Складно сказати, на що розраховують покупці, намагаючись визначитися в своїх брендових вподобання, але повинні вам зізнатися, що навіть у нас, годинникарів, з цим питанням, м'яко кажучи, все дуже по-різному. Багато десятиліть у спробах догодити маркетинговим потугам тих чи інших брендів годинникові експерти та не тільки пропонують нам свої «найоб'єктивніші рейтинги» кращих годинникових марок або окремо взяті чоловічі годинники або жіночі. Але, на жаль, суб'єктивізм подібного роду в спробах ранжирування відомих годинникових марок і конкретних моделей просто зашкалює.

Як можна об'єктивно визначити, що для сприйняття покупцем цінності того чи іншого годинникового бренду найбільш важливо, та за якими критеріями необхідно оцінювати кращі бренди годинників? Наприклад:

 • по загальній популярності в світ,
 • за ринковою вартістю самого бренду,
 • за кількістю випущених за рік годинників,
 • за річним товарообігом,
 • за сумарною оцінкою годинникових експертів,
 • за індивідуальною естетичною красою моделей,
 • по прогресивності технологій та перспективи розвитку,
 • за цінністю годинникового бренду на вторинному годинниковому ринку
 • та інш.

З огляду на стрімкий розвиток інформаційних технологій, напевно, не за горами той час, коли з'явиться можливість провести подібного роду глобальне опитування та, нарешті, отримати реальне цифрове підтвердження для «істинної рейтингової відповідності». Але це все ще там – в майбутньому, ну а ми поки пропонуємо Вам скористатися підготовленим нами списком «Кращі бренди годинники» для того, щоб коротко ознайомитися з їх старовинної та не дуже історією, неперевершеними технічними досягненнями та, природно, існуючим ціновим діапазоном (в основному в Україні).

Щоб Ви, спокійно розібравшись, змогли легше визначити, якої марки годинник можна купити собі вже сьогодні, і стати повноцінним господарем «свого часу», а на що з багатющого світу годинників націлитися та до чого неухильно рухатися в майбутньому. Щоб ваш все зростаючий з роками соціально-економічний статус отримав ще й вагому «наручну підтримку», яка щодня годину за годиною буде відраховувати ваш час – в унісон з вашим серцем.

Прекрасна сімка

Шановні читачі, почерговість уявлення брендів в нашому списку лише відповідає роцу їхнього заснування та не несе в собі будь-якого іншого смислового навантаження. Попутно ще лише зазначимо, що всі бренди з нашого списку вже давно активні учасники всесвітнього щорічного годинникового шоу Baselworld, а значить – справжні лідери світової годинникової промисловості.

 

Patek Philippe – годинники королівських осіб і президентів

 

Найкращі марки годинників

Швейцарська марка Patek Philippe була заснована в 1839 році в Женеві. Сьогодні «останню незалежну сімейну мануфактуру Женеви» очолює Тьєррі Стерн, а його батько Філіп – її почесний президент (з 1932 року марка – власність родини Стерн (Stern)).

Для початку згадаємо, ніхто інший, а саме Patek Philippe по праву конкурує з не менш прославленим Breguet за право вважатися брендом, який випустив перші швейцарські наручні годинники. Вважаючи такими саме свій золотий годинник, виготовлений в 1868 році для угорської графині Коссовіч.

Фірмової особливістю Patek Philippe залишається з роками лише відточуване уміння створювати годинники, які з неймовірною швидкістю набувають статус сучасної класики, що поєднує традиційний дизайн та новаторські технології. Чого варті тільки розроблений до 150-річчя мануфактури Patek Philippe кишеньковий годинник Calibre 89 з турбійоном, що має 33 механічних ускладнення та складається з 1728 деталей? І в цьому немає нічого дивного, якщо Вам відомий той факт, що компанією Patek Philippe зареєстровано 70 патентів, які зробили величезний вплив на розвиток годинникової справи. Маючи в своєму годинниковому «арсеналі» більшість найскладніших годинників Миру, унікальні лоти від Patek Philippe рік за роком б'ють всі мислимі рекорди вартісті на провідних світових аукціонах.

Більшість моделей марки, в тому числі найвідоміші колекції Calatrava та Nautilus, а також кварцова жіноча лінія Twenty-4 виготовляються в майстернях Patek Philippe в Женеві.

Ціновий діапазон: $ 10 000 - $ 2 500 000.

