Сучасна інтерпретація культової моделі, прославленої королем рок-н-ролу Елвісом Преслі

Автор: Erik Slaven

годинник Hamilton Ventura Elvis80 Automatic

У 1950-х роках всі наручні годинники були механічними з ручним або автоматичним заводом. До кварцової кризи ще залишалася пара десятиліть, тому єдиним способом, який дозволяє годинниковій марці якось виділитися на тлі конкурентів, був нестандартний дизайн або технічні нововведення.

У 1957 році відбулося нечуване — з'явився електричний годинник c батареєю. Це був Hamilton Ventura. Його революційний дизайн привернув увагу самого Елвіса Преслі, який в 1961 році знявся у фільмі «Блакитні Гаваї» з Ventura на зап'ясті.

Нова ітерація Hamilton Ventura Elvis80 — це данина поваги Королю рок-н-ролу, випущена напередодні 80-річчя його народження. Великий, сучасний, він все ще зберігав відбиток класичних годинників 50-х.

годинник Hamilton Ventura Elvis80 Automatic

Передісторія

Друга світова війна та робота над забезпеченням потреб армії були позаду, і в 1957 році Hamilton знову виробляв годинники для «цивільних». Модель Ventura стала справжньою сенсацією не тільки через свою оригінальну естетику, а й завдяки абсолютної технічної унікальності. Це був перший електромеханічний «гібридний» годинник.

Незважаючи на те, що механізм нового годинника оснащений батареєю, він не належить до кварцових калібрів, що з'явилися десятиліттям пізніше, в 1969 році (годинник Seiko 1969 Astron). Якщо коротко, то в калібр Ventura 500 була вбудована «електронна ходова пружина», яка приводить в дію звичайне колесо балансу та отримує живлення від мініатюрної батареї. Остання була розроблена Hamilton у співпраці з National Carbon Company (Національною вуглецевою компанією).

годинник Hamilton Ventura Elvis80 Automatic

На жаль, у такого механізму було кілька недоліків: він занадто примхливий та схильний до корозії, тому лише деякі годинникарі бралися за його ремонт. А випуск компанією Bulova в 1960 році годинника Accutron з повноцінним електронним модулем і камертоном на 360 Гц замість колеса балансу ще більше підірвав позиції новаторської моделі Ventura.

Надійний та високоточний (до 1 хвилини в місяць) Accutron став попередником сучасних кварцових механізмів, що автоматично зробило раніше випущений Hamilton Ventura менш актуальним.

Проте, культовий годинник — це не завжди результат висококласного інжинірингу. У випадку з Ventura успіх визначив дизайн, а точніше — неординарний асиметричний корпус. Розроблений Ричардом Арбіб, відомим дизайнером General Motors, він нагадував за формою хвостові плавники автомобілів (так звані «акулячі плавники») і в той же час символізував атомну міць епохи.

годинник Hamilton Ventura Elvis80 Automatic

Годинник став культовими після того, як Елвіс Преслі з'явився з ним в своєму восьмому та найбільш успішному фільмі «Блакитні Гаваї». Через 7 років лінійку Ventura зняли з виробництва, але її популярність ніколи не вщухала. У 1988 році Hamilton відновив випуск, і годинник знову набув статус культового після виходу трилогії «Люди в чорному».

Дизайн версії кінця 1980-х був схожий з оригінальним, але механізм замінений на кварцовий, а сама лінійка пізніше поповнилася версіями з хронографом і автоматичним калібром.

Корпус і дизайн

Розміри корпусу класичної трикутної версії 80-х років за сучасними мірками досить малі: ширина 32,3 мм, висота 50,3 мм. Найвужча частина створювала відчуття малогабаритності цього годинника, тому розміри нової версії Elvis80 Automatic були збільшені до 44,6 × 42,5 мм, щоб відповідати сучасним вимогам. Звісно, пропорції зазнали деяких змін, однак сама трикутна форма та загальна естетика Ventura залишилися колишніми.

годинник Hamilton Ventura Elvis80 Automatic

У класичній версії вушка під ремінець прикривали стилізовані «щити», які служили не тільки доповненням до дизайну, але і в деякій мірі захищали ремінець. В моделі Elvis80 Automatic також реалізований цей прийом, але вже в більш сучасному виконанні.

«Плавці», що обрамляють дві з трьох сторін трикутного корпусу, схожі з оригіналом, але виконані більш витончено. Ліва сторона корпусу незграбна, повністю матова, з плоскими поверхнями та зрізаним кутом. Права, навпаки, відполірована в глянцевій техніці та відрізняється округленими краями.

годинник Hamilton Ventura Elvis80 Automatic

Ventura Elvis80 Automatic — це альянс форм і контрастів, який якимось незбагненним чином абсолютно органічний у своїй химерності. Адже, будь ций годинник більш традиційним в загальноприйнятому сенсі, це був би вже не Ventura.

Задня кришка з сапфірового скла злегка вигнута, щоб годинник комфортно прилягав до зап'ястя. Циферблат також захищений сапфіровим склом, яке, подібно до останніх смартфонів Samsung Galaxy, закруглене з правого флангу. Корпус нового Hamilton Ventura виконаний з нержавіючої сталі 316L, також в лінійку увійшли версії з чорним PVD-покриттям. Ступінь водозахисту становить 50 метрів.

годинник Hamilton Ventura Elvis80 Automatic

Ventura Elvis80 Automatic — це чудовий приклад переродження культового дизайну в сучасний концептуальний годинник.

