Нерідко в спробах догодити тим чи іншим «метрам» індустрії годинникові експерти й просто наближені до них фахівці пропонують свої «найбільш об'єктивні рейтинги» кращих наручних годинникових. Це можуть бути рейтинги кращих брендів або окремо взяті чоловічі або жіночі годинники. Але чи справедливі вони? За якими критеріями оцінюють найкращі бренди годинників?

 • по загальній популярності у світі,
 • за ринковою вартістю самого бренду,
 • за кількістю випущених за рік годинників,
 • за річним товарообігом і торговою активністю в цілому,
 • за сумарною оцінкою годинникових експертів,
 • за індивідуальною естетичною красою моделей,
 • по прогресивності технологій та перспективам розвитку й т.д. й т.п.

Марок, які випускають наручні годинники, безліч. Одні пропонують недорогі моделі, інші орієнтуються на більш високий клас. Примітно, що деякі бренди з часом зникають так само швидко, як і з'являються, в той час як справжні лідери отримують світове визнання.

У наш рейтинг кращих наручних годинників увійшли ті виробники, які вже десятки років у всіх на слуху. Всі бренди зі списку — активні учасники всесвітнього щорічного годинникового шоу Baselworld, а значить — справжні лідери світової годинникової промисловості. Своє визнання вони отримали за високу якість та здатність дивувати споживачів незвичайними новинками. Вам залишається лише вирішити, який наручний годинник краще купити.

Кращі марки наручних годинників: 25 брендів за версією ДЕКА:

 1. Vacheron Constantin
 2. Breguet
 3. Longines
 4. Patek Philippe
 5. Ulysse Nardin
 6. Cartier
 7. Omega
 8. Тissot
 9. TAG Heuer
 10. Panerai
 11. Zenith
 12. IWC
 13. Audemars Piguet
 14. Seiko
 15. Breitling
 16. Bvlgari
 17. Oris
 18. Rolex
 19. Tudor
 20. CASIO
 21. Maurice Lacroix
 22. Raymond Weil
 23. Hublot
 24. Bell & Ross
 25. Urwerk

*Черговість подання брендів у створеному переліку не несе в собі будь-якого суб'єктивного рейтингу, а лише відповідає року їхнього заснування.

Vacheron Constantin — найстаріший еталон швейцарських майстрів

Vacheron Constantin — найстаріший еталон швейцарських майстрів

Історія існування бренду Vacheron Constantin налічує понад 260 років, що дозволяє назвати компанію найстарішої у світі годинниковою мануфактурою. Підприємство було створено у 1755 році 24-річним майстром з Женеви Жан-Марком Вашероном.

Надійність та елегантність моделей незабаром стала візитною карткою молодої мануфактури, що й послужило зростанню популярності серед європейської знаті, в тому числі й у впливових представників королівського двору Франції. У 1819 році співвласником компанії виявився Франсуа Константен, підприємницький досвід якого сприяв розширенню бізнесу до світового рівня. Знаменита фраза того часу, яка виявилася згодом девізом швейцарського годинникового бренду: «Роби краще, якщо це можливо, а це можливо завжди».

Знаменита модель бренду в умовній категорії «Найкращий наручний годинник» — Traditionnelle Twin Beat Perpetual Calendar. Головна особливість преміального аксесуару — два режими роботи механізму. В процесі активної експлуатації годинник діє один з них — високочастотний, який уособлює абсолютну точність приладу. Якщо ж годинник знаходиться у стані спокою, активізується другий режим зі зниженою частотою коливань. У цьому випадку забезпечується безпрецедентний для механіки запас ходу у 65 діб.

Як правило, годинники марки Vacheron Constantin підбираються під класичний стиль одягу, орієнтований на значущі зустрічі з діловими партнерами, вечірні раути, відвідування театру й тому подібні заходи. Статусність аксесуара підкреслюється дорогим матеріалом корпусу (золото, платина) і багато в чому консервативним іміджем.

Ціновий діапазон: $ 5 000 – $ 1 500 000.

Годинникове мистецтво в образі Breguet

Годинникове мистецтво в образі Breguet

У 1775 році в Парижі відкрився невеликий годинниковий магазин, власником якого був майстер-початківець Абраам-Луї Бреге. Цей час став початком відліку діяльності згодом всесвітньо відомої компанії. Сьогодні бренд Breguet асоціюється з науковою точністю та свого роду домом високої моди у годинниковій справі.

Під час французької революції Бреге переїхав до Швейцарії, де і заснував власне виробництво. А шанувальниками та клієнтами бренду стали такі відомі особистості, як Людовик XVI, Наполеон Бонапарт, королева Вікторія та Вінстон Черчилль.

Брендова унікальність всіх моделей наручних годинників — індивідуальний номер, гільошований циферблат, секретний підпис, своєрідний стиль арабських цифр на екрані та незвичайна форма стрілок. А крім власного виробництва годинників класу «люкс» фірма розробляє високоточні механізми, використовувані в подальшому іншими торговими марками материнської компанії The Swatch Group.

Серед колекцій Breguet є годинники з досить традиційним дизайном у класичному стилі та вельми авангардні моделі, що імпонують шанувальникам сучасних інновацій. Наприклад, знаменита «космічна» серія під назвою Type XX Aeronavale, над створенням якої фахівці підприємства працювали 45 років (!). Такі наручні годинники відрізняються функцією fly-back, розробленої спеціально для льотчиків. Показання хронографу обнулюється разом із запуском нового відліку часу, а до додаткових переваг відносяться обертовий безель, сапфірове скло й висока водостійкість.

Ціновий діапазон $ 7 000 – $ 800. 000, але є модель за 30 000 000 $.

Longines — поєднання вінтажного ретро й сучасного урбанізму

Longines — поєднання вінтажного ретро й сучасного урбанізму

Засновником бренду в 1832 році став годинниковий майстер Огюст Агассі, котрий в той час із двома напарниками продавав невеликі кишенькові годинники у швейцарському місті Сент-Імье. Фабрика була названа Longines — на честь місцевості, на якій отримана земля для її будівництва.

