Випущений на підтримку Фонду відновлення коралів

годинник Oris Carysfort Reef Limited Edition

Годинники Oris Carysfort Reef Limited Edition з 18-каратного золота випущені в кількості 50 примірників. Офіційний прайс становить 17,900 $, частина виручених коштів буде передана Фонду відновлення коралів.

Коли мова йде про дайверський годинник від компанії Oris, ми відразу уявляємо надійну, функціональну, практичну модель з привабливим дизайном і за прийнятною ціною. Але останній реліз бренду не тільки передбачає наші очікування, але і пропонує задуматися про фундаментально важливі речі — про порятунок нашої планети. Oris не в перший раз звертає нашу увагу на проблеми екосистеми.

годинник Oris Carysfort Reef Limited Edition

Нікого б не здивувала чергова дайверська версія, що закликає землян до відповідальності, якби не один нюанс... Oris Carysfort Reef Limited Edition Aquis GMT виготовлена з 18-каратного жовтого золота. Несподівано для дайверських годинників з благодійною місією, чи не так?

Oris підключається до місії по порятунку коралових рифів, які гинуть

Компанія вже не вперше випускає спеціальні серії, щоб привернути увагу громадськості та зібрати кошти на підтримку проектів з порятунку екології. Версії Oris Ocean Trilogy, Great Barrier Reef III та «Clean Ocean» Edition закликали людей всього світу серйозно задуматися про екологію, що стрімко погіршується, та допомогти запобігти катастрофі.

годинник Oris Carysfort Reef Limited Edition

Співробітники Фонду відновлення коралів рятують рифи

Компанія організувала кілька спільних проектів з організаціями «Clean Water» (Чиста вода), Reef Restoration Foundation (Фонд відновлення рифів) та Coral Restoration Foundation (Фонд відновлення коралів). Нещодавно бренд Oris взяв участь в новому проекті з порятунку світових запасів прісної води у Байкалі (Lake Baikal Foundation) – найбільшому прісноводому озері на Землі. Викликає глибоку повагу прихильність Oris питанню порятунку «джерела життя» нашої планети.

Oris Carysfort Reef Limited Edition Aquis GMT став черговим «екологічним» годинником. Спільно з Фондом відновлення коралів компанія закликає захистити риф Карісфорт, один з найзнаменитіших коралових рифів у світі, який знаходиться в Національному морському заповіднику Florida-Keys (близько Key-Largo).

Риф Карісфорт був туристичним центром, особливо для дайвінгу, в 1950-1960-х роках. І за останні півстоліття стан рифа почав викликати серйозні побоювання, оскільки популяція коралів знизилася практично на 98%.

годинник Oris Carysfort Reef Limited Edition

Чому це так важливо? Справа в тому, що коралові рифи являють собою найстарішу та найрізноманітнішу екосистему нашої планети. Займаючи всього 1% від площі всієї земної поверхні, вони підтримують існування щонайменше 25% морських мешканців всіх видів.

Здоров'я Світового океану життєво важливо для кожного з нас, оскільки він забезпечує 70% кисню на планеті. Більш того, рифи створюють природний бар'єр, що захищає берегові лінії та інфраструктуру від впливу хвиль і руйнівних сил штормів.

«Рифи надзвичайно важливі для існування людей: вони дають нам можливість займатися риболовлею і, таким чином, забезпечувати мільярди людей протеїнами. Кліматичні зміни — це найбільша загроза для коралових рифів усього світу.»

Марта Розлер, директор з розвитку Фонду відновлення коралів.

З підвищенням температури вод і рівня моря, а також по мірі зміни характеру штормів рівень кислотності в рифах підвищився до небувалого рівня. І це вбиває корали, а разом з ними і деякі види, включаючи оленерогий корал та елкхорн, які вже знаходяться на межі зникнення.

годинник Oris Carysfort Reef Limited Edition

Фонд відновлення коралів займається вирощуванням нових коралів та висаджує їх на рифі. Годинник Oris Carysfort Reef Limited Edition допоможе підтримати місію.

Фонд відновлення коралів знайшов спосіб повернути рифи до життя. Вони використовують корали, вирощені шляхом живцювання, які прикріплюють до підводних рифів. Цей метод визнаний одним з найбільш ефективних для відновлення популяції коралів в Світовому океані. До кінця 2020 року Фонд здійснить висадку більш 30,000 коралів на рифі Керісфорт у Флориді.

годинник Oris Carysfort Reef Limited Edition

Коралові дерева, вирощені Фондом відновлення коралів

Саме тому компанія Oris стала партнером Фонду як провідного світового експерта в питанні відновлення океанічної екосистеми.

«Це партнерство має ключове значення для нашої місії «Change for the Better» (Зміни на краще, прим. ред.). Серія Oris Carysfort Reef Limited Edition допоможе нам зробити внесок у відновлення світової популяції коралів.»

