Годинник-триб'ют легендарної американської гонки

Автор: Roberta Naas

хронограф TAG Heuer Indy 500 Formula 1

Годинники TAG Heuer Indy 500 Formula 1 присвячений легендарній гонці, офіційним хронометристом якої була обрана швейцарська марка

У серпні цього року пройшла 104-я гонка Indy 500 в Індіанаполісі, штат Індіана. Однак вона помітно відрізнялася від усіх попередніх: через світову пандемію гонка пройшла пізніше, ніж зазвичай, і проводилася без глядачів. Тим не менш, це не завадило гонщику Такуме Сато випередити Скотта Діксона й Грема Рахав, здобувши вже другу перемогу в знаменитій Indy 500 (раніше він виграв гонку в 2017 році).

Офіційним хронометристом легендарного заїзду стала компанія TAG Heuer, яка підписала кілька контрактів на проведення цього заходу на декілька років вперед.

хронограф TAG Heuer Indy 500 Formula 1

Годинник TAG Heuer Indy 500 Formula 1 виконаний з нержавіючої сталі та декорований знаковими елементами гонки Indy 500

Компанія TAG Heuer бере активну участь у світі автоспорту з початку 1900-х років. У цьому році вона представила спеціальну серію годинників Formula 1, присвячених трасі Indy 500. Заснована в 1909 році, вона спочатку була вимощена більш ніж трьома мільйонами цеглин. Звідси й її неофіційна назва – Brickyard (від англ. Brick – цегла, прим. ред.)

Звісно, траса Indianapolis Motor Speedway вже давно покрита асфальтом, але на стартовій лінії залишилася смуга старовинної цегляної кладки, що служить нагадуванням про історичне коріння. Гонщик, котрий перемагає в Indy 500, завжди цілує ці цеглини, що і зробив Такуме Сато вже вдруге за свою кар'єру.

хронограф TAG Heuer Indy 500 Formula 1

На циферблаті TAG Heuer Indy 500 Formula 1 зображений фрагмент цегляної кладки, котра колись встеляла всю гоночну смугу

Саме ця цегляна кладка надихнула компанію TAG Heuer на створення новітнього кварцового хронографа Formula 1.

43-міліметровий годинник виконаний в корпусі з нержавіючої сталі. Його чорний циферблат декорований вертикальною червоно-коричневою смугою, яка імітує цегляну кладку. На фіксований чорний керамічний безель нанесена тахіметрична шкала.

Хронограф нової моделі гарантує точність вимірювання до 1/10 секунди. TAG Heuer Indy 500 Formula 1 комплектується чорним каучуковим ремінцем.

Марка випустила всього 1500 примірників, кожен з яких позначений порядковим номером. Офіційна ціна становить 2,100$.

хронограф TAG Heuer Indy 500 Formula 1

Випущена також жовта версія Tag Heuer Indy 500 Formula 1 на сталевому браслеті