Сьогодні швейцарська компанія входить до корпорації Swatch Group. Це кращі марки наручних годинників сучасної індустрії зі своїми власними традиціями, колекціями й шанувальниками. Фірмовий логотип Longines (пісочний годинник із крилами) у багатьох асоціюється з середньою ціновою категорією 400-1500$. До певного часу саме в цій ніші й знаходилися кращі годинники бренду. Однак з часом компанія цілком успішно увійшла і до сегменту елітних наручних аксесуарів.

Крім технічної досконалості та широкого асортименту як у ціновому діапазоні, так і в різноманітності стилю, Longines привертає неперевершеною точністю та оригінальними рішеннями дизайну.

Наприклад, серед численних моделей можна вибрати годинник із прозорою задньою кришкою і спостерігати за роботою механізму. А зі стильних годинників, що підкреслюють високий статус власника, можна відзначити супертонкий Longines L4.790.2.11.2 із золотим корпусом, сапфіровим склом і елегантним зовнішнім виглядом в цілому.

Ціновий діапазон: 900 $ – 10 000 $.

Patek Philippe — розкіш королів і статус президентів

Patek Philippe — розкіш королів і статус президентів

За честь вважатися брендом, який стояв біля витоків швейцарського годинникової майстерності, Patek Philippe по праву може конкурувати з не менш іменитими Vacheron Constantin, Breguet або Longines. Компанія була заснована у 1839 році в Женеві польськими емігрантами Антуаном Норбер де Патеком і Франсуа Чапеком. Тоді маленька майстерня називалася «Patek, Czapek & Cie». Однак незабаром другий співвласник покинув фірму, що зароджувалася, й його місце зайняв французький годинникар Жан Андріан Філіппе.

Знаковою історичною гордістю бренду можна назвати перший швейцарський наручний годинник — золотий годинник, створений у 1868 році за спеціальним замовленням для угорської графині Коссовіч. Згодом шанувальниками вже знаменитої мануфактури стали такі високопоставлені особи, як Папа Пія IX, королева Вікторія та навіть австрійський імператор.

Фірмовою особливістю Patek Philippe залишається вміння створювати годинник, що поєднує новаторські технології з класичним дизайном. Чого тільки вартий кишеньковий годинник Calibre 89 із турбійоном, зібраний до 150-річчя мануфактури. Унікальний хронометр складається з 1 728 деталей та має 33 механічних ускладнення.

Не менш феноменальним можна назвати годинник зі сталі Grandmaster Chime 6300A-010. У 2019 він був створений в єдиному екземплярі спеціально для благодійного аукціону Only Watch. Тоді ексклюзивний аксесуар Patek Philippe викупили за 31 млн швейцарських франків. Унікальні лоти бренду практично щороку б'ють всі мислимі рекорди за вартістю на провідних світових аукціонах.

І в цьому немає нічого дивного. Адже компанією Patek Philippe запатентовано 70 винаходів, що зробили величезний вплив на розвиток годинникової справи.

Кожна нова модель Patek Philippe із неймовірною швидкістю набуває статусу сучасної класики.

Ціновий діапазон: $ 12 000 – $ 1 500 000, але одна модель була продана на аукціоні за $ 32 000 000.

Ulysse Nardin — наручний годинник мореплавців, астрономів і мандрівників

Ulysse Nardin — наручний годинник мореплавців, астрономів і мандрівників

Заснована у 1846 році в невеликому швейцарському містечку Ле-Локло, сьогодні компанія знаменита точністю своїх приладів і фірмовим морським стилем у дизайні. Більше чотирьох тисяч сертифікатів, виданих за весь час діяльності фірми, підтверджують бездоганну якість наручних годинників. А впізнаваною в усьому світі емблемою бренду став стилізований якір. До слова, морська тематика нерідко відображається в стилі й сучасних виробів Ulysse Nardin.

Наприклад, одна з досить яскравих моделей з маркуванням 263-90-7M/72 привертає увагу циферблатом, виконаним під морські хвилі. І це, до речі, не випадково: згідно з технічними характеристиками, водостійкість складає 200 м — оптимальний варіант для професійних дайверів, оснащений титановим корпусом, сапфіровим склом і прозорою задньою кришкою. Остання зі згаданих особливостей створює образ нестандартності, що в свою чергу забезпечує й відповідний імідж власнику наручного аксесуара.

Якщо говорити в цілому про дизайнерську специфіку колекцій Ulysse Nardin, то в основному всі вони відрізняються ефектним стилем, доречним для тих, хто віддає перевагу активному способу життя. Ну а який наручний годинник краще, визначити можна виходячи з власних естетичних уподобань.

Ціновий діапазон 5 800 $ – 455 000 $.

Cartier — світ інновацій та розкоші

Cartier — світ інновацій та розкоші

Всупереч усталеній думці про французький годинниковий бренд, як про виробника виключно сегмента лакшері, ціновий діапазон наручних аксесуарів Cartier досить великий та стартує від $ 700. Проте, основними шанувальниками виробів бренду дійсно є королі, індійські магараджі та арабські шейхи, а максимальна «стеля» вартістю наручних годинників може досягати вельми вражаючих сум.

Діяльність імперії Картьє починалася у 1847 році з цеху по обробці дорогоцінних каменів у Парижі. Саме коштовності й отримали основну роль в дизайні, та й в усій філософії компанії. Засновника бренду Луї-Франсуа Картьє по праву можна назвати ювеліром королів і королем ювелірів.

Зразок годинникової класики — легендарна модель Tank, яку Cartier випустила у 1917 році. Стриманий дизайн, навіяний реаліями Першої світової війни, з незвичайним кріпленням ремінця до сих пір користується попитом. Цей культовий костюмний годинник відноситься до найвідоміших у світі елегантних наручних годинників для жінок і чоловіків.

Cartier асоціюється з розкішшю та коштовностями, а самі годинники частіше більше виконують роль прикраси на руці, ніж пристрою для відліку часу. Тому й вибирають такі аксесуари для відповідного іміджу.