Рольф Штудер, генеральний директор Oris

годинник Oris Carysfort Reef Limited Edition

Oris Carysfort Reef Limited Edition

Випускаючи лімітовані серії на підтримку навколишнього середовища, Oris ніколи не створює щось принципово нове, покладаючись виключно на моделі, що вже себе зарекомендували. Безумовно, без нововведень не обходиться, проте вони стосуються переважно дизайну (нові колірні рішення циферблату та безеля). Але на цей раз бренд вирішив піти далі, випустивши дайверську модель в золотому корпусі. До слова, вперше за всю історію Oris.

годинник Oris Carysfort Reef Limited Edition

Віто Джеронімо (директор американського підрозділу Oris) представляє годинник Carysfort Reef Limited Edition. На фото: Бер Рослер, директор з розвитку Фонду відновлення коралів, та Рольф Штудер, генеральний директор компанії Oris. Місто Вейл, штат Колорадо, США.

Версія Oris Carysfort Reef створена на базі, що недавно вийшла, моделі Aquis GMT. Надійний відмінно зроблений годинник призначався для мандрівників і любителів дайвінгу. Сталевий 43,5-міліметровий корпус з синім циферблатом і чорним 24-годинним безелем був єдиним доступним варіантом цієї моделі. До сьогоднішнього дня.

годинник Oris Carysfort Reef Limited Edition

Лімітована версія зберегла всю «технічну частину», але змінилася зовні. Найпомітніше зміна — матеріал корпусу. Тепер це 18-каратне жовте золото з глянцевими та матовими поверхнями. Класична форма Aquis залишилася незмінною так само, як і фірмові вбудовані вушка та пристрій для захисту заводної головки. Двонаправлений безель з зазублинами, заводна головка та задня кришка також виконані із золота.

годинник Oris Carysfort Reef Limited Edition

Ще одне нововведення лімітованої версії (і модельного ряду Oris в цілому) — двоколірні керамічні вставки на безеле. Нічні години визначені в секторі чорного кольору, а денні — синього. Цифри на шкалі вирізані лазером і заповнені складом Super-Luminova білого кольору.

Градієнтний синій циферблат схожий на сталеву версію, але колір трохи яскравіше. Сама ж структура залишилася колишньою: апертура з датою в положенні «3 години», 24-годинна центральна стрілка зі шкалою, що дозволяє відстежувати час в трьох різних часових поясах. За індикацію другого часового поясу відповідає 24-годинне кільце всередині циферблату, а по безелю визначається час третього пояса.

Стрілки та годинні мітки покриті золотом, а логотип і напис в нижній частині циферблату позолочені, тому дизайн золотої версії виглядає гармонійним і завершеним. Oris Carysfort Reef забезпечили прогумованим шкіряним ремінцем синього кольору з вираженою текстурою. Застібка з жовтого 18-каратного золота виконана у формі пряжки.

годинник Oris Carysfort Reef Limited Edition

Задня кришка Oris Carysfort Reef Limited Edition.

Задня кришка непрозора, декорована вставкою-присвятою рифу Крісфорт, яка захищена сапфіровим склом. Усередині корпусу — автоматичний калібр 798, створений на основі добре відомого Sellita SW 330-1. Механізм працює на частоті 28,800 напівколивань в годину (4 Гц) і забезпечує 42-годинний запас ходу.

Офіційний прайс і дата надходження у продаж

Oris Carysfort Reef Limited Edition (реф. 01 798 7754 6185) обмежений 50 екземплярами, три з яких будуть пожертвувані компанією на користь некомерційної організації «Фонд відновлення коралів». Моделі з серійними номерами 02/50, 03/50 та 04/50 будуть виставлені на торги цієї весни.

Решта 47 примірників надійдуть у продаж в квітні 2020 року. Офіційний прайс становить 17,900 доларів.

Технічні характеристики Oris Carysfort Reef Limited Edition:

  • Корпус: діаметр 43,5 мм; 18-каратне жовте золото; глянцеве та матове полірування; двонаправлений безель з двоколірними керамічними вставками (чорної та синьої); 24-годинна шкала на безеле вирізана лазером; сапфірове скло; суцільна задня кришка (на гвинтах) із золота, декоративна вставка, захищена сапфіровим склом; що загвинчується заводна головка; водозахист 300 метрів.
  • Циферблат: синього кольору з 24-годинний шкалою GMT; позолочені стрілки та годинні мітки покриті складом Super-LumiNova.
  • Механізм: автоматичний Oris 798, створений на базі Sellita SW 330-1; 28 каменів; 25,6 мм; 42-годинний запас ходу; 28,800 нпк/год (4 Гц); години, хвилини, секунди, дата, GMT.
  • Ремінець: шкіряний, прогумований з вираженою текстурою, колір синій; застібка в формі пряжки з 18-каратного жовтого золота.
  • Референс 01 798 7754 6185.
  • Лімітована серія: 50 примірників.
  • Дата надходження у продаж: квітень 2020 року.