На перший погляд відповіді на подібні питання, час від часу, а в наші дні знайти зовсім не складно. Набрав в Гуглі що цікавить, та, вуаля, відповідь готова. Але аж ніяк не один і не завжди об'єктивний, адже хто ж складав не завжди зрозуміло, а про належну компетентність давайте, напевно, разом просто помовчимо. Відповіді є, і ж їх ціле море, а то й океан, але спробуй розберися, а де ж істина?

Навіть ми, годинникові експерти, мабуть, не візьмемося претендувати на істинність в першій інстанції, а лише досконально заглибившись в терабайти інформації, спробуємо зібрати для Вас список з найбільш яскравих претендентів в номінації – «Найдорожчі годинники Світу».

Діамантово-годинникова феєрія

Після побіжного знайомства з претендентами на цей почесний титул стає цілком очевидним, що рясна кількість nn-каратних дорогоцінних каменів ну-у-у-у-у дуже значно відбивається на ціннику тих чи інших розкішних годинників. Але що поробиш – справжня суть розкоші і полягає в нестримності та бажанні перевершити всіх і вся помноженому на використання самих дорогущих матеріалів. І світ годинників тут не виняток. Тому пропонуємо Вам для початку пробігтися з нашою допомогою за цими сліпучими моделям, які претендують на титул «найдорожчий годинник у Світі» виключно по «ювелірному праву».

І почнемо з однієї із самих дорогущих на сьогодні моделей, посипаних діамантами.

Отже, перед Вами найкрутіший діамантовий наручний годинник від Jacob & Co. – "Billionaire Watch"! Ну, принаймні серед ексклюзивних годинників, випущених і куплених не настільки давно, а не з годинникових раритетів, що набивають собі ціну на найпрестижніших ювелірно-годинникових виставках. :-)

Самые дорогие часы в Мире

Коштують вони «якихось» $18 млн доларів і придбані тільки пару місяців назад живою легендою сучасного боксу – Флойдом Мейвезером (Floyd Mayweather).

Прямокутний корпус з 18-каратного білого золота годинника Billionaire має вкрай скелетонізованний циферблат і встановлений прямо в нього сверхажурний годинниковий механізм з кареткою турбийона. Якщо ви пам'ятаєте, то турбійон в годиннику – це вузол спуску, який перебуває в постійному русі, здатний компенсувати похибку хронометрування через вплив на годинниковий механізм земного тяжіння. Калібр JCAM09 складається з 167 компонентів, 19 каменів і має запас ходу в 72 години. Але навіть такий майстерний витвір годинникових віртуозів не здатний затьмарити собою фантастичне сяйво діамантів смарагдового огранювання сумарною вагою в 260 карат, що щедро вкрили корпус і браслет годинника!

Особливо допитливі з наших шановних читачів, звичайно, можуть нагадати нам і про $55 та $40 млн доларові жіночі годинники "Hallucination" та "The Fascination". Але створені в 2014 році відомої лондонської діамантово-ювелірною компанією Graff Diamonds більшою мірою як ювелірні прикраси ці найдорожчі жіночі годинники, судячи з відсутності свіжих згадок про них в медіа, ще так і не знайшли своїх щасливих володарок. Як, ймовірно, і діамантово-годинниковий аксесуар Chopard 201-Carat Watch з оголошеною вартістю в $25 000 000, що складається з 874 високоякісних алмазів різних кольорів і розмірів загальною вагою в 201 карат.

Самые дорогие часы в Мире

Крім цієї «діамантового трійки», в останні роки по російськомовному Инету активно «гугляла» згадка про ювелірної моделі Joaillerie 101 Manchette від високоповажного швейцарського годинникового бренду Jaeger-LeCoultre. Дехто навіть її приблизну вартість визначив в $26 млн доларів, хоча самі виробники «скромно» писали про них так – priceless (безцінні). Як ми не намагалися, але практично ніякої точної інформації на цей рахунок нам все ж знайти не вдалося. Серед знайдених нами, і на наш погляд досить цікавих версій, є така – модель була подарована Єлизаветі II на честь 60-річчя її перебування на британському престолі. Якщо ж це так насправді, то стає ще більш малоймовірно, що коли-небудь буде відома її справжня ринкова вартість.

Кишенькові чемпіони за ускладненнями

Тепер пропонуємо Вам звернути увагу на виключно «годинникову складову» та ознайомитися з рейтингом найдорожчих годинників, оцінюючи їх на предмет сверхунікальності проявленої годинникової майстерності та технічної геніальності конструкторських рішень.

За наявною на сьогодня інформацією перші два місця в цьому рейтингу займають аж ніяк не наручні годинники, а їхні попередники – годинники кишенькові. Це й не дивно, зважаючи на те, що чим більше годиннки мають ускладнень, тим з більшої кількості деталей вони складаються, і тим більший обсяг мають.

Отже, наш претендент №1 – годинник Henry Graves Supercomplication від Patek Philippe, створений в 1932 році, був проданий 11 листопада 2014 року на аукціоні Sotheby's анонімній особі за рекордну на той час суму в $24 млн доларів.

Самые дорогие часы в Мире

Американський банкір Генрі Грейвз-молодший побажав мати найскладніший в Світі годинник і замовив його у Patek Philippe в 1925 році. У січні 1933 року унікальний годинник, що має на своєму циферблаті навіть фрагмент нічної карти зоряного неба, яке пан Грейвз міг споглядати з його апартаментів на 5-й Авеню, був нарешті йому доставлений. Годинник має 900 деталей і, за твердженням експертів Sotheby's, залишається на сьогодні найскладнішим годинником, який був сконструйований без допомоги комп'ютерних технологій.

