Про розумний спортивний годинник третього покоління в ексклюзивному інтерв'ю c Фредеріком Арно

Автор: Brice Goulard

Компанія TAG Heuer анонсувала реліз нового смарт-годинника з серії Connected. Фредерік Арно, директор зі стратегії та цифрових технологій бренду, розповів про можливості нової моделі та про те, яке місце вона займає в лінійці TAG Heuer.

160-річний досвід компанії у створенні ергономічних, технологічних і оригінальних годинників відкриває TAG Heuer необмежені можливості для реалізації найсміливіших та інноваційних ідей. Але сьогодні ми поговоримо про абсолютно особливий випадок: ніякої класичної механіки, тільки сучасні технології та новітнє програмне забезпечення.

Фредерік переконаний, що механічні та електронні годинники можуть успішно співіснувати і розвиватися під керівництвом однієї з найбільш шанованих і старовинних швейцарських марок.

Новий смарт-годинник TAG Heuer Connected

TAG Heuer представляє третє покоління смарт-годинників Connected, які вперше вийшли на ринок у 2015 році. Ставши першовідкривачем в сегменті розкішних «розумних» моделей, компанія придбала чималий досвід в цій області та готова вразити нас новими досягненнями.

Третє покоління віртуозно поєднує в собі класичні елементи годинникового мистецтва TAG Heuer та сучасні цифрові технології. Це дозволило створити годинник зі значним функціоналом і можливостями, недоступними іншим смарт-моделям.

Новий смарт-годинник TAG Heuer Connected

Що ж собою являє годинник TAG Heuer Connected? Перш за все хочу відзначити, що зовні він схожий з іншими колекціями марки, володіючи при цьому яскравою індивідуальністю.

45-міліметровий корпус виконаний з нержавіючої сталі або титану, також випущена версія з DLC-покриттям. Грановані вушка під ремінець, комбіноване полірування, керамічний безель зі шкалою, функціональна заводна головка і кнопки — це не тільки фірмовий стиль TAG Heuer, а й відсилання до раніше випущених моделей.

Годинник комплектується сталевим браслетом або силіконовим ремінцем із застібкою, яка складається, та системою для самостійної заміни.

Новий смарт-годинник TAG Heuer Connected

Сенсорний OLED-екран, що обрамлений керамічним безелем, захищений сапфіровим склом, стійким до подряпин. Стиль циферблата можна вибрати на свій смак: традиційна механіка або цифровий дизайн від TAG Heuer, що включає скелетонізовані хронографи, або цифровий хронограф Carrera Heuer 01. До лічильників можна «прив'язати» різні функції на вибір. Для любителів традиційної електроніки створені класичні діджитал-дисплеї.

Тепер про можливості, які перед нами відкриває TAG Heuer Connected третього покоління. Оснащений Wear OS від Google (версія операційної системи Google Android) годинник підтримує широкий набір функцій як для занять спортом, так і для повсякденної активності. Мікрофон, розташований на лівому фланзі корпусу, дозволяє управляти Google Assistant чи Google Translate. Крім того, можна перевіряти пошту, повідомлення та порядок денний, перемикати музичні композиції, перевіряти погоду, користуватися картами та здійснювати оплати через Google Pay.

Новий смарт-годинник TAG Heuer Connected

Але перш за все TAG Heuer — це спортивний годинник. Таким чином, новий годинник Connected Watch готовий до роботи з водозахистом 50 м, щоб не відставати від вас, поки ви плаваєте, їздите на велосипеді або бігаєте під дощем. Спортивний режим використовує GPS, забезпечує потокове відтворення аудіо та моніторинг серцевого ритму.

Задня панель корпусу оснащена новим датчиком частоти серцевих скорочень (немедичного класу), який оптимізує відстеження спалених калорій, а вбудований GPS-модуль фіксує ваше положення під час тренувань, диференціює та розраховує показники ефективності. До переліку функцій годинника Connected також входять компас, акселерометр і гіроскоп.

Новий смарт-годинник TAG Heuer Connected

Компанія розробила спеціальний додаток TAG Heuer Sports, що включає гру в гольф, біг, їзду на велосипеді, ходьбу, заняття фітнесом та інші види активності. Ви можете відстежувати свої показники (швидкість, темп, відстань, частоту серцевих скорочень) безпосередньо на дисплеї годинника, а детальний аналіз ефективності доступний в мобільному додатку TAG Heuer. Дані також синхронізуються з Apple Health та Strava.

Вартість нової моделі Connected стартує з 1,700 євро.