 

OMEGA – на службі у Олімпійських Ігор, NASA та... Її Високості!

 

Найкращі марки годинників

У 1848 році Луї Брандт (Louis Brandt) зі швейцарського містечка Ла-Шо-де-Фон заснував годинникову компанію Omega. За більш ніж 170 років існування марки її центральні колекції Seamaster, Speedmaster, Constellation та De Ville вже давно набули статусу класики швейцарського годинникового мистецтва. А безпосередня участь бренду Omega в найграндіозніших спортивних змаганнях, неймовірно складних космічних проектах і хвацько закручених сюжетах світових кіно-блокбастерів підняла її популярність до неймовірних висот.

Починаючи з 1932 року марка Omega вже 28 раз виконувала роль Офіційного хронометриста на різних Олімпійських іграх, з завидною регулярністю оновлюючи свій абсолютний рекорд найтитулованішого в цій області людських звершень годинникового бренду.

Ставши в 1960-х роках частиною екіпіровки астронавтів НАСА, які брали участь в програмі перших пілотованих космічних місій «Аполлон», годинники Omega Speedmaster заслужено завоювали репутацію надійного інструменту часу. З тих пір їхній дизайн залишився незмінним, а найбільш пам'ятні моделі періодично лімітовано перевипускаються в своєму первозданному вигляді. Ну, а улюблені годинники легендарного «агента 007» Джеймса Бонда – Omega Seamaster – вже багато десятиліть користуються особливою популярністю серед любителів глибоководних занурень.

Оснастивши в новому тисячолітті свої моделі годинників революційним коаксіальним спуском, розробленим легендарним годинникарем Джорджем Деніелс (George Daniels), бренд Omega під керівництвом Стівена Уркхарт (Stephen Urquhart) активно продовжує свій розвиток і тріумфальний хід по Світу в складі могутньої Swatch Group.

Ціновий діапазон: $ 3 000 - $ 19 000.

 

TAG HEUER – «академік» надточних вимірювань 

 

Найкращі марки годинників

Заснована Едуардом Хойером (Edouard Heuer) в 1860 році в швейцарському Сент-Імье марка TAG Heuer знайшла воістину всесвітню популярність перш за все завдяки своїм надточним годинниковим приладам, серед яких і перші механічні хронографи, здатні вимірювати час з точністю до 1/10, 1/100 , 1/1000 та 1/10000 секунди.

Колекція Tag Heuer Carrera – одна з центральних серед багатого асортименту годинників цієї марки. Історія бренду TAG Heuer вже довгі роки нерозривно пов'язана зі світом автоспорту та, зокрема, королівських автоперегонів «Формула-1». Свідченням чого стала більш ніж популярна модель Monaco: адже в 90-х роках марка успішно справлялася з роллю офіційного хронометриста престижної гонки, а з 2018 року TAG Heuer – спонсор команди Aston Martin Red Bull Racing.

Але бренд не обмежується тільки сферою автоспорту та вимірами швидкостей. TAG Heuer переконливо демонструє свою спадщину та в повній мірі втілює унікальний стиль життя в інших областях, об'єднаних з брендом загальними цінностями, – в спорті, мистецтві, музиці.

Концептуально новим витком в славну історію бренду покликана стати модель Connected Modular 41/45, яка ідейно втілює в собі традиції швейцарської годинникової справи, сполученої з майбутнім. Виконавчий директор марки TAG Heuer Жан-Клод Бівер, який також є президентом Часового Дивізіону LVMH (куди входить TAG Heuer), резонно зазначив: «Це швейцарський годинник, який диктує стиль прийдешнього дня та дозволяє не тільки з'єднатися з майбутнім, а й з вічністю – завдяки своєму простому модульному смарт-дизайну. Інноваційні, унікальні і яскраві, цей годинник стане піонером найостанніших розробок Силіконової Долини, при цьому залишаючись справжнім швейцарським годинником з гордим лейблом «SWISS MADE»».

Ціновий діапазон: $ 1000 - $ 8 500 (?).

