Автор: Cheryl Chia

годинник Heritage Classic Chronograph 1946 від Longines

Прагнення компанії Longines перезапускати класичні доступні моделі в стилі ретро набирає обертів. Тільки в минулому році світ побачив оновлені версії Heritage Classic Sector Dial та Heritage Military 1938, а вітрини бутіків вже прикрашають новенькі Heritage Classic Chronograph 1946.

Про перезапуск канонічного хронографа Longines ми дізналися ще в минулому році. Але досить довге очікування не охолодило інтересу до новинки. Чим ж нас порадували новий годинник Heritage Classic Chronograph 1946?

Бренд ні на йоту не відступив від своєї «формули успіху»: випускати якісні годинники за помірною ціною. Нова версія особлива тим, що стала першим хронографом у вінтажному стилі після перезапуску моделі Avigation BigEye в 2018 році.

Як і оригінальна версія 1946, яка нині виставлена в музеї Longines, оновлений хронограф відрізняється привабливим елегантним дизайном. І стара, і нова моделі гармонійно поєднують в собі елементи, які, як правило, уникають сусідства. Зберігаючи вірність споконвічній концепції, вони лише стали більш витонченими та знайшли більше сучасного «звучання».

годинник Heritage Classic Chronograph 1946 від Longines

Heritage Classic Chronograph 1946

Як і всі перезапуски версія 1946 не претендує на приз за оригінальність – така доля всіх римейків. Проте, це красивий достойним годинник у класичному стилі Longines.

Перший Heritage Classic Chronograph 1946, що нині покоїться в музеї компанії, ймовірно був оснащений знаменитим калібром 13ZN з flyback-хронографом, створеним на основі не менш знаменитого механізму 30CH в 1947 році.

Вперше представлений публіці в 1936 році калібр 13ZN став сенсацією того часу: перший серійний хронограф з можливістю миттєвого повернення секундної стрілки (обнулення значень) у вихідне положення без необхідності натискання кнопки «стоп» (flyback). Ускладнення було спочатку розроблено для спортсменів і пілотів, щоб вони могли скидати показання хронографу без попередньої його зупинки.

Калібр відрізнявся чималими габаритами (29 мм завширшки), тому перший Heritage Classic Chronograph 1946 був досить великими (як для того часу): від 34 до 38 мм у діаметрі.

Компанія створила вражаючу лінійку, випускаючи модель в найрізноманітніших варіаціях: в сталевому або золотому корпусі, і навіть з різними кнопками хронографа. Марка врахувала смаки прихильників суворої класики, для яких були випущені версії з традиційними круглими або овальними кнопками. Для тих, хто пильно стежив за останніми тенденціями, були створені моделі з настільки популярними в той час кнопками, які нагадують капелюшок гриба з обідком.

годинник Heritage Classic Chronograph 1946 від Longines

Ліворуч: оригінальна модель 1946, праворуч: оновлена версія

Традиційний дизайн в сучасному корпусі

Перезапуск однозначно вдався. Heritage Classic Chronograph 1946 практично повністю повторює дизайн оригіналу, за винятком діаметра циферблату та форми стрілок.

Як і більшість ремейків нова версія Chronograph 1946 стала більше в діаметрі, збільшившись до 40 мм. Корпус чудово відполірований в глянцевій техніці. Вушка під ремінець з чіткими гранями виявилися напрочуд витонченими, особливо на фоні більшого циферблату. Цей ледь помітний контраст надав годиннику особливої елегантності.

годинник Heritage Classic Chronograph 1946 від Longines

Товщина корпусу відповідає діаметру, що збільшився. Але його масивність вдало згладжується куполоподібним сапфіровим склом, яке візуально робить корпус менш габаритним.

Циферблат білого кольору з ледь відчутною зернистою текстурою повністю повторює стиль оригіналу. Але і його торкнулися деякі удосконалення. На зміну пірчастий стрілкам прийшли всіма улюблені в формі листка, що додало циферблату більш елегантного та сучасного вигляду. Також змінилося розташування лічильників хронографа. В оригінальній версії хвилинний лічильник розташовувався в положенні «9 годин», а в оновленій версії, в силу особливостей побудови калібру, він знаходиться в положенні «3 години».

годинник Heritage Classic Chronograph 1946 від Longines

Як правило, подібні циферблати виглядають дещо плоско та безлико, але в Longines змогли «оживити» Heritage Classic Chronograph 1946, додавши йому глибини за допомогою синіх стрілок і «утоплених» лічильників хронографу.

Примітно, що Chronograph 1946 став третім перезапуском в актуальному каталозі компанії, і він максимально наближений до оригінальної версії. Перші рімейки – Avigation BigEye та Heritage Chronograph 1940. Вони виглядають менш вінтажно та відрізняються більш значними габаритами.

годинник Heritage Classic Chronograph 1946 від Longines

Вдосконалений калібр, ексклюзивно для Longines

«Серцем» нового хронографу став калібр L895.5 – фактично механізм ETA A31.L21, виготовленим компанією ексклюзивно для Longines.

У свою чергу ETA A31.L21 є широко відомий та активно використовується багатьма компаніями в якості модульного хронографу, створеного на базі ETA 2892 та приєднаного модуля хронографу від Dubois-Depraz. Longines допрацювали калібр, збільшивши запас ходу з 48 годин до 54.

Незважаючи на активну експлуатацію вищезазначеного калібру його модифікація для Longines повністю ексклюзивна, а значить, не підлягає використанню іншою годинниковою маркою. Компанія Swatch Group, в орбіту якої входить Longines, пильно стежить за тим, щоб вдосконалені її «підопічними» механізми не застосовувалися конкурентами.

Автоматичний калібр з автопідзаводом захищений суцільною задньою кришкою з нержавіючої сталі. На неї нанесений логотип компанії зразка 1889, який зображає пісочний годинник з крилами, та абревіатура «EF Co» (Ernest Francillon & Compagnie — це початкова назва марки Longines).

годинник Heritage Classic Chronograph 1946 від Longines

Висновки

Як і всі інші рімейки Longines годинник Heritage Classic Chronograph 1946 відрізняється гарною якістю та дуже привабливою ціною. Особливо радує дизайн: благородна класика без нав'язливих відсилань до ретро. Фактично про вінтажність Chronograph 1946 нагадує тільки його назву.

І циферблат, і корпус виконані максимально мінімалістично, але при цьому солідно. Покращений механізм ETA, виготовлений ексклюзивно для Longines, став вагомою перевагою перед конкурентами. Подібних преференцій ніхто з них поки не має.

Загальні характеристики та офіційний прайс:

 • Модель: Longines Heritage Classic Chronograph 1946.
 • Референс: L2.827.4.73.0.
 • Діаметр: 40 мм.
 • Товщина корпусу: 12 мм.
 • Матеріал: нержавіюча сталь.
 • Водозахист: 30 метрів.
 • Механізм: L895.5 (ETA A31.L21), що працює на частоті 28,800 напівколивань на годину (4 Гц).
 • Функції: години, хвилини, мала секундна стрілка, хронограф.
 • Тип заводу: автоматичний.
 • Запас ходу: 54 години.
 • Ремінець: чорний шкіряний.
 • Доступність: годинник надійшов у продаж до офіційних рітейлерів і в фірмові бутіки.
 • Офіційний на сьогодні прайс: 75 000 грн або 4530 сінгапурських доларів.