Але все це лише сухі факти. Фредерік Арно, директор зі стратегії та цифрових технологій TAG Heuer, розповість нам куди більше про третє покоління смарт-годинника Connected від знаменитого швейцарського бренду.

Новий смарт-годинник TAG Heuer Connected

Френк Гилен (видання MONOCHROME):

— TAG Heuer був першим люксовим брендом, який використав подібну технологію в своїх годинниках. Яке місце серія Connected займає серед всіх лінійок компанії?

Фредерик Арно, TAG Heuer:

— Відмінне питання. Ми були одними з перших, хто вийшов на цей ринок. І я говорю не тільки про швейцарські бренди. Зараз ми одна з небагатьох старовинних годинникових компаній Швейцарії, які активно освоюють цю нішу та вкладають великі кошти в сегмент смарт-годинника.

Ми назвали свій годинник Connected Watch (підключенні), а не smart (розумні) подібно до багатьох інших, оскільки ми позиціонуємо свій продукт насамперед як годинник. Ми черпали натхнення в багатій історії нашої компанії та її культових колекціях. Серія Connected стала результатом спільної роботи команди дизайнерів та інженерів-механіків TAG Heuer.

Одним з ключових пріоритетів для нас було створення красивого годинника. І це простежується в кожній деталі: корпусі з титану чи сталі, керамічному безелі і так далі. Це один з найважливіших елементів в структурі ДНК марки TAG Heuer.

Що стосується цифрового аспекту, то тут для нас пріоритетними були два пункти. Перший стосувався циферблатів — ми надихалися дизайнами наших традиційних моделей. Якщо ви бачили наші останні моделі, ви розумієте, про що я говорю.

Новий смарт-годинник TAG Heuer Connected

— Безумовно. Деякі з них виглядають просто приголомшливо.

— Так (сміється), і у нас є циферблат Carrera Heuer 02, створений за мотивами традиційних версій, який ми інтерпретували в цифровий формат. Ми дозволили собі певну свободу дій, переосмисливши нашу ДНК в розрізі цифрового простору.

Карбонові та орбітальні циферблати, вірніше, принцип відображення часу в годиннику Connected не можливо було б реалізувати в традиційному механічному циферблаті. Але натхнення ми черпали саме в класичному хронометражі.

Крім того, ми працюємо з власної програмної екосистемою та запускаємо додаток TAG Heuer Sports. І у нас вже є багатий досвід в частині гольфу, який був включений в функціонал в 2019 році.

Зараз ми додаємо нові активності: біг, їзда на велосипеді, фітнес, ходьба і додаток-компаньйон, розроблений для зручності користувачів.

— Звучить багатообіцяюче. Виходить, що в TAG Heuer створили годинник, який буде корисний абсолютно у всіх сферах життя?

— Так, це один з ключових моментів. Модель Connected стане надійним супутником у повсякденному житті, при цьому вона відрізняється чудовим дизайном. Безсумнівно, це той годинник, який ви будете носити з гордістю: на роботі, на заходах, займаючись спортом. У будь-якій ситуації ви можете відстежувати ваші показники ефективності.

Щоб зробити будні користувачів більш комфортними, ми використовуємо операційну систему Wear OS для відображення повідомлень і додатків, завантажених з Play Store. Також ПО забезпечує повну підтримку Google з сервісами Google Assistant та Google Fit.

— Тобто, Google виступив в якості партнера у вашому проекті?

— Саме так. Ми тісно співпрацювали з компанією Google, яка розширила для нас доступ в свою операційну систему, щоб ми могли її кастомізувати та надати користувачам більше можливостей. ПО від Google — один із стовпів, які підтримують проект TAG Heuer Connected Watch.

Також у нас є партнери, які надають підтримку в частині оптимізації GPS, вимірюванні серцевого ритму та інш. Ми інвестували багато коштів в продуктивність цих датчиків. Для нас принципово важливо наблизитися до кращих в цій сфері та, звісно, обійти конкурентів.

Новий смарт-годинник TAG Heuer Connected

— Ринок смарт-годинників — це висококонкурентне середовище. Яким чином традиційний годинниковий бренд TAG Heuer зможе скласти конкуренцію іншим компаніям і зайняти міцні позиції на ринку?

— Ви маєте рацію. В цей сегмент інвестують багато брендів, тому тут досить багатолюдно. Однак ми вважаємо свій продукт унікальним, а позиції на ринку міцними.