Циферблат і стрілки

Комбінація текстур і багаторівнева архітектура циферблату відповідають незвичайному корпусу. У трикутній центральній частині гладка поверхня, яка оточена широким «кільцем», що складається з декількох доріжок з «посадженими» годинними маркерами різних форм і розмірів.

годинник Hamilton Ventura Elvis80 Automatic

У самого фланця розташована 15-хвилинна шкала з помаранчевою розміткою, яка поєднується за кольором з секундною стрілкою. Сріблясті годинна та хвилинна стрілки покриті складом Super-LumiNova, як і годинні індекси в положеннях «12-6-9 годин». Апаратура з датою знаходиться в положенні «3 години».

годинник Hamilton Ventura Elvis80 Automatic

Через асиметричну форму корпусу та циферблату стрілки в певних положеннях опиняються досить далеко від нанесеної розмітки. Наприклад, секундна стрілка проходить по зовнішній хвилинній шкалі в положеннях «7» та «11 годин», а в положеннях «5» та «9 годин" зовсім її не досягає. Незважаючи на це читаність циферблата відмінна, і достатньо побіжного погляду на нього, щоб визначити точний час.

годинник Hamilton Ventura Elvis80 Automatic

Через абсолютно чорний фон сапфірове скло трохи відблискує, але в скелетонізованих і білих моделях цієї проблеми немає.

Механізм

Однією з головних особливостей оригінальної версії 80-х були електромеханічний калібр і незвичайна «атомна» хвиляста лінія в центрі циферблату. Цей годинник втілював дух свого часу та мав власний автентичний стиль. Кварцова модель, що вийшла пізніше, також втілювала цю концепцію.

годинник Hamilton Ventura Elvis80 Automatic

Сучасна версія Elvis80 — це продукт нашого часу. Вона оснащена новітнім автоматичним калібром H-10, сконструйованим на базі ETA C07.111. Аналогічний механізм (з невеликими змінами) також використаний в новому Jazzmaster Skeleton.

Калібр працює на частоті 21,600 напівколивань на годину (3 Гц), має 25 каменів і забезпечує 80-годинний запас ходу. Функції: центральні годинна, хвилинна та секундна стрілки і апертура з датою в положенні «3 години».

годинник Hamilton Ventura Elvis80 Automatic

Огляд, що відкривається через прозору задню кришку, досить незвичайний: круглий механізм, укладений в трикутний корпус, зовні оточений порожнечею. Незвично, якщо не сказати більше. Вільний простір забарвлений в чорний колір і декорований сріблястим V-подібним орнаментом, який гармонує з переважно сірим механізмом. Особливого лиску калібру Н-10 додають візерунок «перлаже» та скелетонізований ротор.

Ремінець

Залежно від моделі годинник Hamilton Ventura Elvis80 Automatic комплектується чорним або білим каучуковим ремінцем із застібкою-пряжкою, браслетом з нержавіючої сталі або чорним ремінцем з телячої шкіри.

У «щитів» над вушками в місці кріплення ремінця його ширина 21 або 22 мм. Ремінець інтегрований в корпус і не підлягає заміні на стандартний. Ремінець зручний та комфортно сидить навіть на невеликому зап'ясті, що досить рідкісне явище для великого годинника (багато з них комплектуються непомірно великими ремінцями). Зігнуте скло задньої кришки також сприяє більш комфортному приляганню годинника до руки.

Висновок

Я відданий шанувальник оригінальних годинників Ventura та її інноваційного (нехай і недосконалого) механізму. Класична модель 80-х відмінно відтворила цю динаміку, але версія Ventura Elvis80 Automatic — це «нове прочитання» культового дизайну в актуальній інтерпретації.

годинник Hamilton Ventura Elvis80 Automatic

Загострена трикутна форма все так ж впізнавана, а, що збільшився, розмір корпусу куди більш відповідає сучасним смакам і тенденціям. Колекція Ventura стала ширше та різноманітніше, але залишилася не менш футуристичною.

Приємно, що колись кварцова модель знайшла механічне «серце», а для шанувальників «старої школи Ventura» випущена ще і модель з кварцовим калібром.

Офіційний прайс Ventura Elvis80 Automatic на каучуковому ремінці становить 1,395 швейцарських франків (1,445$). Що не так уже й багато за унікальний годинник з багатою історією, висхідною до самого Королю рок-н-ролу.

Технічні характеристики Hamilton Ventura Elvis80 Automatic:

  • Корпус: ширина 44,6 мм, висота 42,5 мм; нержавіюча сталь з комбінованим поліруванням (глянцевим і матовим), а також версія з PVD-покриттям; сапфірове скло з покриттям антивідблиску і закругленням з правого флангу; задня кришка з сапфірового скла з анатомічним вигином; ступінь водозахисту 50 метрів.
  • Циферблат: трикутний багаторівневий, чорного матового кольору з об'ємними індексами; поліровані годинна та хвилинна стрілки покриті складом Super-LumiNova; секундна стрілка і 15-хвилинний фрагмент хвилинної шкали виконані в помаранчевому кольорі.
  • Механізм: автоматичний калібр Hamilton H-10 (на базі ETA C07.111); 25 каменів, частота 21,600 нкв/год (3 Гц); 80-годинний запас ходу; центральна годинна стрілка, хвилини, секунди, апертура з датою; орнамент «перлаже» та скелетонізований ротор.
  • Ремінець: чорний або білий каучук із застібкою-пряжкою з нержавіючої сталі, сталевий браслет або чорний ремінець з телячої шкіри (на вибір).
  • Референс: H24555331.
  • Офіційний прайс: 1,395CHF (1,445 $).