Ціновий діапазон: $ 2 000 – $ 30 000, ексклюзив – $ 1 416 000.

Omega — представник Олімпійських Ігор, космосу й морських глибин

Omega — представник Олімпійських Ігор, космосу й морських глибин

У 1848 році перспективний годинникар Луї Брандт створив у швейцарському містечку Ла-Шо-де-Фон маленьку майстерню по збірці та реалізації хронографів високої якості. Талановитий фахівець взимку збирав годинники, а навесні й влітку подорожував по Європі, де і продавав свій товар. Сімейний бізнес, розширюючись, переходив у спадок і в 1884 році отримав своє нинішнє ім'я.

У наш час швейцарський бренд Omega — це не тільки технічна досконалість, неповторний дизайн і високий статус, а й активний спонсор і учасник різних світових подій. Починаючи з 1932 року знаменитий виробник вже 28 раз виконував роль Офіційного хронометриста на Олімпійських Іграх, регулярно оновлюючи абсолютний рекорд найтитулованішого в спортивних змаганнях годинникового бренду.

У 60-х роках XX століття годинник Omega Speedmaster зміг підкорити космос, ставши єдиним хронометром, котрий витримав тестування в лабораторіях NASA сильними магнітними полями, високими температурами та іншими екстремальними перевантаженнями. Наручний годинник Seamaster пройшов успішні випробування на підводному човні «Наутілус» із зануренням на глибину 4 400 м. Ну, а улюблений годинник легендарного «агента 007» Джеймса Бонда — Omega Seamaster — вже багато десятиліть користується особливою популярністю серед любителів глибоководних занурень.

Сьогодні годинники світового бренду можна споглядати на зап'ястях зірок: Ніколь Кідман, Джорджа Клуні, Сінді Кроуфорд та у не менш заслужених спортсменів Діна Баркера та Яна Торпа.

Серед колекцій Omega, центральні з яких Seamaster, Speedmaster, Constellation та De Ville вже набули статусу класики годинникового мистецтва, сьогодні можна купити годинники на будь-який випадок життя. На вибір — від спортивних виробів, розрахованих на екстремальні види діяльності, до елегантних наручних аксесуарів у класичному стилі.

Ціновий діапазон: $ 1300 – $ 20 000, але була модель за $ 400 000.

Тissot — змішання консервативності та авангардизму, престижу й доступності

Тissot — змішання консервативності та авангардизму, престижу й доступності

Створена в Швейцарії в 1853 маленька годинникова майстерня «Шарль Тіссо і син» вже через 13 років стала офіційним постачальником своїх виробів до російського Імператорського двору й завоювала чималу популярність серед знаті. З роками престиж марки тільки підвищувався та вже в наші дні ключовими рисами бренду можна назвати новаторство й технологічність поряд з широким діапазоном цін. Наприклад, серед моделей можна підібрати кращій наручний годинник до 300 доларів. У той же час досить великий вибір ї годинників до 2000 доларів.

Шанувальниками бренду були такі яскраві особистості, як Елвіс Преслі, Нельсон Манделла, Майкл Оуен, Грейс Келлі та інші світові знаменитості. А з важливих достоїнств, крім відносно демократичних цін, можна назвати гипоалергенність, ударостійкість, водонепроникність та корозійну стійкість.

Візитною карткою наручних годинників фірми Тissot лінійки T-Touch стала технологія, яка дозволяє управляти приладом легкими дотиками пальців до екрану.

Різноманітність моделей Тissot здатна вразити навіть найвибагливіших клієнтів — від «чистокровної» класики до суто спортивних аксесуарів із відповідними можливостями.

Ціновий діапазон: 190 $ – 8 000 $.

TAG Heuer — надточність, гідна надшвидкостей

TAG Heuer — надточність, гідна надшвидкостей

У 1860 році на території невеликої швейцарської комуни Сент-Імье талановитий годинникар Едуард Хоер створив власну майстерню. Основною метою амбітного фахівця було створити надточний механізм. І з часом йому це дійсно вдалося. Тоді вже багато майстрів в Швейцарії випускали досконаліші моделі. Але засновник бренду TAG Heuer, а згодом і його спадкоємці, домоглися унікальності свого годинника: час вимірювався з точністю до 1/10, 1/100, 1/1000 та 1/10000 секунди.

Подібні досягнення майстрів компанії відбилися й на всезростаючої світової популярності імені Heuer в тих сферах діяльності, де необхідні надточні виміри часу. Колекція TAG Heuer Carrera — одна з центральних серед багатого асортименту годинників цієї марки. Історія бренду нерозривно пов'язана зі світом автоспорту й, зокрема, королівських автоперегонів «Формула-1», для пілотів якої була випущена навіть спеціальна колекція годинників. Візуальні особливості «гоночних» моделей — це годинник із докладною шкалою тахіметра.

Докладніше: Як користуватися тахіметром на годиннику.

Технічні досягнення TAG Heuer протягом 160 років існування:

 • У 1869 році придумана заводна головка замість звичайного ключа.
 • У 1877 році створена деталь, що з'єднує механізм із модулем хронографу.
 • У 1908 році випущений перший медичний хронограф із пульсометричною шкалою.
 • У 1911 році унікальний на той час прилад Time and Trip оснащується додатковим часового поясу.
 • У 1914 році майстри бренду зібрали перший в світі наручний хронограф.
 • У 2012 році з'явилася виняткова модель Mikrogirder з точністю відліку 0,0005 сек.

Наручні годинники TAG Heuer користуються стійкою популярністю у світової еліти — від космонавтів і гонщиків до політичних діячів.

Ціновий діапазон 1 150 $ – 30 000 $.

Panerai — оригінальний дизайн, історична нетривіальність та унікальні видання

Panerai — оригінальний дизайн, історична нетривіальність та унікальні видання

Тернистий шлях від невеликого годинникового магазинчика до світового бренду з виробництва хронометрів класу «люкс» почався в 1860 році у Флоренції, де майстерня була одночасно й магазином, і навіть школою з навчання фахівців. Засновник бізнесу, з якого почалася історія компанії Officine Panerai, — корінний італієць Джованні Панераі.

