Автор: Steve Ashby

З моменту свого релізу модель Freelancer Jimi Hendrix Limited Edition від Raymond Weil викликала неминуще захоплення шанувальників годинників і музики. Цей огляд присвячений унікальному хронографу, створеному в пам'ять про геніального музиканта.

годинник Raymond Weil Freelancer Jimi Hendrix Limited Edition

За довгі роки свого існування компанія Raymond Weil отримала репутацію бренду, нерозривно пов'язаного з музичною індустрією. Колекції Tango, Maestro і Toccata — найкраще тому свідчення.

Марка встигла попрацювати з видатними представниками музичної індустрії: компанією з виробництва гітар Gibson, а також всесвітньо відомим брендом Marshall, який випускає висококласні посилювачі. Raymond Weil також створила лінійки-триб`ют, присвячені The Beatles та Бадду Холлі. Ці унікальні годинники володіють всіма шансами стати справжніми реліквіями.

Останню лімітовану серію женевської марки я сміливо можу назвати однією з моїх улюблених. Цей годинник присвячений легендарному гітаристу Джимі Хендріксу та 50-річному ювілею з дня його знаменитого виступу у Вудстоку в 1969 році.

годинник Raymond Weil Freelancer Jimi Hendrix Limited Edition

Випущена у 2019 році модель Raymond Weil Freelancer Jimi Hendrix Limited Edition миттєво захоплює всю вашу увагу. Але постарайтеся відсторонитися від очевидної привабливості цього годинника та придивіться до деталей. Ви виявите багато цікавого.

Циферблат

Циферблат темно-сірого кольору сповнений відсилань до музичної кар'єри Хендрікса. Сріблясті годинні мітки нагадують однокотушковий звукознімач для гітари (пікап), а шість кіл, які оперізують циферблат, стилізовані під струни.

На правий фланг тахіметричної шкали нанесені ім'я музиканта та його знаменита фраза: «Music is my religion» (Музика – це моя релігія). Центр циферблату декорований фрагментом орнаменту, який повторює узор на ремінці, що був на зап'ясті Хендрікса під час його історичного виступу в Вудстоку.

годинник Raymond Weil Freelancer Jimi Hendrix Limited Edition

Можливо, мої слова прозвучать трохи помпезно, але Джимі Хендрікс був майстром по частині екстравагантного перфомансу, як і Raymond Weil Freelancer Jimi Hendrix Limited Edition.

Оснащена хронографом ця лімітована модель примітна двома великими лічильниками в положенні «6» та «12 годин». Малий секундний лічильник менше за розміром і знаходиться в положенні «9 годин». Паралельно йому — апертури з датою і днем тижня (в положенні «3 години»).

На тлі монохромного циферблату виділяються стрілки хронографа, виконані в кольорі «синій електрик». Центральна секундна стрілка хронографа оснащена противагою, що нагадує головку грифа гітари, — ще один шанобливий реверанс геніальному Хендріксу.

годинник Raymond Weil Freelancer Jimi Hendrix Limited Edition

Якщо уважно придивитися до цієї противаги, можна побачити, що головка грифа перевернута. І це найбільше відсилання до легендарного рок-музиканту — він грав на правобічній гітарі, перевернувши її, лівою рукою.

Корпус

42-міліметровий корпус з нержавіючої сталі з сірим PVD-покриттям виконаний в максимально стриманій манері, щоб не відволікати уваги від чудово деталізованого циферблату. На заводній голівці, що знаходиться в положенні «3 години», вигравійовані ініціали Raymond Weil.

годинник Raymond Weil Freelancer Jimi Hendrix Limited Edition

Лаконічні кнопки хронографу за формою нагадують колки (регулятори гучності та тембру) на електрогітарі, органічно вписуючись в загальну естетику Freelancer Jimi Hendrix Limited Edition. Я не впевнений, чи була ця деталь заздалегідь продумана або це просто вдалий збіг. У будь-якому випадку дизайн годинника від цього тільки виграв.

