Хронограф Freelancer 7731-SC1-20121 зовні надзвичайно схожий на свого старшого побратима Freelancer 7740-SC3-65521. Однак серце його – інший механізм. Так само виявляються відмінності в конфігурації та дизайні циферблату та в додаванні апертури дня тижня. Не зайвим буде зазначити і більш привабливу вартість в порівнянні з попередником.

Ангус Девіс уважно вивчає недавнє доповнення до каталогу Raymond Weil:

– Кожні три роки я розглядаю заміну свого автомобіля. Процес вимагає відвідування численних салонів, випробувальних заїздів транспортних засобів і старанного читання рекламних проспектів. В остаточному підсумку приходить час, коли я повинен визначитися з технічними характеристиками мого майбутнього автомобіля. Основний фактор при виборі завжди наявні в розпорядженні фінанси. У будь-якому випадку я повинен вирішити – чи вибрати мені найрозкішнішу оббивку салону або надпотужний двигун. Тим часом, рамки бюджету примушують до пошуку компромісу.

годинник Raymond Weil Freelancer Chronograph 7731-SC1-20121

Зазвичай годинникові компанії пропонують різні відтінки циферблатів, модифікації корпусів і ускладнення, але вони дійсно рідко можуть запропонувати фактично аналогічні моделі з різними механізмами. В цьому випадку Raymond Weil слідував парадигмі автомобільної промисловості, пропонуючи два тотожних хронографи з різними калібрами механізмів.

У липні 2017 я робив огляд Raymond Weil Freelancer Automatic Chronograph 7740-SC3-65521. Діаметр цього годинника 43 мм, оснащується він компонуванням трьох лічильників-індикаторів в калібрі ETA 7753. До того ж швидке коригування дати розміщується в положенні 10 годин.

Встановлена роздрібна ціна 2595 фунтів стерлінгів.

Freelancer Chronograph 7731-SC1-20121 має трохи менший діаметр корпусу – 42,5 мм. У годинник встановлено надійний гідний механізм ETA Valjoux 7750 з урізаною функцією швидкого встановлення дати. Незначні зміни дозволили женевській компанії запропонувати новішу модель за 2295 фунтів. На перший погляд ця новинка пропонує можливість знизити витрати в порівнянні зі старшою моделлю і мінімізувати пошук компромісів. З урахуванням цього я вирішив детальніше розглянути молодшу модель сімейства спортивних хронографів з метою написати відгук про її технічні характеристики.

Циферблат

Raymond Weil пропонує різні колірні рішення циферблатів у всій лінійці Freelancer Chronograph. Більш того, модель доступна на шкіряному ремені або зі сталевим браслетом, що включає п'ятирядну конструкцію ланок. Особисто мене притягує таємниче зачарування версії з чорним циферблатом та її гармонійним колірним ансамблем жовтих деталей. Ця модель, як і її старша версія, має компонуванням з трьох лічильників-індикаторів на циферблаті, але їхнє розташування відрізняється. Додаткові індикатори знаходяться в положенні «6, 9 та 12 годин». Такий варіант забезпечує достатній простір для відображення дня тижня та дати за допомогою блискучої апертури в положенні «3 години». Додане віконце дня тижня та оптимальне розташування дати в положенні «3 години» – це дві значних переваги молодшої версії. На годинну та хвилинну стрілки нанесені люмінесцентні світлонакопичувачі, які вдало контрастують з полірованими насічками індикації.

годинник Raymond Weil Freelancer Chronograph 7731-SC1-20121

Годинникова компанія з Женеви завжди була синонімом доступності. У той же час не можна сказати, що, наприклад, циферблат має натяки на простоту та бюджетний характер. Індикації часу виконана дуже вдало – чітко та зручно для зчитування показань. Індикатори хронографу, що знаходяться в положенні «6 і 12 годин», обрамлені витонченими кільцями срібного відтінку в тон корпусу. Суміжний край лічильника маленької секундної стрілки вміщує два ряди зубчастих перетинів (насічок) по колу. Окружність, що обрамляє лічильник малої секундної стрілки, фіксується головкою гвинта, яка виділяється та виглядає неординарно. Яскрава жовта центральна секундна стрілка хронографу філігранно торкається до хвилинної стрілці хронографу, дозволяючи власнику без труднощів зчитувати минулі секунди. Циферблат – зразок чіткості.