Наполеглива праця, прагнення до абсолютної якості та постійний пошук нестандартних технічних рішень принесли очікувані результати. Під час Першої світової війни компанія виявилася постачальником наручних годинників для Королівських ВМС Італії, що згодом відбилося й на всій діяльності фірми, в тому числі і на дизайні самих виробів.

Так, історично знаковими моделями бренду можна назвати годинники Panerai Radiomir та Panerai Luminor. Назва перших походить від розробленого майстрами компанії в 1916 році, що світиться, порошку Radiomir, який наносять на циферблати й стрілки виробів. Таким чином, розмітка чудово трималася та була добре помітна навіть під водою.

В кінці 40-х років минулого століття іміджевий порошок був замінений на нову та більш ефективну речовину, що світиться, Luminor, яка невдовзі стала навіть торговою маркою. І лише в кінці XX століття, точніше в 1993 році, була представлена ​​вже для цивільного населення в колекціях Panerai Luminor, Luminor Marina і Mare Nostrum.

Ключовим же елементом дизайну флорентійського бренду став пристрій захисту заводної головки, виконаний у вигляді півмісяця. Нестандартне рішення забезпечує збереження ущільнювача обертової деталі, а отже, і герметизацію корпусу, що, знову ж таки, покращує водостійкість наручних годинників на великих глибинах.

І як неважко зрозуміти навіть з історичних фактів діяльності, компанія випускає чоловічі годинники, які особливо сподобаються тим, хто віддає перевагу активному способу життя.

Ціновий діапазон: $ 3 000 – $ 20 000. Лімітована серія – $ 123 000.

Zenith — від вишуканої класики до екстремальних випробувань

Zenith — від вишуканої класики до екстремальних випробувань

Історія швейцарського бренду Zenith почалася в 1865 році, коли молодий та цілеспрямований годинникар Жорж Февр-Жако в містечку Ле-Локло відкрив свою майстерню. Згодом наручні годинники Zenith завоювали популярність не тільки за оригінальний та впізнаваний дизайн, але й за надточність поряд із надійністю.

Ця швейцарська компанія завжди прагнула і прагне створювати для своїх сучасників найточніші та найнадійніші годинники. Подібні досягнення підтверджуються й професійним визнанням — за півтора століття своєї діяльності компанія отримала більше 2000 різних нагород за якість і точність.

Відмітна особливість бренду — той факт, що фірма є одним із небагатьох виробників, які випускають власні механічні калібри. Це Elite (звичайна точність) та El Primero (хронограф). Останній в 1969 році був визнаний найбільш точним з існуючих на той час наручних автоматичних годинникових механізмів. Це був перший хронограф, який працює з частотою 36 000 нк/г (5 Гц.) та вимірює час з точністю до 1/10 секунди. До речі, мало кому відомо, але історично склалося так, що навіть мега-прославлений Rolex використовував цей калібр для своїх хронографів Rolex Daytona з 1989 по 2000 роки, поки не закінчив розробку власного механізму хронографа.

Яскравим епізодом в діяльності компанії можна назвати партнерство з австрійським парашутистом Феліксом Баумгартнером. 14 жовтня 2012 вперше у світовій історії відчайдушний сміливець подолав звуковий бар'єр під час вільного падіння на кордоні відкритого космосу. Трансляція цієї події в режимі on-line велася тоді на весь світ. На руці екстремала був хронограф El Primero Stratos Flyback Striking 10th.

Сьогодні годинники Zenith представлені як в класичному стилі з суворим дизайном, так і в оригінальних інтерпретаціях, інкрустовані дорогоцінними каменями та іншими вишукуваннями. Все це можна підібрати серед колекцій El Primero, Pilot, Captain, Chronomaster, Defy, Elite.

Ціновий діапазон 6 400 $ – 173 000 $.

IWC — симбіоз елегантності, інженерного мистецтва й престижу

IWC — симбіоз елегантності, інженерного мистецтва й престижу

Історія одного з провідних сучасних годинникових брендів Швейцарії розпочалася в північноамериканському місті Бостоні, де тоді жив засновник компанії й талановитий годинникар Флорентин Ариосто Джонс. У 1868 році в місті Шаффхаузен була відкрита перша фабрика майбутнього виробника годинників класу «люкс» під ім'ям International Watch Company.

В наші дні IWC вже став центром технологічних інновацій в Richemont Group, а гордістю компанії виявилася розробка калібру 5000, забезпеченого системою заводу Pellaton з безперервним запасом ходу 168 годин.

Як і багато фірм годинників подібного рівня, IWC включає в колекції вироби різної стильової спрямованості. Серія Pilot's Watches задумана як годинники для авіаторів і відмінні аксесуари для мандрівників. Легендою годинникової майстерності з класичним і позачасовим дизайном можна назвати Portugieser. А годинники груп Portofino та Da Vinci поєднують в собі витончену елегантність істинного аристократизму, технічні інновації та унікальну естетику. Легендарним твором бренду вважається наручна модель Grande Complication. 9 стрілок і механізм, який складається з 659 деталей, роблять цю модель унікальною.

Ціновий діапазон: $ 2 500 – $ 50 000. Є моделі до $ 900 000.

Audemars Piguet — годинниковий бренд в образі лідера-одинака

Audemars Piguet — годинниковий бренд в образі лідера-одинака

Іміджева унікальність швейцарської фірми годинників Audemars Piguet полягає в абсолютній незалежності від конкурентів. Бренд не входить в жодний годинниковий холдинг, забезпечуючи власне лідерство в індустрії виключно досягненнями й зусиллями своїх майстрів.

У 1875 році біля витоків компанії стояли два молодих хлопця — Жюль-Луї Одемар та Едуар-Огюст Піге. Перший став технічним, а другий — фінансовим директором підприємства. Такий розподіл повноважень між представниками двох прізвищ зберігається й донині.

