Унікальний годинник з хвилинним репетиром і летючим турбійоном

Останнє творіння компанії Roger Dubuis — це вражаюче поєднання старовинних годинникових традицій та новітніх технологій. Годинник Excalibur Diabolus in Machina створений для тих, хто цінує кожну хвилину цього дивовижного та непередбачуваного життя, любить його пристрасно і несамовито.

годинник Roger Dubuis Excalibur Diabolus in Machina

Всім відомо, що диявол криється в деталях. І в Roger Dubuis, знехтувавши загальноприйнятним і допустимим, створили щось унікальне та навіть витончене, надавши знаменитому афоризму свіжого значення. Нове творіння марки — це квінтесенція божественної краси та диявольської пристрасті.

Годинник Roger Dubuis Excalibur Diabolus in Machina втілив в собі технічну майстерність і зухвалу естетику. Подібне поєднання можуть дозволити собі тільки незалежні мануфактури, що використовують найсучасніші технології та мають власне бачення хронометражу. Ті, хто досить сміливий, щоб кинути виклик загальноприйнятим підвалинам і порядкам.

Зухвалий механізм, зазначений Женевським клеймом (Poinçon de Genève), і революційний дизайн Excalibur Diabolus in Machina стали одним з кращих прикладів екстраординарних годинників класу Haute Horlogerie.

Очевидно, бренд Roger Dubuis чимало повеселився, руйнуючи власні «дизайнерські коди». Здається, ніби їхня знаменита модель «Падаюча зірка» вибухнула, породивши новий неймовірний дизайн, який створив баланс між строгою геометрією та хаосом, створивши гармонію з протилежностей.

Excalibur Diabolus in Machina подібний новій зірці у Всесвіті. Він унікальний, оскільки єдиний в своєму роді та неймовірно складний: кожен елемент знаходиться на іншому рівні, створюючи гіпнотичний ефект багатошарової архітектури.

Недозволенно розповідати історію Roger Dubuis і не згадати про один з найбільш складних і затребуваних годинникових ускладнень — хвилинний репетир. Великий маестро та геніальний годинникар особисто розробив його ще на зорі заснування власної мануфактури. Сьогодні його спадщина перетворилася на справжній скарб, яке в тандемі з ще одним ускладненням стала свідченням виняткового досвіду та воістину диявольської пристрасті до здійснення неможливого.

годинник Roger Dubuis Excalibur Diabolus in Machina

Компанія реалізувала хвилинний репетир в досить ексцентричній та футуристичній манері. Особливо, якщо згадати, що винайдено це ускладнення було за часів, коли технічний прогрес ще не почав свою переможну ходу. При цьому донині репетир залишається одним з ускладнень, котрі вимагають неабиякого досвіду та майстерності.

Щоб дізнатися точний час, власнику Excalibur Diabolus in Machina необхідно натиснути на кнопку: низька тональність бою відповідає годинам, висока — хвилинам, а здвоєний сигнал — чверті години.

Але Roger Dubuis не зупинилися на досягнутому, доповнивши ускладнення функціями, які зробили цей годинник по-справжньому захоплюючим. У положенні «11 годин»  за масивними римськими цифрами знаходиться прозорий диск з написами «Hours», «Quarters» та «Minutes» (години, чверті, хвилини). При включенні хвилинного репетира він починає обертатися, відображаючи, що озвучуються, тимчасові інтервали. Домогтися цього вдалося завдяки використанню шпиндель-системи хвилинного репетира, яка «зчитує» інформацію про час перш, ніж почати бій.

годинник Roger Dubuis Excalibur Diabolus in Machina

Ще одне свідчення диявольської винахідливості годинникарів Roger Dubuis — це другий індикатор функцій у вигляді важеля, розташований в секторі між положеннями «3» та «4 години». Він дозволяє власнику визначити, в якому режимі знаходиться годинник: «ручний завод» або «установка часу». Ця функція надзвичайно важлива, оскільки маніпуляції з налаштуваннями під час роботи хвилинного репетира можуть привести до пошкодження механізму.

годинник Roger Dubuis Excalibur Diabolus in Machina

Але на цьому дива інжинірингу Roger Dubuis не закінчуються. В кнопку хвилинного репетира вбудований механізм, який отримав назву «все або нічого», який не запустить акустичну індикацію, доки кнопка не буде натиснуто повністю. Ця функція покликана запобігти спрацьовування репетира при випадковому натисканні, а також щоб уникнути часткової індикації боєм.

Складний механізм репетира і набір додаткових функцій «сусідять» зі знаменитим «летючим» турбійоном Roger Dubuis, який завжди був невід'ємною частиною фірмового стилю компанії та ще одним доказом неабиякої майстерності та досвіду її годинних майстрів. Створений для того, щоб компенсувати вплив гравітаційних сил на роботу механізму, турбійон забезпечує годиннику бездоганну точність.

годинник Roger Dubuis Excalibur Diabolus in Machina

Прийшов час відкрити завісу таємниці, за якою ховається причина «диявольської» назви цього годинника. Для свого хвилинного репетира в Roger Dubuis вирішили використовувати тритон (лат. Tritonus — складається з трьох тонів) зі знаменитого акорду «Diabolus in Musica», який був під забороною в середньовічній релігійній музиці. Але незважаючи на нав'язувану йому «неблагозвучність» цей тритон зустрічається в класичних музичних творах (симфонічна поема Каміля Сен-Санса «Danse Macabre»).

Дисонансний тритон — це ключ до складної мелодійної гармонії. Музика обрала Час, щоб з його допомогою творити чарівну красу безсмертного мистецтва. Тональності Сі та До-мажору посилені благородними матеріалами, котрі додають звучанню кришталевої чистоти та мелодійності.

годинник Roger Dubuis Excalibur Diabolus in Machina

45-міліметровий годинник Roger Dubuis Excalibur Diabolus in Machina Minute Repeater Tourbillon виконаний у скелетонізованому корпусі з CarTech Micro-Melt BioDur CCMTM. На подвійний фланець циферблату нанесена хвилинна шкала та назва бренду (в положенні «12 годин»). Скелетонізовані стрілки, годинні маркери та розмітка шкали на фланці покриті люмінесцентним складом Super-Luminova.

Годинник має ступінь водозахисту 30 метрів і комплектується змінним 3D-ремінцем з телячої шкіри з титановими пластинами (також змінними) та потрійною титановою застібкою.

Excalibur Diabolus in Machina оснащений мануфактурним калібром Roger Dubuis RD107 з хвилинним репетиром та «летючим» турбійоном. Механізм складається з 558 елементів і включає 54 каменя. Працюючи на частоті 21,600 напівколивань на годину, він забезпечує 60-годинний запас ходу. Годинник справді унікальний, оскільки випущений в єдиному екземплярі. Ціна US $571500.

годинник Roger Dubuis Excalibur Diabolus in Machina