Корпус

Як зазначалося раніше різниця в розмірах двох хронографів становить 1 мм. Проте, для більшості потенційних покупців придбання більш нової моделі буде доречним, а процес експлуатації – приємним.

годинник Raymond Weil Freelancer Chronograph 7731-SC1-20121

Компанія Raymond Weil зміцнює спортивний дух хронографу, оснащуючи модель чорним безелем з індикацією тахіметричної шкали. Ця особлива функція дозволяє власнику вимірювати час, що витрачається конкретно взятим об'єктом на подолання відомої відстані, і таким способом визначати його середню швидкість руху. Вушка корпусу оформлені чудово! Їхні внутрішні межі звужуються всередину, прилягаючи до ременя, та стикаються в гармонійному єднанні. Вони можуть сприйматися як незначний елемент дизайну годинника, але це один з декількох варіантів художнього оформлення, які підсилюють ефект володіння цим хронографом. Корпус сатинований, кромка безеля ідеально полірована. Таке вміле поєднання двох видів обробок поверхонь без сумнівів наповнює модель відчуттям розкоші. Завдяки прозорій задній кришці у вас є можливість спостерігати за роботою механізму з автопідзаводом. Freelancer Chronograph 7731-SC1-20121 оснащений чорним шкіряному ременем з розкладається застібкою та двокнопковим механізмом захисту від випадкового відкриття. Цей останній аспект наповнює експлуатаційні характеристики відчутним якістю.

Механізм

годинник Raymond Weil Freelancer Chronograph 7731-SC1-20121

Як раніше згадувалося, годинник оснащений калібром RW 5000, він перш за все славиться своєю популярністю та повинен забезпечувати надійне функціонування та точну роботу на довгі роки. Баланс – серце годинникового механізму – працює з частотою 28 800 напівколивань/годину (4Гц), а в конструкції самого механізму встановлено 25 каменів. Барабан з заводною пружиною здатні забезпечити 46-годинний запас ходу.

Висновки

Raymond Weil вважається брендом класу люкс. Представники компанії не залишили поза увагою реалії сьогоднішнього дня, пропонуючи вражаючий годинник за прийнятними цінами. З появою на ринку Freelancer Chronograph 7731-SC1-20121 женевська компанія надала майбутнім покупцям ще більший вибір. В цій моделі введені деякі технічні удосконалення, не передбачаються окремі ускладнення такі, як функція швидкого встановлення дати та сині вороновані гвинти. Ці мінімальні нюанси в свою чергу дозволяють зменшити роздрібну ціну на відчутних 300 фунтів. Годинник оснащується такою, що добре читається функцією дати в положенні «3 години» та також індикацією дня тижня, які органічно розташувалися в витонченому корпусі 42 мм.

годинник Raymond Weil Freelancer Chronograph 7731-SC1-20121

Коли в липні 2017 робив огляд на модель Freelancer 7740-SC3-65521, я був надзвичайно вражений. Але, оцінивши Freelancer 7731-SC1-20121, я віддав би їй пріоритет. Це не спроба дезорієнтації володаря годинника, а прагнення навіть додати пару корисних покращень, але за більш доречною ціною. Попросту кажучи, двигун може обійтися без парочки прибамбасів і наворотів, але в цілому цей годинник володіє вражаючими характеристиками.

Технічні характеристики:

  • модель: Raymond Weil Freelancer Chronograph 7731-SC1-20121
  • референс: 7731-SC1-20121,
  • корпус: нержавіюча сталь; діаметр 42 мм; сапфірове скло на лицьовій стороні корпусу та задній кришці; водозахист 10 ATM (100 метрів),
  • функції: години; хвилини; маленька секундна стрілка; день тижня; дата; хронограф,
  • механізм: Caliber RW 5000; з автопідзаводом; частота напівколивань 28,800 п/г (4Гц); 25 каменів; запас ходу 46 годин,
  • ремінь: чорний шкіряний ремінь з застібкою-метеликом, що розкладається, та двокнопковим механізмом захисту від випадкового відкриття.
  • Ціна: £ 2,295 (на 1 грудня 2019).