Сучасна резиденція компанії знаходиться в невеликому містечку Ле-брас, де, як і у більшості преміальних швейцарських мануфактур, годинники збираються вручну. Тому в рік випускається не більше 15 тис. наручних годинників Audemars Piguet, кожен з яких можна назвати витвором мистецтва. Подібного рівня статусності відповідає і супутня атрибутика: кожен екземпляр має персональний номер і підпис автора.

Майстри бренду сильні в створенні хронометрів класу Grande Complication, турбійонів, репетирів, а також в ажурувані калібрів — цим займається цілий відділ.
Якщо ви ще не в курсі, що таке годинник-скелетон, читайте про це в статті «Цікаво про годинники-скелетони».

Ще одна технічна родзинка годинників марки Audemars Piguet – ультратонкі механізми, завдяки яким можна створювати максимально компактні й тонкі аксесуари. Легендарною моделлю бренду, безсумнівно, став годинник Royal Oak у формі восьмикутника зі спеціальними шестигранними ґвинтами з білого золота.

Ціновий діапазон: $ 4 000 – $ 200 000, є й за $ 1 048 000.

Seiko — вишуканість, успіх та миттєвість в японській інтерпретації

Seiko — вишуканість, успіх та миттєвість в японській інтерпретації

Історія японського бренду, який виділяється своїм походженням на тлі швейцарської еліти, почалася з невеликого магазинчика з продажу годинників та ювелірних виробів, відкритого у 1881 році Кинтаром Хітторі. Через 11 років вже у власному виробничому цеху вперше випущені настінні годинники. У 1913 році з'явився перший наручний аксесуар під назвою Laurel, а ще через 11 років був представлений новоявлений бренд Seiko, ім'я якого сьогодні відоме практично в усіх цивілізованих країнах. Сам же пан Хатторі за свої успіхи в розвитку японської годинникової справи ще за життя отримав у себе на батьківщині прізвисько японського «Короля годинників» (King of Timepieces).

Світове визнання до бренду прийшло не відразу, а тільки з 80-х років за рахунок масового випуску високоякісних кварцових годинників, а також розробки легендарної механічної серії з автопідзаводом Seiko 5.

Порівняйте, який наручний годинник краще — механічний або кварцовий.

В останні десятиліття компанія неухильно й послідовно прагне до завоювання заслуженого місця у вищій годинниковій лізі. Та до цього є всі передумови.

Механізми Seiko використовують такі елітні годинникові компанії як Pierre Ricaud, Tommy Hilfiger та Elesee. А серед власних колекцій інноваційні технології впроваджені в моделях серій Kinetic та Solar. В них реалізовані функції підзарядки батарейки за рахунок перетворення кінетичної енергії або можливість роботи на сонячних батареях.

Крім технологічності наручні годинники Seiko підкорюють широким вибором в плані дизайну — від класики для повсякденного носіння до багатофункціональності спортивних приладів. Зразок з останніх — дайверская модель з маркуванням SNE373P1 з головкою, яка заґвинчується, із відображенням дати та стрілками, що світяться.

Ще однією важливою перевагою можна назвати той факт, що це, мабуть, найкращі бюджетні наручні годинники серед «метрів» годинникової майстерності.

Ціновий діапазон: Seiko 150 $ – 4 000 $, Grand Seiko $ 4000 – $ 100000.

Breitling — армійські годинники в образі рятівника

Breitling — армійські годинники в образі рятівника

Родоначальником компанії в 1884 році став 24-річний талановитий швейцарець Леон Брайтлінг, який спочатку планував створювати складні вимірювальні прилади для фіксування часу в науковій та промисловій сферах. Однак життя внесло до планів молодого механіка свої корективи, в результаті чого з часом з'явився годинниковий бренд, який прославився інноваційними технологіями.

Зараз годинники марки Breitling — це багатофункціональний аксесуар з сегмента військових годинників, що володіють крім специфічних можливостей ще й високою точністю. Остання особливість підтверджується сертифікатами якості C.O.S.C. від Швейцарського інституту хронометрії.

Високий рівень протиударних і не менш значущі показники водостійкості дозволяють власнику наручного годинника Breitling без будь-яких побоювань підніматися у небо й опускатися до морських глибин. А електронний хронограф у титановому корпусі Emergency може стати відмінним придбанням для шанувальників абсолютної годинникової точності.

Однією ж з найзнаменитіших колекцій бренду по праву вважається серія під назвою Professional. Моделі цієї категорії оснащені спеціальним радіопередавачем, котрий працює на частоті аварійного лиха. Таким чином, власник подібного аксесуара в разі будь-яких критичних обставин може передати сигнал тривоги до служби порятунку з зазначенням свого місцезнаходження. В цілому відповідає такому іміджу фірми годинників і стиль моделей, які органічно виглядають на руці льотчика або дайвера, топ-менеджера або мандрівника.

Ціновий діапазон 3 700 $ – 48 600 $.

Bvlgari — злиття ювелірного мистецтва й годинникової майстерності

Bvlgari — злиття ювелірного мистецтва й годинникової майстерності

Італійська компанія Bvlgari S.p.A., заснована в 1884 році грецьким ювеліром Сотіріосом Булгарісом, спеціалізується на виробництві предметів розкоші.

Знаменитий лейбл можна зустріти на аксесуарах зі шкіри, парфумерних флаконах і, зрозуміло, ювелірних виробах. Bvlgari, що володіє до того ж ще й готелями класу «люкс», замикає трійку найбільших ювелірних компаній світу — після Tiffany & Co. та Cartier. Відповідає такому іміджу і годинникова індустрія фірми.

Легендарною жіночою прикрасою, яка створена у 1962 році, став годинник Serpenti у вигляді згорнутої навколо зап'ястя змії в корпусі з золота, прикрашеному рубінами, смарагдами та діамантами. Згодом «зміїна» тема стала однією з найпопулярніших в історії компанії.

