У даній статті відібрані кращі зразки, що ілюструють останні інновації в області годинникової справи.

Минулого тижня, в Женеві, пройшла відома серед всіх любителів годинників виставка SIHH 2019. Абревіатура SIHH розшифровується як Salon International de la Haute Horlogerie Genève, що в перекладі на українську звучить як Міжнародна виставка годинникового мистецтва Женеви. Така подія об'єднує під одним дахом найбільші бренди годинників, які збираються для демонстрації своїх останніх творінь, що неймовірно вишукано виглядають на зап'ястях рук. Крім цього, на виставці було представлено кілька наукових досягнень з області матеріалознавства, а також анти-Apple Watch. Щоб не мучити вас докладною інформацією по кожному квадратному сантиметру на виставці SIHH, ми зібрали добірку найбільш значущих інновацій в світі наручних годинників, які повинні бути у вашому полі зору в 2019.

Vacheron Constantin Traditionelle Twin Beat Perpetual Calendar

годинники з SIHH 2019

Як випливає з назви, вічний календар призначений для того, щоб точно показувати календарні дані безстроково, незалежно від різної тривалості місяців, високосних років та інших чинників. Однак про таку «вічності» можна стверджувати лише в разі щоденного використання наручного аксесуару. Якщо ж носити годинник «в особливих випадках», тоді вам доведеться заводити його раз на кілька днів, щоб уникнути необхідності скидання всіх тимчасових індикаторів на момент, коли ви одягнете Vacheron Constantin на своє зап'ястя. Більш того, в деяких випадках для такої процедури доведеться скористатися послугою годинникаря. Що тягне за собою втрати часу, коштів і годинника на вашому зап'ясті.

Останні роки багато брендів намагаються вирішити подібну проблему шляхом спрощення механізмів в годиннику. Незважаючи на ці тенденції у Vacheron Constantin інший підхід до вирішення даної проблеми: з огляду на факт, що для роботи календаря потрібно менше «енергії», ніж для роботи самих стрілок годинника, в моделі був інтегрований режим низького споживання енергії «Low-energy», що дозволяє календареві працювати, поки годинник «спить».

годинники з SIHH 2019

Назва Twin Beat походить від двох спускових механізмів регулятора ходу, які запитані від однієї та тієї ж головної пружини (джерела ходу механічних годинників). Кожен з механізмів має різну частоту коливань, між якими власник може перемикатися. В активному режимі з частотою в 5 Гц (36 000 напівколивань в годину) модель буде працювати протягом 4х днів. Після переключення в режим очікування частота Traditionelle Twin Beat Perpetual Calendar падає до 1,5 Гц (10 800 тиків на годину) – достатніх, щоб календар працював цілих 65 днів.

Vacheron Constantin має в розпорядженні патенти, які роблять годинник неймовірно тонким і витонченим незважаючи на всю складність механізму. Завдяки цьому вони заслуговують гідного місця в класі «вічних» годинників. Престижність моделі, точність та складність ручної роботи майстрів годинникової справи, а також стильний дизайн оцінені в 195 000 фунтів стерлінгів.

TAG Heuer Carrera Calibre Heuer 02T Tourbillon Nanograph

годинники з SIHH 2019

Серце годинника, яке б'ється, – це його волосок, крихітна спіральна пружина, чиї блискавичні концентричні коливання регулюють хронометраж. Як правило, виконані з нікель-залізного сплаву елінвар такі точні пружини надзвичайно важко виробляти в промислових обсягах, тому тільки пара компаній в Світі постачає цю деталь майже для всієї швейцарської годинникової індустрії.

Однак в TAG Heuer знайшли обхідний шлях, здатний принести величезну вигоду в майбутньому. Nanograph – це перший годинник з новою власний пружиною з вуглецевого композиту, розробленою спеціально для цієї мети. Спіралі, «приготовлені» на спеціальній установці з хімічним реактором у власному дослідницькому центрі TAG, формують деталь з молекул вуглецевих нанотрубок з точною геометрією, і цей процес займає всього пару годин. Пружини, що виходять в результаті, значно легше традиційних, не магнітні та не вимагають точного налаштування годинникарем. Композит також значно більш еластичний та, звісно, ударостійкий на відміну від того ж кремнію, який кілька брендів стали використовувати для своїх «волосків» (балансів-спіралей). Крім того, таке виробництво значно дешевше.

годинники з SIHH 2019

«Це комбінація математики та кулінарії», – саркастично заявляє Гі Семона генеральний директор TAG Heuer та архітектор процесу. «Спіралі можуть бути використані в будь-якому русі, і їх також легше зібрати».

Зрозуміло, що цей компонент, який повністю міняє хід гри, повинен бути представлений в новітньому футуристичному годиннику Heuer 02T з хронографом і високотехнологічним турбійоном (механізмом, що частково компенсує тяжіння Землі), циферблат якого прикрашений мотивом, натхненним мікроскопічним гексагональним малюнком вуглецевих нанотрубок. Ціна моделі – 20750 фунтів стерлінгів.

Ressence Type 2

Бельгійська компанія Ressence справила своєрідний фурор на ринку, представивши в минулому році свій концепт E-crown, в якому крім класичного годинникового механізму встановлений крихітний модуль, що працює на сонячній енергії. В добавок, даний модуль дозволяє підключатися до додатку, автоматично синхронізувати та налаштовувати точний час і часовий пояс. Через рік те, що було прототипом, стало повноцінною моделлю у вигляді електромеханічного Ressence Type 2 та, можливо, одним з найбільш революційних досягнень в сучасній годинниковій справі.

