозахисту становить 100 метрів.

годинник Seiko 5 Sports Brian May Special Edition SRPE83K1

Задня кришка моделі SRPE83K1 захищена мінеральним склом, яке відкриває огляд на мануфактурний автоматичний Calibre 4R36 (24 каменя, частота 21,600 напівколивань на годину / 3Гц, запас ходу 41 година).

годинник Seiko 5 Sports Brian May Special Edition SRPE83K1

Seiko 5 Sports Brian May Special Edition SRPE83K1 — це надійна «робоча конячка» без особливих надмірностей в декорі. Але і не без особливості: на задню кришку нанесений автограф Брайана та порядковий номер лімітованої моделі.

Ремінець в стилі NATO з чорного нейлону повністю повторює ремінь гітари Брайана. Застібка з нержавіючої сталі класична — у формі пряжки.

годинник Seiko 5 Sports Brian May Special Edition SRPE83K1

«Я щиро радий виходу цього годинника. Я відчуваю гордість від усвідомлення того, що плід наших з батьком трудів надихнув компанію на це співробітництво. Я дуже люблю свій старенький Seiko, який ношу вже стільки років. Але нову модель я буду носити з особливою гордістю.»

Брайан Мей

Seiko 5 Sports Brian May Special Edition SRPE83K1 випускається в подарунковій коробці чорного кольору з сріблястою обробкою. Вона імітує класичний кейс гітари, а всередині нового власника чекає особливий подарунок — пам'ятна шестипенсова британська монета, саме така, яку Брайан використовує замість медіатора.

Лімітована серія обмежена 9,000 екземплярами, а офіційний прайс на сьогодні становить 16 300 грн (560 євро). Годинники надходять у продаж в травні 2020 року.

годинник Seiko 5 Sports Brian May Special Edition SRPE83K1

Технічні характеристики:

  • Модель: Seiko 5 Sports Brian May Special Edition.
  • Корпус: діаметр 42,5, товщина 13,4 мм; нержавіюча сталь; односпрямований безель з 60-хвилинною шкалою; скло Hardlex; задня кришка з мінерального скла; водозахист 100 метрів.
  • Циферблат: чорно-червоний, повторює дизайн гітари Брайана Мейя Red Special; великі годинні індекси покриті складом Lumibrite; стрілки зі вставками Lumibrite; напис «Red Special»; апертура з датою та днем тижня в положенні «3 години».
  • Механізм: автоматичний мануфактурний калібр Seiko 4R36; 24 каменя, частота 21,600 нпк/год (3 Гц); запас ходу 41 година; протиударна система Diashock; середня похибка -35/+45 секунд на день; коаксіальне розташування стрілок; функція «стоп-секунда», день тижня, дата.
  • Ремінець: в стилі NATO з чорного нейлону, сталева застібка в формі пряжки.
  • Референс: SRPE83K1.
  • Лімітована серія 9,000 примірників.
  • Надходить у продаж в травні 2020.