Зрозуміло, кращі годинники Bvlgari із чоловічих колекцій не настільки епатажні, але також підкреслюють загальну філософію бренду, демонструючи елегантність стилю лакшері. Годинники люксового італійського бренду будуть відмінним доповненням образу чоловіка з вишуканим смаком, який цінує філігранну годинникову майстерність, засновану на ювелірному мистецтві.

Ціновий діапазон: $ 3 000 – $ 50 000, найдорожчі – $ 2 000 000.

Oris — доступність та ексклюзив у одному імені

Oris — доступність та ексклюзив у одному імені

Швейцарська компанія була заснована у 1904 році молодими годинникарями Полем Каттеном і Джорджем Крістіаном на північному заході країни біля річки Oris. Звідси й назва бренду. В процесі своєї діяльності та розвитку майстра завойовували довіру публіки новими розробками й нестандартними технічними рішеннями. Починаючи з 1938 року невід'ємною частиною моделей Oris став стрілочний календар, а в 40-х роках минулого століття з'явився наручний будильник із резервом ходу в 8 днів.

Згодом, незважаючи на прихід кварцової епохи, годинникарі швейцарського бренду продовжували удосконалювати класичні механізми. Відмінною особливістю виробництва марки можна назвати великий вибір — від бюджетних виробів до ексклюзивних колекцій з лімітованими серіями. У продажу годинники з різною формою корпусу, різним ступенем ударостійкості та водозахисту.

Унікальна ж «фішка» Oris — це лімітовані колекції кращих годинників, присвячених музикантам XX століття. Серед таких аксесуари, створені на честь Френка Сінатри, Луї Армстронга, Дюка Еллінгтона, Боба Ділана та інших віртуозів того часу.

Ціновий діапазон: $ 800 – $ 5 500.

Rolex — статусна знаменитість та уособлення годинникової Швейцарії

Rolex — статусна знаменитість та уособлення годинникової Швейцарії

Сьогодні наручні годинники швейцарського бренду, заснованого в 1905 році молодим новатором Гансом Вільсдорфом, можна вважати одними з найбільш затребуваних у всьому світі. «Пройти шлях від рваних джинсів до золотого Rolex'а» — цей давній американський слоган до сих пір не втратив своєї актуальності та цілком об'єктивно характеризує алгоритм становлення успішної у всіх відносинах людини.

Слава про новоявлений бренд швидко поширювалася починаючи з 1910 року, коли годинник Rolex класу люкс був визнаний Комітетом оцінки годинників в Б'єнне, а трохи пізніше — і сертифікатом точності британської Обсерваторії К'ю. Вже у сучасних реаліях компанія представляє собою одного з небагатьох виробників індустрії з повністю інтегрованим мануфактурним випуском серійного розмаху. Незважаючи на випуск більше 700 тис. годинників на рік, Rolex чи не єдиний з усіх брендів може похвалитися тим, що абсолютно всі його годинники успішно проходять хронометричну сертифікацію COSC.

В наші дні у компанії понад чотирнадцять колекцій, кожна з яких має свою історію, популярність та визнання. Наприклад, серія годинників Rolex Deepsea Challenge була створена свого часу на честь занурення режисера Джеймса Камерон у Маріанську западину. А чоловіча колекція Rolex Daytona взагалі давно стала легендарною в світі годинникового мистецтва, однією своєю назвою символізуючи мужність та високий статус власника такого годинника.

Легко впізнаваний та визнаний фірмовим еталоном корпус Oyster Rolex використовує у всіх своїх колекціях: від класичних Datejust і Day-Date — до мужніх дайверських моделей Submariner та Deepsea із водозахистом 3900 метрів (!). Їм же оснащений і вже давно визнаний легендарним хронограф Rolex Daytona.

Ціновий діапазон: $ 4 500 Можливий – $ 50 000, ексклюзив – $ 5 000 000.

Tudor — від спортивної елегантності до еталону

Tudor — від спортивної елегантності до еталону

Вперше ім'я бренду було зареєстроване у 1926 році швейцарською фірмою Veuve de Philippe Hüther, що діяла від імені засновника Rolex Ганса Вільсдорф. Але тільки через 20 років в Женеві стартувала повноцінна діяльність компанії під логотипом Montres Tudor SA.

Спочатку новоявлений бренд позиціонувався як доступна альтернатива вже знаменитому тоді й дорогому за визначенням Rolex. Тісний зв'язок двох компаній відображався навіть на рекламних плакатах Tudor з написом «Sponsored by Rolex». Подібний маркетинговий хід забезпечив тоді молодому підприємству швидке зростання популярності.

Сьогодні ж наручні годинники Tudor не поступаються за своєю імпозантністю і, зрозуміло, якістю некоронованому королю Rolex.

Наприклад, колекція бренду серії Black Bay. Тут можна зустріти вироби з поєднання морської та автогоночної спадщини, зі стилем і функціоналом дайверских годинників, прототипом виробів, створених в 60-х роках для ВМФ США, та інші варіації. Загальним же в дизайні годинників Tudor стало переважання темних кольорів.

Якщо вас цікавить брутальний чорний колір у дизайні, ця добірка для вас — 5 годинників в стилі «total black».

У 2015 році компанія «вивела у світ» модель наручних годинників North Flag, оснащену приладом MT5621 із 70-годинним запасом ходу і точністю, підтвердженою сертифікатом COSC. У 2017-му був проведений обмін механізмами з колегами по цеху Breitling. Крім того, Tudor належить 50% активів женевського виробника механізмів Kenissi, що забезпечує перспективний розвиток діяльності компанії в майбутньому.

Ціновий діапазон: $ 2 000 – $ 11 500.

CASIO — неповторний «шокоголік»!

CASIO — неповторний «шокоголік»!