 

ZENITH – на сторожі годинникового небосхилу

 

Найкращі марки годинників

Заснована в 1865 році Жоржем Фавр-Жако (Georges Favre-Jacot) ця швейцарська годинникова компанія завжди прагнула та прагне створювати для своїх сучасників найточніші та надійні годинники. Найбільш гучну славу бренду Zenith приніс в 1969 році калібр El Primero – найточніший з існуючих на той момент наручних автоматичних годинникових механізмів. Це був перший хронограф, який працює з частотою 36 000 пк/ч (5 Гц) Та вимірює час з точністю до 1/10 секунди. До речі, мало кому відомо, але історично склалося так, що навіть мега прославлений Rolex використовував цей калібр для своїх хронографів Rolex Daytona c 1989 по 2000 роки, поки не закінчив розробку власного механізму хронографа.

Серед сучасних пам'ятних діянь компанії – партнерство з відчайдушним сміливцем Феліксом Баумгартнером під час виконання ним місії з Red Bull Stratos. 14 жовтня 2012 року вперше в історії нашої планети людина подолала звуковий бар'єр під час вільного падіння на кордоні відкритого космосу. Хронограф El Primero Stratos Flyback Striking 10th вірно супроводжував Фелікса на його руці всі ці немислимі хвилини польоту до землі. За допомогою Інтернету трансляція цієї події велася на весь Світ в режимі on-line.

Марка Zenith, як і понад 150 років тому, працює в стінах своєї старої мануфактури в Ле-Локле та, як і TAG Heuer, входить до складу групи LVMH.

Ціновий діапазон $ 7 000 - $ 12 000.

 

SEIKO – годинниковий революціонер (Quartz & Quite Revolution)

 

Найкращі марки годинників

Заснований в Токіо в 1881 році 22-річним годинникарем Кинтаро Хатторі годинниковий бізнес в 1924 році отримав свою сучасну та відоме всьому Світу назву SEIKO. А сам пан Хатторі за свої успіхи в розвитку японської годинникової справи ще за життя отримав від своїх земляків прізвисько японського «Короля годинників» (King of Timepieces).

Ставши в першій половині ХХ століття непохитним лідером японського годпрому, вже на початку 1960-х SEIKO сміливо кидає виклик швейцарським годинникарям і не де-небудь, а в такій області високоточної механіки, як наручні хронометри. Підсумком чого стало те, що, не витримавши натиску самураїв, швейцарці здригнулися і, щоб не дожити до повної ганьби, в кінці 1960-х просто взяли та припинили міжнародні змагання хронометрів, куди раніше необачно допустили наполегливих японців.

А далі, в 1980-2000 роках, у SEIKO настав період завоювання всесвітньої популярності завдяки масовим серіям високоякісних кварцових годинників і легендарної механічної автопідзаводної серії SEIKO 5. Але даний успіх недостатньо повно відображав все багатство досягнень та можливостей марки в світовій годинниковій справі. Адже зробити за 30 років (1969 – 1999 роки) дві «годинникові революції» – це під силу лише самим великим і життєво стійким компаніям. А так, як для SEIKO немає в годинниковій справі нічого неможливого, то в останні десятиліття марка послідовно та неухильно робить кроки по завоюванню свого заслуженого місця і у вищій годинниковій лізі. На сьогодні головними «локомотивами» SEIKO стали:

 • SPRING DRIVE – революційно вишуканий, екологічний і точний годинниковий механізм;
 • GRAND SEIKO – класично витончена та неймовірно точна топова марка бренду SEIKO;
 • ASTRON – технологічна досконалість та надійність вимірювань, втілені в годинниках.

І у цих годинникових виробів цінник стартує вже від $ 2 000 та вище.

Ціновий діапазон: $ 250 - $ 5 800.

 

ROLEX – некоронований король наручних годинників (хоч корона є на всіх годинниках)

 

Найкращі марки годинників

Заснована в 1905 році Гансом Вільсдорф (Hans Wilsdorf) та зареєстрована в 1920 році в Женеві компанія Rolex – на сьогоднішній день, мабуть, найвідоміша годинникова марка в Світі. «Пройти шлях від рваних джинсів до золотого Rolex'а» – цей давній американський слоган до сих пір не зжив своєї актуальності та донині досить об'єктивно характеризує алгоритм становлення успішної у всіх відносинах людини. 

Крім заслуженої майже вікової слави Rolex це ще й одна з небагатьох годинникових компаній з повністю інтегрованим мануфактурним серійним виробництвом, що на теперішній час велика рідкість в годинниковому бізнесі. І незважаючи на те, що Rolex випускає понад 700 тис. годинників на рік, він чи не єдиний з всіх годинникових брендів може похвалитися тим, що абсолютно всі годинники Rolex успішно проходять хронометричну сертифікацію COSC. 

