Оновлена культова модель Seiko Turtle з керамічним безелем, сапфіровим склом і навіть більше...

Автор: Brice Goulard

годинники Seiko Prospex King Turtle SRPE03, SRPE05, SRPE07

Колекція вантажних дайверських годинників Seiko рясніє культовими моделями. І Turtle з її унікальною формою корпусу — одна з них. Відома під іменем «Капітан Віллард» (його носив головний герой фільму «Апокаліпсис сьогодні»), версія під референсом 6105-8110 надихнула японську компанію на створення однієї з найбільш успішних дайверських серій — Prospex Automatic Diver 200m «Turtle».

Ці годинники завжди були надійні, доступні за ціною і, можна сказати, бездоганні. Проте, бренд Seiko вирішив удосконалити те, що, здавалося, в покращені не потребує. Нова лінійка Seiko Prospex Automatic Diver 200m безумовно вдалася і вже отримала яскраве прізвисько — «King Turtle». Це не принципово новий годинник, а скоріше більш сучасне втілення серії, що  вже зарекомендувала себе.

Ми вже розглядали «прабатька» King Turtle — відому колекцію Prospex Automatic Diver 200m SRP. Це базові автоматичні моделі Seiko Prospex з водозахистом 200 метрів і заокругленим 45-міліметровим корпусом. Оснащені калібром 4R36 з функцією дня тижня та дати ці годинники представляють собою вдосконалену версію моделі 6105.

За досить скромну ціну (близько 400 євро) ми отримали хороший годинник, однак з деякими поступками в плані якості матеріалів, що обумовлено низькою ціною. Це і мінеральне скло Hardlex, і чутливий до подряпин алюмінієвий безель, і нехитрий циферблат. Просто добротний бюджетний Turtle.

Компанія Seiko вирішила урізноманітнити свою культову колекцію, випустивши три моделі, про які сьогодні піде мова. Однак не варто розглядати ці годинники як сучасну версію лінійки SRP. Версія King Turtle, що отримала своє прізвисько завдяки фанатам марки, — це більш висока якість та підвищена резистентність до несприятливих умов.

годинники Seiko Prospex King Turtle SRPE03, SRPE05, SRPE07

Отже, що змінилося. На перший погляд практично нічого: той ж дизайн, що і у SRPЕ; корпус 45 мм x 13,2 мм, як і у стандартного Turtle. Що загвинчується, заводна головка в положенні «4 години», задня кришка на гвинтах і гарантована водонепроникність 200 метрів. Розкладка циферблату зберегла колишній стиль індексів і стрілок. Ускладнення «день тижня і дата» знаходиться там же – в положенні «3 години».

Удосконалення криються в деталях, причому найбільш значущих. Нові Seiko Prospex King Turtle захищені не мінеральним склом Hardlex, а міцним сапфіровим склом. Над апертурою з датою і днем тижня перебуває лупа. Хтось може розглядати це нововведення як архаїзм, але мене особисто радують подібні відгомони старої школи.

годинники Seiko Prospex King Turtle SRPE03, SRPE05, SRPE07

Зміни на краще торкнулися також і безеля Seiko Prospex King Turtle. Зубці для захвату отримали іншу більш зручну форму, а шрифт і розмітка стали чіткішими. Все це зробило дизайн King Turtle не тільки більш сучасним, але також трохи агресивним, якщо порівнювати з округлими і плавними лініями класичної «черепахи». Загальне враження: це якісно і надійно.

Найбільш значної модернізації піддався безель: тепер вставка зроблена з кераміки. І хоча візуально різниця не так помітна (60-хвилинна шкала залишилася колишньою), годинник став більш зносостійкими.

І, нарешті, циферблат. При ідентичному розташуванні його елементів кольори та текстури абсолютно різні. У двох стандартних версій під референс SRPE03 та SRPE05 використаний орнамент «плитка» (Tapisserie) з яскраво вираженою квадратної текстурою. Він оживляє циферблат і надає йому глибини.

годинники Seiko Prospex King Turtle SRPE03, SRPE05, SRPE07

Технічна частина залишилася колишньою: той ж перевірений часом і навантаженнями автоматичний калібр 4R36, відомий своєю точністю (похибка становить ±10 секунд на день) і надійністю. У механізмі функція стоп-секунди, працює він на частоті 21,600 напівколивань на годину і забезпечує 41-годинний запас ходу.

Нова серія Seiko Prospex King Turtle випущена в трьох варіаціях. Модель SRPE03K1 — це базовий годинник, що називається, на всі випадки життя. Чорний циферблат з квадратним плитковим орнаментом, чорний керамічний безель і триланковий браслет з нержавіючої сталі. Застібка складається — автомат з фіксатором. Офіційний прайс SRPE03K1 на сьогодні становить 17 900 грн.

годинники Seiko Prospex King Turtle SRPE03, SRPE05, SRPE07

Друга версія Seiko King Turtle під референсом SRPE05K1 по стилю ближче до мілітарі. Циферблат кольору хакі, той ж плитковий орнамент і чорний керамічний безель. Ремінець силіконовий, в тон циферблату. Застібка з нержавіючої сталі в формі пряжки. Офіційний прайс SRPE05K1 на сьогодні 17 300 грн.

І остання за рахунком, але не за цінністю модель серії King Turtle ховається під референсом SRPE07K1. Вона помітно відрізняється від двох інших, оскільки її циферблат синього кольору декорований орнаментом «морська хвиля». Він чимось нагадує версію Save the Ocean, але відрізняється більшою чіткістю. На керамічний безель синього кольору нанесена золотиста шкала. Ремінець силіконовий, чорний. Застібка в формі пряжки виконана з нержавіючої сталі. Офіційний прайс SRPE07K1 на сьогодні становить 17 300 грн.

годинники Seiko Prospex King Turtle SRPE03, SRPE05, SRPE07

Всі три версії Seiko Prospex King Turtle стали прекрасним доповненням до культової колекції. Вони значно перевершують оригінальну версію в плані дизайну, що відбилося на їхній вартості (майже на 180 євро більше). З лютого 2020 року годинники надійшли у продаж.

годинники Seiko Prospex King Turtle SRPE03, SRPE05, SRPE07

Технічні характеристики Seiko Prospex Automatic Diver 200 m «King Turtle»:

  • Корпус: діаметр 45 мм; товщина 13,2 мм; довжина корпусу між вушками 47,7 мм; нержавіюча сталь; полірування комбіноване (глянцеве і матове); односпрямований, що  обертається, безель зі сталі з керамічною вставкою і 60-хвилинної шкалою; сапфірове скло з лупою; яка загвинчується, заводна головка; задня кришка на гвинтах; водозахист 200 метрів.
  • Циферблат: квадратний плитковий орнамент «морська хвиля»; стрілки та індекси покриті люмінесцентним складом Lumibrite.
  • Механізм: мануфактурний автоматичний калібр 4R36; 24 каменя; 27,4 мм; частота 21,600 нпк/год; 41-годинний запас ходу; години, хвилини, секунди, дата, день тижня.
  • Ремінець/браслет: триланковий з нержавіючої сталі зі складною застібкою; силіконовий ремінець зі сталевою застібкою у формі пряжки.
  • Референс: SRPE03K1 — чорні циферблат і безель, сталевий браслет.
  • SRPE05K1 — циферблат кольору хакі, чорний безель, силіконовий ремінець в тон циферблату.
  • SRPE07K1 — синій циферблат з орнаментом «морська хвиля», синій безель, силіконовий ремінець чорного кольору.
  • Надходження до продажу: в онлайн-магазинах Seiko і в бутиках ритейлерів — лютий 2020 року.