Абсолютну нестандартність CASIO можна відзначити навіть у витоках її становлення. Діяльність японської компанії стартувала у 1946 році й зовсім не з випуску годинників, а з розробки електронних обчислювальних машин. У 1957 році ці зусилля досягли свого значимого історичного рубежу: публіці була представлена ​​«Модель 14-A» — перший в світі електричний калькулятор. Тоді ж була зареєстрована й сучасна назва CASIO Computer Co., Ltd. І лише після появи кишенькового калькулятора CASIO Mini фахівці компанії вирішили відтворити подібну технологію в наручних годинниках. Так в 1974 році з'явився перший рідкокристалічний годинник Casiotron.

З тих пір CASIO змагається зі швейцарськими годинникарями, демонструючи в своїх аксесуарах показову протилежність у всьому. Замість вікових традицій та консерватизму — сучасну естетику й найбільш передові технології, на противагу класичній «механіки» — виключно кварцові моделі, замість ручної праці — максимальну автоматизацію, а в якості контрасту неспішній швейцарській серйозності — помітну японську «безтурботність».

У 1983 році, коли швейцарці вирішили створити свої перші масові кварцові годинники Swatch, CASIO вже випустила у продаж модель, яка претендує на статус мегакультової. Нею став протиударний годинник G-Shock. За наступні 35 років було випущено вже понад 100 млн примірників цієї колекції, що тільки підтверджує технічну унікальність розробки CASIO. З огляду на вже досягнуту популярність марки напевно в 2021 році комерційний успіх CASIO буде тільки зростати.

Серед інших найбільш визнаними у бренду вважаються спортивні колекції Pro Trek, Baby-G із цифровою індикацією.

CASIO по праву вважаються кращими наручними годинниками в співвідношенні ціна-якість. В асортименті можна знайти найкращі наручні годинники до 2 000 грн.

Ціновий діапазон: $ 10 – $ 13 000.

Maurice Lacroix — стрімкість технічної досконалості

Maurice Lacroix — стрімкість технічної досконалості

На відміну від багатьох годинникових брендів, біля витоків яких, як правило, стояли молоді й талановиті майстри, засновником швейцарської компанії Maurice Lacroix виявилася ціла корпорація під назвою «Desco von Schulthess». З 1946 року фірма займалася випуском елітних годинників у співпраці зі знаменитими марками. У 1961-му були куплені власні виробничі потужності в провінції Сенележье швейцарського кантону Юра, а вже в 1975-му були представлені перші наручні годинники нового бренду Maurice Lacroix.

З того часу молода компанія стала стрімко завойовувати світовий ринок, поєднуючи власні новаторські ідеї з розробками старших і більш іменитих колег по цеху. За перші 25 років філії амбітного виробника відкрилися в більшості країн Західної Європи, на Далекому Сході, в Азії та США.

Крім технічних інновацій, які сприяли настільки запаморочливого успіху, бренд підкорив оригінальністю стилю та широким розмаїттям дизайну. Так, серед колекцій Maurice Lacroix є благородні аксесуари в класичному стилі, годинники для повсякденного використання в офісі та багатофункціональні моделі, орієнтовані на активний спосіб життя. Також функціонал годинників представлений технологією визначення фази місяця, ретроградними дисплеями, хронографами й вбудованою пам'яттю.

Ціновий діапазон: $ 750 – $ 16 900.

Raymond Weil — швейцарська якість, яка передається у спадок

Raymond Weil — швейцарское качество, передаваемое по наследству

Створена в 1976 році, сьогодні компанія Raymond Weil набула іміджу сімейного бізнесу, де кожному клієнту приділяється персональної уваги. І в цьому особливість маленької приватної фірми на тлі гігантів індустрії з масовим виробництвом.

Наручні годинники Raymond Weil вже завоювали репутацію виключної якості та еталонної точності, гідної лейбла Swiss Made. І це при тому, що заснована компанія була в складні для місцевих годинникарів роки «кварцового кризи». Тоді на ринку масово стали з'являтися прості, недорогі та найкращі електронні наручні годинники з Японії. Подібні інновації і створили величезну конкуренцію «метрам» швейцарської індустрії.

Корисно пригадати: 4 коротких пам'ятки по догляду за механічними годинниками.

Як вважають вже сучасні власники компанії, комерційний успіх бренду Raymond Weil заснований на декількох складових:

 • постійне розширення асортименту виробів;
 • грамотна комунікаційна стратегія;
 • безперервна робота над вдосконаленням годинникових механізмів;
 • творчий підхід до еволюції дизайнерських рішень;
 • спеціальна програма лояльності для постійних і VIP-клієнтів — Клуб RW.

В дизайні колекцій Raymond Weil переважає класичний імідж, але зі своїми особливостями. Справа в тому, що всі учасники незалежного сімейного бізнесу мають музичну освіту, тому діяльність компанії нерозривно переплітається зі світом музики. Годинниковий бренд класу преміум неодноразово надавав підтримку різним культурним проектам, перспективним молодим художникам, брав активну участь в музичній індустрії. Навіть за назвами деяких годинникових серій фірми можна судити про прихильність до високого музичного мистецтва:

 • Maestro;
 • Maestro 'The Beatles «Abbey Road» Limited Edition ";
 • Don Giovanni;
 • Tango;
 • Saxo;
 • Special Edition Gibson Automatic Chronograph;
 • Don Giovanni.

Винятки у вигляді багатофункціональних годинників представляють собою спортивні моделі: 7731-SC1-20121, 8570-SR1-20701, 8570-SP1-20001.

Ціновий діапазон: $ 700 – $ 3 000

Hublot — годинник в ілюмінаторі

Hublot — годинник в ілюмінаторі

Талановитий італієць Карло Крокко з 1975 року досліджував властивості каучуку, в тому числі його вплив на шкіру людини і здатність відновлюватися при щоденному контакті. Ця діяльність і виявилася згодом основою створення швейцарської компанії.

Вже в 1980 р. в Женеві він випустив свій перший золотий наручний годинник із ремінцем з натурального каучуку. Настільки нетипове поєднання матеріалів стало причиною першого сплеску інтересу до новоявленого бренду. Та й надалі за аксесуарами марки закріпився імідж незвичайних. Наприклад, фірмові зовнішні відмінності — металеві ґвинти на циферблаті, безеле, кріпленні браслету та інших місцях. А своєрідна візитна картка дизайну Hublot — корпус у вигляді ілюмінатору. Більшість колекцій виконана саме в подібному стилі.