І навіть створений в 1989 році на честь 150-річчя Patek Philippe годинник Caliber 89 вже з 33 ускладненнями так і не зміг побити цей рекорд вартості годинника. Не так давно в травні 2017 року власників аукціону Sotheby's не влаштували запропоновані за нього «нещасні» $ 6,4 млн доларів.

Як, втім, це не вдалося і випущеному уже в 2015 році найбільш надскладному на сьогодні годиннику Vacheron Constantin Reference 57260 вже з 57 (!) ускладненнями. Замовив «найскладніший годинник XXI століття» анонімний покупець, який назвався «головним годинниковим колекціонером», як стверджують експерти, інвестував в нього більше $10 млн доларів.

Потенційним ж рекордсменом серед унікальних творів годинникового мистецтва є Breguet № 160, більше відомий як «Marie-Antoinette», виготовлений в 1827 році великими Абрахамом-Луї Бреге та його сином для французької королеви Марії-Антуанетти.

Самые дорогие часы в Мире

Але ні сама королева, ні геніальний годинниковий майстер так і не дожили до закінчення робіт по його створенню, на що пішло 44 роки. Зі звітів компанії Breguet відомо, що ціна шедевра склала колосальну на ті часи суму в 30 000 франків. Той, що пережив за свої майже 200 років існування безліч драматичних подій та відреставрований майстрами Breguet в кінці 2000-х годинник «Marie-Antoinette», як і раніше, зберігається в Єрусалимі в музеї імені Л. А. Майера. У 2013 році він був оцінений експертами в 30 мільйонів доларів, хоч вже на 2018 фігурує цифра в скромніші $ 25 млн доларів.

Грошові королі наручного часу

Неймовірно, але факт: найбільший «свіжий» рекорд за вартістю для наручних годинників, проданих на аукціоні, складає $ 17.8 млн доларів! І уявіть собі – цей годинник зовсім не засліплює сяйвом діамантів, не здатний вразити кількістю ускладнень та не має навіть золотого або платинового корпусу!

З листопада 2016 року рекорд в $ 11 млн доларів належав годиннику Patek Philippe Ref. 1518 (1944 г.) – першому в світі серійно випущеному хронографу з вічним календарем. На відміну від ще майже 300 примірників в золотих корпусах він був випущений в корпусі з нержавіючої сталі. Під номером один зі всього чотирьох йому подібних. І уявіть собі, що саме ця унікальність і була так високо оцінена колекціонером, який купив цей годинник.

А що ж зараз, запитаєте Ви, носить почесний титул «Найдорожчий чоловічий годинник»?

Знайомтеся, це Rolex Cosmograph Daytona!

Самые дорогие часы в Мире

Він, який належав раніше легендарній американській кінозірці Полу Ньюману (Paul Newman), був проданий в жовтні 2017 року на аукціоні Phillips за $17 752 500 доларів.

Маючи стартову ціну в $1 млн доларів, годинник викликав справжній ажіотаж серед 700 учасників в залі торгів і ще серед їх величезної кількості з 43 країн, що робили свої ставки по телефону. Ця 12-хвилинна «битва ставок» закінчилася тим, що годинник був проданий анонімному користувачу, який зробив по телефону максимальну пропозицію.

Подаровані Ньюману його дружиною Джоанн Вудворд в 1968 році він має гравіювання «керуй обережно» (Drive carefully me), яке любляча дружина попросила зробити під час покупки, знаючи про неймовірну пристрасть чоловіка до автогонок. Завдяки неймовірній популярності Пола та тому, що він беззмінно носив цей годинник більше 15 років, ця модель отримала серед годинникових дилерів назву «Пол Ньюман». Що має настільки благородного творця як Rolex та овіяна неймовірною ще прижиттєвої славою її власника Пола Ньюмана, на даний момент вона стала справжнім «годинниковим Граалем». А також ще одне нагадуванням пристрасним поборникам «смарт-годинникових революцій», що на все свій час, і рано ще списувати в утиль наші улюблені механічні та кварцові, круглі чи квадратні, сталеві чи полімерні наручні помічникі. :-)

Топ-3 переможців – годиннникове мистецтво, діамантовий гламур і легендарна слава.

Ось і прийшов час підвести підсумки нашого невеликого годинникового дослідження щодо необхідної багатьом з Вас теми: наскільки дорогим може бути годинник? Сподіваємося, що ми вибрали логічно вірний напрям цього непростого, але дуже цікавого пошуку. Адже, як кажуть в нашій улюбленій Одесі, «хотіти продати за ...» і «вже бути проданими за ...» – це ж дві великі різниці! :-)

Так що, резюмуючи все вищевикладене, пропонуємо Вам, шановні читачі, наш узагальнений топ-рейтинг «Найдорожчий годинник Світу» в категорії «Продано!»:

  1. Patek Philippe "Henry Graves Supercomplication" - $ 24 000 000.
  2. Jacob & Co. "Billionaire Watch"                                           - $ 18 000 000.
  3. Rolex Cosmograph Daytona "Paul Newman"              - $ 17 752 500.

***

І, як завжди, ми раді вітати Вас в магазинах Торгової мережі ДЕКА, а також в нашому інтернет-магазині ДЕКА, де Ви завжди можете ознайомитися з найостаннішими новинками від провідних годинникових брендів і вибрати собі та близьким ваш новий улюблений годинник.