Серія Connected створена в традиціях годинникового мистецтва. Це в повній мірі відображено в матеріалах і дизайні. Саме тому вона дуже відрізняються зовні від інших розумних годинників, у витоках створення яких покладена не класична швейцарська механіка, а сучасні технології.

Ми також вклали чимало коштів у поліпшення користувацького досвіду, що дозволило зробити наш годинник інтуїтивно зрозумілим і корисним для користувачів.

Крім того, у нас в штаті є команди дизайнерів призначеного для користувача інтерфейсу, менеджери по продукту та розробники, які працюють над покращенням ПО. Ми вважаємо, що саме програмне забезпечення являє найбільшу цінність в годиннику Connected.

— Все вищесказане вимагає першокласної електроніки, щоб користувальницький інтерфейс міг надати клієнту максимум з можливого. Я сам вийшов зі сфери IT, тому розумію просту закономірність: чим потужніший та сучасніший електронний модуль, тим ефективніша робота ПО і кращий досвід користувача. І нерідкі випадки, коли електроніка стає обмежуючим фактором призначеного користувачу інтерфейса.

— Перша людина, найнята в технічну групу, спеціалізувалася на базовому ПО, яке пов'язує між собою апаратне та програмне забезпечення. Це дуже важливо для тих оптимізацій, які ми впроваджуємо.

У нас є яскравий дисплей з високою щільністю пікселів, який забезпечує чудову картинку як в приміщенні, так і на вулиці. А також кращий чіп на сьогоднішній день, розроблений для годинника з екосистемою Wear OS.

Ми також інвестували в оптимізацію деяких ключових компонентів, таких як: GPS, датчики моніторингу серцевого ритму та енергоспоживання. Насправді, про роботу, яку ми виконали, можна розповідати нескінченно.

— Кого ви вважаєте основними конкурентами TAG Heuer Connected? Гіганта Apple Watch? Мені складно уявити, що годинник на подобу Fitbit відповідає рівню вашого продукту.

— Безумовно, наші конкуренти — це ключові гравці ринку смарт-годинників: Apple, Samsung та Garmin, а також деякі інші годинники спортивного сегмента.

Але в порівнянні з цими компаніями у нас є суттєва відмінність, можна навіть сказати перевага — ми використовуємо тільки сталь та титан, а безелі виготовляємо з кераміки, яка робить дизайн більш розкішним.

TAG Heuer Connected пропонує користувачам багатогранність та широкі можливості персоналізації: вибір ремінця, стилю циферблату, який буде підкреслювати індивідуальність власника, інтуїтивно зрозумілі та різноманітні спортивні режими і можливість відстежувати свою ефективність як за допомогою годинника, так і на смартфоні. Ми дійсно не пошкодували ані сил, ані коштів на створення цього продукту.

— Відразу після виходу серії Connected компанія надала можливість замінити цифровий модуль на механічний. Ця можливість ще доступна користувачам? У вас колись виникала думка створити годинник, що поєднує механіку та електроніку?

— Ми прийняли рішення не продовжувати цю пропозицію, оскільки довговічність годинника первинна для нас.

Батареї наших годинників мають ті ж обмеження, що і будь-який інший електронний гаджет. При щоденній експлуатації вони прослужать від двох до трьох років. При цьому у TAG Heuer Connected є задня кришка, яка дозволяє замінити батарею, що значно продовжує їхній термін служби.

Ми здійснили задумане — створили годинник, який прослужить набагато довше, ніж звикли користувачі. Крім того, ми продумали програму утилізації, і коли вона буде потрібно, ми запропонуємо її покупцям.

Що стосується механіки, то ми дійсно віримо в те, що у неї певний зв'язок з електронікою. Питання лише в цінності кожної з них, яка значно відрізняється. Купуючи Connected Watch або класичну механіку, людина завжди переслідує різні цілі та жадає різних емоцій.

Новий смарт-годинник TAG Heuer Connected

Безумовно, реалізувати подібний симбіоз цілком можливо, але ми не хочемо створювати продукт на кшталт «2 в 1». Клієнт цілком може придбати і смарт-годинник, і механічний, і в повній мірі насолодитися перевагами обох.

— Хотілося б дізнатися ваш прогноз на майбутнє. Як ви думаєте, хто здобуде перемогу — все ж таки механіка або розумні годинники?

— Для компанії TAG Heuer та для мене особисто відповідь однозначна: у обох велике майбутнє. Ми активно розвиваємо та удосконалюємо як серію Connected, так і класичну механіку бренду. Те ж саме можу сказати і про кварцові моделі, які, я переконаний, не втратять своїх позицій на ринку.