Знакові вироби марки:

 • «Classic Chronograph» — перший хронограф компанії, що став згодом класикою бренду;
 • «Elegent» — серія відрізнялася елегантним і скромним дизайном без фірмових гвинтів;
 • «The art collection» — розроблена спільно з талановитим гравером Джафранко Педерсолі та запам'яталося неабияким дизайном моделей з відмінним гравіюванням у стилі «hunter»;
 • «Big Bang» — в 2007 році здобув перемогу на профільній виставці з присвоєнням титулу «Найкращий хронометр року».

Годинники самобутнього бренду стануть відмінним доповненням до іміджу любителя інновацій, активного способу життя та просто енергійній людині, яка цінує свій та чужий час.

Ціновий діапазон: $ 4 500 — $ 50 000, найдорожчі — $ 2 400 000.

Bell & Ross — франко-швейцарський альянс мілітарі

Bell & Ross — франко-швейцарський альянс мілітарі

Історія молодого бренду тісно переплітається відразу з двома країнами — Францією та Швейцарією. В першій з них компанія була офіційно зареєстрована у 1992 році, а друга — це батьківщина двох друзів і засновників фірми — дизайнера Бруно Беламіша й банкіра-маркетолога Карлоса Росілльо. Від прізвищ компаньйонів і пішла назва Bell & Ross.

Діяльність підприємства почалася з простої ідеї, що осяяла талановитих бізнес-партнерів: створити наручний годинник у лаконічному стилі, але з багатим функціоналом за образом і подобою приладової панелі літака. Це було доленосне рішення двох приятелів, а дизайн із квадратним корпусом і круглим циферблатом став основою впізнаваності бренду. І лише відносно недавно з'явилися більш «побутові» годинники в традиційному стилі.

Нерідко й позиціонуються аксесуари Bell & Ross як повсякденний атрибут для людей екстремальних професій. Адже більшість моделей бренду здатні витримувати значні перевантаження при прискореннях, перепадах тиску й температур. Наочний тому приклад — годинник Hydromax, який увійшов у Книгу рекордів Гінесса. Унікальний прилад серії Professional Hydromax 11000 M володіє рекордною водостійкість 11 000 метрів. Подібного майстрам вдалося домогтися за рахунок силіконового масла Hydroil, яким повністю заповнений годинник. Це дозволило наручному аксесуару протистояти статичному тиску до 1100 атмосфер.

З огляду на нинішній статус і взаємозв'язки компанії можна сказати, що Bell & Ross — найкраща фірма наручних годинників для військових фахівців. Завоювавши довіру професіоналів, сьогодні це офіційний годинниковий бренд ВПС Франції, елітних військових підрозділів і навіть американської космічної лабораторії SpaceLab.

Ціновий діапазон: $ 2 500 – $ 80. 000.

Urwerk — футуризм від технологій до дизайну

Urwerk — футуризм від технологій до дизайну

У вічній суперечці про те, який наручний годинник краще, моделі марки Urwerk можна з упевненістю назвати найбільш екстравагантними. У 1997 році, коли, здавалося б, уже нікого не можна було здивувати в годинниковій справі ні якимось супер-технологічними інноваціями, ні найбільш екзотичним дизайном, в Женеві з'явилася компанія, засновники якої все ж таки змогли вразити навіть світову публіку. 22-річний годинникар Фелікс Баумгартнер у творчому союзі з дизайнером Мартіном Фрайєм створили принципово нову модель годинника.

Циферблат дивовижного наручного аксесуару від Urwerk являє собою певну кількість дисків, які обертаються навколо центру годинника, так звані сателіти. Тут немає традиційних стрілок і знайомого 12-годинного поділу екрана. Настільки екстравагантний спосіб візуалізації часу в поєднанні з футуристичним дизайном і став головною «фішкою» молодого бренду.

На розробку дизайну найпершої моделі автора надихнув сюжет фільму «Зоряні війни». За своєю формою годинник нагадує космічний корабель «Тисячолітній Сокіл», на борту якого герой знаменитої кінострічки Хан Соло здійснював перельоти. А нижня панель, завдяки великій кількості різних індикаторів, нагадує приборку якогось зорельота.

Екзотична сателітна система, як стверджують творці годинника й шанувальники марки, тільки на перший погляд здається складною та непрактичною. Насправді це зручно і раціонально. Ну а звичайний циферблат цінителям такого авангардизму здається просто нудним. Прихильниками годинника Urwerk стали любителі фантастики, кардинальних інновацій та іншої аналогічної хитромудрості в дизайні та технічної складової.

Колекції наручних годинників Urwerk випускаються виключно обмеженими тиражами, а ціни досягають вражаючих показників в доларовому еквіваленті.

Ціновий діапазон: $ 45 000 – $ 400 000.

***

Підводячи підсумки, залишається сподіватися, що ця стаття допоможе вам зорієнтуватися в світі годинникових брендів і сформувати певні критерії, які допоможуть визначитися, який наручний годинник краще купити.

А всі ці умовні «рейтинги», списки «топ-годинник» і визначення «найкращі виробники» — досить абстрактні показники, які не мають нічого спільного з абсолютною об'єктивністю. Саме тому визначатися з пріоритетами все ж логічніше на користь того бренду, годинники якого найбільше привернули вашу увагу. А продавці-консультанти Торгової мережі ДЕКА завжди готові розповісти все, що вас цікавить про будь-які годинники світових виробників.

І остання порада на закінчення: остерігайтеся годинникових підробок, так званих «бельгійських копій», безсовісно іменованих годинниками. Адже гасло, висловлене легальними годинниковими виробниками кілька років тому: «Фальшиві годинники носять фальшиві люди», – не втрачає актуальності і в наші дні. А про те, як дізнатися, оригінальний годинник чи ні, читайте в статті «Як відрізнити підробку годинника».