Велику частину задньої кришки займає тоноване сапфірове скло, декороване логотипом «Authentic Hendrix». Ця деталь не тільки надала годиннику ще більшої привабливості, а й стала запевненням у самому безпосередньому відношенні до великого гітариста.

годинник Raymond Weil Freelancer Jimi Hendrix Limited Edition

І це абсолютна правда, адже сім'я Джимі Хендрікса брала участь в розробці цієї моделі. Крім того, до годинника додається сертифікат справжності, підписаний сестрою музиканта – Дженою Хендрікс.

Годинник комплектується коричневим ремінцем із телячої шкіри з декоративним подвійним рядком. Подвійна застібка з нержавіючої сталі прикрашена емблемою Raymond Weil.

Механізм

Годинник оснащений механізмом RW5200, використовуваним в декількох моделях лінійки Freelancer. Хронограф сконструйований на базі калібру Valjoux 7750 та користується незмінною популярністю серед годинникових компаній.

Автоматичний механізм RW5200 поєднує в собі надійність і точність: працює на частоті 28,800 напівколивань на годину (4 Гц), гарантує автономність протягом 48 годин і включає в себе 25 каменів.

годинник Raymond Weil Freelancer Jimi Hendrix Limited Edition

Модифікований калібр Valjoux 7750 оснащений ротором Raymond Weil та декоровано орнаментом Côtes de Genève. І хоча експозиція механізму трохи затінена логотипом «Authentic Hendrix» і димчастим сапфіровим склом, старання дизайнерів бренду не залишилися непоміченими.

Висновки

Як тільки модель Raymond Weil Freelancer Jimi Hendrix Limited Edition вийшла в світ, вона відразу ж потрапила в мій особистий перелік «Купити неодмінно». Ідеальний за габаритами 42-міліметровий корпус відчувається на руці максимально комфортно.

Ремінець з телячої шкіри чудовий: його м'якість та приємний коричневий відтінок ідеально підходять для повсякденного носіння та відмінно поєднуються з костюмами для урочистих заходів.

годинник Raymond Weil Freelancer Jimi Hendrix Limited Edition

Роками компанія Raymond Weil заробляла репутацію марки, яка випускає якісні годинники за приємною ціною. І модель Jimi Hendrix не стала винятком.

Обмежена всього 500 екземплярами ця ексклюзивна серія має всі шанси стати понад затребуваной. Незважаючи на те, що багато елементів циферблата були виготовлені за спеціальним замовленням виключно для цієї моделі, ціна виявилася більш ніж скромною – всього 2,795 фунтів стерлінгів. Погодьтеся, зовсім небагато за годинник, що представляє собою виняткову пам'ятну і в майбутньому навіть історичну цінність.

Raymond Weil Freelancer Jimi Hendrix Limited Edition – це гідний триб'ют неймовірно талановитому музиканту. Однак не тільки численні шанувальники Хендрікса оцінять красу цього годинника. Цінителів швейцарського годинникового мистецтва приверне хороша механіка, бездоганний стиль і відмінне співвідношення ціни та якості.

годинник Raymond Weil Freelancer Jimi Hendrix Limited Edition

Технічні характеристики:

  • Модель: Raymond Weil Freelancer Jimi Hendrix.
  • Референс: 7730-STC-JHDX1.
  • Корпус: нержавіюча сталь з PVD-покриттям сірого кольору; діаметр 42 мм; товщина 13,9 мм; ступінь водозахисту 100 метрів; сапфірове скло з обох сторін.
  • Функції: години, хвилини, секунди, хронограф, дата\день тижня.
  • Механізм: автоматичний калібр RW5200 (на базі Valjoux 7750); частота 28,800 нк/год (4 Гц); 25 каменів; 48-годинний запас ходу.
  • Ремінець: коричневий з телячої шкіри, подвійна застібка з нержавіючої сталі з PVD-покриттям.
  • Офіційний прайс: 2,795 фунтів стерлінгів.
  • Лімітована серія: 500 примірників.