Автор ANGUS DAVIES

Компанія Maurice Lacroix завжди вміла дивувати та вражати шанувальників, озброюючи свої годинники інноваційними підходами в індикації часу. Maurice Lacroix Masterpiece Square Wheel Retrograde 43mm — це нещодавно випущена модель годинника, оснащена колесом в формі конюшини та іншим квадратним колесом. А стрілочний індикатор дати представлений витонченою ретроградною дугою, тим самим як би об'єднуючи в собі характерні риси оригінального дизайну. Однак незважаючи на новаторську ідею в дизайні циферблата ці годинники все так же втілюють в собі традиції швейцарської майстерності.

Це детальний огляд моделі годинника Maurice Lacroix Masterpiece Square Wheel Retrograde 43mm з фотографіями, вартістю та технічними характеристиками.

годинник Maurice Lacroix Masterpiece Square Wheel Retrograde

Ретроградна індикація часу вже давно використовується в колекції Masterpiece компанії Maurice Lacroix. Швейцарська годинникова компанія заснована в Юрі – в самому серці годинного виробництва Швейцарії – і вельми досвідчена у виробництві годинників, оснащених ретроградною індикацією часу.

Одночасно з виробництвом класичних годинників, які показують години, хвилини чи секунди за допомогою зручних коаксіальних стрілок, компанія Maurice Lacroix скористалася новими методами відображення показань часу. Ще в 2010 році компанія випустила годинник з інноваційним квадратним зубчастим колесом, поєднаним з колесом у вигляді конюшини. Ця первісна модель стала грандіозною та новаторською після свого випуску і з легкістю підтримала репутацію бренду завдяки своєму легендарному дизайну. Більш того, як виявилося, легендарний дизайн моделі «Square Wheel» все ще живий.

В останньому місяці швейцарська компанія випустила новий годинник, який об'єднує обидві форми індикації під відповідною назвою – Maurice Lacroix Square Wheel Retrograde 43 mm. Кілька тижнів тому мені випала можливість приміряти годинник, і зараз я пропоную вам зануритися в світ розкоші разом зі мною та годинником Maurice Lacroix.

Циферблат

На самому циферблаті години та хвилини вказуються воронованими, відшліфованими та гранованими стрілками синього кольору. Вони демонструють традиційність зовнішнього вигляду годинника і виглядають ну просто розкішно, коли купаються в променях сонячного світла. Римські цифри обрамляють циферблат по колу і закріплені на кільці з обробкою «satiné circulaire».

годинник Maurice Lacroix Masterpiece Square Wheel Retrograde

На цієї стадії не дивлячись на їхній примітний стиль годинник Maurice Lacroix Square Wheel Retrograde 43 mm може здатися вам достатньо простими. Однак при читанні наступних абзаців вам стане ясно, що він абсолютно незвичайний. Я постараюся вам розповісти, чому і чим саме.

Колесо в формі листа конюшини взаємодіє з квадратним колесом і відображає біг секунд. Кожне колесо встановлено на подушці з декоративним візерунком «Сlous de Paris» («Паризькі цвяхи»), що додає чарівності демонстрованим годинах. Секундна доріжка обрамляє квадратне колесо, а укорочена внутрішня спиця використовується як покажчик секунд. Дисплей годинника унікальний і поки все ще залишається чудово простим у відображенні значень часу.

У південно-східній частині циферблата поточна дата показується воронованою списовидною стрілкою. Ця стрілка вказує на значення непарних днів календарю, а також показує і на маленькі сині точки, які розташовані на місці парних календарних днів. Як тільки місяць закінчується, стрілка, що вказує значення дати, повертається до вихідної позиції стрибкоподібним ривком і моментально відновлює рух. Такий дисплей годинника забезпечує приголомшливе зчитування показання дати. І тут знову декорування візерунками «Сlous de Paris» і «Satiné Circulaire» прикрашає область індикації.

годинник Maurice Lacroix Masterpiece Square Wheel Retrograde

І в той час, як деякі годинники всього лише функціональні та показують нам час з рівною байдужістю, майстри, які створили годинник Maurice Lacroix Masterpiece Square Wheel Retrograde 43 mm, переступили межі формальності та вклали свою душу в його створення. І квадратне колесо, і ретроградна індикація – все викликає якісь думки та спонукає нас до роздумів.

Наприклад, я розмірковував про відносини між квадратним і колесом у вигляді листа конюшини. Вони дуже індивідуальні у своїй відмінної фізичної конструкції та, незважаючи на всі їхні відмінності, вони залишаються зафіксованими в нескінченному поцілунку. Можливо, вони закохані одне в одне, і їм визначено провести свої життя разом?