Легко впізнаваний і тим, що став фірмовим еталоном, корпус Oyster Rolex використовується у всіх своїх колекціях: від класичних Datejust та Day-Date і до мужніх дайверских моделей Submariner і Deepsea з водозахистом в 3900 метрів (!). Їм ж оснащений і вже давно легендарний хронограф Rolex Daytona. 

Ну, а ціна на годинники Rolex, як завжди, була, є і буде вельми і вельми «кусючою». 

Ціновий діапазон $ 5 500 - $ 485 000.

 

CASIO – неперевершений «шокоголік»!

 

Найкращі марки годинників

Нетиповість CASIO як годинниковий марки лежить в самих витоках її становлення. Шлях CASIO почався в 1946 році та зовсім не з випуску приладів, що вимірюють час, а з тривалих і напружених робіт по розробці та створенню електронних обчислювальних машин. І в 1957 році вона нарешті досягла свого першого історичного рубежу, представивши широкій публіці "Модель 14-A" – перший в світі електричний калькулятор, і паралельно знайшовши свою сучасну назву CASIO Computer Co., Ltd. А потім, лише після феноменального успіху в 1972 році – першого в світі наладонних калькулятора CASIO Mini, прийшла ідея застосувати цю технологію, тільки ще більш мініатюрну, і в наручних годинниках. Так в 1974 році з'явилися перші рідкокристалічні годинники Casiotron.

З тих пір CASIO навмисно змагається з швейцарськими годинникарями, пропонуючи виключно кварцові моделі замість механічних. Використовуючи найсучасніші технології та сучасну естетику – замість вікових традицій та славний спадок, максимальну автоматизацію – замість ручної праці та «помітну безтурботність» – на противагу швейцарської серйозності. У 1983 році, коли швейцарці лише спромоглися створити свої перші масові одноразові кварцові годинники Swatch, CASIO вже випустило в продаж одну з небагатьох годинникових моделей сучасності, які претендують на статус мегакультовой. Ними стали протиударні годинники G-Shock. За наступні 35 років було випущено вже понад 100 млн. годинників цієї колекції, що тільки підтверджує технічну унікальність цієї годинникової розробки CASIO та безперервного зростання її популярності у всьому Світі.

Крім спортивних колекцій G-Shock, Pro Trek, Baby-G та безлічі інших, більш ніж доступних за ціною моделей з цифровою індикацією, компанія CASIO пропонує своїм покупцям ще й кілька колекцій годинників більш класичного виду та без настільки технологічного змісту. Як то: колекцію Edifice, розраховану на енергійну чоловічу аудиторію; колекцію Sheen, яка пропонує витончені та жіночні силуети моделей незмінно високої якості за розумною ціною; або Beside, яка пропонує свої парні моделі годинників – для нього і для неї. А також, багато інших моделей годинників CASIO, як завжди, відмінної якостітаі за незмінно розумною ціною.

Ціновий діапазон: $ 13 - $ 2 180.

 

***

Щиро сподіваємося, що підготовлена нами стаття допоможе Вам, шановні читачі, хоч трохи, але легше зорієнтуватися в сучасному морі годинникових брендів і сформувати певні критерії для вибору вашого наступного улюбленого годинника. Але, які б бренди не вважалися «кращими з кращих», зробити свій вибір все ж логічніше на користь того бренду, годинник якого найбільш привернув вашу увагу. А продавці-консультанти Торгової мережі ДЕКА завжди готові, як ніхто інший, зі знанням справи розповісти Вам все, що Вас цікавить як про самі годинникі, що представлені в наших магазинах, так і брендах, які їх випускають. Тим більше, що у всіх наших магазинах Ви зустрінете моделі годинників CASIO, в багатьох з наших магазинів – моделі TAG HEUER, а в одному з них навіть ZENITH! Додамо до цього інтернет-магазин.

Тільки наш Вам порада: остерігайтеся годинникових підробок, так званих «бельгійських копій» та іже з ними, безсовісно іменованих годинниками. Адже гасло, висловлене легальними годинниковими виробниками кілька років тому: «Фальшиві годинники – носять фальшиві люди», – не втрачає актуальності і в наші дні. А про те, як відрізнити підроблені годинники від оригінальних і навпаки, ми розповімо Вам в нашому наступному матеріалі, який скоро з'явиться на сайті ДЕКА.