годинники з SIHH 2019

Годинники Ressence використовують орбітальний дисплей, в якому елементи циферблату обертаються по осі навколо один одного, – технічно своєму існуванню зобов'язані Тоні Фаделлу, також відомому як «один з батьків iPod».

Між традиційним автоматичним механізмом і механічним модулем Ressence, призначеним для управління дисплеєм орбітального циферблата, знаходиться кластер з 87 дрібних компонентів, включаючи енергетичний елемент, сенсорний датчик, мікро-коробку передач, двигун і зчитувач положення на руці. Підключенні через друковану плату Ressence Type 2 аналізують становище стрілок та, якщо годинник зупинився після заводу на певний період, самостійно виставляють на циферблаті потрібний час (шляхом синхронізованої інформації, яку отримує по Bluetooth зі спеціально розробленого додатка для телефону). Крім того, модель переходить в режим енергозбереження, якщо не була на зап'ясті власника більше 12 годин.

Все, що потрібно, щоб завести годинник, – це просто натиснути на сапфірове скло циферблату, який активує E-Crown, а також стежить за точністю часу на годиннику та один раз в день виконує точне коригування. E-Crown ефективно працює від сонячної енергії, отримуючи необхідні 1,4 Дж енергії від системи «шторок», які, відкриваючись, дозволяють сонячному світлу потрапити на фотоелектричні датчики, запускаючи та підтримуючи Ressence Type 2 в робочому стані. Вартість бельгійського годинника – 33 100 фунтів стерлінгів.

Jaeger-LeCoultre Master Grande Tradition Gyrotourbillon Westminster Perpetuel

годинники з SIHH 2019

Чистокровна велич. Розкіш блакитної крові, з якою ніщо не може зрівнятися на виставці SIHH. Нове доповнення Jaeger-LeCoultre в лінійці дивовижно складного годинника Hybris Mechanica. Це п'ята модель JLC з гіроскопічним турбійоном, що обертається усередині власного ядра, яким можна насолоджуватися через спеціальне віконце. Перші екземпляри з'явилися в 2004 році, тоді ж годинники Gyro стали символом абсолютної вершини ремесла бренду. Це по праву одне з найвидатніших творінь, що включає в себе вічний календар і хвилинний репетир. Останній, до слова, замість звичної послідовності двох нот повторює Вестмінстерський бій, що дублює 4-нотну мелодію дзвонів лондонського Біг Бена.

годинники з SIHH 2019

Найбільш приголомшливе в цьому годиннику - це ручна і копітка робота над 1050 компонентами, де в тому числі: механізм усунення «мертвих пауз» при роботі репетира «для оптимізації тембру мелодії»; механізм з постійною силою в одну хвилину для забезпечення безперервного надходження енергії під час ходу; кришталеві гонги для репетира та стрибуча хвилинна стрілка, що синхронізуються для додаткової точності з механізмом бою хвилин. Подібний годинник, особливо з багатовісним турбійоном, що обертаються в трьох вимірах, повинний бути величезним зі зрозумілих причин. Однак, компанія Jaeger-LeCoultre провела копітке дослідження способів зменшення розміру складних механізмів і домоглася ширини моделі в 43 мм, загорнуті в біле золото. Ціна такого видатного досягнення становить 800 000 фунтів стерлінгів.

Panerai Submersible BMG Tech

годинники з SIHH 2019

Нещодавно компанія Panerai стала лідером в пошуку нових матеріалів для корпусів своїх годинників. Результатом стала модель Submersible BMG Tech для дайвінгу, що об'єднала в собі два різних високотехнологічних речовини. Корпус виготовлений з BMG-Tech: об'ємного металевого скла з хаотичною атомною структурою, яке чимось нагадує супергероя з чудовою міцністю, високою стійкістю до ударів, магнетизму та корозії. Безель годинника тим часом зроблений з карботеха: різновиду вуглецевого волокна у вигляді смуг тигра, що також покликана продовжити термін служби годинника. Достатньо прості та стильні Panerai Submersible BMG Tech доступні у продажу з вересня за 13 000 фунтів стерлінгів.

Audemars Piguet Code 11.59 Tourbillon Openworked

Слоган Audemars Piguet: «Щоб порушити правила, перш за все потрібно їх освоїти», дає уявлення про підхід бренду до інновацій. Навіть якщо в даному випадку і порушується правило, з якого випливає, що годинник основний серії AP повинний бути восьмикутним за своєю формою. Принаймні, саме з цього почався всеосяжний успіх його восьмикутної моделі Royal Oak (представленої в 1972 році) і більш коротких ліній Royal Oak Offshore, відсунувши традиційні круглі годинники на другий план. Тепер все змінилося.

годинники з SIHH 2019

Зрозуміло, уявити круглий годинник тепер, на ринку з безліччю інноваційних і революційних моделей, – завдання не з легких. Джеральд Джента дизайнер Royal Oak витратив пару днів, щоб скласти план, в той час як наступні 6 років пішли на втілення в життя Code 11:59. Акцент моделі робиться на тому, щоб довести годинникове мистецтво до досконалості у кожній деталі: від фантазії техніки ручної обробки до сапфірового скла з вигнутим внутрішнім куполом і опуклою зовнішньою формою, що створює незвичайний оптичний ефект. Навіть сам логотип був гальванічно «вирощений» в золоті – процес схожий на 3D-друку.

Асортимент поповнився серією з декількох версій, включаючи автоматичну, хронограф, турбійон – все з абсолютно новими механізмами, а також з вічним календарем і хвилинним репетиром. Ціна Code 11.59 Tourbillon Openworked починається з позначки 23 800 фунтів стерлінгів.