Більш того, коли я оцінював ретроградну шкалу, я миттєво подумав про минуле і згадав про ті часи, які хотів би ще раз пережити. Ідея розпочати все з чистої сторінки вельми приваблива для тих, хто знаходиться в періоді кризи середнього віку.

годинник Maurice Lacroix Masterpiece Square Wheel Retrograde

Не знаю, звісно, чи поділяєте ви мої думки чи ні, але факт залишається фактом – годинник Maurice Lacroix Masterpiece Square Wheel Retrograde 43 mm запрошує, яку носить його, людину подивитися на час з різних ракурсів.

Корпус

На відміну від циферблату годинника Maurice Lacroix Masterpiece Square Wheel Retrograde 43 mm (який цілком і беззастережно охоплений інноваціями) корпус несе в собі більш консервативний характер. При цьому уважне вивчення корпусу виявляє, що в годиннику Maurice Lacroix абсолютно неординарний стиль.

Корпусне кільце поступово звужується всередину по мірі наближення до задньої кришки корпусу. При цьому задня кришка захищена бічними сторонами корпусу, що утворюють маленьку кромку, а вушка годинника виділяються скошеними краями по відношенню до верхньої площини. Заводна головка годинника представлена у вигляді обертової спіралі та схожа на гвинтові нарізи стволу зброї.

Коригувальна кнопка знаходиться всередині корпусу і розташовується на позначці «4 години». Це дозволяє тому, хто носить цей годинник, коригувати значення дати за допомогою зручного стилусу.

годинник Maurice Lacroix Masterpiece Square Wheel Retrograde

Діаметр годинника становить 43 мм. Годинники Maurice Lacroix Masterpiece спритно та вміло уникають малогабаритних або величезних диспропорцій, як часто буває в деяких годинниках. Насправді його розмір підійде на зап'ясті більшості своїх майбутніх покупців. Короткі вушка різко звужуються вниз, збільшуючи тим самим ергономічне злиття годинника з зап'ястям.

Прозора задня кришка відкриває огляд на механізм з автоматичним заведенням, який встановлений в годиннику.

Механізм

Автоматичний механізм Calibre ML258 – мануфактурний механізмом з автопідзаводом. Годинник і механізм прикрашені витонченою фінальної обробкою, наприклад, на скелетонізованому роторі, який відкритий для огляду, нанесений візерунок «Côtes de Genève» («Женевські смужки»), а мости, які покриті родієм, прикрашені фірмовим логотипом з літерою «М» і візерунком «Сolimaçon», а також оброблені піскоструминною обробкою. Ну дійсно ж, швейцарська майстерність всюдисуща.

Механізм з 37-ю каміннями працює на частоті 28,800 нк\г (4Гц), а запас ходу складає 36 годин автономної роботи.

Заключне слово

Коли компанія розробляла дизайн циферблату, то вона вибирала унікальну оригінальність з усіма ризиками ускладнення відображення часу. На щастя, компанія Maurice Lacroix внесла інновації в свій годинник без шкоди читаності значення часу з циферблата. Порівняно зручні для огляду годинні та хвилинні стрілки наочно демонструють поточний час, а інформацію про секунди можна зчитати з циферблату легко та невимушено.  Шкала дати також вельми зручна для відображення всіх значень дати та вільна від неясностей.

Проте обидві індикації (секунди та дати) не тільки функціональні, але і наштовхують на роздуми та навіюють філософські думки. Все просто, швейцарська компанія дає можливість тому, хто носить цей годинник, подивитися на час з іншого боку.

годинник Maurice Lacroix Masterpiece Square Wheel Retrograde

Компанія Maurice Lacroix поєднала в годиннику класичний дизайн і новаторську естетику, створивши тим самим неповторний і потенційно легендарний дизайн. І незважаючи на складність будови і якість деталей, цей годинник став вельми фінансово доступними. І насправді з гідними характеристиками та досить прийнятною ціною цей годинник наділений якостями та цінностями, які роблять його гідним звання Шедевр.

Технічні характеристики

  • Модель: Maurice Lacroix Masterpiece Square Wheel Retrograde 43 mm;
  • Референс: MP6058-SS001-110-1;
  • Корпус: нержавіюча сталь, діаметр 43 мм, водозахист 10АТМ (100 метрів), сапфірове скло на корпусі та на задній кришці;
  • Функції: години, хвилини, секунди, ретроградна дата;
  • Механізм: мануфактурний механізм Calibre ML258 з автоматичним заведенням, працює на частоті 28,800 нк\г (4Гц), 37 каменів, запас ходу 36 годин;
  • Ремінець: шкіряний ремінець чорного кольору зі шкіри алігатора з розкладною застібкою з нержавіючої сталі;
  • Вартість: £ 6,190.